Co to jest hosting? (Udostępnione vs. VPS vs. dedykowane)

wyjaśnienie hostingu


Zastanawiasz się, czy powinieneś wybrać hosting dzielony, VPS lub dedykowany dla swojej witryny? Przy tak wielu rodzajach hostingu może być trudno ustalić, który wybór jest najlepszy dla twoich potrzeb. Poza tym, jaka jest różnica między hostowaniem dzielonym a VPS a hostowaniem dedykowanym?

Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić Ci hosting. Podzielimy się z Tobą różnicami między poszczególnymi opcjami hostingu: Udostępnianie vs. VPS vs. dedykowany hosting. Po wyjaśnieniu każdego rodzaju hostingu możesz zrozumieć, który wybór jest najlepszy dla Twojej witryny.

Zacznijmy.

Co to jest hosting?

Hosting to w zasadzie miejsce, w którym witryna jest przechowywana w Internecie. Hosting to usługa świadczona przez firmę, która pozwala ludziom udostępnić swoją stronę internetową za pośrednictwem sieci WWW.

Mówiąc najprościej, jeśli zbudujesz witrynę na swoim komputerze, wszystkie pliki witryny są na twoim komputerze i nikt inny ich nie widzi. Ale dzięki usłudze hostingowej pliki witryny są przechowywane w miejscu w Internecie, aby każdy mógł je wyświetlić.

Umożliwia to wpisanie nazwy domeny, takiej jak www.IsItWP.com, w pasku adresu przeglądarki i natychmiastowy dostęp do Twojej witryny.

domena-nazwa-hosting-strona internetowa

Jeśli nie wybrałeś jeszcze nazwy domeny dla swojej witryny, sprawdź nasz post, jak wybrać najlepszą nazwę domeny.

Dlaczego potrzebujesz hostingu??

Jeśli tworzysz witrynę, chcesz, aby ludzie mogli ją zobaczyć. Na przykład, jeśli założysz blog i napiszesz swój pierwszy post na blogu, bez hostingu, nikt nie będzie w stanie czytać twoich treści. To przeczy całemu celowi założenia bloga, prawda??

Ale dzięki hostingowi Twoja strona blogowa będzie miała swoje własne miejsce w Internecie, w którym użytkownicy z całego świata będą mogli odwiedzać twoją stronę i czytać posty.

Pomyśl o swojej witrynie jako domu, a hostingu jako o ulicy. Jeśli twój dom nie znajduje się na ulicy i nie można do niego dotrzeć, to jak ktokolwiek będzie mógł Cię odwiedzić?

Jeśli chcesz przyciągnąć odwiedzających do swojej witryny, potrzebujesz hostingu.

Czy hosting kosztuje?

web-hosting-cost-shared-vs-vps-vs-dedykowany

Tak, hosting kosztuje koszty, jest to jeden z niezbędnych kosztów, jeśli chcesz stworzyć stronę internetową.

Wiele osób uważa, że ​​hosting jest drogi, ale tak naprawdę nie jest. Chociaż dostępne są drogie opcje hostingu, które kosztują w górę 500 USD miesięcznie, istnieje wiele tanich, niezawodnych usług hostingowych, które kosztują tylko 2 do 4 USD miesięcznie. Dzięki niektórym z tych opcji hostingu zyskujesz nawet darmową nazwę domeny, certyfikat SSL i prawie 100% gwarancję bezawaryjności.

Oznacza to, że możesz uruchomić swoją witrynę za zaledwie 2 USD, co jest idealne dla osób, które dopiero zaczynają działalność i muszą trzymać się napiętego budżetu. Najlepsze jest to, że nie musisz rezygnować z jakości i niezawodności, wybierając jedną z tańszych opcji hostingu.

Istnieje wiele najlepszych bezpłatnych usług hostingowych, ale należy pamiętać, że w przypadku bezpłatnego hostingu internetowego istnieje pewien haczyk. Dzięki bezpłatnym usługom hostingowym będziesz musiał radzić sobie z wadami, takimi jak:

 • Niechciane reklamy – Bezpłatne usługi hostingowe wyświetlają niechciane, nieistotne reklamy w Twojej witrynie, to sposób, w jaki zarabiają pieniądze. Ale te reklamy mogą zirytować odwiedzających witrynę i sprawić, że witryna będzie wyglądać nieprofesjonalnie.
 • Ograniczony ruch – Bezpłatne usługi hostingowe często ograniczają ruch w Twojej witrynie, co utrudnia rozwój firmy.
 • Utknąłeś – Po wybraniu bezpłatnej usługi hostingowej bardzo trudno jest przenieść witrynę do innego usługodawcy hostingowego, jeśli zmienisz zdanie.

Przy tak wielu niedrogich opcjach hostingu lepiej wydać kilka dolarów, niż wybierać darmowy hosting z wszystkimi wadami.

