Jak utworzyć profesjonalną firmową wiadomość e-mail za pomocą G Suite

skonfiguruj firmowy adres e-mail


Czy chcesz utworzyć profesjonalną firmową wiadomość e-mail w G Suite?

Konfigurowanie profesjonalnego firmowego adresu e-mail to jedna z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić po zbudowaniu strony internetowej. Profesjonalny adres e-mail daje Twojej firmie poczucie wiarygodności i sprawia, że ​​Twoi klienci czują, że jesteś tutaj, aby pozostać i poważnie traktować swoją firmę.

G Suite, znany również jako Gmail dla firm, to produkt firmy Google do tworzenia profesjonalnych e-maili biznesowych. G Suite, znana wcześniej jako „Google Apps for Work”, oferuje wiele funkcji i opcji umożliwiających znakowanie Twojej witryny przez konfigurowanie e-maili biznesowych..

W tym artykule pokażemy, jak tworzyć profesjonalne e-maile biznesowe z marką G Suite w 3 łatwych do wykonania krokach.

Co to jest profesjonalny e-mail biznesowy?

Profesjonalny firmowy adres e-mail wyświetla nazwę domeny Twojej firmy po „@” zamiast gmail.com, yahoo.com lub nazwę domeny dowolnego innego dostawcy usług e-mail. Na przykład [email protected] to profesjonalny e-mail, a [email protected] to ogólny, nieprofesjonalny.

Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których musisz skonfigurować profesjonalny e-mail biznesowy:

1. Reprezentuje Twoją markę:

E-mail biznesowy reprezentuje Twoją markę, wyświetlając nazwę domeny na adres e-mail.

2. Buduje zaufanie wśród klientów:

Ludzie mają zaufanie do profesjonalnych adresów e-mail, jeśli chodzi o e-maile biznesowe. Profesjonalne wiadomości e-mail są w stanie oferować profesjonalne wibracje, podczas gdy prywatne wiadomości e-mail nie.

Daje to poczucie wiarygodności i zaufania Twojej firmie.

3. Łatwość zarządzania pocztą e-mail:

Kolejną korzyścią jest to, że możesz łatwo skonfigurować adresy e-mail członków zespołu i zarządzać nimi. Gdy członek zespołu zrezygnuje, możesz wycofać jego adres e-mail i przekazać go na inny adres e-mail.

Korzystanie z e-maili biznesowych – Twój dostawca hostingu vs. G Suite

Jeśli masz już skonfigurowaną stronę internetową, Twoja firma hostingowa mogła oferować nieograniczoną liczbę profesjonalnych e-maili. Tak, większość firm hostingowych ma biznesowe konta e-mail, ale nie są one wiarygodne.

Możesz nawet skonfigurować bezpłatne e-maile biznesowe za pomocą swojego konta hostingowego.

Jednak hostingowym serwerom e-mail brakuje funkcji wymaganych przez dedykowanego dostawcę usług e-mail, takich jak bezpieczne i natychmiastowe dostarczanie wiadomości, przechowywanie, wsparcie techniczne w dowolnym momencie, filtry antyspamowe, e-maile bez reklam itp. Dlatego właśnie musisz korzystać z G Suite dla profesjonalnej firmy e-maile.

Innymi słowy, G Suite to płatna usługa e-mail od Google lub premium Gmaila, więc nie ma wątpliwości co do jej niezawodności. Obejmuje wszystkie podstawowe funkcje Gmaila i więcej dodatkowych aplikacji Google stworzonych do celów biznesowych.

Korzyści z używania G Suite do e-maili biznesowych

G Suite ma wiele zalet wymienionych poniżej w punktach:

 • Twórz profesjonalne firmowe wiadomości e-mail z nazwą swojej firmy / domeny
 • Uzyskaj dostęp do swojej poczty e-mail w dowolnym czasie, dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu bez połączenia z Internetem. Czytaj i szkicuj wiadomości bez korzystania z Internetu.
 • Zaloguj się raz i użyj wszystkich aplikacji Google na urządzeniu.
 • Korzystaj z wielu bezpłatnych i wysokiej jakości aplikacji biznesowych, w tym Dysku, Udostępnionego kalendarza, Hangoutów i spotkań, Dokumentów itp. – łatwo łącz, twórz i udostępniaj pliki i informacje w zespole
 • Zarządzaj wszystkimi kontami e-mail używanymi przez wszystkich w firmie – zabezpiecz zasoby firmy i prywatne informacje nawet po odejściu członka zespołu.
 • Pracuj spokojnie, ponieważ Google zarządza bezpieczeństwem – 99,9% czasu dostępności, automatyczne kopie zapasowe, filtry antyspamowe itp.
 • Odpowiednia pojemność – 30 GB przestrzeni dyskowej przy minimalnym planie „Basic”
 • Usługa e-mail bez reklam
 • Działa dobrze z programem Outlook i innymi usługami e-mail – G Suite Sync dla Microsoft Outlook oraz narzędziami do migracji do importowania e-maili
 • Korzystaj z pomocy technicznej 24/7 przez telefon, e-mail lub online

Chciałbyś także zapoznać się z naszym artykułem na temat najlepszych usług i systemów telefonicznych dla firm.

