Jak wybrać najlepszą nazwę domeny (9 porad i narzędzi)

jak wybrać najlepszą nazwę domeny


Czy chcesz założyć stronę internetową, ale zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą nazwę domeny? Dobra nazwa domeny jest ważna dla sukcesu Twojej witryny lub bloga. W końcu tak widzą Cię widzowie w Internecie. Nie może to być więc tylko ułamek sekundy; musisz poświęcić czas na wymyślenie najlepszej możliwej nazwy domeny. Ponadto istnieje kilka najlepszych praktyk dotyczących nazw domen, o których powinieneś wiedzieć, aby pomóc Ci wybrać właściwą nazwę domeny dla swojej witryny.

Na szczęście w tym artykule podzielimy się wskazówkami i poradami dotyczącymi wyboru najlepszej nazwy domeny. Gdy znajdziesz idealną nazwę domeny dla swojej witryny, pokażemy Ci, jak zarejestrować nazwę domeny za darmo! Zaczynajmy.

1. Pomysły i badania nad burzą mózgów

Pierwszym krokiem do wyboru najlepszej nazwy domeny jest burza mózgów nad niektórymi pomysłami i przeprowadzenie badań. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać nazwę domeny dla swojego bloga lub witryny, prawdopodobnie od dłuższego czasu zastanawiasz się nad założeniem bloga lub firmy. Powinieneś więc mieć kilka pomysłów na temat tego, co chcesz, aby Twój blog był lub czym będzie Twoja firma. Jest to ważne przy wyborze najlepszej nazwy domeny, ponieważ nazwa domeny powinna odnosić się do Twojej firmy i marki.

Zacznij od narzędzia do generowania nazw domen, które pomoże Ci wymyślić kilka pomysłów. Wypróbuj darmowy generator nazw stron internetowych IsItWP. Wystarczy wpisać 1 lub 2 słowa kluczowe dla swojej firmy lub bloga. Na przykład, jeśli chcesz założyć stronę internetową dla firmy księgowej, spróbuj wpisać słowo kluczowe „księgowość”.

isitwp-domain-name-generator

Po wprowadzeniu słowa kluczowego naciśnij przycisk Generuj nazwy. Generator dostarczy Ci wtedy wielu pomysłów na domeny, które zawierają Twoje słowo kluczowe.

generator nazw-pomysłów-domen

Dzięki generatorowi nazw domen, takim jak ten, będziesz w stanie przeprowadzić burzę mózgów mnóstwa świetnych pomysłów na nazwę swojej witryny.

Nie zapominaj, że jeśli masz już pomysł na nazwę domeny, musisz przeprowadzić badania, aby upewnić się, że nie została ona jeszcze zajęta przez kogoś innego.

2. Wybierz odpowiednie rozszerzenie domeny

Wybierając nazwę domeny dla swojego bloga lub witryny, musisz również wybrać odpowiednie rozszerzenie domeny. Rozszerzenie domeny, znane również jako domena najwyższego poziomu lub TLD, to po prostu przyrostek lub ostatnia część nazwy domeny. Na przykład z nazwą domeny www.Google.com .com jest rozszerzeniem domeny. Istnieje wiele różnych rozszerzeń domen, z których najczęściej używane są:

 • .com (reklama) – To najpopularniejsze rozszerzenie domeny w Internecie. Został pierwotnie stworzony dla firm komercyjnych, ale teraz można go używać do wszystkiego.
 • .biz (biznes) – To rozszerzenie domeny zostało stworzone głównie dla firm, których preferowane nazwy domenowe zostały już zajęte w .com.
 • .org (organizacja) – Pierwotnie stworzony dla organizacji non-profit i stron charytatywnych, ale teraz ta nazwa domeny może być używana przez każdego.
 • .netto (sieć) – Alternatywa dla popularnego rozszerzenia domeny .com, z którego każdy może korzystać, ale pierwotnie został stworzony do użytku w infrastrukturze sieci.
 • .edu (edukacja) – Z tego rozszerzenia domeny mogą korzystać wyłącznie akredytowane instytucje szkolnictwa wyższego, takie jak na przykład uniwersytety.
 • .rząd (rząd) – Z tego rozszerzenia domeny mogą korzystać tylko podmioty rządowe.
 • Specyficzne dla kraju – Istnieją również rozszerzenia domen dla określonych krajów, takich jak .ca dla Kanady i .in dla Indii.

