Formy Ninja Alternative: WPForms vs. Ninja Forms (w porównaniu)

WPForms vs. Ninja Forms


Szukasz idealnej wtyczki formularzy do swojej witryny WordPress? Jeśli zrobiłeś jakieś badania online, prawdopodobnie znalazłeś WPForms i formularze Ninja polecane przez najlepsze blogi WordPress. Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, który wybrać!

Jeśli tak, to jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W tym artykule porównamy WPForms vs. Ninja Forms i pokażemy ważne różnice, abyś mógł zdecydować, która wtyczka jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej witryny.

Porównamy 2 wtyczki na podstawie następujących 5 punktów:

 1. Przegląd ogólny
 2. Łatwość użycia
 3. funkcje
 4. cennik
 5. Wsparcie

1. WPForms vs. Ninja Forms – Ogólny przegląd

Co to są WPForms?

wpforms-Overview-contact-form-plugin

WPForms to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka formularza kontaktowego WordPress na rynku. Pozwala łatwo tworzyć piękne formularze kontaktowe na stronie WordPress. Zapewnia bardzo prosty, intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki czemu możesz samodzielnie tworzyć różnorodne formularze WordPress w ciągu kilku minut.

Wtyczka WPForms jest dostępna w bezpłatnej wersji Lite, a także w kilku wersjach premium. Ma ponad milion aktywnych instalacji na WordPress.org. Wtyczka ma 4,9 z 5 średnich ocen użytkowników od ponad 3000 głosów otrzymanych na WordPress.org. Użytkownicy to uwielbiają!

WPForms został stworzony przez tych samych ludzi, którzy prowadzą największą nieoficjalną stronę z zasobami WordPress, WPBeginner. Jeśli nie jesteś zaznajomiony: WPBeginner jest najbardziej znany ze swoich przyjaznych dla początkujących samouczków na różne tematy WordPress.

Sprawdź pełną recenzję WPForms

Co to są Formy Ninja?

formy ninja-home

Ninja Forms to jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych wtyczek formularzy WordPress. Jest wyposażony w łatwy w użyciu kreator przeciągania i upuszczania formularzy, umożliwiający tworzenie formularzy kontaktowych w WordPress. Za pomocą tego bogatego zestawu pól formularzy można tworzyć nieograniczoną liczbę formularzy za pomocą tej wtyczki.

Podobnie jak WPForms, Ninja Forms występuje również w wersji darmowej i premium. Ma także ponad milion aktywnych instalacji na WordPress.org. Ninja Forms ma 4,4 z 5 średnich ocen użytkowników od ponad 900 głosów otrzymanych na WordPress.org. Jeśli porównasz dwie wtyczki na podstawie ich średnich opinii użytkowników, WPForms wyprzedza Ninja Forms.

Ninja Forms został stworzony przez zespół specjalistów WordPress o nazwie WP Ninjas.

Sprawdź pełną recenzję Formularzy Ninja

2. Łatwość użycia

Tworzenie formularza za pomocą WPForms

Najważniejszy cel tworzenia WPForms było uczynienie tworzenia formularzy WordPress tak łatwym i prostym, jak to możliwe. Dlatego WPForms wyróżnia się z tłumu, jeśli chodzi o prostotę i łatwość obsługi.

Aby utworzyć nowy formularz za pomocą WPForms, przejdź do WPForms »Dodaj nowe z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Tam zobaczysz wiele gotowych szablonów do wyboru.

wpforms szablony formularzy

Możesz wybrać szablon, aby szybko zacząć. Jeśli chcesz dodać więcej pól do gotowego formularza, możesz przeciągnąć je z panelu pól po lewej stronie do edytora formularzy po prawej stronie.

wpforms vs surveyymonkey łatwość użycia

Możesz dostosować każde pole, klikając Opcje pól.

field-options-wpforms

Możesz dostosować nazwę formularza, reCAPTCHA, honeypot antyspamowy, powiadomienia i e-maile z potwierdzeniem Ustawienia. Możesz połączyć swój formularz z platformami e-mail marketingu, takimi jak Constant Contact, który jest doskonałą alternatywą dla MailChimp itp. Z Marketing opcja. I możesz skonfigurować PayPal i Stripe do akceptowania płatności z Płatności opcja.

Związane z: Najważniejsze alternatywy dla MailChimp

ustawienia wpforms

To takie proste. Po zakończeniu dodawania pól do formularza i przejrzeniu wszystkich ustawień możesz kliknąć przycisk Zapisać przycisk u góry ekranu.

save-form-wpforms

Obok przycisku Zapisz zobaczysz Osadzać opcja. Po kliknięciu otrzymasz skrót do nowego formularza, który możesz wkleić w dowolnym miejscu witryny, aby dodać formularz.

