Jak utworzyć bezpłatny e-mail biznesowy w mniej niż 5 minut

skonfiguruj bezpłatny firmowy adres e-mail


Czy chcesz utworzyć bezpłatny firmowy adres e-mail?

Biznesowy adres e-mail daje Twojej firmie poczucie wiarygodności i sprawia, że ​​Twoi klienci czują, że jesteś tutaj, aby pozostać poważnym i dbać o swoją firmę.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć bezpłatny e-mail biznesowy w mniej niż 5 minut.

Contents

Co to jest firmowy adres e-mail?

W firmowym adresie e-mail używana jest nazwa domeny (example.com) zamiast adresu e-mail dostawcy usług e-mail, takiego jak gmail.com lub yahoo.com.

Na przykład: [email protected] to dobry e-mail biznesowy, a [email protected] to ogólny, nieprofesjonalny.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz witrynę firmy, czy po prostu blog hobby, musisz skonfigurować firmowy adres e-mail.

Podobnie jak witryna internetowa zapewnia Twojej firmie unikalną tożsamość, niestandardowy biznesowy adres e-mail pozwala w wyjątkowy sposób prezentować Twoją markę w skrzynce pocztowej osób.

Poza tym firmowy adres e-mail wraz z telefonem służbowym zapewnia bardziej profesjonalny klimat i pomaga budować zaufanie w porównaniu z osobistym adresem e-mail.

Istnieje wiele sposobów skonfigurowania dobrze wyglądającego firmowego adresu e-mail dla Twojej firmy. W tym artykule pokażemy, jak utworzyć bezpłatny e-mail biznesowy z dostawcą hostingu i dlaczego zalecamy Bluehost.

Darmowy e-mail biznesowy: GSuite vs. bezpłatne konta e-mail Bluehost

Istnieją dwa popularne sposoby zakładania firmowego konta e-mail dla witryny:

 1. Profesjonalna usługa e-mail, taka jak GSuite lub Office 365 Mailbox
 2. Konfiguracja poczty e-mail za pośrednictwem dostawcy usług hostingowych, takiego jak Bluehost.

GSuite to usługa e-mail premium z Gmaila, która pozwala założyć profesjonalne firmowe konto e-mail. GSuite zawiera wszystkie podstawowe funkcje Gmaila, a także umożliwia dostęp do innych aplikacji Google, takich jak Dysk Google, Kalendarz itp. Dla Twojej firmy.

Office 365 Mailbox to podobna usługa firmy Microsoft.

Rzućmy okiem na kilka różnic między konfiguracją GSuite a pocztą e-mail za pośrednictwem Twojego dostawcy hostingu, takiego jak Bluehost.

Koszt: GSuite to produkt premium od 6 USD / miesiąc / użytkownika, który oferuje wiele funkcji biznesowych, takich jak dostęp do Google Apps dla firm. Jednak dzięki Bluehost możesz założyć DARMOWE biznesowe konta e-mail.

Stosowanie: Za pomocą GSuite możesz zarządzać firmową pocztą e-mail, logując się do Gmaila. I odwrotnie, jeśli skonfigurujesz bezpłatny e-mail biznesowy od swojego dostawcy hostingu, będziesz musiał zarządzać swoimi e-mailami za pośrednictwem konta hostingowego.

Związane z: Najlepsze transakcyjne usługi e-mail SMTP.

Czy Bluehost naprawdę oferuje bezpłatne biznesowe konta e-mail?

Krótka odpowiedź brzmi TAK.

Ale… Bluehost nie wspomina o swoich bezpłatnych kontach e-mail w swoich planach cenowych. Powodem może być to, że chcieli odsprzedać swoje drogie plany, takie jak Plus lub wyższy plan tam, gdzie oferują 1 konto skrzynki pocztowej Office 365 za darmo przez 30 dni.

Podobnie jak GSuite, Office 365 Mailbox nie jest całkowicie darmowy. Po bezpłatnym okresie próbnym będziesz musiał uiścić miesięczną opłatę, aby móc nadal korzystać ze skrzynki pocztowej Office 365.

Ale jeśli szukasz bezpłatnego profesjonalnego konta e-mail i nie potrzebujesz pełnych funkcji GSuite ani funkcji skrzynki Office 356 Mailbox (np. OnDrive, Word, Excel), rozważ utworzenie bezpłatnego konta e-mail w Bluehost.

