7 najlepszych usług hostingowych podcastów 2020 | Porównywany i recenzowany

najlepszy hosting podcastów w porównaniu


Czy planujesz stworzyć własny kanał podcastów??

Rozpoczęcie podcastu może być świetnym sposobem na dotarcie do tysięcy ludzi każdego dnia i udostępnianie im treści audio. Problem polega na tym, że chociaż podcasting brzmi tak prosto, jak nagrywanie plików i ich nadawanie, w rzeczywistości jest to coś więcej.

Od wyboru solidnego hostingu podcastów po wybranie najlepszego sprzętu, a następnie nagrywanie plików – proces ten może być zastraszający, jeśli dopiero zaczynasz. Warto również zapoznać się z naszym artykułem na temat rozpoczynania podcastu.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak wybrać najlepszy hosting podcastów.

Więc zacznijmy.

Jak wybrać dobry hosting podcastów dla swojego kanału

Jeśli jesteś początkujący, podjęcie decyzji o wyborze kanału hostingowego może być nieco trudne. Wybierając jeden, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.

 • Dobre opcje dostępności i przepustowości.
 • oferuje przesyłanie FTP
 • pozwala na tagowanie ID3, dzięki czemu można dodawać informacje o podcastach, takie jak nazwa wykonawcy, gatunek, numer utworu itp.
 • oferuje nieograniczony czas przesyłania

Ostatni punkt może się jednak różnić w zależności od liczby nagrań, które planujesz przesłać w ciągu miesiąca. Jeśli chcesz tylko jedno lub dwa krótkie nagrania, tak naprawdę nie potrzebujesz nieograniczonej liczby godzin przesyłania.

Powiedziawszy to, sprawdźmy najlepsze usługi hostingowe podcastów, które są nie tylko niezawodne, ale również super potężne.

1. PodBean

Podbean, hosting podcastów

PodBean jest jednym z najbardziej polecanych i najmocniejszych dostawców usług hostingowych podcastów, który może być dla Ciebie świetną opcją. Jest to kompletne rozwiązanie do tworzenia, zarządzania i promowania podcastów bez żadnych problemów.

Dzięki PodBean możesz tworzyć nieograniczoną liczbę podcastów z nieograniczoną pamięcią i przepustowością. Jego usługa hostingu mediów oferuje płynną platformę dla twoich plików audio i wideo. Możesz także używać tej aplikacji do łączenia się ze swoimi obserwatorami, uzyskiwania informacji zwrotnych i robienia wielu innych rzeczy. Narzędzie do udostępniania społecznościowego w PodBean ułatwia udostępnianie podcastów światu zaraz po ich opublikowaniu.

Pozwala także dostosować kanał, przesyłając własne logo, zmieniając układ, a nawet używając własnej nazwy domeny, jeśli już ją masz. Aby sprawdzić skuteczność podcastu, możesz łatwo sprawdzić statystyki i dowiedzieć się, czy osobom podoba się to, co publikujesz.

2. BuzzSprout

buzzsprout, hosting podcastów

BuzzSprout to genialna usługa hostingowa podcastów, która pozwala łatwo hostować, promować i śledzić podcasty. Po prostu prześlij swój podcast, a resztę pozostaw w BuzzSprout. Automatycznie zoptymalizuje odcinki, dodając tagi ID3, typy plików itp. Następnie możesz je opublikować od razu lub zaplanować w dowolnym momencie.

Aby uzyskać większą widoczność, spraw, aby Twoja praca była łatwa do odkrycia, zapisując odcinki w BuzzSprout. Możesz także skutecznie korzystać ze znaczników rozdziałów, co ułatwia użytkownikom przeglądanie podcastów. aby użytkownicy mogli nawigować do swoich ulubionych segmentów, sprawdzać, co się dzieje, lub pomijać spoilery, których nie chcą słyszeć. Ma bezpłatny plan na pierwsze 90 dni.