Zalecamy pozostanie przy .com z rozszerzeniem domeny, ponieważ jest to najbardziej wiarygodne i ustalone rozszerzenie domeny. Ponadto, ponieważ .com jest synonimem Internetu, wielu użytkowników domyślnie wpisuje .com, ponieważ są do tego przyzwyczajeni. Na przykład, jeśli Twoja nazwa domeny to AccountingByJudy.net, wielu użytkowników zamiast tego napisze bardziej pamiętne rozszerzenie domeny .com, nawet o tym nie myśląc i nie będzie w stanie znaleźć Twojej witryny. Jest to szczególnie powszechne w przypadku użytkowników, którzy nie znają się na technologii.

Chcesz, aby Twoja strona była tak łatwa do znalezienia, jak to możliwe, a także wydawała się wiarygodna, dlatego zalecamy wybranie rozszerzenia domeny .com.

3. Użyj słów kluczowych

słowa kluczowe

Używanie słów kluczowych jest ważną częścią w wyborze najlepszej nazwy domeny. Słowa kluczowe to sposób, w jaki wyszukiwarki mogą stwierdzić, o czym jest Twoja witryna. Gdy ktoś szuka Twojego słowa kluczowego w Internecie, jeśli umieścisz słowo kluczowe w nazwie swojej domeny, Twoja witryna ma większą szansę na wyświetlenie się u góry wyników wyszukiwania.

Sprawdź także: Najlepsze narzędzia do badania słów kluczowych SEO.

Na przykład, jeśli użytkownik szuka usług fotograficznych w Google, a Twoja nazwa domeny to PreciousPhotography.com, Twoja witryna częściej pojawia się w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak nie podasz słów kluczowych w nazwie domeny i wybierzesz coś takiego jak PreciousSnaps.com, Twoja witryna może się nie wyświetlać w wynikach wyszukiwania fotografii. Znalezienie nazwy domeny, która jest dostępna dla najpopularniejszych słów kluczowych, takich jak „fotografia”, może być trudne, ale musisz być kreatywny i łączyć słowo kluczowe z innymi wyjątkowymi słowami, aby znaleźć idealną kombinację.

4. Docelowe lokalne słowa kluczowe

Jeśli chodzi o słowa kluczowe, jeśli prowadzisz lokalną firmę, która koncentruje się na określonym obszarze geograficznym, powinieneś kierować również na lokalne słowa kluczowe w nazwie domeny. Gdy użytkownicy szukają firmy lub usługi w swoim obszarze, zazwyczaj dodają swoje miasto lub stan do wyszukiwania, aby uzyskać wyniki, które są w ich pobliżu. Na przykład „architektura krajobrazu Phoenix”.

Jeśli więc chcesz wyświetlać się w lokalnych wynikach wyszukiwania, dodaj lokalne słowo kluczowe do nazwy domeny. Zamiast BobsLandscaping.com, użyj BobsLandscapingPhoenix.com, aby Twoja witryna pojawiła się w lokalnych wynikach wyszukiwania.

5. Ułatw pisanie i zrozumienie

Wybierając nazwę domeny, możesz mieć ochotę wymyślić zupełnie wyjątkową pisownię, aby wyróżnić swoją nazwę domeny lub zmienić pisownię słowa, ponieważ ktoś inny wybrał preferowaną nazwę domeny. Należy jednak unikać wybierania nazwy domeny, która jest zbyt trudna do zrozumienia i wpisania przez użytkowników.

Jeśli zmienisz pisownię słowa w nazwie domeny, na przykład biorąc nazwę domeny taką jak ProfessionalPainting.com i zmieniając ją w ProfssnlPaintng.com, użytkownikom będzie trudniej znaleźć Twoją witrynę. Staraj się również unikać podwójnych liter. Na przykład nazwa domeny, taka jak Glassstatues.com, prawdopodobnie zostanie nieprawidłowo wpisana przez użytkowników. Prosty i łatwy do pisania.

6. Krótko mówiąc

łatwa do zapamiętania nazwa domeny

Nikt nie chce wpisywać nazwy domeny o długości 64 znaków. Jest to nie tylko denerwujące dla użytkowników, ale także zwiększa ryzyko błędów pisowni, które powodują, że nie można znaleźć Twojej witryny i utratę ruchu.

