Hosting WordPress współdzielony a zarządzany (w porównaniu)

współdzielone vs zarządzane


Zastanawiasz się, czy wybrać hosting witryny WordPress współdzielony czy zarządzany? Konto hostingowe jest koniecznością, jeśli chcesz utworzyć witrynę internetową. Konto hostingowe to miejsce, w którym Twoja witryna będzie działać w Internecie, i umożliwia użytkownikom odwiedzanie Twojej witryny. Dlatego ważne jest, aby wybrać usługę hostingową, która odpowiada Twoim potrzebom.

W tym artykule porównamy udostępniany i zarządzany hosting WordPress, aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla Ciebie wybór.

Zacznijmy.

Co to jest hosting?

Jeśli nadal zastanawiasz się, „czym jest hosting?”, Wyjaśnijmy trochę dalej.

Dwie najważniejsze rzeczy potrzebne do zbudowania strony internetowej to konto hostingowe i nazwa domeny.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, hosting to miejsce, w którym Twoja witryna będzie „żyć” w Internecie. Zasadniczo oznacza to, że hosting to przestrzeń w Internecie, w której przechowywana jest Twoja strona internetowa, aby użytkownicy mogli uzyskać do niej dostęp. Konto hostingowe i nazwa domeny umożliwiają użytkownikom wpisanie adresu URL witryny w pasku adresu przeglądarki i przeglądanie witryny.

Istnieje jednak wiele różnych usług hostingowych na rynku. Początkujący może być trudny do ustalenia, który jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny.

Spójrzmy więc na różnicę między hostingiem dzielonym a zarządzanym hostingiem WordPress.

Co to jest hosting współdzielony?

hosting współdzielony

Hosting współdzielony ma miejsce, gdy dzielisz jeden serwer (miejsce w Internecie) i związane z nim zasoby z wieloma różnymi stronami internetowymi. Twoja witryna jest przechowywana w tej samej lokalizacji co wiele innych witryn i musisz współdzielić pamięć, miejsce na dysku, dane i czas procesora (przetwarzania).

Hosting dzielony jest popularnym wyborem, głównie dlatego, że jest jedną z najtańszych opcji, a niektóre usługi hostingu współdzielonego kosztują zaledwie 2,75 USD miesięcznie.

Ale ponieważ dzielisz zasoby serwera z innymi witrynami, te inne witryny mogą czasem spowolnić twoją własną stronę, jeśli zużywają dużo zasobów. Przez większość czasu nie zauważysz tego rodzaju problemu. Zwłaszcza jeśli masz witrynę o niskim natężeniu ruchu, witrynę osobistą, blog lub witrynę małej firmy.

W przypadku hostingu współdzielonego zazwyczaj ponosisz odpowiedzialność za utrzymanie swojej witryny. Może to obejmować zabezpieczenia, kopie zapasowe, wydajność itp.

Czym jest zarządzany hosting WordPress?

hosting współdzielony

Zarządzany hosting WordPress jest jak konsjerż na swojej stronie internetowej. Dzięki zarządzanemu hostingowi WordPress zyskujesz dodatkowe usługi, a najlepiej zarządzane firmy hostingowe WordPress w zasadzie utrzymują Twoją witrynę dla Ciebie. Zajmą się hostingiem powiązanych problemów, takich jak bezpieczeństwo, kopie zapasowe, aktualizacja WordPress itp., Abyś mógł skupić się na innych obszarach swojej działalności.

Zarządzane usługi hostingowe WordPress oferują również najwyższej jakości obsługę klienta, aby rozwiązać problemy tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Z powodu tych dodatkowych usług zarządzany hosting WordPress jest znacznie droższy niż hosting dzielony.

Teraz, gdy znasz już podstawy hostowanego WordPressa w porównaniu z zarządzaniem dzielonym, przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdego z nich.

Plusy i minusy wspólnego hostingu

Podobnie jak w przypadku każdej usługi, hosting dzielony ma swoje zalety i wady. Rzućmy na nie okiem.

