Dlaczego musisz teraz utworzyć listę e-mail (i jak to zrobić)

po co budować listę e-mailową od pierwszego dnia


Czy chcesz utworzyć listę e-mail? Większość początkujących, którzy właśnie otworzyli swoje witryny, nie uważa tworzenia listy za tak ważne, jak w rzeczywistości jest. Wkrótce zdają sobie sprawę z wartości listy e-mail i tego, w jaki sposób może pomóc im zdobyć bardziej autentycznych odwiedzających na swojej stronie internetowej lub blogu. I chociaż nigdy nie jest za późno, aby zacząć budować listę osób, które Twoim zdaniem są ważne dla Twojej firmy, dlaczego nie zacząć na dobre?

W tym artykule pokażemy, dlaczego musisz utworzyć listę e-mail (od razu) i jak możesz zbudować własną listę e-mail.

Wprowadzenie do list e-mail

Mówiąc o listach e-mail, tak naprawdę chcemy, abyś wiedział o procesie gromadzenia danych o twoich potencjalnych klientach lub gościach. Dane te obejmują ich imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu itp.

Istnieje wiele metod gromadzenia tych danych i tworzenia własnych list e-mail. Znajdziesz również wiele najlepszych usług e-mail marketingu w Internecie, które mogą pomóc w przechowywaniu danych na listach e-mail i łatwym wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości e-mail do wszystkich subskrybentów. Te usługi e-mail marketingu zostały stworzone w celu promowania Twojej firmy i maksymalizacji przychodów.

Na przykład możesz uzyskać pozwolenie od użytkowników, dodając opcję wyboru w formularzu subskrypcji, aby wysyłać im regularne aktualizacje, treści promocyjne i pozdrowienia.

Sprawdź także nasz wybór najlepszych wtyczek do newslettera.

Dlaczego potrzebujesz listy e-mail? (Od razu)

Wiele badań naukowych dowiodło, że e-mail marketing jest korzystny dla obu stron. Odwiedzający stronę internetową, którzy dobrowolnie dołączyli do Twojej listy e-mail i pozwalają ci na wysyłanie do nich wiadomości e-mail, są w pełni zainteresowani Twoją marką lub usługą. Subskrybenci będą czytać twoje e-maile i odwiedzać twoją stronę internetową.

Możesz także przekształcić swoich subskrybentów w klientów ze względu na zaufanie, które z nimi budujesz. E-mail marketing jest bardziej osobisty i korzystny niż jakiekolwiek inne metody promocyjne, takie jak marketing w mediach społecznościowych.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik na temat tworzenia wiadomości e-mail bez spamu.

Poniżej wymienimy niektóre kluczowe punkty dotyczące ważności listy e-mail:

Dostosowane e-maile: Korzystając z usługi e-mail marketingu, możesz tworzyć interaktywne, dostosowane e-maile dla swoich subskrybentów. Te e-maile pomagają zwiększyć atrakcyjność i ruch na Twoich stronach docelowych. Możesz także skorzystać z dostosowanych e-maili podczas prowadzenia kampanii promocyjnej.

Nie przegap tego przewodnika krok po kroku, jak utworzyć biuletyn e-mailowy.

Użytkownicy docelowi: To proste. Sprzedawaj tym, którzy chcą kupować od ciebie. Odwiedzający witrynę, którzy dołączyli do własnej listy subskrybentów w interesie własnym, są najbardziej autentycznymi odbiorcami i potrzebujesz ich dla swojej firmy. Łatwo jest stworzyć atrakcyjną ofertę i podzielić się nią z subskrybentami. Zysk-wygrana znowu.

Spersonalizowana treść: E-maile są osobiste i bezpośrednie. Wybrane przez Ciebie oprogramowanie marketingowe robi magię, wysyłając e-maile do subskrybentów, które podają ich nazwy w temacie wiadomości e-mail. Ma to ogromny wpływ, gdy widzą, jak ich nazwa pojawia się w e-mailu. Subskrybenci będą częściej czytać spersonalizowaną wiadomość e-mail niż ogólną treść promocyjną w kanale społecznościowym.

E-mail jest bardziej skuteczny: Gdy promujesz coś na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp., Może to przyciągnąć uwagę, ale to nie to samo, co wyniki, które zobaczysz w wiadomości e-mail.
W rzeczywistości, według DreamGrow, e-mail jest skuteczniejszym kanałem sprzedaży i komunikacji niż serwisy społecznościowe.

social-media-vs-email

Teraz, gdy wiesz, dlaczego posiadanie listy e-mail jest dla Ciebie ważne, następną rzeczą, której musisz się nauczyć, jest jej utworzenie.

Jak zbudować listę e-mail (krok po kroku)

Zanim zaczniemy, powinieneś wiedzieć, że zbudowanie listy e-mail może zająć trochę czasu. To ciągły proces i musisz uzbroić się w cierpliwość. Potrzebujesz także kilku narzędzi do zbudowania własnej listy e-mail, takich jak strona internetowa lub osobisty blog, oprogramowanie do marketingu e-mail, formularze subskrypcji, wyskakujące okna pop-up itp..

