Ile kosztuje NAPRAWDĘ zbudowanie strony internetowej? (Odpowiedź eksperta)

ile kosztuje zbudowanie strony internetowej


Jednym z pierwszych pytań, jakie ludzie zadają przy tworzeniu strony internetowej jest: Ile NAPRAWDĘ kosztuje zbudowanie strony internetowej? Prawda jest taka, że ​​koszt budowy strony zależy całkowicie od twojego osobistego budżetu i celów. W tym artykule pokażemy jednak, ile naprawdę będzie kosztować założenie witryny dla większości osób.

Jeśli szukasz samouczka, sprawdź, jak zbudować witrynę internetową (krok po kroku)

Jakie narzędzia są potrzebne do zbudowania strony internetowej?

Nie musisz zatrudniać profesjonalnego programisty, aby zbudował witrynę. Nawet jeśli nie znasz się na technologii, możesz zbudować każdą witrynę internetową z ograniczonym budżetem dzięki różnym narzędziom dostępnym w sieci.

To powiedziawszy, jeśli nie masz pojęcia, jakich narzędzi potrzebujesz, aby zbudować stronę internetową, istnieje szansa, że ​​nadmiernie wykorzystasz budżet na rzeczy, których nigdy nie będziesz potrzebować.

Bez względu na typ witryny, którą chcesz utworzyć, ważne jest, aby wiedzieć, jakie narzędzia będą potrzebne do jej skonfigurowania.

 • Nazwa domeny (np. Google.com, IsItWP.com)
 • Kreator stron internetowych (np. WordPress, Wix, Weebly)
 • Hosting (w zależności od narzędzia do tworzenia witryn)

Nazwa domeny

Twoja nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, np. Google.com lub IsItWP.com. To właśnie klienci wpisują w swoich przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Po zarejestrowaniu nazwy domeny będziesz mieć prawo do używania tej nazwy w swojej witrynie przez rok. Musisz odnowić domenę od tego samego rejestratora nazw domen, o ile chcesz zachować nazwę swojej witryny. A jeśli kiedykolwiek stracisz zainteresowanie nazwą domeny, możesz pozwolić jej wygasnąć, aby ktoś inny mógł ją kupić.

Sprawdź narzędzie do generowania nazw witryn (bezpłatne) i najlepsze generatory nazw blogów.

Kreator strony internetowej

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą, musisz utworzyć narzędzie do tworzenia witryn. Niezależnie od Twojego zestawu umiejętności, kreator stron internetowych ułatwia tworzenie oszałamiających stron internetowych tak, jak chcesz. Ponadto umożliwia także łatwe dodawanie podstawowych funkcji, takich jak tagi SEO, wtyczki itp.

wordpress

Podczas budowania witryny internetowej zawsze zalecamy wybranie WordPressa jako hosta witryny. WordPress jest platformą z wyboru dla prawie 30% wszystkich właścicieli witryn. Daje ci nieograniczone możliwości tworzenia i ulepszania swojej strony internetowej tak, jak chcesz. Zapewnia również pełną kontrolę nad witryną.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem, dlaczego warto korzystać z WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać o najlepszych twórcach witryn dla początkujących.

WordPress to bezpłatne oprogramowanie typu open source. Musisz kupić nazwę domeny i hosting, aby zainstalować WordPress i zacząć budować na nim stronę internetową.

Hosting

Hosting jest jak strona domowa twojej witryny. Tutaj przechowujesz zawartość i pliki swojej witryny.

Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres internetowy (nazwę domeny), zostanie przekierowany do plików witryny zapisanych na serwerze hostingowym.

Często termin hosting odnosi się do firmy, która wynajmuje komputer / serwery do obsługi Twojej witryny i zapewnia łączność z Internetem, aby Twoja witryna była dostępna online przez całą dobę.

Istnieje wiele różnych rodzajów najlepszych usług hostingowych, takich jak hosting współdzielony, hosting VPS, tani hosting, hosting WordPress, hosting blogów, hosting dedykowany itp. Na początku zalecamy hosting współdzielony lub WordPress hosting, ponieważ oba są idealnym wyborem dla większości właścicieli witryn pod względem przystępności cenowej i potrzeb.

Możesz przeczytać więcej o różnych typach usług hostingowych.

Jeśli chcesz zbudować witrynę WordPress, zalecamy wybranie usługi hostingowej WordPress. W większości przypadków zarówno hosting współdzielony, jak i hosting WordPress kosztują prawie tyle samo. Jedyną istotną różnicą jest to, że hosting WordPress jest fabrycznie zainstalowany z WordPress na koncie hostingowym. Zapewnia to dużą wygodę, dzięki czemu nie musisz ręcznie instalować WordPress na swoim koncie hostingowym.

Podzielmy strony na kilka różnych kategorii budżetu:

 • Zbuduj małą witrynę internetową przy minimalnym budżecie
 • Zbuduj zaawansowaną stronę internetową z większą liczbą funkcji
 • Zbuduj sklep internetowy
 • Zbuduj niestandardową witrynę internetową

Nie przegap okazji, aby przeczytać o hostingu WWW (współdzielony vs VPS vs dedykowany) i WordPress hosting (współdzielony vs zarządzany).

