Ile kosztuje nazwa domeny? (Odpowiedź eksperta)

koszt nazwy domeny


Chcesz zarejestrować nazwę domeny, ale nie wiesz, ile to kosztuje?

Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie, np. Google.com, IsItWP.com. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zarejestrować nazwę domeny, musiałeś zauważyć dużą różnorodność jej cen.

Dlaczego koszt nazw domen jest różny? Ile kosztuje domena .com? Jakie jest najlepsze rozszerzenie nazwy domeny?

Aby rzucić nieco światła na te pytania, rzućmy okiem na różne nazwy domen i ich ceny.

Rodzaje nazw domen

Istnieje kilka różnych typów rozszerzeń nazw domen, takich jak .com, .org, .net, .tv, .info, .io itd. Najpopularniejszym z nich jest rozszerzenie .com. W zależności od wybranego rozszerzenia nazwa Twojej domeny będzie należeć do jednej z następujących kategorii.

 1. Domena najwyższego poziomu (TLD): Nazwy domen najwyższego poziomu są wymienione na najwyższym poziomie pod względem DNS lub struktura nazw domen. Istnieją setki TLD, ale najbardziej popularne to .com, .org i .net.
 2. Domena najwyższego poziomu kodu kraju (ccTLD): Są to nazwy domen specyficzne dla kraju, które kończą się rozszerzeniem kodu kraju. Na przykład .in dla Indii, .uk dla Wielkiej Brytanii itp.
 3. Sponsorowana domena najwyższego poziomu (sTLD): sTLD to wyspecjalizowane rozszerzenia domen, za którymi stoi sponsor, który reprezentuje określoną społeczność, która będzie obsługiwana przez domenę. Przykładami takich nazw domen są .gov dla organizacji rządowych, .edu dla organizacji edukacyjnych itp.

Najlepsze miejsce do kupowania nazw domen

Możesz kupić nazwę domeny za pośrednictwem rejestratora nazw domen. Rejestrator nazw domen to usługa, za pomocą której można zarejestrować nazwę firmy w celu reprezentacji online. Na świecie są setki dostawców domen z różnymi cenami i funkcjami.

Sprawdź jedne z najlepszych rejestratorów nazw domen:

 • Domain.com
 • GoDaddy.com
 • NameCheap.com

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną listę popularnych rejestratorów nazw domen.

Czynniki wpływające na koszt nazwy domeny

Idealnie nazwa domeny może kosztować od 9 do 14,99 USD rocznie.

Ale jeśli chcesz zarejestrować nazwę domeny premium, może to Cię jeszcze kosztować. Domeny premium to wstępnie zarejestrowane nazwy domen, które są krótkie, markowe i łatwe do zapamiętania. Inwestorzy nazw domen kupują te nazwy domen za niską cenę tylko za ich odsprzedaż po znacznie wyższej cenie niż zapłacili.

Ceny będą się również różnić w zależności od kilku innych ważnych czynników, takich jak:

 • Rozszerzenie domeny: W zależności od rozszerzenia domeny cena domeny może się znacznie różnić.
 • Wybrany rejestrator domen: Różni rejestratorzy domen będą oferować różne ceny domen. Na przykład cena początkowa domeny .org wynosi 8,99 USD rocznie, jeśli kupisz ją od Bluehost, a cena 9,99 USD, jeśli kupisz ją od GoDaddy.
 • Dostępność: Jeśli nazwa Twojej domeny jest dostępna, możesz ją uzyskać po niższej cenie. Ale jeśli nie, musisz negocjować z jego właścicielem.

Chociaż istnieje kilka różnych czynników, które wpływają na koszt nazwy domeny, ogólnie rzecz biorąc, możesz kupić domenę najwyższego poziomu, płacąc od 8,99 USD do 14,99 USD.

Ukryty koszt nazw domen

Nie daj się zwieść niskiej cenie rejestracji nazwy domeny oferowanej przez rejestratorów domen, ponieważ możesz w końcu zapłacić więcej. Rzućmy okiem na niektóre z ukrytych kosztów nazw domen.

1. Coroczne odnowienia

Po zakupie nazwy domeny musisz ją odnawiać co roku. Większość rejestratorów oferuje zniżki tylko na pierwszy rok po zarejestrowaniu nazwy domeny. Za sprawdzenie nazw domen będziesz musiał zapłacić znacznie wyższą cenę.

2. Prywatność domeny

Wielu rejestratorów domen i dostawców hostingu sprzedaje dodatek o nazwie Prywatność domeny, aby zabezpieczyć dane kontaktowe. Zakup dodatku do domeny nie jest obowiązkowy, ale chroni dane kontaktowe, co z kolei zmniejsza liczbę otrzymywanych wiadomości e-mail ze spamem.