Zalety wspólnego hostingu

 • Niedrogie – Usługi hostingu dzielonego są najtańsze na rynku. Wybierając hosting dzielony, łatwo jest obniżyć koszty, a niektóre dzielone hostingi kosztują zaledwie 2,75 USD miesięcznie.
 • Łatwe ustawienie – Wiele usług hostingu współdzielonego oferuje instalację WordPress jednym kliknięciem, dzięki czemu możesz łatwo zacząć budować swoją witrynę.
 • cPanel – Dzięki współdzielonemu hostingowi masz dostęp do cPanel, który ułatwia zarządzanie twoją stroną internetową.
 • Konta email – Wiele wspólnych usług hostingowych oferuje bezpłatne konta e-mail. Możesz więc otrzymać profesjonalny e-mail biznesowy, taki jak twoja [email protected], bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Wady wspólnego hostingu

 • Konserwacja – Wybranie współdzielonego hostingu oznacza, że ​​jesteś odpowiedzialny za utrzymanie swojej witryny, takie jak bezpieczeństwo, aktualizacje WordPress, kopie zapasowe i inne.
 • Długi czas reakcji i przestoje – Udostępnianie serwera i zasobów innym stronom internetowym oznacza, że ​​Twoja witryna może częściej działać wolniej i często przestoju.
 • Tylko dla witryn o niskim natężeniu ruchu – Wspólny hosting jest najbardziej odpowiedni dla witryn, które nie generują dużego ruchu, takich jak witryny małych firm, witryny osobiste, blogi itp..

Plusy i minusy zarządzanego hostingu WordPress

Teraz rzućmy okiem na zalety i wady zarządzanego hostingu WordPress.

Zalety zarządzanego hostingu WordPress

 • Wyższe prędkości – Zarządzane usługi hostingowe WordPress są w stanie zaoferować niezwykle szybkie prędkości, ponieważ ich sprzęt i oprogramowanie są zoptymalizowane pod kątem WordPress.
 • Bezpieczeństwo i kopie zapasowe – Zabezpieczenia i kopie zapasowe są obsługiwane przez zarządzaną firmę hostingową WordPress, dzięki czemu nie musisz się martwić, że Twoja witryna nie jest bezpieczna.
 • Automatyczne aktualizacje – Wiele usług hostingowych WordPress obsługuje podstawowe aktualizacje WordPress, a nawet automatycznie aktualizuje motywy i wtyczki WordPress, co pomaga zabezpieczyć witrynę.
 • Wsparcie priorytetowe – Dzięki zarządzanemu hostingowi WordPress uzyskasz najlepszą obsługę klienta, a eksperci WordPress szybko rozwiążą Twoje problemy.

Wady Managed WordPress Hosting

 • Kosztowny – Ze względu na dodatkowe usługi zarządzane przez firmy hostingowe WordPress, będziesz płacić znacznie więcej pieniędzy każdego miesiąca w porównaniu do hostingu dzielonego.
 • Ograniczenia wtyczek – Ponieważ zarządzane usługi hostingowe WordPress chcą zapewnić najwyższą wydajność, nie pozwalają one na korzystanie z niektórych wtyczek, które mogą spowolnić działanie witryny.
 • Surowe granice – Niektóre zarządzane hosty WordPress narzucają ścisłe ograniczenia strony internetowej i / lub ograniczenia liczby odwiedzających.
 • Tylko dla witryn WordPress – Przy zarządzanym hostingu WordPress możesz hostować tylko strony WordPress.

Czego szukać w udostępnianym lub zarządzanym hostingu WordPress?

Próbując wybrać najlepiej współdzielony lub zarządzany hosting WordPress dla swojej witryny, przed podjęciem decyzji ważne jest, aby spojrzeć na szereg czynników. Nie chcesz szybko wybierać usługodawcy hostingowego, budować swojej witryny, a później dowiedzieć się, że dokonałeś złego wyboru.

Oto, na co należy zwrócić uwagę, oglądając zarówno udostępniany, jak i zarządzany hosting WordPress:

 • Koszt– Wybierz hosting, który jest dla Ciebie przystępny i zapewni Ci to, czego szukasz, w rozsądnej cenie.
 • Czas pracy – Ważne jest, aby wybrać usługodawcę hostingowego, który może zaoferować dobrą gwarancję bezawaryjności, aby Twoja witryna była dostępna dla użytkowników przez cały czas.
 • funkcje – Pamiętaj, aby wybrać hosta, który oferuje wszystkie funkcje potrzebne do Twojej witryny. Na przykład 1-kliknięcie instalacji WordPress, kont e-mail, darmowej nazwy domeny itp.
 • Bezpieczeństwo i szybkość – Wybierz hosta internetowego, który jest bezpieczny i zoptymalizowany pod kątem szybkości, aby Twoja witryna była bezpieczna i działała dobrze dla odwiedzających ją witryn.
 • Obsługa klienta – Wybrana usługa hostingowa powinna oferować wsparcie 24/7, abyś mógł jak najszybciej rozwiązać wszelkie problemy z witryną.

