Dlaczego warto korzystać z WordPress? 9 powodów, dla których jest to najlepszy kreator stron

Dlaczego powinieneś używać WordPress


Wiesz, że WordPress jest popularny, ale nie jest w stanie zaspokoić swojego szumu, prawda? Co, u licha, mógłby zaoferować WordPress, którego brakuje innym twórcom stron internetowych? Czy to naprawdę tak świetne? W rzeczywistości: tak jest!

W tym artykule podzielimy się 9 fantastycznymi powodami, dla których powinieneś używać WordPressa do tworzenia swojej witryny. Będziesz szczęśliwy, że tak zrobiłeś.

Co to jest WordPress i jak to działa?

WordPress to najlepszy system zarządzania treścią (CMS) i kreator stron internetowych w Internecie. Jest używany przez ponad 32% wszystkich stron internetowych, co oznacza, że ​​co trzecia strona internetowa obecnie została zbudowana na WordPress. Wiele największych marek na świecie aktywnie korzysta z WordPress na swoich stronach internetowych.

Sprawdź ten artykuł na temat popularnego udziału w rynku CMS.

Znajdziesz 2 rodzaje witryn WordPress: WordPress.com i WordPress.org, które mogą powodować zamieszanie wśród początkujących użytkowników WordPress. Podstawowa różnica polega na tym, że WordPress.com jest najlepszym rozwiązaniem do hostowania blogów, podczas gdy WordPress.org jest platformą hostowaną samodzielnie. Wystarczy sprawdzić nasze porównanie między WordPress.com a WordPress.org, aby poznać wszystkie szczegóły. W tym artykule będziemy rozmawiać wyłącznie o własnej wersji WordPress.org WordPress.org.

WordPress jest łatwy w instalacji i przyjazny dla początkujących. Można go użyć do stworzenia strony internetowej, założenia bloga lub stworzenia sklepu internetowego. Podsumowując: możesz użyć WordPressa do stworzenia DOWOLNEGO rodzaju strony internetowej. Omówimy to bardziej w poniższym artykule.

Teraz, gdy masz już podstawowe pojęcie o tym, czym jest WordPress, zapoznajmy się ze wszystkimi szczegółami i zobaczmy, dlaczego powinieneś używać WordPressa do budowy swojej witryny.

1. WordPress jest darmowy i popularny

WordPress to oprogramowanie typu open source. Jest bezpłatny dla wszystkich i można go łatwo pobrać z WordPress.org stronie internetowej. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przeczytaj nasz artykuł na temat tego, dlaczego WordPress jest bezpłatny i jaki jest haczyk.

Po pobraniu możesz użyć WordPressa do stworzenia swojej witryny. Musisz jednak kupić nazwę domeny i hosting.

Jaka jest nazwa domeny?

Cóż, nazwa domeny działa jako tożsamość witryny WordPress. Będzie to coś w rodzaju isitwp.com lub google.com. Użytkownicy mogą używać nazwy domeny (URL) do przeglądania witryny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł na temat nazwy domeny i jej działania.

Stworzyliśmy również listę polecanych rejestratorów nazw domen wybranych przez ekspertów. Możesz użyć dowolnego z nich, aby kupić nazwę domeny dla swojej witryny WordPress.

Co to jest hosting?

Bez hostingu nie możesz uruchomić strony internetowej. Jeśli nazwa domeny (URL) to Twój adres, to hosting to Twój dom. Jest to miejsce przydzielone w Internecie, w którym przechowywane są informacje o Twojej witrynie. Tutaj prześlesz pliki WordPress i treści multimedialne (obrazy i filmy).

Do wyboru jest wiele firm hostingowych WordPress. Osobiście zalecamy Bluehost, ponieważ jest najpopularniejszym dostawcą hostingu i jest oficjalnym partnerem hostingowym WordPress.

Użytkownicy IsItWP oferują bezpłatną nazwę domeny i ogromną zniżkę na hosting. Ta oferta obniży koszty początkowe do zaledwie 2,75 USD / miesiąc.

Jeśli chodzi o popularność, WordPress jest najczęściej używanym narzędziem do tworzenia stron internetowych na świecie i stale rośnie z każdym dniem. Idąc dalej, porozmawiamy o tym, jak łatwo można zbudować witrynę internetową za pomocą WordPress.

2. WordPress jest prosty i łatwy w użyciu

Czytelnicy zawsze pytają nas: „Jak trudno jest korzystać z WordPress?” Odpowiedź: wcale nie trudna. W rzeczywistości jest to bardzo proste! Tak. Nawet dla absolutnie początkujących.

