Jak utworzyć biuletyn e-mail w 5 minut (krok po kroku)


Zastanawiasz się, jak stworzyć biuletyn? Utworzenie biuletynu e-mail to świetny sposób na przekazanie wiadomości, bez względu na to, czy jesteś blogerem i chcesz regularnie informować czytelników, czy też próbujesz generować więcej potencjalnych klientów. Wysłanie biuletynu pozwala przenieść wiadomość bezpośrednio do skrzynki odbiorczej osób, które chcesz ją zobaczyć. Ale jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś biuletynu e-mail, może to być zastraszające. Ale nie martw się.

W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować biuletyn e-mail w 10 prostych krokach.

Zacznijmy.

1. Utwórz plan i ustal cele dla swojego biuletynu

Zanim zaczniesz tworzyć biuletyn, musisz najpierw stworzyć plan i wyznaczyć cele. Bez planu Twój biuletyn będzie zdezorganizowany. Ponadto nie należy wysyłać biuletynu bez uzasadnienia ani celów. Biuletyn e-mail powinien służyć do celów Twojej firmy lub bloga, takich jak:

 • Zwiększ ruch w swojej witrynie
 • Zwiększ zaangażowanie i udziały
 • Promuj swój produkt lub usługi
 • Zbuduj lojalnych obserwujących
 • Generuj sprzedaż

Zdecyduj, jaki będzie cel biuletynu, i stwórz swój biuletyn z myślą o tym celu. Cel swojego biuletynu zwiększy jego skuteczność.

Po ustaleniu celu biuletynu wymyśl plan. Plan biuletynu obejmuje:

 • Jakie treści wyślesz
 • Kiedy i jak często będziesz wysyłać biuletyny
 • Do kogo wyślesz biuletyny

Zaplanowanie wysyłanej zawartości znacznie ułatwi zarządzanie. Zamiast wymyślać coś na miejscu, możesz odnieść się do planu, który stworzyłeś.

2. Wybierz usługę e-mail marketingu

Następnie musisz wybrać usługę e-mail marketingu. Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz po prostu korzystać z Gmaila lub Outlooka? Jeśli tylko wysyłasz biuletyn do kilku członków rodziny i przyjaciół, Gmail jest w porządku. Ale jeśli chcesz wysłać biuletyn zbiorczo do potencjalnych klientów i subskrybentów poczty e-mail, potrzebujesz lepszego rozwiązania. Aby wysłać profesjonalnie wyglądającą wiadomość e-mail, która nie przypomina spamu, musisz skorzystać z usługi e-mail marketingu.

Dobra usługa e-mail marketingu zapewni wstępnie zaprojektowane szablony e-maili, dzięki którym Twój biuletyn natychmiast zyska profesjonalny wygląd, pozwoli ci łatwo zaimportować listę kontaktów, zaoferować funkcje personalizacji i automatyzacji oraz zwiększyć szanse, że Twój biuletyn zostanie pomyślnie dostarczony i przeczytany.

Na szczęście istnieje wiele niedrogich, łatwych w użyciu usług e-mail marketingu na rynku. Omówmy kilka naszych najlepszych opcji najlepszych usług e-mail marketingu.

Stały kontakt
stały kontakt-e-mail-biuletyn-usługa

Constant Contact to najpopularniejsza usługa e-mail marketingu dla małych firm. Oferują ponad 100 pięknie zaprojektowanych szablonów, a ich przyjazny dla użytkownika edytor przeciągania i upuszczania pozwala łatwo dostosować je do marki i potrzeb. Ponadto wszystkie ich szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu świetnie wyglądają na dowolnym urządzeniu.

Constant Contact oferuje również szereg funkcji automatyzacji marketingu e-mailowego, takich jak automatyczne powitanie e-mail dla nowych subskrybentów, wyzwalanie serii wiadomości e-mail na podstawie tego, gdzie użytkownik kliknie, segmentowanie kontaktów w celu poprawy personalizacji, automatyczne ponowne wysyłanie wiadomości e-mail do osób nie otwierających i wiele więcej.

Dzięki Constant Contact możesz mieć pewność, że zawsze otrzymasz potrzebną pomoc z ich znakomitą obsługą klienta, która obejmuje czat na żywo, e-mail, fora dyskusyjne i bibliotekę zasobów.