Następnie podzielimy się z Wami naszymi najlepszymi wyborami dla najlepszych współdzielonych firm hostingowych, a także najlepiej zarządzanych firm hostingowych WordPress.

Najlepsze wspólne firmy hostingowe

Jeśli chcesz wybrać udostępnioną usługę hostingową, oto nasze najlepsze oferty najlepszych udostępnionych usług hostingowych.

1. Bluehost

strona internetowa bluehost

Bluehost to najpopularniejsza usługa hostingowa na rynku. Jest oficjalnie zalecany przez WordPress.org i obsługuje ponad 2 miliony witryn na całym świecie.

Bluehost oferuje instalację WordPress 1 kliknięciem, nieskomplikowaną przepustowość, wsparcie 24/7, codzienne automatyczne kopie zapasowe i wiele więcej. Zapewniają również ochronę zasobów. Ta technologia identyfikuje inne strony internetowe, które zużywają zbyt wiele zasobów i tymczasowo przenosi je do odizolowanych systemów. Gwarantuje to, że wydajność witryny nie ulegnie zmianie, co jest świetną funkcją w przypadku hostingu współdzielonego.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą recenzję Bluehost.

Ponadto użytkownicy IsItWP otrzymują niesamowitą ofertę hostingu współdzielonego z WordPress. Możesz uzyskać 60% zniżki na hosting wraz z bezpłatną nazwą domeny i certyfikatem SSL. Oznacza to, że możesz uzyskać udostępniony hosting za jedyne 2,75 USD / miesiąc!

Zacznij korzystać z Bluehost już dziś.

2. SiteGround

siteground tani hosting

SiteGround to kolejna z najlepiej udostępnianych usług hostingu, któremu ufają właściciele 2 milionów domen. Podobnie jak Bluehost, jest również polecany przez WordPress.org.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą recenzję SiteGround.

Niektóre z wyjątkowych funkcji SiteGround obejmują bezpłatne SSL i HTTPS, bezpłatne konta e-mail, codzienne kopie zapasowe, niezmierzony ruch, wsparcie 24/7 i wiele innych. Oferują nawet bezpłatne CloudFlare CDN (sieć dostarczania treści) we wszystkich swoich planach, aby zapewnić szybką i bezpieczną witrynę.

Możesz zacząć korzystać z SiteGround za jedyne 3,95 $ / miesiąc, a oni oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Zacznij korzystać z SiteGround już dziś.

3. HostGator

hostgator-web-hosting

HostGator sprawia, że ​​współdzielony hosting jest łatwy i niedrogi. HostGator oferuje opcję utworzenia strony internetowej z własnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które zawiera ponad 100 szablonów i bibliotekę obrazów. Możesz też utworzyć witrynę WordPress za pomocą instalacji WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Sprawdź także recenzję HostGator, aby uzyskać więcej informacji.

Oferują również funkcje, takie jak elastyczny, łatwy w obsłudze panel sterowania, który pomaga zarządzać witryną, nieskomplikowaną przepustowość, certyfikację SSL, 99,9% gwarancji dostępności, bezpłatny transfer strony, wsparcie 24/7/365 przez telefon i czat na żywo, i więcej.

HostGator oferuje również najlepsze plany hostingowe dla sprzedawców.

Ceny HostGator zaczynają się już od 2,75 USD / miesiąc i oferują 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Zacznij korzystać z HostGator już dziś.

4. iPage

przegląd hostingu ipage

iPage to jedna z najtańszych udostępnianych usług hostingowych na rynku. iPage to także ekologiczna firma hostingowa; ich centra danych i serwery są zasilane energią wiatrową.

Niektóre funkcje dostarczane z planami hostingu obejmują darmowy program do tworzenia witryn, bezpłatne adresy e-mail, bezpłatne kredyty reklamowe dla Google i Bing, analitykę witryny i wiele innych.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą recenzję iPage.

Możesz zacząć korzystać z iPage za jedyne 1,99 USD / miesiąc, który obejmuje bezpłatną nazwę domeny i certyfikat SSL. Oferują one również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu ich usługi hostingowe są wolne od ryzyka.

Zacznij korzystać z iPage już dziś.

Najlepiej zarządzane firmy hostingowe WordPress

Teraz spójrzmy na nasze rekomendacje dotyczące najlepiej zarządzanych firm hostingowych WordPress na rynku.

1. WP Engine

przegląd silnika wp

WP Engine jest jedną z najlepiej zarządzanych firm hostingowych WordPress na rynku, obsługującą 500 000 stron internetowych. WP Engine jest tworzony z myślą o szybkości, wydajności i bezpieczeństwie.

