Alternatywy WordPress – 18 popularnych konkurentów WordPress

Popularni konkurenci WordPress


Szukasz alternatywy dla WordPress? Na rynku jest wiele rozwiązań do tworzenia stron internetowych. I chociaż WordPress jest najpopularniejszym rozwiązaniem i jest najprostszy w użyciu, rozumiemy potrzebę sprawdzenia każdej opcji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

W tym artykule przedstawimy Ci najpopularniejszych konkurentów WordPress, których możesz użyć jako alternatywy dla WordPress.

Dlaczego warto sprawdzić konkurentów / alternatyw WordPress

Wiele najlepszych marek aktywnie korzysta z WordPress na swoich stronach internetowych. Ma udział w rynku wynoszący 32%, co oznacza, że ​​co trzecia strona internetowa na świecie jest oparta na WordPress.

Przez WordPress rozumiemy WordPress.org, które jest rozwiązaniem hostowanym przez siebie. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym artykułem na temat różnicy między WordPress.com a WordPress.org.

Zacznij szybko od tych najlepszych firm hostingowych WordPress.

Dlaczego więc powinieneś szukać alternatywy? Na rynku jest jeszcze wiele innych rozwiązań, których można użyć do stworzenia strony internetowej lub bloga. Platformy te nie są tak popularne jak WordPress, ale każda z nich ma swoje unikalne funkcje i funkcjonalności, które mogą spodobać się Twoim konkretnym potrzebom.

Związane z: Recenzja WordPress: MUSI przeczytać przed uruchomieniem strony.

Jeśli założyłeś witrynę z WordPress i nigdy nie korzystałeś z żadnego innego rozwiązania, powinieneś również sprawdzić te rozwiązania, aby zobaczyć, czym różnią się od WordPress. Nie sugerujemy migracji Twoich witryn, ale zawsze dobrze jest mieć do dyspozycji dodatkową wiedzę. Albo ten artykuł potwierdzi decyzję o użyciu WordPressa, albo znajdziesz coś bardziej odpowiedniego: w każdym razie wygrasz!

Rzućmy okiem na popularnych konkurentów WordPress.

1. Weebly: Drag & Upuść WordPress Alternative

Weebly

Weebly to platforma hostowana. Ma prosty kreator przeciągania i upuszczania dla początkujących, aby szybko skonfigurować witrynę. Weebly ma interaktywne motywy, niestandardowe czcionki, tła paralaksy, edytor obrazów i wiele innych.

Możesz także użyć Weebly do stworzenia sklepu internetowego. Ma narzędzie do tworzenia eCommerce, którego można łatwo użyć do uruchomienia sklepu. Podstawowy plan Weebly jest bezpłatny, ale musisz uaktualnić do swoich planów premium, aby uzyskać więcej funkcji.

Jeśli już korzystasz z Weebly i szukasz więcej funkcji, zapoznaj się z tym artykułem, w jaki sposób przenieść swoją witrynę z Weebly do WordPress.

2. Shopify: najlepsza alternatywa dla WooCommerce

Shopify

Jak sama nazwa wskazuje, Shopify to rozwiązanie eCommerce. Jest porównywalny z WooCommerce, najpopularniejszą platformą WordPress używaną do tworzenia sklepu internetowego. Shopify to proste i łatwe rozwiązanie do uruchomienia firmy w Internecie.

Działa ze wszystkimi popularnymi rozwiązaniami płatniczymi do akceptowania płatności online. Możesz dodawać swoje produkty i sprzedawać je łatwo dzięki Shopify. Ma wbudowane motywy, płatne rozszerzenia, integracje i aplikacje.

Zalecamy przeczytanie tego artykułu na temat Shopify vs WooCommerce, aby uzyskać ekspercki wgląd w najlepsze rozwiązanie eCommerce na rynku.

Możesz także sprawdzić naszą pełną listę alternatyw Shopify i konkurentów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Shopify.

3. Średni: łatwa w użyciu alternatywa WordPress

Średni

Medium jest powszechnie znane wśród pisarzy i blogerów. Może również działać jako dodatkowa platforma dla blogerów, którzy prowadzą własne blogi na innych platformach lub piszą dla wielu blogów. Medium koncentruje się na budowaniu społeczności pisarzy i dzieleniu się ich niesamowitymi treściami z czytelnikami.

To nowoczesna, responsywna platforma wydawnicza. Brak szablonów lub rozszerzeń, co oznacza, że ​​będziesz zmuszony do używania danego projektu w obecnej postaci. Jednak Medium jest w pełni zoptymalizowane i działa świetnie na każdym ekranie. Oferują wbudowane notatki i odpowiedzi zamiast komentarzy.