Zapewniając wszystkie te korzyści, G Suite to świetna platforma do tworzenia profesjonalnych e-maili biznesowych. Zobaczmy teraz, jak skonfigurować profesjonalny adres e-mail dla swojej firmy.

Jak rozpocząć profesjonalną pocztę e-mail w G Suite w 3 krokach

Najpierw odwiedź witrynę G Suite, aby rozpocząć proces konfiguracji.

g-suite

Następnie możesz po prostu kliknąć przycisk „Rozpocznij”, aby rozpocząć proces, ale najpierw porozmawiajmy o cenach.

Możesz kliknąć menu „Ceny”, aby dowiedzieć się o planach cenowych G Suite. Posiada trzy edycje o nazwach „Basic”, „Business” i „Enterprise” o różnym poziomie funkcji skierowanych do różnych typów użytkowników.

gsuite

Najtańszy i najbardziej podstawowy abonament „Podstawowy” kosztuje 6 USD za użytkownika miesięcznie. Zapewnia 30 GB miejsca na użytkownika, czyli dwukrotnie więcej niż w przypadku darmowego konta Gmail. Ponadto umożliwia prowadzenie konferencji wideo i głosowych, bezpieczne przesyłanie wiadomości do zespołu, wspólne kalendarze oraz opcje tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Co godne uwagi, masz pod ręką wsparcie techniczne 24/7, bezpieczeństwo i kontrolę administracyjną.

Więcej informacji o planach cenowych można znaleźć na stronie G Suite.

Teraz, po przejrzeniu opcji cenowych, możesz kliknąć przycisk „Rozpocznij” i rozpocznie się pierwszy krok.

Proces konfiguracji G Suite składa się z trzech głównych kroków. Rzućmy okiem jeden po drugim poniżej.

Krok 1: Skonfiguruj profesjonalne konto e-mail

Po pierwsze, musisz założyć konto firmowe. To konto umożliwia tworzenie profesjonalnych kont e-mail i zarządzanie nimi dla całego zespołu.

G Suite oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny na przetestowanie usługi. Masz 14 dni na zapoznanie się z platformą i przetestowanie jej funkcji, zanim wydasz ciężko zarobione dolary.

Zaczynaj

Po kliknięciu przycisku „Rozpocznij” pojawi się pierwsza strona. Zobacz zrzut ekranu poniżej.

rejestracja-g-suite

Wpisz nazwę firmy, liczbę pracowników i kraj, w którym się znajdujesz. Następnie kliknij „Dalej”.

Teraz zostaniesz poproszony o podanie swoich danych kontaktowych w następnym kroku. Wpisz swoje imię, nazwisko i aktualny adres e-mail, a następnie kliknij „Dalej”.

Teraz wyświetli stronę podobną do pokazanej poniżej.

stara-domena-lub-kup-nowa

Tutaj musisz wybrać „Tak, mam taki, którego mogę użyć”, jeśli masz już nazwę domeny. Jeśli go nie masz, możesz wybrać „Nie, potrzebuję”, a to przeniesie Cię do interfejsu zakupu domeny. Wybraliśmy pierwszą opcję tego samouczka.

Wpisz nazwę swojej domeny biznesowej

Teraz zobaczysz stronę, na której musisz podać nazwę domeny swojej firmy.

enter-business-domain-name

Prosimy o dokładne wypełnienie tego formularza nazwą domeny, ponieważ zostanie ona użyta w firmowym e-mailu. Na potrzeby tego przykładu użyliśmy naszej nazwy domeny jako „twoja_nazwa.com”. Teraz e-maile będą wyglądały jak „[email protected]_nazwa.com”. Po wprowadzeniu nazwy domeny kliknij Kolejny.

Następnie zostaniesz poproszony o potwierdzenie nazwy domeny. Sprawdź i kliknij ‘Kolejny’.

Zostaniesz również zapytany, czy chcesz od czasu do czasu otrzymywać e-maile z poradami, ofertami itp. Od Google. Możesz wybrać „Ok” lub „Nie, dziękuję”.

Skonfiguruj dane logowania do G Suite

Następnie możesz zobaczyć ostatnią stronę logowania w oknie, jak pokazano poniżej.

jak się logujesz

Możesz zobaczyć, jak się zalogujesz. Twoja niestandardowa nazwa domeny jest teraz przygotowana na domenę e-mail. Wpisz swoją nazwę użytkownika, utwórz hasło, sprawdź reCAPTCHA i kliknij „Zgadzam się i stwórz konto”.

Teraz zobaczysz komunikat „Twoje konto G Suite zostało utworzone” na ekranie. Kliknij Przejdź do Setup na następny krok.