Ile kosztuje zbudowanie typowej strony internetowej?

W zależności od potrzeb utworzenie witryny może kosztować od 100 do 500 USD. Jeśli potrzebujesz rozbudowanej, niestandardowej witryny internetowej, może ona kosztować nawet 30 000 USD lub więcej.

Aby zbudować małą witrynę internetową, musisz mieć budżet na nazwę domeny i hosting. Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14,99 USD rocznie, a hosting stron internetowych – 7,99 USD miesięcznie. W sumie założenie witryny będzie kosztować zaledwie 110,87 USD rocznie.

Łączny koszt nazwy domeny i hostingu może być dla Ciebie dość kosztowny, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Właśnie dlatego opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting.

Hosting Bluehost

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie. Są zaangażowani w społeczność WordPress od 2005 roku i są oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress.org. Powinieneś również sprawdzić tę recenzję Bluehost, aby uzyskać więcej informacji. Możesz płacić rocznie i oszczędzać pieniądze na Bluehost.

Aby zaoszczędzić na kosztach, możesz wybrać darmowy motyw WordPress i wtyczki z repozytorium WordPress.

Oto kilka niezbędnych wtyczek, które można pobrać bezpłatnie z WordPress.org:

Szacowanie kosztów na podstawie twoich celów

Teraz widzieliśmy, ile kosztuje zbudowanie witryny podstawowej. W miarę rozwoju możesz zakupić profesjonalny motyw WordPress i dodawać ulepszone funkcje dzięki wtyczkom premium.

Przed dodaniem losowych wtyczek do witryny ważne jest, aby zadać sobie kilka pytań, aby zrozumieć swoje cele. Pomaga to uniknąć nadmiernych wydatków podczas konfigurowania witryny WordPress.

1. Jaki jest realistyczny budżet Twojej witryny?

Stworzenie witryny, na którą nie możesz sobie pozwolić, będzie katastrofą. Sprawdź dwukrotnie swój budżet, zanim wydasz na motywy premium lub wtyczki. Zawsze zalecamy, aby utrzymać początkowe koszty na jak najniższym poziomie.

2. Czy potrzebujesz niestandardowej strony internetowej??

Zainstalowanie gotowego motywu WordPress to najprostszy sposób na uruchomienie nowej strony internetowej. Pomaga także zaoszczędzić na kosztach, dzięki czemu nie musisz zatrudniać programisty WordPress.

Jeśli jednak chcesz nadać swojej witrynie wyjątkowy wygląd i styl, musisz zbudować niestandardowy motyw WordPress, samodzielnie lub przez zatrudnienie programisty. Stawki pobierane przez programistów WordPress wahają się od 20 do 100 USD za godzinę.

3. Jakie funkcje będą potrzebne?

Na początku nie potrzebujesz wszystkich dzwonków i gwizdów, które widzisz na innych fajnych stronach internetowych. Nawet jeśli zaczynasz od drobnych rzeczy, ważne jest, aby zapisać listę potrzebnych funkcji. Pomaga to usprawnić cały proces programowania i skupić się na funkcjach o wysokim priorytecie. Pomaga także zminimalizować koszty w miarę wzrostu.

Koszt budowy zaawansowanej strony internetowej

Zainstalowanie bezpłatnego motywu i wtyczek zapewnia szybki start w tworzeniu witryny WordPress przy minimalnym budżecie. W miarę rozwoju i ewolucji Twoich potrzeb możesz ulepszyć swoją witrynę o kolejne dodatkowe funkcje.

Dodanie kolejnych funkcji oznacza również, że koszt Twojej witryny zacznie rosnąć.

Jeśli oczekujesz wzrostu, warto przełączyć się na bardziej wydajną usługę hostingową, taką jak plan GoGeek firmy SiteGround. Oczywiście kosztuje to nieco więcej niż Bluehost. Ma jednak wiele funkcji premium, takich jak inscenizacja, szybsza wydajność i możliwość obsługi do 100 000 odwiedzających miesięcznie. Przeczytaj naszą pełną recenzję Siteground, aby dowiedzieć się więcej o tej firmie hostingowej.

Możesz skorzystać z naszego kuponu SiteGround, aby uzyskać 60% zniżki na pierwszy rok swojego hostingu.

Możesz również znaleźć premium WordPress dla swojej witryny, aby nadać jej profesjonalny wygląd. Najlepsze jest to, że motywy premium często mają dodatkowe funkcje i priorytetowe wsparcie. Zobacz nasz wybór ekspertów najlepszych motywów WordPress, aby znaleźć świetne motywy WordPress premium, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Oto kilka podstawowych wtyczek WordPress premium, które zalecamy dla rozwijającej się witryny:

Niezbędniki

 • WPForms – Dodaje narzędzie do tworzenia formularzy metodą przeciągnij i upuść. Sprawdź naszą recenzję WPForms.
 • MonsterInsights – Umożliwia zainstalowanie Google Analytics. Sprawdź naszą recenzję MonsterInsights.