Medium to w pełni hostowane rozwiązanie, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o hosting i przepustowość. Wydawcom oferuj niestandardowe nazwy domen, aby użytkownicy mogli wybrać własną domenę dla swojego bloga.

Jeśli używasz już Medium i chcesz przejść na lepszą platformę, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat przejścia z Medium na WordPress.

4. Blogger: # 1 WordPress.com Alternative by Google

Blogger

Nazwa mówi ci wszystko, czego możesz oczekiwać od tej platformy. Wielu blogerów na całym świecie zaczynało swoją karierę pisarską w Bloggerze. To bezpłatne rozwiązanie obsługiwane przez Google.

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat Bloggera vs WordPressa, aby poznać podstawowe różnice między 2 najpopularniejszymi platformami blogowymi.

Jeśli jednak korzystasz już z Bloggera i masz już dość jego edytora, możesz łatwo przenieść swojego bloga z Bloggera do WordPressa.

5. Witryny Google: bezpłatny program do tworzenia witryn firmy Google

Witryny Google

Witryny Google są produktem Google. To proste rozwiązanie z mniejszą liczbą opcji. Nie jest bezpośrednim konkurentem dla WordPress lub innych systemów zarządzania treścią, ale może być uważany za alternatywę dla Weebly, Squarespace, Wix itp..

Pozwala na użycie niestandardowej nazwy domeny dla Twojej witryny. Nie ma potrzeby dodawania z nim żadnego rozwiązania hostingowego. Witryny Google są idealne dla małych witryn i blogów.

6. Typepad: Vintage WordPress Konkurent

TypePad

Typepad to wysokiej jakości platforma do blogowania i publikowania. Można go użyć do stworzenia osobistego lub profesjonalnego bloga przy pomocy członka obsługi klienta z Typepad. To zoptymalizowane rozwiązanie, które można wykorzystać do zarabiania pieniędzy w Internecie.

Typepad ma najwyższej jakości projekty stron internetowych. Łatwo jest założyć blog lub stronę internetową i udostępniać treści online.

7. Ghost: The Future of Blogging

Duch

Ghost jest prostą platformą blogową, której głównym celem jest pomoc blogerom poprzez zapewnienie łatwego w użyciu rozwiązania. Podobnie jak wiele innych blogów, Ghost nie oferuje dużej listy funkcji. Opiera się na NodeJS i konsekwentnie starają się poprawić edytor dla pisarzy korzystających z ich platformy.

8. Tumblr: Tumblr: najlepszy blog społecznościowy

Tumblr

Tumblr to doskonała platforma dla blogerów motywowanych społecznie. Oferuje motywy i szablony do dostosowania. Będąc hostowanym rozwiązaniem, możesz skupić się na pisaniu i projektowaniu swojego bloga. Tumblr zezwala na niestandardowe nazwy domen i może służyć do tworzenia stron. Połączenie mediów społecznościowych i blogów czyni je wyjątkowymi w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

9. Joomla

Joomla

Joomla jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych producentów stron internetowych na rynku. To oprogramowanie typu open source i działa dzięki wsparciu społeczności. Wielu programistów i zaawansowanych użytkowników sieci preferuje Joomla do tworzenia stron internetowych. Można go użyć do stworzenia dowolnego rodzaju strony internetowej i oferuje użytkownikom zaawansowany panel administracyjny.

Możesz w pełni dostosować Joomla, korzystając z ich rozszerzeń premium i motywów internetowych. To oprogramowanie CMS ma więcej funkcji niż jakikolwiek inny system zarządzania treścią. Joomla jest dostępna na wielu panelach hostingowych z opcją instalacji jednym kliknięciem.

10. Drupal

Drupal

Drupal to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią i rozwiązań do tworzenia stron internetowych. Drupal ma udział w rynku wynoszący 2,1% wszystkich stron internetowych na świecie. Ma solidne podstawy i jest wykorzystywany przez wiele czołowych agencji rządowych i prywatnych do tworzenia stron internetowych.

Podobnie jak WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu, aby uruchomić Drupal. Chociaż nie jest tak łatwy jak WordPress dla początkujących. Panel administracyjny jest trudny w zarządzaniu i ma stromą krzywą uczenia się. Będziesz potrzebował szkolenia i pomocy w nauce Drupala, co czyni go nieprzyjemnym dla większości startupów.

11. Jekyll

Jekyll

Jekyll to kreator stron internetowych oparty na Ruby i NodeJS. Ponieważ technologia jest inna i jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników, musisz przygotować się, aby móc tworzyć strony i dodawać treści. Nie ma bazy danych, a strony internetowe są zbudowane na statycznym HTML.