Krok 2: Dodawanie kont e-mail dla członków zespołu

W tym kroku dodasz konta e-mail dla członków swojego zespołu. Kliknij Początek.

add-people-to-g-suite

Następnie możesz wyświetlić stronę, na której możesz utworzyć konta e-mail dla swojego zespołu.

utwórz konta użytkowników dla swojego zespołu

Wprowadź imię, nazwisko i nazwę użytkownika dla każdego członka zespołu i dodaj ich. Po dodaniu wiadomości e-mail dla wszystkich członków zespołu zaznacz pole wyboru i kliknij przycisk „Dalej”.

I skończyłeś z drugim krokiem.

Krok 3: Zweryfikuj swoją domenę

Teraz musisz zweryfikować swoją domenę, aby udowodnić, że ją posiadasz. Jest to ważne, ponieważ zapewnia to, że tylko faktyczny właściciel domeny może utworzyć profesjonalny firmowy adres e-mail z tą nazwą domeny.
Weryfikacja domeny wymaga 5 dodatkowych kroków, jak wyjaśniono poniżej.

1. Dodaj metatag
Pierwszym krokiem do weryfikacji domeny jest dodanie metatagu do nazwy domeny. Musisz dodać metatag weryfikacyjny Google w sekcji nagłówka strony głównej.

add-meta-tag

Aby to łatwo dodać, możesz użyć Wstaw nagłówki i stopki podłącz.

Zaloguj się do pulpitu WordPress i zainstaluj wtyczkę. Po aktywacji wtyczki przejdź do Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki opcja.

Teraz możesz skopiować metatag i wkleić go do sekcji nagłówka i zapisać.

wstaw nagłówki-stopki

Wróć do strony konfiguracji G Suite i zaznacz pole „Dodałem metatag do mojej strony głównej”.

2. Otwórz Panel sterowania dla swojej domeny
Następnie musisz otworzyć panel sterowania dla swojej nazwy domeny.

otwórz panel sterowania dla swojej domeny

Zaloguj się do swojego konta hostingowego (pulpit cPanel) i zaznacz pole „Otworzyłem panel sterowania dla mojej domeny”.

3. Usuń istniejące rekordy MX

Następnie zobaczysz okno podobne do tego na zdjęciu poniżej.

usuń-istniejące-rekordy-mx

Przejdź do sekcji wiadomości e-mail w swoim cPanelu i wybierz ikonę wpisu MX. Następnie wybierz nazwę swojej domeny. Następnie możesz wyświetlić listę opcji, w tym 5 rekordów MX. Usuń te rekordy MX jeden po drugim.

delete-mx-records

Po ich usunięciu wróć na stronę konfiguracji G Suite i zaznacz pole Usunąłem istniejące rekordy MX.

4. Utwórz nowe rekordy MX

Teraz zobaczysz nowe okno, jak na obrazku poniżej.

create-new-mx-records

Aby utworzyć nowe rekordy MX, przejdź do ikony „Wpis MX” w sekcji e-mail na pulpicie nawigacyjnym cPanel. Teraz dodaj nowe rekordy MX podane przez Google jeden po drugim.

add-new-mx-record

Po dodaniu ich wszystkich wróć na stronę G Suite i zaznacz pole Utworzyłem nowe rekordy MX.

5. Zapisz rekordy MX

Po dodaniu rekordów MX upewnij się, że je zapisałeś. Następnie zaznacz „Zapisałem rekordy MX”.

To jest ostatni krok weryfikacji. Po sprawdzeniu wszystkich 5 kroków możesz kliknąć Zweryfikuj domenę i skonfiguruj adres e-mail.

Sprawdź adres e-mail dotyczący konfiguracji domeny

Teraz kreator konfiguracji G Suite rozpocznie weryfikację domeny i konfigurację poczty e-mail. Może to potrwać kilka minut.

weryfikacja-domenyjpg

Po zakończeniu weryfikacji możesz zobaczyć komunikat o zakończeniu weryfikacji domeny i konfiguracji poczty e-mail.

Kliknij Kolejny przycisk, aby otworzyć nowy firmowy adres e-mail utworzony w G Suite. Może być konieczne ponowne potwierdzenie bieżącego adresu e-mail, aby otworzyć ten nowy adres e-mail firmy.

Następnie pojawi się strona logowania do konsoli administracyjnej G Suite.

Zaloguj się w konsoli administratora

Konsola administracyjna służy do zarządzania kontem G Suite, adresami e-mail, aplikacjami G Suite i innymi.

Otóż ​​to!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci utworzyć firmowy adres e-mail w G Suite.

Możesz używać profesjonalnego adresu e-mail G Suite tak samo, jak korzystasz z bezpłatnego osobistego konta Gmail. Przejdź do Gmaila, zaloguj się i zacznij go używać.

Cóż, potrzebujesz najpierw strony internetowej, zanim utworzysz profesjonalną firmową wiadomość e-mail. Jeśli nie zbudowałeś jeszcze strony internetowej dla swojej firmy, oto jak zrobić stronę internetową dla firmy. Powinieneś także sprawdzić, jak prawidłowo utworzyć wiadomość e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map