Jak utworzyć wiadomość e-mail Blast we właściwy sposób (bez spamu)

uderzenie widaomości


Zastanawiasz się, jak stworzyć podmuch emaila? Wybuch wiadomości e-mail może wydawać się najlepszym sposobem na przekazanie wiadomości wielu osobom naraz. Ale jest dobry i zły sposób na wysyłanie wiadomości e-mail.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć wiadomość e-mail we właściwy sposób (bez spamu), aby uzyskać jak najwięcej z działań marketingowych i zadowolić subskrybentów wiadomości e-mail.

Zacznijmy.

Co to jest Email Blast?

Wiadomość e-mail jest po prostu pojedynczą wiadomością e-mail wysyłaną jednocześnie do dużej grupy odbiorców. W przypadku wiadomości e-mail odbiorcy zwykle nie są kierowani w strategiczny sposób – wszyscy wysyłają tę samą wiadomość. Z tego powodu wiadomości e-mail nie są już najlepszą praktyką e-mail marketingową i często są kojarzone jako wiadomości spamowe.

Aby więc uniknąć wysadzania subskrybentów szerokimi, nieistotnymi wiadomościami e-mail i niepokoenia ich wiadomościami spamowymi, musisz wysyłać wiadomości e-mail nieco inaczej.

W następnej sekcji przyjrzymy się niektórym różnym rodzajom wiadomości e-mail, które możesz wysłać, i jak wysłać wiadomość e-mail bez spamowania.

Rodzaje wiadomości e-mail

Jak wspomnieliśmy, podmuchy e-maili nie są najlepszą praktyką e-mail marketingową. Ale nadal będziesz mieć możliwość skutecznego wysyłania ważnej wiadomości do dużej grupy swoich subskrybentów jednocześnie. Właśnie tutaj pojawia się segmentacja e-maili.

Segmentacja wiadomości e-mail polega zasadniczo na podzieleniu subskrybentów wiadomości e-mail na mniejsze segmenty na podstawie ustalonych kryteriów, takich jak lokalizacja, płeć, wcześniejsze zakupy, etap cyklu sprzedaży, częstotliwość kupujących i inne. Segmentacja e-maili służy do poprawy personalizacji marketingu e-mailowego. Pozwala wysłać bardziej odpowiednią wiadomość e-mail do grupy subskrybentów. Ponieważ wiadomość jest dla nich bardziej trafna i spersonalizowana, nie będzie uważana za spam, a subskrybenci będą częściej zwracać uwagę i podejmować działania.

Istnieje wiele różnych rodzajów „wiadomości e-mail”, które możesz wysłać swoim subskrybentom. Dzieląc listę e-mail, możesz zwiększyć skuteczność kampanii wysyłania e-maili. Rzućmy okiem na kilka przykładów:

Email Blast Przykład 1: Sprzedaż

Sprzedaż w całym sklepie to zazwyczaj coś, o czym chcesz poinformować wszystkich subskrybentów poczty e-mail. Ale przy pewnej sprzedaży będziesz chciał podzielić swoją listę e-mail na segmenty.

Na przykład, jeśli masz wyprzedaż sprzętu zimowego, takiego jak kurtki zimowe, buty zimowe, rękawiczki i czapki, subskrybenci znajdujący się w cieplejszych miejscach nie będą zainteresowani. Podziel swoją listę e-mail na segmenty według lokalizacji, aby upewnić się, że subskrybenci znajdujący się w zimniejszych obszarach geograficznych otrzymają wiadomość.

Oto kolejny przykład Freda Perry’ego. Chcą ogłosić sprzedaż wyskakujących okienek w Nowym Jorku. Dla subskrybenta, który mieszka na drugim końcu kraju, a nawet w innym kraju, ta wiadomość nie będzie dla niego odpowiednia. Podzielą więc swoją listę e-mail na segmenty i wyślą tę wiadomość tylko do subskrybentów e-mail, którzy są w Nowym Jorku i okolicach.

e-mail fred-perry-promocyjny

Segmentowanie e-maili sprzedażowych spersonalizuje sprzedaż subskrybentowi; kiedy wygląda na to, że została stworzona dla nich, będą bardziej skłonni do zakupu. Ponadto nie denerwujesz subskrybentów e-mail, którzy nie są zainteresowani lub nie mogą uczestniczyć w sprzedaży.