Jeśli znasz współczesne języki programowania i systemy oprogramowania, takie jak Markdown, Git, Ruby itp., Ta platforma jest dla Ciebie. Ma bezpłatny hosting oferowany przez GitHub Pages. Jekyll to rozwiązanie z wyboru dla zaawansowanych programistów i programistów.

12. CMS Made Simple

CMS Made Simple

CMS Made Simple spełnia ich nazwę. Ten system zarządzania treścią jest w pełni open source (przy użyciu PHP i MySQL) i jest podobny do innych popularnych platform blogowych, takich jak WordPress.

Oferuje wszystkie narzędzia do dostosowywania, motywy, rozszerzenia i dokumentację umożliwiające założenie blogu, którego potrzebujesz. Wytyczne na blogu ułatwiają początkującym szybkie uruchomienie swojego bloga.

13. SquareSpace

Squarespace

Squarespace to platforma hostowana. Jest popularny wśród rozwiązań do tworzenia stron internetowych, takich jak WordPress, Joomla i inne. Squarespace jest rozwiązaniem premium i jest wyposażony we wbudowane szablony internetowe do personalizacji twojego bloga.

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat Squarespace vs WordPress, aby uzyskać szczegółowe porównanie dwóch platform. Jeśli używasz Squarespace i chcesz wypróbować coś nowego, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby łatwo przejść z Squarespace na WordPress. Założę się, że warto się przenieść!

Nie przegap tych najlepszych alternatyw Squarespace.

14. Textpattern

Textpattern

Textpattern to proste rozwiązanie do blogowania. Nie jest tak popularny jak WordPress czy Joomla, ale korzystanie jest podobne do każdej innej platformy do tworzenia stron internetowych. Textpattern jest łatwy w obsłudze i zarządzaniu dla początkujących.

Wraz z innymi standardowymi funkcjami ma gotowe do użycia rozwiązanie do komentowania i pokazuje statystyki w desce rozdzielczej. Do wyświetlania tekstu używa stron HTML.

15. Silnik wyrażeń

Silnik wyrażeń

Expression Engine to wysokiej jakości kreator stron internetowych. Ta platforma działa z kombinacją PHP i MySQL. Witryna ma bezpłatny plan, ale wszystkie dodatki i rozszerzenia są płatne. Musisz zainwestować czas i pieniądze, aby zbudować odpowiednią stronę internetową z Expression Engine. Ma również opłatę licencyjną na uruchomienie strony internetowej lub bloga.

16. Statyczny

Statyczne

Statamic to potężny kreator stron internetowych z zaawansowanymi technologiami działającymi w tle. Zazwyczaj jest wybierany przez użytkowników technicznych, którzy znają procesy i chcą zbadać pełne możliwości oprogramowania CMS. Statamic tworzy strony dla użytkowników przy pomocy PHP, Markdown i YAML, dlatego różni się od innych rozwiązań.

17. Webs.com

Sieci

Webs.com to freemium do tworzenia stron internetowych. Zawiera narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, integrację z sieciami społecznościowymi, responsywny projekt i niestandardową nazwę domeny. Webs.com to rozwiązanie hostowane i możesz sprawdzić ich plany premium dotyczące dodatkowych funkcji.

Jest wyposażony w interaktywne motywy i szablony umożliwiające dostosowanie wyglądu witryny. Dzięki rozwiązaniu premium uzyskasz wsparcie od ich programistów i projektantów podczas tworzenia witryny, której potrzebujesz.

18. Wix

Wix

Wix to prosty kreator stron internetowych i rozwiązanie hostowane. Jest używany przez wielu początkujących, którzy chcą szybko założyć swoją stronę internetową. Możesz użyć ich narzędzia do przeciągania i upuszczania, aby dodawać funkcje, obrazy i treści w swojej witrynie.

Oprócz tradycyjnej strony internetowej możesz także stworzyć blog lub sklep internetowy za pomocą Wix. W przypadku sklepu internetowego musisz kupić jego wersję premium. Plany premium umożliwiają integrację rozwiązań płatności online, takich jak PayPal, authorize.net itp.

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat Wix vs. WordPress, aby przeczytać pełne porównanie. Ponadto możesz przejrzeć tę recenzję Wix, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach i funkcjach tej platformy.

Jeśli jesteś użytkownikiem Wix i nie jesteś zadowolony z ograniczeń, zalecamy przejście z Wix na WordPress. Więcej opcji znajdziesz w naszym artykule na temat alternatyw i konkurentów Wix.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać konkurentów WordPress. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zalecamy również zapoznanie się z tym przewodnikiem na temat ponad 100 interesujących statystyk i faktów WordPress oraz niektórych najważniejszych powodów, dla których powinieneś używać WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me