Dodawanie WPForm do postów i stron WordPress jest łatwe dzięki widżetowi WPForms dostępnemu w menu edytora postów. Aby dodać formularz kontaktowy do posta lub strony, musisz otworzyć post lub stronę i kliknąć ikonę widżetu WPForms.

add-form-widget-post-editor-wpforms

Następnie wybierz formularz, który chcesz dodać.

select-form-wpforms

I to wszystko! Teraz możesz opublikować lub zaktualizować tę stronę, aby zobaczyć, jak Twój formularz wygląda na żywo w Twojej witrynie. Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający prosty formularz kontaktowy:

contact-form-example-wpform

Jeśli chcesz wyświetlić formularz na paskach bocznych lub w obszarach gotowych dla widżetów, możesz znaleźć widżet WPForms w Wygląd »Widegty.

wpforms-widget

Możesz przeciągnąć widget do dowolnego obszaru gotowego dla widgetu, w którym chcesz wyświetlić formularz.

Tworzenie formularza za pomocą formularzy Ninja

Ninja Forms wielokrotnie aktualizował swój interfejs, aby był bardziej przyjazny dla użytkownika. Teraz ma również dość podobny interfejs tworzenia formularzy, jak interfejs WPForms.

Aby utworzyć nowy formularz za pomocą formularzy Ninja, musisz odwiedzić Formy Ninja »Dodaj nowe z pulpitu nawigacyjnego. Tam zobaczysz szereg szablonów formularzy na początek, w tym pusty formularz.

szablony ninja

Możesz wybrać szablon i zacząć szybko; możesz jednak nie być w stanie korzystać ze wszystkich przedstawionych, chyba że kupiłeś ich najdroższy abonament. Ninja Forms pokazuje wszystkie dostępne szablony formularzy, w tym te, do których nie masz dostępu, co sprawia, że ​​jest trochę zagmatwany i zagracony.

Z drugiej strony WPForms pokazuje tylko szablony, których możesz użyć zgodnie z zainstalowanym planem. Utrzymuje WPForms ładnie i schludnie.

Po wybraniu szablonu zobaczysz interfejs tworzenia formularzy pokazany poniżej. Aby dodać nowe pola do formularza, kliknij Dodaj Ikona.

create-form-ninjaforms

Następnie zobaczysz wszystkie pola po prawej stronie. Teraz możesz przeciągnąć je do edytora formularzy po lewej stronie i zbudować formularz.

edit-form-ninjaforms

Możesz skonfigurować powiadomienia, wiadomości potwierdzające i e-maile o powodzeniu z E-maile & działania opcja. Możesz skonfigurować ustawienia wyświetlania, ograniczenia i obliczenia z poziomu zaawansowane opcja.

ustawienia formularzy ninja

Po utworzeniu i dostosowaniu formularza możesz kliknąć Publikować.

Aby użyć formularza w swoich postach i stronach WordPress, możesz użyć widgetu Formy Ninja w edytorze stron / postów. Ma interfejs podobny do WPForms.

Aby dodać formularz kontaktowy do postu lub strony, musisz otworzyć post lub stronę i kliknąć ikonę widżetu Formy Ninja.

add-form-widget-post-editor-ninjaforms

Wybierz formularz, który chcesz dodać, i zaktualizuj tę stronę.

select-form-ninjaforms

Następnie możesz zobaczyć, jak wygląda twój formularz. Oto jak będzie wyglądać Twoja podstawowa forma.

contact-form-exmple-ninjaforms

Podobnie jak WPForms, ma również widżet, którego można używać w paskach bocznych i innych obszarach gotowych dla widgetów w witrynie. Widżet można znaleźć w Wygląd »Widegty.

Ninja-form-widget

Zwycięzca: WPForms. Za przejrzysty interfejs pokazujący tylko szablony, do których masz dostęp. Plus, to Osadzać opcja z krótkim kodem, aby łatwo dodać formularz w dowolnym miejscu na stronie.

3. Funkcje

Siła WPForms to jego zdolność do tworzenia prostych formularzy kontaktowych, a także zaawansowanych formularzy, takich jak formularze płatności, formularze rejestracyjne użytkowników, ankiety i ankiety, formularze subskrypcji biuletynu itp. Posiada wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia uniwersalnych formularzy w WordPress.

Oto tylko kilka głównych funkcji WPForms:

 • Ochrona przed spamem dzięki honeypotowi antyspamowemu i reCAPTCHA
 • Inteligentna logika warunkowa
 • Integracja e-mail marketingu z AWeber, MailChimp, Drip i innymi popularnymi usługami
 • Dodatek do ankiet i ankiet
 • Lepsze zarządzanie wpisami na pulpicie nawigacyjnym, aby wyświetlić wszystkie wpisy w jednym miejscu
 • Akceptuj płatności i darowizny za pomocą PayPal i Stripe

Wszystkie te funkcje razem sprawiają, że WPForms jest kompletnym narzędziem do formularzy WordPress.

Z drugiej strony Formy Ninja mają również potężne funkcje dostosowane do Ciebie. Jednak większość jego funkcji jest dostępna tylko w postaci rozszerzeń. Każde rozszerzenie musisz kupić osobno lub uzyskać je w ramach planu premium.

