Jak wybrać bezpieczne hasło dla administratora WP [4 EASY Ways]

jak wybrać bezpieczne hasło dla wp admin


Jak bezpieczne jest moje hasło? To częste pytanie zadawane przez właścicieli witryn. Jeśli masz już witrynę WordPress, upewnij się, że wybierasz dobre hasło do obszaru administracyjnego WordPress, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny. Jeśli hasło administratora WP jest zbyt oczywiste lub łatwe, osoby atakujące mogą łatwo uzyskać dostęp do witryny WordPress i poufnych informacji, takich jak dane osobowe lub szczegóły płatności.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak wybrać bezpieczne hasło dla administratora WP, możemy Ci pomóc. W tym artykule omówimy, jak wybrać bezpieczne hasło, aby upewnić się, że witryna WordPress jest bezpieczna przed intruzami.

Statystyka bezpieczeństwa haseł: dlaczego potrzebujemy silnych haseł?

statystyki haseł

Więcej właścicieli witryn musi zadać pytanie „Jak bezpieczne jest moje hasło?” aby się chronić. Budowa witryny WordPress zajęła Ci dużo czasu i wysiłku, więc nie chcesz stracić ciężkiej pracy z powodu słabego hasła. Niezależnie od tego, czy prowadzisz popularną witrynę eCommerce, czy masz osobistego bloga WordPress, istnieje ryzyko, że intruzi w Twojej witrynie nie tylko będą chcieli uzyskać dostęp do poufnych informacji, ale również przejmie Twoje treści w celu wysyłania spamu i złośliwego oprogramowania..

Spójrz na te statystyki, które pokazują, jak ważne jest wybranie idealnego hasła do witryny WordPress i innych kont online.

 • Zhakowane hasła powodują 81% naruszeń danych. (GUS)
 • 15,4 mln osób było ofiarami kradzieży tożsamości w 2016 r. (CNBC)
 • W tym samym roku konsumenci stracili 16 miliardów dolarów z powodu oszustów.
 • Program zajmujący się łamaniem kodu zajmuje tylko 15 minut, aby znaleźć 8-znakowe hasło.
 • 8% naruszeń bezpieczeństwa WordPress ma miejsce w wyniku słabego hasła. (WPSmackdown)
 • Hakerzy atakują witryny WordPress zarówno duże, jak i małe, z ponad 90 978 atakami na minutę. (WPPlugins)

Jak widać, wybór bezpiecznego hasła do obszaru administracyjnego WordPress jest niezbędny do ochrony witryny. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wybranie dobrego hasła to ich pierwsza linia obrony przed atakującymi. W rzeczywistości spójrz na SplashData’s lista dziesięciu najgorszych haseł, które dowodzą, że użytkownicy nadal nie wybierają bezpiecznych haseł:

   1. 123456
   2. hasło
   3. 123456789
   4. 12345678
   5. 12345
   6. 111111
   7. 1234567
   8. słońce
   9. qwerty
   10. iloveyou

Chociaż Twoje hasło może nie być tak słabe jak na tej liście, nadal musisz dowiedzieć się, jak bezpieczne jest Twoje hasło i dowiedzieć się, jak wybrać lepsze hasło. Przejdźmy więc do naszego przewodnika, jak wybrać bezpieczne hasło dla administratora WordPress.

1. Wybierz silną nazwę użytkownika

Chroniąc witrynę WordPress przed atakami, nie musisz tylko wybierać silnego hasła, musisz także wybrać silną nazwę użytkownika. Silna nazwa użytkownika jest tak samo ważna jak silne hasło. W końcu, jeśli ktoś chce uzyskać dostęp do twojego obszaru administracyjnego WordPress, musi dowiedzieć się zarówno twojego hasła, jak i nazwy użytkownika. Jeśli wybierzesz słabą nazwę użytkownika, usuniesz dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla swojej witryny.

Wielu użytkowników decyduje się na nadanie swojej nazwie użytkownika „admin”, nazwy lub adresu e-mail. Te opcje nazwy użytkownika są zbyt łatwe do rozpoznania przez intruzów. Wybierz więc coś mniej oczywistego.

Ważne jest również, aby nie wybierać zbyt niejasnej nazwy użytkownika. Musisz być w stanie zapamiętać swoją nazwę użytkownika, ponieważ w przypadku zapomnienia hasła, nazwa użytkownika jest potrzebna do jego odzyskania.

Wybierając dobrą nazwę użytkownika dla WordPress:

 • Unikaj dodawania zbyt dużej liczby cyfr i znaków specjalnych, ponieważ utrudni to zapamiętanie.
 • Wybierz nazwę użytkownika niezwiązaną z treścią Twojej witryny.
 • Nie podawaj żadnych danych osobowych ani informacji w swojej nazwie użytkownika.
 • Wybierz nazwę użytkownika, która jest osobista i niezapomniana, ale trudno byłoby odgadnąć komuś innemu.