O wiele lepiej jest mieć nazwę domeny, która jest krótka i łatwa do zapamiętania. Zalecamy, aby nazwa domeny nie przekraczała 15 znaków.

7. Unikaj liczb i łączników

Należy również unikać używania liczb i łączników w nazwie domeny. Liczby są często mylące dla ludzi, ponieważ jeśli powiesz im „5”, mogą przyjąć ją jako „pięć”, co może prowadzić do błędów w pisowni nazwy domeny. Jeśli potrzebujesz nazwy w nazwie domeny, ponieważ znajduje się ona na przykład w nazwie Twojej firmy, możesz zarejestrować obie odmiany, aby uniknąć tego problemu.

Musisz także całkowicie unikać łączników, ponieważ łączniki są często powiązane z domenami spamowymi i nie chcesz, aby ludzie uważali, że Twoja witryna nie jest bezpieczna. Łączniki prowadzą także do błędów pisowni, ponieważ wielu użytkowników zapomina dodać myślnik podczas wpisywania domeny.

8. Nie bądź ogólny – bądź wyjątkowy

Istnieją miliony zarejestrowanych nazw domen, więc musisz upewnić się, że nazwa domeny jest unikalna i niezapomniana. Nazwa domeny to nie tylko adres internetowy, ale także część Twojej marki. Tak więc, chociaż łatwość zrozumienia jest ważna, musi również być atrakcyjna i musi reprezentować to, kim jesteś.

Na przykład firma ubezpieczeniowa.com jest ogólna i nudna, a prawdopodobnie została już przez kogoś podjęta. Ale nazwa domeny, taka jak GuardedInsurance.com, jest wyjątkowa i niezapomniana, i informuje Twoich potencjalnych klientów, że jesteś firmą godną zaufania. Upewnij się, że nazwa Twojej domeny będzie wyróżniać się w głowach użytkowników Twojej witryny.

9. Nie rzucaj się w oczy

Wymyślając unikalną nazwę domeny, ważne jest, abyś sam nie szufladkował. Wybór nazwy domeny, która umieszcza Cię w pudełku i pozwala powiązać Twoją firmę tylko z jedną konkretną rzeczą, spowoduje problemy w przyszłości, gdy chcesz się rozwijać i rozwijać..

Wyobraź to sobie: zaczynasz działalność od robienia ręcznie robionych ozdób ceramicznych i wybierasz nazwę swojej domeny na CeramicOrnaments.com. Jednak w przyszłości chcesz zacząć robić inne rzeczy, takie jak kubki, talerze, miski itp. Konsumenci zainteresowani przedmiotami kuchennymi mogą pominąć lub nigdy nie odkryć Twojej witryny z powodu ograniczonej nazwy domeny. Wybierz nazwę domeny, która da ci przestrzeń do rozwoju.

Wskazówka dodatkowa: Zarejestruj swoją nazwę domeny za darmo

Po wybraniu najlepszej nazwy domeny musisz zarejestrować swoją nazwę domeny, aby zabezpieczyć ją przed przejęciem przez inną osobę. Ponadto musisz zarejestrować nazwę swojej domeny, aby rozpocząć tworzenie strony internetowej.

Jak zarejestrować nazwę domeny? Wiele stron internetowych lub jednych z najlepszych firm hostingowych blogów oferuje rejestrację domen wraz z hostingiem. Zalecamy wybranie Bluehost, ponieważ możesz uzyskać DARMOWĄ nazwę domeny, co jest świetne, jeśli dopiero zaczynasz.

bluehost-register-domain-name-free

Oprócz bezpłatnej nazwy domeny Bluehost oferuje naszym czytelnikom niesamowitą ofertę hostingu witryn internetowych. Jeśli masz na myśli idealną nazwę domeny, możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Zarejestruj się w Bluehost już dziś, aby móc wybrać preferowaną nazwę domeny i rozpocząć tworzenie udanej witryny.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły Ci nauczyć się wybierać najlepszą nazwę domeny. Jeśli podobał Ci się ten post i chcesz dowiedzieć się więcej o nazwach domen i witrynach, sprawdź inny z naszych postów na temat Jaka jest różnica między nazwą domeny a hostingiem? (UJAWNIŁ). Nasza lista najlepszych rejestratorów nazw domen może być pomocna przy przyszłych rejestracjach domen.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map