Jak założyć firmę hostingową w 2020 r. (Krok po kroku)


Czy jesteś programistą, który chce rozwinąć swoją działalność, oferując swoim klientom usługi hostingowe?

Oferowanie klientom usług hostingu to sytuacja korzystna zarówno dla Ciebie, jak i Twojego klienta.

Jako programista możesz generować powtarzające się przychody, sprzedając przestrzeń hostingową swoim klientom. Twoi klienci nie muszą samodzielnie zakładać konta hostingowego. Jest to szczególnie przydatne dla klientów nietechnicznych.

Najlepszą rzeczą jest to, że aby sprzedawać klientom miejsca do hostingu, nie musisz zakładać firmy za milion dolarów, takiej jak Bluehost czy Hostgator..

Zamiast tego możesz zarejestrować się w usłudze hostingowej dla sprzedawców, którą zwykle jest VPS lub serwer dedykowany i zacząć wynajmować przestrzeń hostingową dla swoich klientów.

W tym artykule pokażemy, jak założyć własną firmę hostingową z hostingiem dla sprzedawców. Porównamy również niektóre z najlepszych firm hostingowych, które oferują usługi hostingowe dla sprzedawców i pomożemy Ci zdecydować, która jest najlepsza dla Twoich potrzeb.

Ale zanim zaczniemy, rzućmy okiem na to, czym dokładnie jest hosting dla sprzedawców.

Co to jest hosting dla sprzedawców?

Hosting dla sprzedawców pozwala sprzedawać usługi hostingowe oznaczone białą etykietą klientom pod własną marką. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą wejść do branży hostingowej bez inwestowania w drogie zasoby do zarządzania serwerami i infrastrukturami hostingowymi.

Dzięki hostingowi dla sprzedawców możesz podnajmować powierzchnię hostingową swoim klientom. Odsprzedawcy kupują usługę hostingową, zwykle VPS (Virtual Private Server) od dostawcy usług hostingowych za cenę hurtową, i podnajmują ją innym, konfigurując i dzieląc przestrzeń hostingową według indywidualnych potrzeb klienta.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem działalności hostingowej

Przy zakładaniu firmy hostingowej należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

 1. Nie każda usługa hostingowa dla sprzedawców jest taka sama. Upewnij się, że wybierasz odpowiedniego dostawcę hostingu dla sprzedawców, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom
 2. Wybierz dostawcę, który zezwala na plany sprzedawców oznaczone białą etykietą, co oznacza, że ​​Twoi klienci nigdy nie zdają sobie sprawy, że korzystają z usługi hostingowej dla sprzedawców.
 3. Upewnij się, że firma hostingowa oferuje stałe wsparcie techniczne dla twoich klientów. Jest to niezwykle ważne, jeśli nie chcesz mieć własnego zespołu wsparcia i obsługi klienta.
 4. Zdecyduj, ile chcesz pobierać za swoje plany.

Rzućmy okiem na kilku dostawców hostingu odsprzedawców i zobacz, który jest najlepszy dla twoich potrzeb.

1. HostGator

HostGator Reseller Hosting

HostGator to potężny dostawca usług hostingowych, który oferuje świetne plany hostingowe dla sprzedawców. Ceny są podzielone na 3 różne plany.

 • Aluminium
 • Miedź
 • Srebro

W zależności od ceny oferują do 140 GB miejsca na dysku, nieograniczoną liczbę nazw domen, bezpłatne SSL i przepustowość do 1400 GB. Oferuje również 99% gwarancji czasu działania, prywatny serwer nazw na podstawie twoich domen, bezpłatne oprogramowanie do zarządzania / rozliczania klientów WHMCS dla każdego planu, panel sterowania WHM, cPanel, wsparcie premium i wiele więcej.

2. Siteground

hosting resellerów siteground

SiteGround oferuje plan GoGeek, który jest ich jedynym planem hostingu dla sprzedawców. Oferuje 30 GB przestrzeni internetowej, niezmierzony ruch, nieograniczoną liczbę witryn oraz wsparcie dla sprzedawców 24/7.

W przeciwieństwie do HostGator, SiteGround pobiera opłaty na podstawie liczby kredytów hostingowych, które chcesz kupić, a nie zasobów hostingowych przydzielonych do twojego konta. Im więcej zamówień hurtowych składasz, tym tańszy staje się plan hostingowy dla sprzedawców.

Możesz zacząć od zakupu już od 5 kredytów reselerów za 49 USD / kredyt rocznie. Jeśli kupisz ponad 11 kredytów, będziesz musiał zapłacić tylko 42 USD / kredyt rocznie.