Jakie są różne typy hostingu

Istnieje wiele różnych rodzajów hostingu, ale 3 główne rozwiązania to:

 • Udostępniono
 • VPS
 • Dedykowane

Wybór hostingu zależy od typu witryny, którą chcesz zbudować. Czy budujesz prostą stronę internetową lub blog? A może chcesz założyć witrynę eCommerce lub niszową witrynę mediów społecznościowych, która jest stale aktualizowana o nowe treści??

Wybierając typ hostingu, musisz również wziąć pod uwagę oferowane przez niego funkcje, takie jak bezpieczeństwo, wydajność, jeśli pozwalają one na łatwy rozwój witryny, a także ile pracy wymaga Twój komputer.

Oczywiście musisz jednocześnie spojrzeć na ceny. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wydać mnóstwo pieniędzy na usługę hostingową, która nie jest odpowiednia dla twoich osobistych potrzeb.

Następnie omówimy różnice między hostingiem współdzielonym a VPS a hostowaniem dedykowanym, abyś mógł określić, która opcja hosta jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Opcja hostingowa nr 1: Udostępniona

Hosting współdzielony jest dokładnie tak, jak to brzmi. Dzięki współdzielonemu hostingowi udostępniasz serwer (przestrzeń w Internecie) innym osobom.

dzielony kompleks mieszkaniowy

Hosting współdzielony jest jak życie w kompleksie apartamentów. Wszyscy ludzie mieszkający w kompleksie apartamentów znajdują się w tym samym miejscu i wszyscy muszą dzielić zasoby, takie jak pralnia, parking, plac zabaw itp..

To ta sama koncepcja w przypadku wspólnego hostingu. Gdy hostujesz swoją witrynę za pomocą wspólnej usługi hostingowej, witryna jest przechowywana w tej samej lokalizacji, co wiele innych witryn. Masz udział zasobów serwera, takich jak pamięć, miejsce na dysku, dane i czas procesora.

W większości przypadków współdzielenie zasobów serwera działa dobrze. Ale czasami, jeśli jeden z sąsiadów Twojej witryny zużywa dużo zasobów, może spowolnić twoją stronę.

Plusy:

 • Niedrogie – Ponieważ dzielisz serwer z wieloma innymi użytkownikami, również dzielisz koszty. Co skutkuje niższą ceną dla Ciebie.
 • Łatwe ustawienie – Wspólne usługi hostingowe zazwyczaj zajmują się całą konfiguracją.

Cons:

 • Udostępnianie serwera – Jedną z głównych wad jest to, że musisz udostępniać serwer wielu innym stronom internetowym.
 • „Zli sąsiedzi” – Ponieważ dzielisz serwer z wieloma stronami internetowymi, możesz mieć do czynienia z „złymi sąsiadami”, którzy zajmują wszystkie zasoby o dużym ruchu lub wadliwym kodzie. Może to wpłynąć na szybkość i wydajność własnej witryny.

Opcja hostingowa nr 2: VPS

Następną opcją hostingu jest VPS. VPS oznacza wirtualny prywatny serwer.

vps-web-host-townhouse

Hosting VPS jest jak mieszkanie w kamienicy lub mieszkaniu. Masz własny dom i jesteś odpowiedzialny za jego utrzymanie, ale nadal musisz dzielić się rzeczami na nieruchomości.

W przypadku hostingu VPS nadal musisz udostępniać serwer, ale musisz udostępniać go mniejszej liczbie stron internetowych niż w przypadku hostingu współdzielonego. Ponadto nie musisz udostępniać wszystkich zasobów. Wszystkie zasoby są podzielone równomiernie. To powstrzymuje „złych sąsiadów” zużywających wszystkie zasoby, ponieważ mają limit, którego nie wolno przekraczać. Gdy przekroczą limit zasobów, ich strona internetowa może spaść, ale Twoja witryna pozostanie nienaruszona.

Plusy:

 • Brak zasobów do udostępniania – Nie musisz dzielić się wszystkimi zasobami z wieloma innymi stronami internetowymi.
 • Mocniejszy – Hosting VPS jest potężniejszy niż hosting dzielony, jest bardziej skalowalny i zazwyczaj oferuje lepszą wydajność i szybkość.
 • Elastyczność – Hosting VPS jest bardziej elastyczny, umożliwiając dostosowywanie i wprowadzanie zmian bez wpływu na innych użytkowników.

Cons:

 • Droższe – VPS jest droższy niż hosting dzielony.
 • Więcej technicznych – W przypadku hostingu VPS proces instalacji jest bardziej techniczny, co może stanowić problem dla początkujących.

Opcja hostingowa nr 3: dedykowana

Ostatnia opcja hostingu to dedykowany hosting i tak, jak się wydaje, dzięki dedykowanemu serwerowi hostingowemu masz wszystko dla siebie.

dedykowany dom-host-house

Tak więc dedykowany hosting jest jak posiadanie własnego domu. Nie musisz dzielić się przestrzenią z nikim innym i nie musisz dzielić się swoimi zasobami z nikim innym. Nie musisz nawet mieć do czynienia z żadnymi złymi sąsiadami.