3. Blubrry

Hosting Blubrry, hosting podcastów

Blubrry to kolejna popularna i wysoce zalecana usługa hostingu podcastów, która oferuje niesamowite funkcje. Jeśli hostowałeś już swój podcast w innej usłudze hostingowej, możesz bez problemu przenieść swój kanał na Blubrry, nie płacąc ani jednego dodatkowego grosza. Światowej klasy CDN ma swoje centra danych w 35 różnych krajach na całym świecie.

I nie tylko to, dzięki Blubrry, możesz również mieć świetne opcje SEO, tagowania MP3, FTP i przesyłania z Internetu wśród wielu innych funkcji. A jeśli chcesz opublikować swój podcast za pośrednictwem WordPress, możesz użyć wtyczki PowerPress.

blubrry-powerpress-podcast-wordpress-plugin

Ta wtyczka obsługuje zarówno podcasty Apple, jak i Google, i zawiera zintegrowany odtwarzacz multimedialny HTML5 z obsługą osadzania z witryn takich jak YouTube.

Możesz także sprawdzić wtyczki WordPress Podcast.

4. Tranzystor

Transistor to kolejny fantastyczny hosting podcastów dla wszystkich podcastów. Dzięki Transistor możesz mieć prawie wszystko, czego potrzebujesz do kanału podcastu pod jednym dachem. Pozwala tworzyć tyle programów, ile chcesz. Nie musisz za to nic płacić.

Możesz także zezwolić członkom swojego zespołu na edycję odcinków i promowanie ich. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorców, możesz skorzystać z funkcji udostępniania społecznościowego i udostępnić swój odcinek na różnych platformach społecznościowych. Możesz także szybko i łatwo zaimportować swoje programy. Po prostu wpisz swój aktualny kanał RSS, a Transistor zabierze go stamtąd.

5. Inteligentny odtwarzacz podcastów

inteligentny odtwarzacz podcastów

Smart Podcast Player to samoobsługowy odtwarzacz Twoich podcastów. To świetny wybór, jeśli chcesz umieścić swoje podcasty w swojej witrynie i użyć odtwarzacza do odtwarzania podcastów.

Dzięki temu produktowi łatwiej jest wyróżnić jeden konkretny odcinek podcastu, piosenkę lub klip dźwiękowy. Możesz także podświetlić swoje ostatnie utwory, umieszczając odtwarzacz w dowolnym miejscu na swojej stronie za pomocą tego programu. Pozwala także rozbudować listę e-mail bezpośrednio z poziomu odtwarzacza.

6. Libsyn

hosting podcastów, libsyn

Libsyn to świetne rozwiązanie dla wszystkich podcasterów takich jak Ty. Pozwala kontrolować wszystko związane z podcastami, takie jak hosting, promocja i monetyzacja. Pozwala także sprawdzić statystyki, aby wiedzieć, jak sobie radzi podcast.

Dzięki niestandardowym aplikacjom mobilnym możesz łatwo dostosowywać swoje programy. Dzięki Libsyn możesz mieć świetny czas pracy bez przestojów i możesz skontaktować się z kilkoma doświadczonymi podcasterami, jeśli kiedykolwiek napotkasz problem.

7. SoundCloud

SoundCloud to jedna z wiodących i niezwykle popularnych platform hostingowych podcastów. Dzięki SoundCloud możesz łatwo przesyłać swoje odcinki, łączyć się z podcasterami takimi jak Ty. Możesz także osadzać graczy, karty na Twitterze i komentarze na czas.

SoundCloud jest dostępny na stronach internetowych, iOS, Android, Sonos, Chromecast i Xbox One. Jest wyposażony w bezpłatny plan, który umożliwia przesyłanie odcinków trwających do 3 godzin. Możesz także sprawdzić swoje statystyki i uzyskać podstawowe raporty z tego planu. Jeśli chcesz mieć więcej funkcji, możesz łatwo uaktualnić swój plan.

Oto niektóre z opcji hostingu podcastów, które możesz sprawdzić. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny. Jeśli już zdecydowałeś, który wybrać, możesz również sprawdzić nasz artykuł na temat najlepszych motywów WordPress dla podcastów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map