7 sposobów na uzyskanie bezpłatnej niestandardowej domeny e-mail (z łatwą konfiguracją)

jak uzyskać bezpłatną domenę e-mail dla małej firmy


Chcesz skonfigurować bezpłatną niestandardową domenę e-mail dla swojej firmy?

Dzięki niestandardowej domenie e-mail możesz używać adresu URL swojej witryny w adresie e-mail, takim jak [email protected], więc nie musisz używać ogólnego adresu e-mail dla swojej firmy, np. [email protected]

W tym artykule pokażemy, jak uzyskać bezpłatną domenę e-mail dla swojej firmy w najprostszy sposób. Ale wcześniej sprawdźmy, czym dokładnie jest domena e-mail i jak może pomóc Twojej firmie.

Co to jest domena e-mail i dlaczego z niej korzystać?

Domena e-mail to adres internetowy umieszczony po symbolu „@” w adresie e-mail. Nie-firmowy adres e-mail zwykle używa adresu URL dostawcy usług e-mail, takiego jak Gmail.com lub yahoo.com.

Posiadanie niestandardowej domeny e-mail ma kilka zalet. Dzięki niestandardowej domenie e-mail Twój e-mail wygląda na bardziej profesjonalny i godny zaufania, ponieważ użytkownicy mogą zobaczyć, że e-mail należy do Twojej marki.

Ponieważ nikt inny nie może zarejestrować adresu e-mail przy użyciu nazwy domeny e-mail, możesz wybrać dowolną nazwę użytkownika dla swojego adresu e-mail.

Zobaczmy, jak szybko i łatwo skonfigurować bezpłatną domenę e-mail.

1. Bluehost

strona internetowa bluehost

Bluehost to kompleksowe centrum, jeśli szukasz bezpłatnej domeny e-mail dla swojej małej firmy. Oferuje możliwość zarejestrowania bezpłatnej nazwy domeny, jeśli kupisz ich plan hostingowy. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić ich oficjalną stronę internetową, kliknij Zaczynaj przycisk. Następnie możesz wybrać plan.

Nastąpi przekierowanie do strony, na której możesz zarejestrować nazwę domeny. Możesz zrezygnować z opłaty za rejestrację domeny, rejestrując się w usłudze hostingowej Bluehost.

Tutaj możesz utworzyć nową domenę lub użyć jednej ze swoich domen. Jeśli tworzysz nowy, Bluehost najpierw sprawdzi, czy nazwa domeny jest dostępna. Jeśli nie, możesz spróbować poszukać innego. Aby poznać dokładny proces, sprawdź, jak skonfigurować domenę e-mail za darmo w Bluehost, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

2. Dreamhost

Recenzja Dreamhost

Dreamhost to kolejna popularna firma hostingowa, która umożliwia utworzenie bezpłatnej nazwy domeny, jeśli zdecydujesz się na ich usługi hostingowe. Możesz mieć domenę e-mail, jeśli masz aktywny plan hostingowy (oprócz wspólnego planu startowego), nie płacąc nic dodatkowego.

Aby utworzyć nową domenę e-mail w Dreamhost, musisz najpierw zalogować się na swoje konto Dreamhost, a następnie przejść do Zarządzaj pocztą e-mail strona. Teraz kliknij Utwórz nowy adres e-mail przycisk.

Możesz teraz wpisać swój adres e-mail w 1. polu i wybrać domenę, wybierając z menu rozwijanego. Następnie możesz wybrać nazwę skrzynki pocztowej, która jest Twoją nazwą użytkownika na adres e-mail. („Wsparcie” to nazwa skrzynki pocztowej na adres e-mail [email protected]). Możesz więc użyć swojego imienia lub czegoś innego, co określa cel wiadomości e-mail. Następnie wygeneruj silne hasło, korzystając z poniższych pól. Na koniec kliknij przycisk Utwórz adres, aby zakończyć proces. I to wszystko. Właśnie utworzyłeś swój adres e-mail.

Jeśli nie możesz wybrać między Bluehost a Dreamhost, ta recenzja może pomóc w podjęciu lepszej decyzji.

3. HostGator

przegląd hostgatora

HostGator to kolejna najlepsza opcja, która pozwala skonfigurować domenę e-mail dla Twojej firmy. HostGator pozwala tworzyć nieograniczoną liczbę adresów e-mail w domenie e-mail. Jednak pobierają opłatę za nazwę domeny podczas rejestracji.