3. E-maile biznesowe

Rejestratorzy domen sprzedają również dodatek o nazwie E-maile biznesowe. Możesz pominąć ten dodatek, ponieważ większość firm hostingowych oferuje co najmniej jeden bezpłatny firmowy adres e-mail z planem hostingowym. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź najlepszych dostawców hostingu poczty e-mail.

Koszt wygasłej nazwy domeny

Wygasłe nazwy domen to domeny, które wcześniej były własnością kogoś, ale wygasły, ponieważ właściciel nie odnowił rejestracji.

Po wygaśnięciu rejestracji nazwy domeny wraca ona do rejestru. Ale przed wygaśnięciem nazwy domeny rejestratorzy sprzedawali nazwę domeny w drodze aukcji, więc zainteresowani kupujący mogą licytować ją i być jej właścicielem.

Aukcja GoDaddy to najlepsze miejsce na zakup wygasłych nazw domen.

Koszt wygasłej nazwy domeny będzie się różnić w zależności od jej ofert.

Jak zrezygnować z kosztu nazwy domeny? (100% darmowych domen!)

To jest prawdziwe! Możesz całkowicie zrezygnować z kosztów rejestracji nazwy domeny. Chcesz wiedzieć jak?

Niektóre firmy hostingowe oferują bezpłatne nazwy domen, jeśli udostępniasz na nich swoją witrynę. Bez dodatkowych kosztów!

Podczas rejestracji nazwy domeny musisz także wybrać firmę hostingową, która będzie hostować Twoją domenę. Dlaczego więc nie wybrać takiego, który oferuje bezpłatną domenę z planem hostingowym?

Popularne firmy hostingowe oferujące darmowe nazwy domen

1. Bluehost

Adres e-mail Bluehost

Bluehost to popularna usługa hostingowa, która oferuje bezpłatną nazwę domeny. Ta opcja jest dostępna we wszystkich tanich planach hostingowych.

Po wybraniu planu hostingowego przejdziesz do nowego ekranu, na którym możesz albo poszukać nowej domeny, albo użyć własnej istniejącej nazwy domeny.

Nazwy domen Bluehost, darmowa nazwa domeny

Sprawdź naszą recenzję Bluehost.

2. HostGator

recenzja hostgator, darmowa nazwa domeny hostgator

HostGator to kolejny dostawca usług hostingowych, który oferuje bezpłatną nazwę domeny, jeśli wybierzesz jej roczne plany. Podobnie jak Bluehost, możesz wybrać nową nazwę lub użyć własnej domeny po wybraniu swojego planu hostingowego.

Jeśli chcesz poszukać nowej domeny, skorzystaj z Zarejestruj nową domenę patka. Aby korzystać z własnej domeny, możesz użyć Mam już tę domenępo wpisaniu nazwy domeny w danym polu.

Sprawdź recenzję HostGator.

3. GreenGeeks

GreenGeeks Green Hosting

GreenGeeks to kolejna firma hostingowa, która oferuje bezpłatną nazwę domeny ze swoimi planami hostingowymi.

Możesz poszukać nowej domeny, jeśli jej nie masz, lub użyć istniejącej nazwy domeny po wybraniu abonamentu.

W przeciwieństwie do innych wymienionych tutaj firm hostingowych, GreenGeeks jest firmą zajmującą pierwsze miejsce wśród zielonych firm hostingowych, która zobowiązała się do zmniejszenia śladu węglowego.

Sprawdź recenzję GreenGeeks.

Często zadawane pytania dotyczące nazw domen

Pytanie 1 Jaki jest najlepszy rejestrator domen?

Domain.com to najlepszy rejestrator domen, który pozwala zarejestrować nazwę domeny już od 2,99 USD rocznie.

Q2 Czy nazwy domen można kupić na stałe?

Nie, nie możesz kupić nazwy domeny na stałe. Będziesz musiał sprawdzać rejestracje nazw domen co roku. Ale możesz uiścić roczną opłatę za przedłużenie z góry na okres do 10 lat.

Pytanie 3 Czy stworzenie strony internetowej wymaga posiadania nazwy domeny i hostingu internetowego??

Tak, aby zbudować stronę internetową, potrzebujesz zarówno nazwy domeny, jak i hostingu.

Otóż ​​to. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny. Jeśli podoba Ci się ten post, może ci się spodobać nasz artykuł na temat wyboru nazwy domeny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map