WP Engine oferuje ochronę bezawaryjną, w pełni zarządzany globalny CDN, automatyczne aktualizacje WordPress, wykrywanie i blokowanie zagrożeń, codzienne automatyczne kopie zapasowe, automatyczne buforowanie i więcej.

Inne funkcje obejmują ponad 35 najlepszych motywów StudioPress, bezpłatne certyfikaty SSL i ekspercką obsługę klienta.

Ceny WP Engine zaczynają się od 35 USD miesięcznie, ale możesz uzyskać 4 miesiące za darmo dzięki naszej specjalnej ofercie IsItWP.

Zacznij korzystać z WP Engine już dziś.

2. Hosting WordPress zarządzany przez SiteGround

siteground-managed-wordpress-hosting

SiteGround to świetna wspólna usługa hostingowa, ale SiteGround zapewnia również niedrogi zarządzany hosting WordPress.

Zarządzane plany hostingu obejmują instalację WordPress, automatyczne aktualizacje, ekspercką obsługę WordPress, zaawansowane zabezpieczenia WordPress i wiele innych. Ponadto Twoja witryna będzie ładować się bardzo szybko z bezpłatnym CDN dla każdego konta, dostosowaną konfiguracją serwera i pamięcią SSD.

Możesz zacząć od zarządzania hostingiem WordPress za pomocą SiteGround za jedyne 3,95 USD / miesiąc, co jest znacznie mniej kosztowne niż w przypadku wielu innych zarządzanych usług hostingowych WordPress.

Zacznij już dziś od SiteGround Managed WordPress Hosting.

3. Hosting WordPress zarządzany przez Bluehost

bluehost-managed-wordpress-hosting

Najpopularniejsza wspólna usługa hostingowa Bluehost oferuje również zarządzany hosting WordPress z planem WP Pro.

Rozwijanie witryny jest łatwe dzięki hostingowi WordPress zarządzanemu przez Bluehost. Oferują szeroki zakres funkcji, w tym kompleksowe centrum marketingowe i pulpit nawigacyjny, narzędzia SEO, marketing e-mailowy i narzędzia mediów społecznościowych, środowisko testowe, które pozwala przetestować witrynę przed jej uruchomieniem, i wiele więcej.

Ponadto plan WP Pro firmy Bluehost jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, obejmując dyski SSD (dyski półprzewodnikowe) i mniejszą gęstość serwerów (mniej klientów na serwer).

Plan Bluehost WP Pro zaczyna się od 19,95 USD / miesiąc.

Zacznij korzystać z Bluehost WP Pro już dziś.

4. Płynna sieć

hosting WordPress zarządzany przez liquidweb

Liquid Web jest jednym z liderów zarządzanego hostingu WordPress. Dzięki Liquid Web możesz nie pobierać opłat za przekroczenie limitu, ograniczeń ruchu lub odliczonych odsłon, bezproblemowych automatycznych aktualizacji wtyczek oraz dołączonej wtyczki do optymalizacji obrazu.

Inne funkcje obejmują pełny dostęp do serwera, stronę pomostową, automatyczne SSL, automatyczne codzienne kopie zapasowe, wsparcie 24 godziny i więcej.
Możesz zacząć korzystać z Liquid Web za jedyne 29 USD / miesiąc za 1 witrynę.

Zacznij korzystać z Liquid Web już dziś.

Hosting WordPress współdzielony a zarządzany: co należy wybrać?

Teraz, gdy znasz już różnicę między udostępnianym i zarządzanym hostingiem WordPress, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, która opcja jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Jeśli dopiero zaczynasz blog lub małą stronę internetową, zalecamy wybranie hostingu współdzielonego. Hosting dzielony jest znacznie tańszy i najlepiej nadaje się do małych witryn o małym natężeniu ruchu.

Usługi hostingu współdzielonego, takie jak Bluehost i SiteGround, zapewnią ci wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia witryny i nie będziesz musiał wydawać ogromnych pieniędzy.

Z drugiej strony, jeśli masz witrynę o dużym ruchu, lepiej wybrać zarządzanego dostawcę hostingu WordPress, takiego jak WP Engine. Zarządzany hosting WordPress zapewni optymalizację witryny pod kątem szybkości, wydajności i bezpieczeństwa.

Ponadto, ponieważ zarządzane usługi hostingowe WordPress zajmują się utrzymywaniem witryny dla Ciebie, możesz skupić się na innych obszarach swojej działalności.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat hostingu WordPress współdzielonego i zarządzanego. Jeśli podobał Ci się ten post, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat prowadzenia witryny internetowej (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me