Constant Contact oferuje również bezpłatny 60-dniowy okres próbny, więcej niż jakakolwiek inna usługa marketingu e-mailowego. Po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego ich płatne plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie dla maksymalnie 500 subskrybentów.

Zacznij korzystać z Constant Contact już dziś.

SendinBlue
sendinblue-best-email-automation-tools

SendinBlue w innej niesamowitej usłudze e-mail marketingu, zbudowanej z myślą o prostocie. Bez żadnego doświadczenia technicznego możesz łatwo skonfigurować profesjonalny biuletyn e-mail w mgnieniu oka. SendinBlue oferuje bezpłatną responsywną galerię szablonów, a także łatwy w użyciu edytor przeciągnij i upuść, aby w pełni dostosować szablon.

Oferują również 8 automatycznych przepływów pracy od razu po wyjęciu z pudełka, takich jak e-maile powitalne, przypomnienia o porzuconych koszykach i wiele innych. Inne funkcje obejmują personalizację wiadomości e-mail, narzędzie do tworzenia stron docelowych, optymalizację czasu wysyłania i wiele więcej.

W przypadku SendinBlue ich ceny zależą od liczby wysłanych wiadomości e-mail, a nie od wielkości listy e-mail, jak w przypadku innych usług e-mail marketingu. Dzięki bezpłatnemu abonamentowi możesz wysyłać do 300 e-maili dziennie. Ich płatne plany zaczynają się od 25 USD miesięcznie za 40 000 e-maili miesięcznie.

Zacznij korzystać z SendinBlue już dziś.

3. Utwórz markowy biuletyn

Po wybraniu najlepszej usługi e-mail marketingu dla Twoich potrzeb, czas zacząć tworzyć biuletyn.

Pierwszym krokiem jest wybranie szablonu biuletynu. Większość usług e-mail marketingu, takich jak Constant Contact i SendinBlue, zapewnia wiele świetnie wyglądających szablonów e-mail. Wybierz szablon specjalnie zaprojektowany dla biuletynów, na przykład pierwsze 2 na obrazku poniżej.

biuletyn-szablon-galeria

Wybór szablonu zaprojektowanego specjalnie z myślą o Twoich potrzebach i takiego, który będzie pasował do Twojej marki, wyeliminuje nakład pracy związany z tworzeniem biuletynu.

Jeśli nie możesz znaleźć szablonu pasującego do Twojej kolorystyki lub rodzaju firmy, nie martw się. Za pomocą edytora przeciągnij i upuść możesz zmieniać kolory, wstawiać własne obrazy, przesyłać swoje logo i nie tylko, aby szablon był całkowicie spersonalizowany.

szablon edycji biuletynu

Ważne jest, aby dostosować swój biuletyn, aby czytelnicy mogli łatwo rozpoznać, że wiadomość e-mail pochodzi od Ciebie.

Nie przesadzaj, dodając zbyt wiele zdjęć lub cokolwiek efektownego. Twój biuletyn powinien być łatwy do odczytania, a projekt nie powinien rozpraszać treści.

4. Dodaj treść biuletynu

Gdy szablon biuletynu będzie wyglądał tak, jak chcesz, czas dodać treść. Treść jest tym, co napiszesz w biuletynie. Większość szablonów biuletynów e-mailowych będzie zawierała wstępnie napisaną treść. Wystarczy usunąć wcześniej napisaną treść i zastąpić ją własną.

jak stworzyć ciało biuletynu

Nie pisz wielkich bloków akapitów, większość użytkowników nie chce tego czytać. Zamiast tego pisz w skanowalny sposób – mniejsze akapity z odstępami między nimi. Większość szablonów biuletynów e-mailowych jest już zaprojektowana w celu zapewnienia jak największej czytelności, dlatego trzymaj się formatowania swojego szablonu.

Pamiętaj również o dodaniu wezwania do działania. Po przeczytaniu biuletynu ważne jest, aby poinformować czytelników, co dalej. Czy chcesz, aby kliknęli link? Odwiedź swoją stronę? Udostępnić swój najnowszy post na blogu? Twoi czytelnicy chętniej podejmą pożądane działania, jeśli o to poprosisz.