Email Blast Przykład 2: Nowe produkty

Ogłoszenie nowego produktu jest ekscytujące. Będziesz miał ochotę wysadzić wszystkich subskrybentów poczty e-mail, aby poinformować ich o ekscytujących wiadomościach. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy subskrybenci będą zainteresowani nowym produktem.

Na przykład, jeśli Twój najnowszy produkt to nowa linia butów męskich, Twoi subskrybenci nie będą zainteresowani ogłoszeniem. Możesz podzielić swoją listę e-mail na segmenty, aby ogłosić nowy produkt tylko tym subskrybentom, którzy najprawdopodobniej kupią.

W innym przypadku dealer samochodowy wyśle ​​wiadomość e-mail na ich listę e-mail z ogłoszeniem najnowszego modelu. Ale jeśli wyślą ten e-mail do konsumentów, którzy niedawno kupili nowy samochód, mogą być zirytowani tą wiadomością.

e-mail samochodowy

Zamiast tego mogą podzielić swoją listę e-mail na segmenty, aby wysłać wiadomość tylko do osób, które wkrótce będą mogły kupić nowy samochód.

Email Blast Przykład 3: Przypomnienia o ostatniej szansie

Dzięki ograniczonej ofercie czasowej będziesz chciał przypomnieć wszystkim subskrybentom, aby dokonali zakupu, zanim będzie za późno, wysyłając wiadomość e-mail „ostatniej szansy”. To potężne narzędzie marketingowe sprawi, że Twoi subskrybenci skorzystają z okazji, aby uzyskać ofertę, zanim przegapią. Ale musisz podzielić swoją listę e-mail na segmenty, aby odpowiednie osoby otrzymały wiadomość.

Podobnie jak w poniższym przykładzie, Font Shop informuje swoich subskrybentów e-mail, że to ich ostatni dzień, aby uzyskać znaczną zniżkę.

font-shop-email

Ale nie chcesz wysyłać tego e-maila do wszystkich swoich subskrybentów, a zwłaszcza do subskrybentów, którzy już kupili ten produkt, będzie ich tylko drażnić.

Zamiast tego posegmentuj swoją listę e-mail i wyślij wiadomość tylko do subskrybentów, którzy jeszcze nie dokonali zakupu.

Segmentowanie wiadomości e-mail zamiast wysyłania szerokich wiadomości e-mail zapewni lepsze wyniki. Konsumenci nie otwierają, nie klikają ani nie angażują się w wiadomości e-mail, jeśli nie są spersonalizowane zgodnie z ich potrzebami i zainteresowaniami.

Jak więc łatwo segmentować listę e-mailową i wysyłać wiadomości e-mail? Potrzebujesz oprogramowania do wysyłania wiadomości e-mail.

Wybierz oprogramowanie Email Blast

Następnie musisz wybrać oprogramowanie do wysyłania wiadomości e-mail, które umożliwia segmentowanie listy wiadomości e-mail.

Jeśli dopiero zaczynasz od marketingu e-mailowego, wybierz łatwą w obsłudze usługę wysyłania wiadomości e-mail. Wybrana usługa wysyłania wiadomości e-mail powinna umożliwiać łatwe tworzenie świetnie wyglądających wiadomości e-mail, a także segmentowanie listy wiadomości za pomocą kilku kliknięć. Powinien również mieć funkcje automatyzacji do automatyzacji e-mailowych kampanii marketingowych i oczywiście cena powinna pasować do twojego budżetu.

Omówmy nasze najlepsze typy dla najlepszej usługi wysyłania wiadomości e-mail.

Stały kontakt

narzędzia do automatyzacji stałego kontaktu z najlepszymi wiadomościami e-mail

Constant Contact to jedna z najpopularniejszych usług wysyłania wiadomości e-mail na rynku. Jest idealny dla początkujących i małych firm, ponieważ ułatwia potężny marketing e-mailowy.

Oferują ponad 100 łatwych do dostosowania szablonów wiadomości e-mail, aby pomóc Ci szybko tworzyć wspaniałe wiadomości e-mail dla subskrybentów.

Constant Contact jest również wyposażony w funkcje automatyzacji poczty e-mail, takie jak:

 • Automatycznie witaj nowych subskrybentów e-mailem powitalnym
 • Wyzwalaj serię wiadomości e-mail na podstawie miejsca kliknięcia przez użytkownika
 • Automatycznie ponownie wysyłaj wiadomości e-mail do osób nie otwierających
 • Podziel kontakty na segmenty, aby za każdym razem wysyłać odpowiednie wiadomości do właściwych osób
 • Piękny formularz biuletynu e-mail
 • I więcej

Constant Contact oferuje również doskonałe zarządzanie segmentami. Możesz zapisać segmenty do późniejszych kampanii, odświeżyć listy, aby upewnić się, że wysyłasz tylko do kontaktów, które nadal spełniają kryteria, oraz łatwo edytować i aktualizować kryteria w dowolnym momencie.