Od instalacji do użytkowania WordPress jest niezwykle łatwy do nauczenia. Można nim zarządzać bez znajomości programowania lub programowania. Jeśli dopiero zaczynasz, jest to główny powód, dla którego powinieneś używać WordPressa do swojej obecności w Internecie. Możesz od razu przeczytać nasz przewodnik na temat instalacji WordPress.

Po zainstalowaniu możesz dodawać strony i posty w swojej witrynie WordPress. Pozwala także dodawać obrazy i zarządzać nimi z zawartością. Wszystko to jest dostępne za pośrednictwem prostego pulpitu administratora.

WordPress ma regularne aktualizacje podstawowego oprogramowania i co kilka miesięcy wydaje nową wersję. Korzystając z sekcji aktualizacji WordPress na pulpicie nawigacyjnym, możesz łatwo zarządzać tymi aktualizacjami za pomocą kilku kliknięć.

Aby uniknąć utraty danych, zalecamy użycie wtyczki kopii zapasowej WordPress i regularne tworzenie kopii zapasowych witryny na komputerze lub w Internecie.

3. WordPress ma nieskończone zasoby (motywy i wtyczki)

Tym, co sprawia, że ​​WordPress jest jeszcze prostszy i łatwiejszy do zbudowania, jest niesamowita liczba wbudowanych motywów i wtyczek.

Zacznijmy od tematów!

Motywy WordPress

Szablony lub motywy WordPress to skórki do projektowania Twojej witryny. Wbudowane motywy ułatwiają tworzenie witryny internetowej. Możesz zainstalować motyw na WordPress i wprowadzić niezbędne zmiany, aby przygotować swoją stronę. Do korzystania z motywów WordPress nie potrzebujesz żadnej wiedzy na temat programowania ani umiejętności projektowania.

Dostępne są motywy dla każdego rodzaju strony internetowej. Repozytorium WordPress ma setki bezpłatnych szablonów dla każdej kategorii i niszy. Aby Twoje wyszukiwanie było jeszcze łatwiejsze, wymieniliśmy poniżej kilka sugestii:

 1. Najlepsze darmowe blogi dla WordPress.
 2. Najlepsze motywy WordPress dla stron członkowskich.
 3. Najlepsze uniwersalne motywy WordPress.
 4. Najlepsze responsywne motywy WordPress do stworzenia strony przystosowanej do urządzeń mobilnych.
 5. Najlepsze motywy fotograficzne dla WordPress.
 6. Najlepsze motywy nieruchomości WordPress.
 7. Najlepsze motywy edukacyjne dla WordPress.
 8. Najlepsze motywy blogów podróżniczych WordPress.

Możesz dostosować kolory, tło, nagłówek, stopkę, paski boczne i inne elementy motywu. Wszystkie motywy WordPress mają różne opcje dodawania logo, galerii zdjęć i innych funkcji.

Wtyczki WordPress

Wtyczki WordPress są tysiące i oferują świetne dodatkowe funkcje dla stron internetowych. Jeśli chcesz dodać dowolną funkcjonalność, którą możesz sobie wyobrazić na swojej stronie internetowej, możesz łatwo znaleźć wtyczkę WordPress, aby to umożliwić.

Niezależnie od tego, czy chcesz utworzyć formularz kontaktowy, utworzyć galerię zdjęć lub suwak obrazów, użyć Google Analytics lub dodać dowolną inną funkcję w WordPress, możesz zainstalować wtyczkę, aby wykonać zadanie.

Możesz także użyć wtyczek WordPress, aby zmienić kontekst swojej witryny. Na przykład możesz użyć wtyczki członkowskiej, aby utworzyć stronę internetową członkostwa lub wtyczki eCommerce, aby utworzyć sklep internetowy za pomocą WordPress.

Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule na temat najlepszych książek WordPress.

4. WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek

WordPress jest przyjazny dla SEO

Ważne jest, aby każda witryna była przyjazna dla wyszukiwarek; w przeciwnym razie nigdy nie zwrócisz uwagi swojej idealnej publiczności. WordPress został zaprojektowany i zbudowany przy użyciu najlepszych technik kodowania, co czyni go wysoce zoptymalizowanym pod kątem SEO.