Należy również pamiętać, aby ukryć nazwę użytkownika administratora WP przed wyświetlaniem na stronach witryny. Na pulpicie nawigacyjnym WordPress przejdź do Użytkownicy, następnie do Twój profil. Idź do Wyświatlaj imie publicznie jako i pamiętaj, aby wybrać swój pseudonim, który będzie wyświetlany w witrynie zamiast nazwy użytkownika.

hide-wordpress-username

W ten sposób Twoja nazwa użytkownika nie pojawi się w postach na blogu ani w innych obszarach Twojej witryny, aby osoby atakujące mogły ją zobaczyć.

2. Postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi silnego hasła

Następnie, wybierając bezpieczne hasło do swojej witryny WordPress, najlepiej postępować zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi hasła. Aby pomóc ci wymyślić silne hasło, którego boty nie będą w stanie złamać, należy przestrzegać kilku wskazówek, w tym:

 • Im dłużej, tym lepiej – Im krótsze jest Twoje hasło, tym łatwiej intruzom to rozgryźć. Wybierz hasło o długości co najmniej 10 znaków.
 • Spraw, by był wyjątkowy – Nie używaj typowych zwrotów, takich jak „iloveyou”, uczyń go wyjątkowym.
 • Dodaj coś specjalnego – Dodaj cyfry, znaki specjalne oraz kombinację małych i wielkich liter.
 • Unikaj danych osobowych – Nie twórz hasła przy użyciu danych osobowych, które mogą być powiązane z tobą, takie jak imię zwierzaka, data urodzenia lub miasto, w którym mieszkasz.
 • Unikaj słów ze słownika – Hakerzy mają wyrafinowane programy, które przeszukują tysiące słów ze słownika, więc nie wybieraj hasła wprost ze słownika.
 • Utwórz „frazę” – Zamiast wybierać hasło, takie jak „pizza”, wybierz hasło, które jest wiązką losowych słów połączonych ze sobą, takich jak „stopka do pizzy z dyni”.

Dzięki tym sprawdzonym metodom wybierania silnego, bezpiecznego hasła nie będziesz mieć problemu z wymyśleniem hasła, które uniemożliwi włamanie się do witryny WordPress.

3. Użyj narzędzia do generowania haseł

Zamiast próbować samodzielnie ustalić silne hasło, możesz także użyć narzędzia do generowania haseł. Narzędzie do generowania haseł pozwoli ci natychmiast uzyskać solidne hasło, którego żaden haker nie będzie w stanie zrozumieć.

Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi do generowania haseł dostępnych online, ale zalecamy korzystanie z własnego narzędzia do generowania silnych haseł IsItWP.

isitwp-password-generator

Dzięki naszemu darmowemu narzędziu do generowania silnych haseł możesz wybrać, jak długo ma trwać Twoje hasło, i czy chcesz dołączyć wielkie litery, cyfry lub znaki specjalne. Po prostu naciśnij niebieskie kółko, aby wygenerować swoje silne hasło, a jeśli Ci się nie podoba, naciśnij je ponownie, aby natychmiast uzyskać inną opcję.

Nasze narzędzie powie Ci również, jak skomplikowane byłoby Twoje hasło dla hakerów. Na przykład przy wygenerowanym haśle na powyższym obrazku złamanie tego hasła zajęłoby 964 415 lat. Twoja witryna WordPress będzie bezpieczna przez resztę czasu dzięki tak silnemu hasłu jak to.

Podczas gdy kombinacja liter, cyfr i znaków specjalnych jest niezwykle trudna do zrozumienia dla intruzów, hasło może być zbyt trudne do zapamiętania. W takim przypadku dzięki naszemu darmowemu narzędziu do generowania silnych haseł możesz także wygenerować hasło, które jest łatwiejsze do zapamiętania, a jednocześnie jest wyjątkowo silne. Po prostu sprawdź Łatwe do zapamiętania pole, aby wygenerować hasło, które można łatwo zapamiętać.

Wygeneruj teraz swoje bezpieczne hasło »

4. Nie używaj tego samego hasła do wielu kont

Bez względu na to, jaką strategię zastosujesz, aby znaleźć najsilniejsze hasło do swojej witryny WordPress, nigdy nie używaj tego samego hasła do wielu kont. Jeśli masz silne, bezpieczne hasło do swojego konta e-mail, nie używaj go dla administratora WordPress; stwórz nowy. A kiedy wymyślisz silne hasło do swojej witryny WordPress, nie używaj go do niczego innego.

Użycie jednego silnego hasła do wszystkich kont może być kuszące, aby nie zapomnieć hasła. Jednak użycie tego samego hasła do wielu kont ułatwi hakerom włamanie się na kilka kont, a nie tylko na jedno. Jedyną gorszą rzeczą niż złamanie 1 konta, jest złamanie wszystkich kont.

„Jak bezpieczne jest moje hasło?” Dzięki tym wskazówkom nie będziesz już musiał zadawać tego pytania. Teraz, gdy wiesz, jak wybrać bezpieczne hasło dla administratora WP, możesz zabezpieczyć swoją stronę internetową i wszystkie inne konta online. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się z naszym drugim postem na temat zabezpieczania formularzy WordPress za pomocą ochrony hasłem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map