Dlaczego warto korzystać z Bluehost do darmowego e-maila biznesowego

Wielu dostawców usług hostingowych umożliwia konfigurowanie bezpłatnych biznesowych kont e-mail i zarządzanie nimi. Uważamy jednak, że Bluehost wyróżnia się spośród innych z kilku powodów:

 • Darmowa domena e-mail: Bezpłatna nazwa domeny jest oferowana z każdym planem hostingowym, takim jak www.example.com
 • Darmowe firmowe adresy e-mail: Za pomocą dowolnego planu hostingowego możesz utworzyć 5 biznesowych adresów e-mail, takich jak [email protected], [email protected] itp..
 • Darmowy hosting e-maili: Oczywiście nie musisz płacić dodatkowo za hosting lub zarządzanie kontami e-mail.
 • Niezawodny hosting: Bluehost jest jednym z oficjalnie polecanych dostawców hostingu przez WordPress.org.

Bluehost-zacznij-zacznij-teraz

Bluehost jest jedną z najlepszych firm hostingowych WordPress do tworzenia stron internetowych w WordPress. Oferuje niezawodne i bezpieczne plany hostingowe WordPress w przystępnej cenie. Wśród korzyści wynikających z korzystania z Bluehost, bezpłatne e-maile biznesowe jest jedną z wielu godnych uwagi funkcji.

bluehost-pricing-basic-plan

Darmowe e-maile biznesowe: Który plan Bluehost ma rację?

The Podstawowy abonament w cenie 2,75 USD miesięcznie oferuje 1 bezpłatną domenę i 5 darmowych kont e-mail podczas gdy wszystkie inne plany pozwalają ci tworzyć nieograniczona liczba darmowych biznesowych kont e-mail. Pojemność pamięci e-mail wynosi 100 MB dla użytkowników planu „podstawowego”, podczas gdy dla innych planów jest nieograniczona.

Usługa e-mail Bluehost jest wyposażona w zaawansowaną ochronę przed spamem ze Spam Hammer i Spam Assassin. Ponadto ma zaawansowaną usługę filtrowania spamu o nazwie „postini”, która zapewnia zaawansowaną ochronę przed spamem.

Ponadto Bluehost oferuje łatwą konfigurację i konfigurację poczty e-mail. Z łatwością możesz tworzyć profesjonalne konta e-mail, zarządzać nimi, konfigurować przekazywanie wiadomości e-mail i nie tylko.

Utwórz bezpłatne konta e-mail w Bluehost »

1. Tworzenie bezpłatnego konta e-mail dla firm za pomocą Bluehost

Aby utworzyć firmowe konto e-mail, musisz najpierw otworzyć pulpit nawigacyjny Bluehost.

Uwaga: Jeśli nie masz witryny, przejdź do Bluehost, wybierz odpowiedni abonament i zarejestruj się w pierwszej kolejności.

Następnie przejdź do menu „E-mail” po lewej stronie.

Teraz na ekranie zobaczysz stronę „Konta e-mail”. Za pomocą tego interfejsu możesz dodawać i zarządzać wszystkimi kontami e-mail dla wszystkich domen.

add-business-email-account

Aby utworzyć nowe konto e-mail, wprowadź nazwę konta i hasło. Utwórz silne hasło, używając małych i wielkich liter, cyfr i symboli lub kliknij „Generuj”, aby wygenerować maszynowo złożone hasło.

Następnie określ limity skrzynek pocztowych i kliknij „Utwórz konto”. Zaznacz pole „Wyślij powitalną wiadomość e-mail z instrukcjami konfiguracji klienta poczty” przed kliknięciem „Utwórz konto”, jeśli chcesz zautomatyzowanego e-maila z instrukcjami konfiguracji poczty e-mail.

Upewnij się również, że wybrana jest właściwa domena, jeśli zarządzasz wieloma domenami.

To wystarczy, aby utworzyć nowe konto e-mail! Tak, zajmuje to mniej niż 5 minut!

Teraz możesz dodawać konta e-mail dla członków zespołu jeden po drugim za pomocą tego samego procesu.

2. Przeglądanie wszystkich kont e-mail

Aby wyświetlić wszystkie konta e-mail, kliknij kartę „Konta e-mail” obok „Dodaj kartę konta e-mail”, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

wszystkie konta e-mail

Na tej karcie możesz przeglądać lub zarządzać wszystkimi kontami e-mail.