Jeśli masz witrynę internetową z WordPress, uzyska ona priorytet w wynikach wyszukiwania. Google i inne popularne wyszukiwarki uwielbiają witryny oparte na WordPress. Aby dalej optymalizować swoją witrynę i zawartość, możesz użyć najlepszych narzędzi SEO.

Możesz także przeczytać nasz artykuł o tym, jak uczynić swoją witrynę WordPress przyjazną SEO i zwiększyć ruch.

5. WordPress jest bezpieczny

Bezpieczeństwo WordPress

WordPress jest znany z tego, że jest bezpieczny. Istnieje wiele banków na świecie, które używają WordPressa do prowadzenia swoich witryn. Chociaż internet nigdy nie może być w pełni bezpieczny, ważne jest, aby podjąć jak najwięcej działań w celu ochrony witryny przed hakerami lub złośliwymi atakami. Na szczęście WordPress ułatwia to.

Na rynku znajdziesz wiele wtyczek zabezpieczających WordPress. Przeczytaj także ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Zalecamy korzystanie z Sucuri w celu zapewnienia bezpieczeństwa witryny. Chroni Twoją witrynę przed zagrożeniami i atakami złośliwego oprogramowania. Wystarczy zainstalować Sucuri i zapomnieć o obawach związanych z bezpieczeństwem. Możesz również zapewnić przeprowadzenie testu bezpieczeństwa witryny za pomocą naszego skanera podatności.

6. WordPress obsługuje wszystkie rodzaje mediów

Możesz przesyłać obrazy, filmy, gify i inne pliki multimedialne na swojej stronie WordPress. W przeciwieństwie do innych najlepszych twórców stron, edytor tekstu WordPress działa jak wiatr.

Umożliwia przeciąganie i upuszczanie obrazów, filmów itp. Na ekranie edytora tekstu. Po opublikowaniu zawartość medialna będzie pięknie wyświetlana na twoich stronach i postach.

WordPress umożliwia także wyświetlanie i pobieranie dokumentów, plików PDF i innych plików. Jeśli Twój rozmiar pliku jest duży, możesz zwiększyć maksymalny rozmiar przesyłanego pliku w WordPress.

7. WordPress posiada integrację aplikacji

Wtyczki WordPress są niesamowite, ponieważ dodają więcej funkcji do Twojej witryny. Możesz także zintegrować aplikacje, aby zmaksymalizować funkcjonalność WordPress.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy z WordPress, możesz zintegrować aplikacje płatnicze, koszyki i produkty, aby zwiększyć swoje przychody. Podobnie możesz używać aplikacji społecznościowych do popularyzacji swojej witryny lub bloga.

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które można zintegrować z WordPress w celu zaspokojenia potrzeb Twojej witryny.

8. WordPress ma największą społeczność

Społeczność WordPress

Ze względu na swoją popularność społeczność WordPress rozrosła się na całym świecie. Społeczność WordPress rozszerzyła się na fora, kanały społecznościowe, fora dyskusyjne i wiele innych. Osoby współpracujące z WordPress organizują również spotkania na całym świecie, aby porozmawiać o platformie.

Jeśli masz problem z WordPress, najprawdopodobniej znajdziesz rozwiązanie na forum WordPress.org lub w dowolnej grupie WordPress w mediach społecznościowych. Społeczności WordPress są dostępne na Facebooku, Twitterze, Reddit i prawie każdej innej sieci społecznościowej.

9. WordPress jest dla wszystkich

Kiedy mówimy, że WordPress jest dla wszystkich, naprawdę mamy na myśli. WordPress może być wykorzystywany do tworzenia DOWOLNEJ strony internetowej. Możesz także założyć bloga dowolnego rodzaju. Lub możesz użyć WordPressa do stworzenia sklepu internetowego i sprzedaży swoich produktów. Możliwości są nieskończone.

WordPress został opracowany dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Podczas gdy początkujący mogą korzystać z kreatorów przeciągania i upuszczania oraz dostosowywania na żywo do publikowania strony internetowej, zaawansowani użytkownicy mogą w pełni dostosować kod i wprowadzić pożądane zmiany w oprogramowaniu.

Sprawdź te najlepsze oprogramowanie do projektowania stron internetowych wspominające WordPress. Możesz także udać się do naszego eksperta, który przeanalizował recenzję WordPress, aby uzyskać bardziej przekonujące.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, dlaczego powinieneś używać WordPress. Nadal nie jesteś przekonany? Może Ci się spodobać nasz przewodnik po popularnych alternatywach WordPress i konkurentach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map