5. Wybierz wiersz tematu i nazwę nadawcy

Następnie musisz wybrać swój temat. Temat jest bardzo ważną częścią twojego biuletynu. W końcu to pierwsza rzecz, którą użytkownicy zobaczą w swojej skrzynce odbiorczej. Twój temat musi być na tyle interesujący, że chce kliknąć e-mail i przeczytać go. W rzeczywistości, według statystyk, 35% odbiorców wiadomości e-mail otwiera wiadomości e-mail na podstawie samego wiersza tematu.

Aby znaleźć interesujący temat dla swojego biuletynu, oto kilka sprawdzonych metod postępowania:

 • Trzymaj wiersze tematu poniżej 50 znaków, aby nie zostały odcięte na ekranie.
 • Twój temat wiadomości e-mail powinien dać czytelnikom pojęcie o tym, co znajduje się w Twoim biuletynie.
 • Nie pisz tematu e-maila we WSZYSTKICH CZASACH i nie nadużywaj wykrzykników!!!
 • Stwórz poczucie pilności lub ciekawości w temacie wiadomości e-mail.
 • Spraw, by czytelnicy poczuli się wyjątkowo, na przykład „Specjalny prezent dla Ciebie”.
 • Dodaj personalizację. Dodanie nazwy adresata do wiersza tematu wiadomości e-mail zwiększa liczbę otwartych ofert.

Spróbuj znaleźć 10 pomysłów na temat każdego e-maila, abyś mógł znaleźć najbardziej kuszący, który sprawi, że czytelnicy będą zainteresowani kliknięciem.

Musisz także wybrać nazwę nadawcy. Jeśli odbiorcy zauważą, że nazwa nadawcy jest podobna do [email protected], będą zbyt przestraszeni lub niezainteresowani, aby kliknąć biuletyn. Zamiast tego najlepiej jest użyć imienia i nazwiska oraz nazwy firmy, np. „Bob at Boats Inc.” lub coś podobnego. Chcesz, aby odbiorca rozpoznał, z którego e-maila pochodzi, i wygodnie go otworzył.

6. Dodaj personalizację do swojego biuletynu e-mail

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ważne jest dodanie personalizacji do biuletynu. Spersonalizowane wiadomości e-mail zwiększają współczynnik klikalności średnio o 14%, a konwersje o 10%.

Istnieje wiele sposobów personalizacji biuletynów do odbiorców. Pierwszym z nich jest adresowanie ich według nazwy w temacie wiadomości e-mail lub w wiadomości e-mail. Możesz także dodać inne tokeny personalizacji, takie jak ich lokalizacja. Większość usług e-mail marketingu oferuje wbudowane tokeny personalizacji. Na przykład w poniższym przykładzie szablonu nazwa adresatów jest automatycznie dodawana do wiadomości e-mail.

email-newsletter-personalizacja

Możesz także podzielić swoją listę e-mail na segmenty, aby wysłać określone wiadomości do określonych subskrybentów. Segmentacja wiadomości e-mail umożliwia identyfikację i grupowanie kontaktów na podstawie różnych kryteriów, dzięki czemu możesz dostarczać im bardziej odpowiednie biuletyny.

Na przykład możesz podzielić swoją listę na segmenty według lokalizacji. Jeśli więc Twój biuletyn zapowiada lokalne wydarzenie, możesz wysłać wiadomość e-mail tylko do subskrybentów, którzy są w okolicy.

Możesz także segmentować listę według płci, zawodu, zainteresowań, nowych subskrybentów, historii zakupów i wielu innych.

Gdy Twój biuletyn wygląda, jakby został stworzony specjalnie dla odbiorcy, łatwiej będzie otworzyć Twój e-mail, przeczytać go i podjąć działania.

7. Upewnij się, że jesteś zgodny z prawem

Kolejnym ważnym krokiem w tworzeniu biuletynu jest zapewnienie zgodności z prawem. Czy wiesz, że obowiązują przepisy dotyczące e-mail marketingu? Istnieją dwa główne prawa, o których musisz się martwić, omówimy je poniżej:

CAN-SPAM:

Ustawa CAN-SPAM została podpisana w 2003 r. I daje odbiorcom prawo do zaprzestania wysyłania do nich wiadomości e-mail. Aby przestrzegać ustawy CAN-SPAM, musisz mieć stopkę w biuletynie e-mail z adresem e-mail i adresem firmy. Musisz także zapewnić odbiorcom łatwy sposób wypisania się z wiadomości e-mail. Większość e-mail marketingu ma to wbudowane, wystarczy wpisać swoje dane i gotowe.