3. Zarządzanie wszystkimi kontami e-mail

Na karcie „Konta e-mail” możesz skonfigurować sześć rodzajów działań dla każdego konta e-mail.

działania na koncie e-mail

ja. Dostęp do poczty internetowej – sprawdź swój adres e-mail

Aby wyświetlić swoją skrzynkę odbiorczą, kliknij „Access Webmail”. Następnie przekieruje Cię do strony poczty internetowej, takiej jak ta pokazana poniżej, gdzie możesz wybrać aplikację poczty internetowej, aby otworzyć swoją pocztę e-mail. Możesz także ustawić aplikację jako domyślną.

wybierz aplikację webmail

Wybierz dowolną aplikację, a zobaczysz swoją skrzynkę odbiorczą.

horde-email-inbox

ii. Dysk i dane

Jeśli chcesz zmienić miejsce na dysku dla swoich kont e-mail lub zarządzać wykorzystaniem dysku, możesz przejść do akcji „Dysk i dane”.

dysk i dane

iii. Zarządzaj zawieszeniem

Ta opcja ma ustawienia zawieszenia dla kont e-mail. Możesz zezwolić lub zawiesić trzy działania: Zaloguj się, odbierz i wyślij.

zawieszenie działania

iv. Hasło i uwierzytelnianie

W tej opcji możesz zmienić hasła do swoich kont e-mail.

Hasła

v. Podłącz urządzenia

Ta opcja umożliwia dwie akcje: 1) Skonfiguruj klienta poczty 2) Skonfiguruj kalendarze i kontakty.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do swojego konta e-mail za pośrednictwem aplikacji e-mail, takiej jak Microsoft Outlook 2010 na swoim urządzeniu, musisz uruchomić skrypty konfiguracyjne dostarczone przez pocztę. Skrypty można uzyskać po otwarciu opcji „Skonfiguruj klienta poczty”.

vi. Usunąć

Możesz łatwo usunąć swoje konta e-mail z tej opcji.

4. Przekazywanie wiadomości e-mail

Z menu „E-mail” na pulpicie nawigacyjnym Bluehost możesz zobaczyć podmenu o nazwie „Forwarders”. To podmenu umożliwia przekazywanie wiadomości e-mail na inne konto e-mail.

e-maile

Aby przekazać e-maile, kliknij Dodaj Forwarder. Nowa strona pojawi się w następujący sposób:

program do przesyłania dalej

Wpisz adres e-mail, z którego będą przekazywane wiadomości e-mail. Następnie wybierz swoją domenę. Następnie wprowadź adres e-mail, na który e-maile mają być przekazywane, i kliknij „Dodaj spedytora”. Teraz twoje e-maile będą przekazywane zgodnie z Twoimi ustawieniami.

Jest to przydatne, gdy musisz udostępnić wiadomość otrzymaną przez konto wielu osobom w zespole. Przydaje się również, gdy masz więcej niż jeden adres e-mail do obsługi.

Następnie dostępna jest opcja „Domain Forwarder”, która pozwala przekazywać wszystkie e-maile z jednej domeny do drugiej.

domena-email-frowarder

Najpierw wybierz domenę, z której chcesz przekazywać wiadomości e-mail, a następnie wprowadź domenę, do której mają być przekazywane wiadomości e-mail. Następnie kliknij „Dodaj domenę przekazującą”.

5. Więcej opcji Bluehost Mail Manager

Oprócz tworzenia kont e-mail i zarządzania nimi istnieją inne przydatne funkcje i opcje w menedżerze poczty Bluehost.

Auto odpowiadający: Auto Responders pozwala skonfigurować automatyczne odpowiedzi, które są wysyłane automatycznie, gdy ktoś wyśle ​​wiadomość e-mail na Twój adres. Jest to przydatne, gdy jesteś niedostępny lub spędzasz długie wakacje i nie możesz odpowiedzieć na wiadomości e-mail.

Filtry e-mail: Możesz filtrować wiadomości e-mail dla każdego konta w domenie i utrzymywać skrzynkę odbiorczą w czystości i bezpieczeństwie.

Aby utworzyć filtry, musisz dodać wiele reguł pasujących do tematów wiadomości e-mail, adresów i innych części wiadomości e-mail. Następnie musisz określić akcje filtrowania dla dodanych reguł.

filtrowanie wiadomości e-mail

6. Jak połączyć e-mail Bluehost z Gmailem

Gmail jest niewątpliwie liderem wśród dostawców usług e-mail. Jeśli używasz Gmaila przez większość czasu, możesz połączyć swoją pocztę e-mail Bluehost z Gmailem i uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej w Gmailu.

Aby połączyć swój adres e-mail Bluehost z Gmailem, najpierw zaloguj się na swoje konto Gmail.