Dzięki dedykowanemu hostingowi nie ma żadnych innych witryn na Twoim hostingu i nie musisz dzielić żadnych zasobów, takich jak czas procesora i pamięć.

Plusy:

 • Brak złych sąsiadów – Dzięki dedykowanemu hostingowi nie ma żadnych złych sąsiadów w promieniu wielu kilometrów, którzy mogliby ukraść zasoby witryny i negatywnie wpłynąć na szybkość i wydajność witryny.
 • Pełna kontrola – Masz pełną kontrolę nad dostosowywaniem swojego serwera. Możesz nawet wybrać ilość i rodzaj pamięci, a także inne elementy.

Cons:

 • Najdroższy – Ponieważ masz wszystko dla siebie, dedykowany hosting to najdroższa opcja hostingu.
 • Więcej technicznych – Dzięki hostingowi VPS musisz dowiedzieć się nieco więcej o komputerach i serwerach niż przeciętna osoba.
 • Zwiększona odpowiedzialność – Za pomocą niezarządzanej usługi dedykowanej jesteś odpowiedzialny za całą konfigurację, instalację, bezpieczeństwo i wiele innych. Nawet w przypadku zarządzanej dedykowanej usługi hostingowej nadal wiele rzeczy musisz robić samodzielnie.

Hosting współdzielony a VPS a dedykowany: co wybrać??

Teraz, gdy znasz już różnicę między hostingiem współdzielonym a VPS a hostingiem dedykowanym, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej witryny?

Hosting współdzielony to najlepsza opcja dla początkujących stron internetowych, które przynajmniej nie będą generować dużego ruchu. Gdy dopiero zaczynasz tworzyć witrynę internetową, chcesz ograniczyć budżet, a hosting współdzielony pozwoli ci to zrobić, zwiększając jednocześnie swoją obecność w Internecie. Hosting współdzielony to również mądry wybór dla statycznych witryn firmowych i prywatnych, ponieważ czas pracy nie wpłynie na ciebie tak bardzo. To także świetna opcja hostingu dla początkujących.

Związane z: Hosting WordPress współdzielony a zarządzany (w porównaniu)

Hosting VPS jest lepszą opcją, jeśli oczekujesz, że Twoja witryna zwiększy ruch i możesz sobie pozwolić na trochę więcej. Ponadto, jeśli zaczniesz od wspólnej usługi hostingowej, a ruch w witrynie zacznie szybko rosnąć, powinieneś przejść na najlepszy hosting VPS, który oferuje więcej zasobów do obsługi tego ruchu.

Hosting dedykowany to opcja hosta na tej liście, której w najmniejszym stopniu potrzebujesz, jeśli jesteś b. Potrzebujesz tylko dzwonków i gwizdów, które zapewnia dedykowany host, jeśli obsługujesz poufne transakcje i potrzebujesz wzmocnionego bezpieczeństwa, twoja strona internetowa ma dużą liczbę zdjęć lub strumieniowego przesyłania wideo w wysokiej rozdzielczości lub potrzebujesz adresu IP, który nie podałeś nie będą musiały się dzielić z innymi stronami internetowymi.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dopiero zaczynasz tworzyć witrynę internetową, najlepszym wyborem będzie udostępniony hosting. Jest niedrogi i zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć.

Teraz, gdy już zdecydowałeś, która opcja hostingu jest dla Ciebie najlepsza, w jaki sposób wybrać, którą usługę hostingową wybrać?

Nasza najlepsza rekomendacja dla hostingu to Bluehost. Dzięki Bluehost możesz wybrać hosting dzielony, VPS lub dedykowany. Bez względu na to, którą opcję hosta wybierzesz, Bluehost zapewnia Ci ochronę.

Ponadto Bluehost oferuje wyjątkową ofertę dla czytelników IsItWP. Możesz zarejestrować się w Bluehost już dziś i uzyskać bezpłatną nazwę domeny, certyfikat SSL i 60% zniżki na hosting współdzielony. Oznacza to, że możesz zbudować i hostować swoją witrynę za jedyne 2,75 USD miesięcznie. Sprawdź szczegóły na stronie kuponu Bluehost.

bluehost-wordpress-hosting

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Nie przegap tej pełnej recenzji Bluehost, aby dowiedzieć się więcej o hostingu.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat hostingu dzielonego vs. VPS vs. dedykowanego i że wiesz już, która opcja hostingu jest najlepsza dla Twojej witryny. Jeśli podoba Ci się ten artykuł i jesteś gotowy na hostowanie swojej witryny, sprawdź nasz post na temat hostingu witryny, kompletny samouczek krok po kroku, a także naszą listę uniwersalnych motywów na rozpoczęcie witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map