RODO:

RODO to podobne prawo przyjęte w Europie w 2018 r. Prawo to wymaga, aby sprzedawcy e-maili wysyłali biuletyny tylko do osób, które zdecydowały się je otrzymywać. Oznacza to, że podczas zbierania wiadomości e-mail w witrynie nie można automatycznie zaznaczyć pola „włącz” dla użytkowników. Użytkownicy muszą sami ręcznie zaznaczyć to pole.

Jeśli przestrzegasz tych przepisów, możesz jechać.

8. Wyślij swój e-mail z biuletynem

Teraz nadszedł czas, aby wysłać biuletyn. Przed wysłaniem wiadomości e-mail upewnij się, że przestrzegasz CAN-SPAM i RODO, sprawdź swój szablon, aby upewnić się, że wszystko wygląda poprawnie i przejrzyj biuletyn pod kątem błędów ortograficznych lub gramatycznych.

Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, naciśnij Wyślij!

9. Śledź sukces biuletynu

Po wysłaniu pierwszego biuletynu nie usiądź i miej nadzieję na najlepsze. Zamiast tego śledź swój sukces dzięki raportom analitycznym udostępnianym przez e-mail marketing.

W analizie biuletynu e-mail będzie można śledzić wiele ważnych wskaźników, w tym:

 • Ceny otwarcia – Liczba odbiorców, którzy otworzyli Twój biuletyn.
 • Wskaźniki klikalności – Zobacz, które linki w Twoim biuletynie uzyskały najwięcej kliknięć.
 • Stawki anulowania subskrypcji – Kto rezygnuje z subskrypcji biuletynów e-mail.

email-biuletyn-analityka

Wiele usług marketingu e-mailowego pozwala również na przeprowadzanie testów A / B linii tematycznych. Testowanie A / B pozwala utworzyć wiadomość e-mail z 2 wierszami tematycznymi i sprawdzić, która z nich działa lepiej.

Analiza tych danych pomoże ci określić, co działa w twoich biuletynach, a co nie, abyś mógł poprawić sukces biuletynu następnym razem.

10. Rozwijaj swoją listę e-mail

Po utworzeniu udanego biuletynu będziesz mógł rozpowszechniać swoją wiadomość wśród jeszcze większej liczby czytelników. Zacznij więc powiększać swoją listę e-mail.

Możesz łatwo rozwinąć swoją listę e-mail za pomocą narzędzia takiego jak OptinMonster.

OptinMonster to najlepsza wtyczka generująca ołów na rynku. Dzięki temu narzędziu możesz tworzyć świetnie wyglądające kampanie e-mail z opcją wyboru dla swojej witryny. Zapewniają szeroką gamę gotowych szablonów, a ich kreator „przeciągnij i upuść” umożliwia utworzenie dostosowanego wyskakującego okna w kilka minut bez dotykania linii kodu.

Sprawdź te najlepsze wyskakujące wtyczki WordPress.

optinmonster-email-newsletter-optin

Jedną z wyróżniających się funkcji OptinMonster jest technologia zamiaru wyjścia. Technologia Exit-intent jest w stanie śledzić, kiedy użytkownik ma zamiar opuścić witrynę i wyświetlać ukierunkowany komunikat, aby zachęcić go do zostania subskrybentem we właściwym czasie. Za pomocą narzędzia takiego jak OptinMonster będziesz mógł eksplodować swoją listę e-mail.

Premia: Szalone wskazówki, jak rozwinąć listę e-mail, SZYBKO!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję OptinMonster.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat tworzenia biuletynu. Dzięki tym wskazówkom Twój pierwszy biuletyn e-mail z pewnością odniesie sukces. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź nasz drugi post na Porady, jak uzyskać więcej subskrybentów poczty e-mail i najlepsze oprogramowanie CRM.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map