Wygląd

 • Beaver Builder – przekształca WordPress w narzędzie do przeciągania i upuszczania stron.
 • Galeria Envira – Najlepsza wtyczka galerii reagująca na WordPress. Sprawdź naszą recenzję Galerii Envira.

Marketing

 • Stały kontakt – usługa e-mail marketingu, którą polecamy rozwijającym się firmom.
 • OptinMonster – Przekształca twoją stronę internetową w maszynę do generowania leadów. Sprawdź naszą recenzję OptinMonster.

Bezpieczeństwo

 • UpdraftPlus – najlepsza wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Przeczytaj naszą recenzję UpdraftPlus.
 • Sucuri Firewall – najlepsza wtyczka bezpieczeństwa WordPress. Przeczytaj naszą recenzję Sucuri.

Istnieje wiele innych wtyczek i usług WordPress, które możesz dodać. Każda płatna usługa lub dodatek, który dodasz, zwiększy koszt Twojej witryny WordPress.

W zależności od wybranych produktów premium, koszt konfiguracji witryny może wynosić od 500 do 1000 USD rocznie.

Koszt budowy sklepu internetowego

Branża eCommerce rozwija się dynamicznie, a badania pokazują, że rozwija się ona trzykrotnie szybciej niż w tradycyjnych sklepach. Jeśli chcesz wkroczyć w eCommerce, nadszedł właściwy czas na otwarcie sklepu internetowego.

Utworzenie sklepu internetowego pomaga rozwinąć działalność na całym świecie przez całą dobę. Co najlepsze, w porównaniu z firmami offline, łatwo jest założyć sklep internetowy bez konieczności rozbijania konta bankowego.

Oczywiście do utworzenia sklepu internetowego potrzebujesz zarówno nazwy domeny, jak i hostingu. Chociaż istnieje wiele firm hostingowych eCommerce, zalecamy korzystanie z planu Bluehost WooCommerce na początku. WooCommerce to najbardziej popularna i wszechstronna wtyczka eCommerce do WordPress.

bluehost hosting woocommerce

Plan Bluehost WooCommerce zawiera wszystkie funkcje potrzebne do uruchomienia sklepu internetowego w WordPress. Kilka korzyści z planu Bluehost WooCommerce to:

 • WooCommerce wstępnie zainstalowany: Plan WooCommerce jest fabrycznie zainstalowany z WordPress i WooCommerce, co ułatwia założenie sklepu internetowego.
 • Certyfikat SSL: Do obsługi płatności w sklepie internetowym może być potrzebny certyfikat SSL. Certyfikat SSL jest również uwzględniony w Twoim planie Bluehost WooCommerce.
 • Dedykowane wsparcie: Zespół oddanych ekspertów WordPress jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby Ci pomóc.
 • Darmowa nazwa domeny: Możesz znieść opłatę za rejestrację domeny na rok.

Jeśli chcesz zbudować podstawową witrynę eCommerce obsługiwaną przez WooCommerce, będzie to kosztować około 190 USD rocznie. Cena może wzrosnąć, jeśli chcesz zainstalować dodatki premium i motyw premium do swojego sklepu internetowego.

Jeśli szukasz alternatywy, sprawdź tych najlepszych dostawców hostingu WooCommerce.

Budowa strony internetowej – jak uniknąć przepłacania

Zaczynanie od małego to najlepszy sposób na uniknięcie przepłacania i ograniczenie wydatków. Aby zaoszczędzić na kosztach, zawsze możesz odkryć darmowy motyw WordPress i katalogi wtyczek, aby ulepszyć swoją stronę.

Gdy zaczniesz przyciągać odwiedzających, możesz rozważyć dodanie motywu premium i wtyczek premium. Aby zachować budżet, zawsze miej oko na oferty i kupony WordPress, aby uzyskać ogromne zniżki na zakupy.

Rozwijająca się strona internetowa będzie również potrzebować bardziej wydajnej konfiguracji hostingu niż strona początkowa. Może być również konieczne regularne optymalizowanie serwera WordPress. Aby obsługiwać witrynę na serwerze, który jest wyjątkowo zoptymalizowany pod kątem konfiguracji zabezpieczeń WordPress, rozważ hosting swojej witryny na zarządzanym hostingu WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć, ile będzie kosztowało zbudowanie strony internetowej.

Sprawdź także: jeśli zdecydujesz się na utworzenie bloga dla swojej witryny, sprawdź najlepsze platformy blogowe

Jeśli potrzebujesz wskazówek, mamy również kilka samouczków krok po kroku:

 • Jak stworzyć stronę internetową WordPress, krok po kroku
 • Jak stworzyć sklep internetowy, krok po kroku
 • Jak założyć blog, krok po kroku
 • Jak zbudować rynek online
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map