Następnie przejdź do „Ustawień” i kliknij „Konta i menu importu”. Przewiń w dół „Sprawdź pocztę z innych kont: Dodaj konto pocztowe” i kliknij „Dodaj konto pocztowe”.

gmail-account-import-settings

Następnie wprowadź swój adres e-mail Bluehost, z którego chcesz otrzymywać wiadomości e-mail w Gmailu.

dodaj konto e-mail

Następnie wymaga podania adresu e-mail i hasła Bluehost. Na koniec kod weryfikacyjny jest wysyłany na adres e-mail Bluehost w celu potwierdzenia. Po wprowadzeniu kodu w oknie „Dodaj konto” w Gmailu Twój adres e-mail Bluehost zostanie połączony. Następnie możesz uzyskać dostęp do swojej poczty e-mail Bluehost w Gmailu.

Otóż ​​to! Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci założyć bezpłatne profesjonalne konta e-mail dla firm.

Często zadawane pytania dotyczące darmowego e-maila biznesowego

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące tworzenia bezpłatnego e-maila biznesowego.

Jak mogę uzyskać bezpłatny firmowy adres e-mail?

Za pomocą Bluehost możesz łatwo uzyskać bezpłatny firmowy adres e-mail. Oferują 5 kont e-mail z podstawowym planem i nieograniczoną liczbę niestandardowych e-maili z innymi planami.

Czy mogę otrzymać e-mail biznesowy bez strony internetowej??

Tak, możesz otrzymać firmową wiadomość e-mail bez tworzenia całej witryny. Ale będziesz musiał uzyskać nazwę domeny do utworzenia firmowego e-maila. Bluehost oferuje bezpłatną nazwę domeny i dość solidną usługę e-mail za darmo.

Czy mogę utworzyć bezpłatny firmowy adres e-mail bez domeny?

Nie, nie można wygenerować firmowego adresu e-mail bez nazwy domeny. Chociaż możesz utworzyć konto e-mail za pomocą usługi e-mail, takiej jak Gmail, Protonmail itp. Ale będziesz musiał uzyskać nazwę domeny, aby wygenerować e-mail biznesowy.

Możesz zacząć na Bluehost z darmową nazwą domeny i maksymalnie 5 kontami e-mail z pakietem startowym.

Jak znaleźć dostępną nazwę domeny?

Uzyskanie nazwy domeny jest pierwszym i najważniejszym krokiem do uzyskania e-maila biznesowego. Możesz wyszukać nazwę domeny u dowolnego popularnego rejestratora lub uzyskać ją bezpłatnie w Bluehost.

Które jest bardziej przydatne w użyciu: Office 365 lub Gsuite?

Microsoft 365 i G Suite są popularne jako usługa e-mail na najwyższym poziomie. G Suite jest nowoczesny i odpowiedni dla tych, którzy preferują platformy przyjazne dla użytkownika. Podczas gdy Office 365 zapewnia solidną integrację z MS Excel i jest odpowiedni dla tych, którzy są bardziej skłonni do korzystania z produktów Office, takich jak MS Word, MS Excel itp..

Korzystaj z bardziej profesjonalnych e-maili biznesowych dzięki G Suite

Bluehost zapewnia szereg funkcji e-mail biznesowych. Brakuje jednak zaawansowanych i bardziej profesjonalnych funkcji. Jeśli chcesz bardziej profesjonalnie i wydajnie zarządzać e-mailami biznesowymi, musisz skorzystać z usługi premium, takiej jak G Suite.

g-suite

G Suite to płatna usługa Gmail, znana również jako „Gmail dla Firm”. Oprócz tworzenia profesjonalnych e-maili biznesowych G Suite oferuje szereg platform do udostępniania plików, przechowywania, łączenia i budowania zespołu, które pomogą Ci gwałtownie rozwijać firmę.

Ma różne plany cenowe do wyboru. Podstawowy abonament kosztuje 6 USD za użytkownika miesięcznie i ma pojemność 30 GB.

gsuite

Przede wszystkim G Suite oferuje w pełni dedykowane wsparcie techniczne 24/7 i zapewnia ochronę biznesowych kont e-mail za każdym razem. Jeśli masz budżet na branding e-maili, G Suite jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Aby skonfigurować pocztę e-mail za pomocą GSuite, możesz przeczytać nasze kompletne samouczki na temat konfigurowania profesjonalnej firmowej wiadomości e-mail w G Suite i tworzenia wiadomości e-mail bez spamu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map