Istnieją dwie główne wady wyboru Form Ninja w porównaniu z WPForm pod względem funkcji:

1. Jeśli kupujesz rozszerzenia osobno, musisz zainwestować więcej pieniędzy. Większość rozszerzeń jest wyceniona na 49 USD za każdy, więc w pośpiechu staje się to kosztowne.

2. Dodatki WPForms są dostępne po jednym kliknięciu, podczas gdy dodatki Ninja Forms wymagają śledzenia całego procesu instalacji wtyczki WordPress w celu zainstalowania każdego dodatku. Oznacza to, że musisz pobrać plik rozszerzenia, załadować go na pulpit nawigacyjny, zainstalować, a następnie aktywować.

Oprócz istniejących funkcji, Ninja Forms jest bardzo elastyczny i rozszerzalny. Jest zbudowany z setkami funkcji, chwytów akcji i filtrów, których programiści mogą używać do tworzenia niestandardowych funkcji.

Zwycięzca: To jest remis. Jednak WPForms sprawia, że ​​większość funkcji jest łatwiejsza w użyciu, a dodatki są dostępne tylko 1 kliknięciem.

4. Ceny

Zarówno WPForm, jak i Ninja Forms oferują wersje bezpłatne i premium. Możesz zainstalować wersje Lite bezpośrednio na pulpicie swojej witryny z katalogu wtyczek WordPress.org i używać ich za darmo. Aby korzystać z zaawansowanych funkcji i dodatków, musisz uaktualnić je do planów premium.

WPForms ma 4 podstawowe plany cenowe. Dla firm rozpoczynających działalność ma Podstawowy plan, który kosztuje 39,50 USD. Ale aby korzystać ze WSZYSTKICH funkcji i dodatków WPForms, musisz kupić najdroższy plan, Elita, co kosztuje 299 USD.

wpforms-pricing

Ninja Forms ma 3 główne plany cenowe, które pozwalają ci korzystać z jego funkcji i rozszerzeń, lub możesz też kupić poszczególne rozszerzenia i używać ich z bezpłatnym planem.

ceny formularzy ninja

Najbardziej podstawowy plan Form Ninja, Osobisty, kosztuje 99 USD; i najdroższy plan, Agencja, kosztuje 499 USD. Ich przedział cenowy jest znacznie wyższy niż w przypadku WPForms.

WPForms oferuje wiele funkcji za mniej pieniędzy. Na przykład możesz tworzyć formularze wielokolumnowe z dowolnym planem WPForms, w tym jego wersją Lite; ale musisz kupić Układ i style addon lub Osobisty planujesz używać tej samej funkcji z Formami Ninja.

Podobnie możesz dostać Stały kontakt integracja za darmo ze wszystkimi wersjami WPForms, ale musisz kupić osobne rozszerzenie lub kupić Osobisty planuje odblokować tę funkcję dla Form Ninja.

Zwycięzca: WPForms. Oferuje zaawansowane funkcje w bardzo rozsądnej cenie.

5. Wsparcie

WPForms ma setki przyjaznych dla początkujących samouczków na temat łatwego korzystania z wtyczki. Odpowiedzi na prawie wszystkie zapytania można znaleźć w ich dokumentacji.

Użytkownicy wersji Lite mogą publikować swoje zapytania na WordPress.org. Ich zespół wsparcia jest bardzo elastyczny, jak pokazują oceny użytkowników. Użytkownicy wersji Premium mogą otwierać zgłoszenia do pomocy technicznej i otrzymywać spersonalizowane wsparcie przez e-mail.

Formy Ninja mają również szczegółową dokumentację, która pomoże Ci w najczęstszych problemach. Możesz uzyskać proste samouczki dotyczące korzystania z wtyczki. Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej, możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem strony kontaktowej, otwierając zgłoszenie do pomocy technicznej.

Zwycięzca: To jest remis.

Wniosek

WPForms to świetna wtyczka do tworzenia formularzy dla WordPress. Zapewnia bardzo prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs do budowania formularzy. Posiada pełny zestaw funkcji, z których można łatwo korzystać. Wtyczka jest również bardzo przystępna dla małych firm.

Ninja Forms to także potężna wtyczka konstruktora formularzy WordPress. Jego interfejs jest przyjazny dla użytkownika; nie można go jednak porównać z czystym interfejsem WPForms. Wtyczka Ninja Forms wprowadza do stołu zaawansowane funkcje, które mogą Ci się przydać, ale uzyskanie ich wszystkich jest dość kosztowne.

W związku z tym, WPForms jest wyraźnym zwycięzcą z punktu widzenia użytkowników. Jednak zaawansowani programiści mogą uznać Formy Ninja za bardziej przydatne ze względu na opcje przyjazne dla programistów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między WPForms a Ninja Forms dla Twojej witryny.

Możesz także przeczytać nasze szczegółowe porównanie,

 • WPForms vs TypeForm
 • WPForms vs FormStack
 • WPForms vs Gravity Forms
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map