Możesz wypróbować stały kontakt za darmo przez pełne 60 dni; to znacznie dłuższy okres próbny niż w przypadku innych usług e-mail marketingu. Po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego subskrypcja Constant Contact rozpoczyna się od 20 USD miesięcznie dla maksymalnie 500 subskrybentów.

Zacznij korzystać z Constant Contact już dziś.

SendinBlue

sendinblue-best-email-automation-tools

Kolejnym najlepszym wyborem najlepszych usług wysyłania wiadomości e-mail jest SendinBlue. SendinBlue został zaprojektowany z myślą o prostocie. Możesz łatwo zaprojektować niesamowicie wyglądające e-maile bez żadnych umiejętności technicznych, używając ich bloków przeciągania i upuszczania oraz bezpłatnych elastycznych szablonów.

Oferują także funkcje dynamicznej personalizacji, dzięki czemu można łatwo wstawiać informacje z bazy danych kontaktów do wiadomości, takie jak imię i nazwisko, preferencje płci, data urodzenia i inne.

Ponadto segmentacja jest łatwa dzięki SendinBlue. Mechanizm segmentacji SendinBlue pozwala łatwo oddzielić i podzielić kontakty, a następnie zgrupować je na nowych listach, aby można było wysyłać bardziej trafne e-maile. Możesz segmentować na podstawie danych demograficznych, takich jak miejsce zamieszkania lub zatrudnienia, lub według kryteriów behawioralnych, takich jak strony odwiedzane w Twojej witrynie, poprzednie zakupy i inne.

Możesz zacząć korzystać z SendinBlue za darmo, do 300 e-maili dziennie i nieograniczonej liczby kontaktów. Plany płatne od SendinBlue zaczynają się od 25 $ / miesiąc bez dziennego limitu wysyłania.

Zacznij korzystać z SendinBlue już dziś.

Po wybraniu usługi wysyłania wiadomości e-mail nadszedł czas na utworzenie listy wiadomości e-mail, segmentowanie listy wiadomości e-mail i wysłanie e-mailowej kampanii marketingowej.

Krok 1: Zbuduj listę e-maili Blast

Jeśli dopiero zaczynasz, być może nie masz listy wiadomości e-mail umożliwiającej wysyłanie wiadomości. Musisz więc zbudować listę wiadomości e-mail. Możesz łatwo zbudować listę e-mail za pomocą narzędzia takiego jak OptinMonster.

OptinMonster to popularne narzędzie do generowania leadów, które pozwala tworzyć oszałamiające oferty, aby zachęcić odwiedzających witrynę do dołączenia do listy e-mail.

Możesz utworzyć wiele różnych typów kampanii, w tym wyskakujące okna lightbox, pełnoekranowe maty powitalne, przesuwane pole przewijania, pływające paski i wiele innych. Tworzenie oferty jest łatwe przy użyciu gotowych szablonów OptinMonster oraz kreatora przeciągnij i upuść.

Sprawdź naszą listę najlepszych wyskakujących wtyczek WordPress.

optinmonster-build-email-blast-list

OptinMonster ma również szereg wyzwalaczy kampanii, dzięki czemu możesz wyświetlić swoją pocztę e-mail we właściwym czasie. Wyzwalacze kampanii obejmują wyzwalacz przewijania, kontrolę wyświetlania na czas, czujnik braku aktywności, zamiar wyjścia i inne.

Technologia zamiaru wyjścia jest szczególnie skuteczna, ponieważ jest w stanie śledzić, kiedy użytkownik zamierza opuścić witrynę i wyświetlać ukierunkowaną wiadomość we właściwym czasie. Zamiast więc utracić je na zawsze, możesz zmienić je w subskrybenta wiadomości e-mail.

Pamiętaj, aby zaoferować odwiedzającym Twoją stronę coś niesamowitego w zamian za ich adres e-mail.

optinmonster-lightbox-popup

Ludzie uwielbiają otrzymywać bezpłatny prezent. Kiedy oferujesz zniżkę lub aktualizację treści, nie wahają się zarejestrować Twojej listy e-mail.

Zacznij korzystać z OptinMonster już dziś.