Możesz skonfigurować adres e-mail bezpośrednio z cPanel swojego konta HostGator. W cPanel przejdź do sekcji mail i wybierz Konta email. Możesz wypełnić pola, aby dodać żądaną nazwę e-mail, hasło, a także wybrać limit skrzynki pocztowej, jeśli chcesz. Po zakończeniu naciśnij Stwórz przycisk, aby rozpocząć. Następnie możesz kontynuować konfigurowanie ustawień poczty e-mail, klikając przycisk Tak wyświetlany na ekranie.

4. GreenGeeks

Recenzja hostingu WordPress Greengeeks

GreenGeeks to kolejny dostawca hostingu, który rezygnuje z opłaty rejestracyjnej podczas zakładania konta hostingowego. Możesz utworzyć adres e-mail, logując się na swoje konto GreenGeeks, a następnie przechodząc do cPanel. Możesz to zrobić, klikając przycisk cPanel Login przycisk pod Szybkie logowanie do serwera Sekcja.

Teraz przewiń w dół do sekcji e-mail i kliknij Konta email Ikona. Nastąpi przekierowanie do nowej strony, na której możesz wpisać swoje dane dotyczące nowej domeny e-mail, którą chcesz utworzyć. Skonfigurowanie domeny e-mail zajmuje mniej niż 5 minut. Po utworzeniu możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem IMAP, POP3 lub poczty internetowej.

5. Hosting InMotion

inmotion hosting vps hosting review

Inmotion Hosting zapewnia dostęp do serwera e-mail, jeśli zdecydujesz się na jeden z jego planów hostingowych.

Możesz tworzyć konta e-mail przy użyciu nazwy domeny biznesowej i uzyskiwać dostęp do poczty e-mail z bezpłatnego internetowego klienta poczty e-mail lub użyć wybranego klienta poczty e-mail. Aby to zrobić, możesz zacząć od zalogowania się do swojego cPanel. Teraz przewiń w dół, aby znaleźć i wybrać Konta email opcja. Będziesz teraz na stronie kont e-mail. Kliknij na Stwórz przycisk.

Możesz teraz wypełnić poniższe opcje, aby dodać domenę, nazwę użytkownika i hasło bezpieczeństwa. Po zakończeniu kliknij przycisk Utwórz na końcu strony, aby ukończyć krok.

6. G Suite

gsuite

G Suite to kolejna genialna opcja, którą możesz wypróbować. Chociaż nie jest to darmowy, jest zdecydowanie lepszy niż te wymienione powyżej. Możesz zacząć korzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, a następnie wybrać plan, jeśli nie jesteś zadowolony z jego usług. Oprócz firmowej poczty e-mail G Suite umożliwia także korzystanie z aplikacji Google dla firm w G Suite.

Aby skonfigurować domenę e-mail w G Suite, zacznij od kliknięcia Rozpocznij darmowy okres próbny opcja. Spowoduje to wyświetlenie zestawu pytań, które zawierają podstawowe dane konta. Dodaj swoje informacje zgodnie z pytaniami. Po zakończeniu możesz wyszukać nazwę domeny dla swojej firmy. Gdy znajdziesz dostępną domenę, wyświetli się kwota, którą musisz zapłacić rocznie po zakończeniu okresu próbnego.

Sprawdź nasz przewodnik na temat konfigurowania profesjonalnego e-maila biznesowego w G Suite.

7. Office365

Office365 to kolejne doskonałe rozwiązanie, które pozwala utworzyć domenę e-mail za pomocą kilku prostych i łatwych kroków. Ale ten też, podobnie jak G Suite, jest opcją płatną. Możesz przygotować swoje konto w zaledwie 5 krokach. Wybierz plan z 3 różnych planów cenowych z jego oficjalnej strony internetowej. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać podstawowe informacje, o które proszą.

Po wykonaniu tej czynności możesz utworzyć swój identyfikator użytkownika. Tutaj dodajesz spersonalizowaną nazwę domeny.

Poprosą Cię o dodanie Twojego numeru kontaktowego, pod którym będą dzwonić lub pisać SMS-y, aby udowodnić swoją autentyczność. Po sprawdzeniu statusu zostaniesz poproszony o wypełnienie innego zestawu informacji w 5 różnych krokach.

Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności. Po dokonaniu płatności możesz od razu zacząć korzystać z domeny.

Więc to jest to. Są to jedne z najbardziej popularnych i niezawodnych sposobów konfiguracji bezpłatnej / płatnej domeny e-mail dla Twojej firmy. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych firmach hostingowych i popularnych dostawcach VoIP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map