Jeśli masz witrynę internetową lub blog, możesz zacząć tworzyć formularz subskrypcji. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat tworzenia witryny lub blogu.

Krok 1: Utwórz formularz subskrypcji

Formularz subskrypcji to łatwy sposób na powiększenie listy e-mail za pośrednictwem witryny lub bloga. Być może widziałeś pole subskrypcji podczas przeglądania innych stron internetowych.

Formularz subskrypcji

Twoi zwykli użytkownicy najprawdopodobniej zasubskrybują twoją listę e-mailową, korzystając z formularza subskrypcji. Ten formularz może być prosty, w tym tylko pola imienia i nazwiska.

Aby utworzyć formularz subskrypcji w witrynie WordPress, musisz zainstalować i aktywować WPForms podłącz. Sprawdź nasz przewodnik na temat instalowania wtyczki WordPress.

WPForms to najlepsza wtyczka formularza kontaktowego WordPress, która łatwo integruje się z wieloma usługami e-mail marketingu, takimi jak MailChimp, Constant Contact, SendinBlue, AWeber i GetResponse. Możesz połączyć się z dowolną z tych usług, aby utworzyć listę e-mail i wysyłać zbiorcze wiadomości e-mail.

Krok 2: Połącz usługę e-mail marketingu z formularzem subskrypcji

Usługa e-mail marketingu może zrobić dla Ciebie wiele rzeczy.

Gdy użytkownik wypełnia formularz subskrypcji w witrynie, prawidłowo przechowuje swoje dane i zarządza informacjami użytkownika na podstawie list, które subskrybował. Umożliwia wysyłanie w pełni spersonalizowanych wiadomości e-mail do wszystkich użytkowników na liście.

E-mail marketing

Możesz także śledzić liczbę otwartych wiadomości e-mail i tworzyć niestandardowe raporty, aby wysyłać bardziej efektywne wiadomości e-mail. Niektóre z najlepszych usług e-mail marketingu pozwalają na przeprowadzenie testów A / B, aby dowiedzieć się, jaki typ wiadomości e-mail jest najczęściej otwierany przez subskrybentów.

Zalecamy korzystanie z Constant Contact, najpopularniejszego oprogramowania do e-mail marketingu, ponieważ działa ono płynnie z WPForms. Oferują również 30-dniowy bezpłatny okres próbny, co oznacza, że ​​możesz przetestować ich usługę przez miesiąc bez płacenia im. Jeśli czujesz się komfortowo ze stałym kontaktem, możesz zacząć płacić im po pierwszym miesiącu. A jeśli nie, zawsze możesz sprawdzić te alternatywy dla stałego kontaktu. A jeśli nie; Agile CRM zapewnia także lepszy sposób zarządzania listami e-mail i relacjami z klientami.

Powinieneś sprawdzić ten przewodnik na temat tworzenia formularz rejestracji w Constant Contact przy użyciu WPForms.

Krok 3: Dodaj wyskakujące okienko, aby uzyskać jeszcze więcej subskrybentów

Wielu właścicieli witryn twierdzi, że utworzyli formularz subskrypcji, ale nadal nie są w stanie rozwinąć listy e-mail. Dlaczego?

Ponieważ użytkownicy odwiedzili Twoją witrynę raz i nie subskrybowali Twojej listy e-mail, zniknęli. Możesz ich nigdy więcej nie zobaczyć na swojej stronie internetowej. Oznacza to, że musisz podjąć działania, zanim opuścisz witrynę. Nadchodzą wysoce konwertowalne wyskakujące okienka z opcją ratowania!

Zalecamy korzystanie z OptinMonster, najlepszego na świecie oprogramowania do generowania leadów i formularzy optin. Zmieni to sposób wyświetlania formularza subskrypcji dla użytkowników. OptinMonster ma wiele opcji, w tym wyskakujące okienko lightbox, pływające paski, przesuwane pole przewijania, pełnoekranowa mata powitalna i więcej.

Typy kampanii OptinMonster

Ponadto możesz w pełni dostosować wygląd i sposób wyświetlania formularza subskrypcji użytkownikom. OptinMonster pomaga zidentyfikować ludzkie zachowania i pokazać użytkownikom, czego szukają.

Nie przegap tego artykułu na temat najlepszych wyskakujących wtyczek WordPress.

Aby uzyskać dalszą pomoc, zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat tworzenia formularza optin i tworzenia formularza wyskakującego w WordPress.

Co robić po zbudowaniu listy e-mail

Tworzenie listy e-mail jest procesem długotrwałym, a utrzymanie listy e-mail zajmuje całe życie. Gdy otrzymasz już kilka e-maili, nie wahaj się regularnie przesyłać im aktualizacji o swoich nowych produktach i usługach. W e-mail marketingu musisz zachować spójność, aby Twoja firma mogła się dobrze rozwijać.

Na pewno zechcesz zapoznać się z tym artykułem na temat 23 skutecznych wskazówek, aby uzyskać więcej subskrybentów poczty e-mail.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, dlaczego musisz od razu utworzyć listę e-mail. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, powinieneś również sprawdzić nasze wybory najlepszych narzędzi marketingu treści i usług telefonii biznesowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map