Krok 2: Podziel swoją listę e-mail na segmenty

Po utworzeniu listy wiadomości e-mail nadszedł czas, aby rozpocząć segmentowanie. Istnieje wiele różnych sposobów dzielenia listy wiadomości e-mail na segmenty. Sposób segmentowania listy zależy od rodzaju wysyłanego e-maila i jaki jest cel wysłania e-maila.

Omówmy kilka różnych sposobów segmentowania listy e-mail.

1. Nowi subskrybenci:

Gdy użytkownik zarejestruje się na twojej liście e-mail, chcesz powitać go w klubie powitalnym adresem e-mail. Oczywiście, jeśli wyślesz ci powitalną wiadomość e-mail w wiadomości e-mail, osoby, które subskrybowały Cię od dłuższego czasu, otrzymają wiadomość powitalną, co nie jest tym, czego chcesz. Podziel więc swoją listę e-mailową na subskrybentów, którzy niedawno się zarejestrowali. Twój powitalny e-mail może przedstawić nowym subskrybentom Ciebie lub Twojej firmy i dać im znać, czego mogą się spodziewać.

2. Zainteresowania:

Nie wszyscy Twoi subskrybenci będą zainteresowani dokładnie tym samym. Zwłaszcza jeśli Twoja strona internetowa obejmuje różne tematy lub na przykład sprzedaje różne produkty. Możesz więc podzielić swoją listę e-maili na segmenty według zainteresowań. Dzięki swojej usłudze wysyłania wiadomości e-mail możesz segmentować użytkowników na podstawie ich zachowania i aktywności w witrynie. Jeśli niektórzy użytkownicy są zainteresowani tylko jedną rzeczą, którą masz do zaoferowania, możesz wysłać im e-maile dotyczące tylko jednej rzeczy, w którą się znajdują. Umożliwi to przekazanie informacji osobom, które najprawdopodobniej podejmą działania.

Sprawdź także: Najlepsze rozwiązania analityczne WordPress do śledzenia zachowań użytkowników.

3. Lokalizacja:

Podziel subskrybentów na segmenty według ich lokalizacji. Jak wspomnieliśmy wcześniej, chcesz wysyłać e-maile, które są dla nich odpowiednie. Możesz podzielić swoją listę wiadomości e-mail na segmenty, aby użytkownicy wiedzieli o nadchodzących wydarzeniach w ich okolicy. O ile nie oczekujesz, że ludzie będą podróżować po całym kraju na Twoje wydarzenie, nie wysyłaj subskrybentów e-mailem na wydarzenia związane z lokalizacją, w których nie mogą uczestniczyć.

4. Nie otwiera się

Dzięki analizie usług e-mail marketingu możesz zobaczyć, kto otworzył twoje e-maile, a kto nie. Umożliwia to ponowne wysyłanie wiadomości e-mail do użytkowników, którzy nie otworzyli poprzedniego. W ten sposób, jeśli właśnie go przegapili, masz kolejną okazję do ich konwersji – bez denerwowania użytkowników, którzy już otworzyli i czytali Twój e-mail.

5. Zachowanie zakupowe

Segmentowanie listy e-mail według zachowań zakupowych to świetny sposób na zwiększenie sprzedaży. Na przykład możesz użyć segmentacji wiadomości e-mail, aby zwiększyć sprzedaż lub sprzedaż krzyżową klientów. Jeśli klient kupił od Ciebie produkt w przeszłości, możesz przesłać mu wiadomość e-mail z odpowiednimi powiązanymi produktami, które mogą go zainteresować.

Krok 3: Wyślij swój e-mail Blast

Po podzieleniu listy e-mailowej ostatnim krokiem jest wysłanie wiadomości e-mail. Przed wysłaniem wiadomości e-mail pamiętaj jednak o wyraźnym wezwaniu do działania. Wezwanie do działania mówi użytkownikom, co zrobić po przeczytaniu wiadomości e-mail. Niezależnie od tego, czy chcesz wypełnić ankietę, zostawić opinię, sprawdzić najnowszy post na blogu, czy dokonać zakupu. Gdy dodasz wyraźne wezwanie do działania w swojej wiadomości e-mail, Twoi subskrybenci będą częściej podejmować działania.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, czym jest podmuch wiadomości e-mail i jak stworzyć podmuch wiadomości we właściwy sposób. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź nasze inne posty: Jak utworzyć biuletyn e-mail i 23 skuteczne porady, aby uzyskać więcej subskrybentów e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map