Ponieważ kredyty sprzedawcy nigdy nie wygasają, możesz ich użyć w dowolnym momencie, aby uruchomić lub odnowić konto.

3. Hosting InMotion

Hosting dla dystrybutorów InMotion

Usługa hostingu dla sprzedawców oferowana przez InMotion Hosting zawiera kilka planów. W zależności od planu możesz mieć do 8 GB pamięci Ram, 5 kont cPanel, przepustowość do 6 TB i do 5 różnych adresów IP. Oprócz tego możesz także mieć bezpłatne dyski SSD, oprogramowanie do fakturowania, cPanel & WHM, DDoS i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wiele więcej.

Jeśli uaktualnisz swój plan do planu VPS sprzedawcy, możesz cieszyć się bardziej niesamowitymi funkcjami i przenieść swoją wydajność na wyższy poziom.

4. Hosting A2

A2 Hosting Reseller Hosting

A2 Hosting to kolejny popularny dostawca usług hostingowych dla sprzedawców, który oferuje 4 różne plany cenowe. Pokochasz jego niesamowitą szybkość i przyjazne wsparcie. Oferuje do 200 GB przestrzeni dyskowej, bezpłatny SSL i SSD, panel sterowania WHM, bezpłatny WHMCS i wiele więcej.

Więcej informacji na temat dostawców hostingu dla sprzedawców można znaleźć w naszym pełnym przewodniku na temat najlepszych dostawców hostingu dla sprzedawców.

Który z nich jest najlepszą firmą hostingową dla sprzedawców

Uważamy, że HostGator to najlepsza usługa hostingowa dla sprzedawców z kilku powodów.

 • Oferuje niedrogie plany hostingowe dla sprzedawców, dzięki czemu łatwo zarobić na działalności hostingowej dla sprzedawców.
 • Możesz kontrolować alokację zasobów w zależności od potrzeb klienta.
 • Oferuje bezpłatne oprogramowanie WHM i rozliczeniowe oraz wiele innych.

Zakładanie firmy hostingowej dla sprzedawców (krok po kroku)

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej, aby założyć firmę hostingową dla sprzedawców.

W tym samouczku korzystamy z planu hostingowego dla sprzedawców HostGator.

Krok 1: Stwórz własną stronę internetową dla swojej firmy hostingowej

Jeśli nie masz jeszcze strony internetowej, musisz ją zdobyć dla swojej firmy hostingowej. Możesz przejść do HostGator i założyć konto hostingowe.

Aby uzyskać szczegółowy przewodnik krok po kroku, sprawdź, jak założyć stronę internetową od zera.

Krok 2: Wybierz plan hostingowy dla sprzedawców na HostGator

Jeśli masz już witrynę internetową, następnym krokiem jest wybranie planu hostingowego dla sprzedawców z HostGator.

Przejdź do HostGator i wybierz plan hostingowy dla sprzedawców. Gdy zaczynasz, możesz zapisać się na podstawowy plan o nazwie Aluminium. W miarę rozwoju firmy zawsze możesz przejść na lepszy plan.

Po wybraniu planu hostingowego dla sprzedawców w Hostgator zostaniesz poproszony o podanie nazwy domeny. Jeśli masz już domenę, możesz jej użyć, w przeciwnym razie po prostu wybierz nazwę domeny, wpisując w polu wyszukiwania. Możesz także wybrać rozszerzenia obok pola domeny. Możesz użyć naszego generatora nazw domen, aby znaleźć domenę odpowiednią dla Twojej firmy.

Krok 3: Zmień DNS

Jeśli zarejestrowałeś swoją nazwę domeny w Hostgator podczas rejestracji w hostingu dla sprzedawców, możesz pominąć ten krok.

Dla tych, którzy zarejestrowali nazwę domeny u innego rejestratora nazw domen, następnym krokiem będzie zmień swój DNS.

Proces ten zajmie od 24 do 48 godzin, zanim Twoja witryna zacznie działać na serwerze Hostgator.

Krok 4: Utwórz pakiety hostingowe

Następnie możesz utworzyć pakiety, znane również jako plany cenowe. Zalecaną praktyką jest utworzenie co najmniej 3 różnych pakietów cenowych. Pamiętaj, aby przydzielić określone zasoby, takie jak przydział dysku, miesięczna przepustowość, maksymalna liczba kont e-mail itp. Do każdego pakietu.

Możesz utworzyć swój pakiet, logując się do swojego Hostgator WHM (Web Host Manager). Gdy to zrobisz, możesz utworzyć nowe konto. Możesz to zrobić w sekcji Funkcje konta w WHM Hostgator. Wypełnij szczegóły tutaj i możesz zacząć.

Krok 5: Prześlij stronę internetową

Użyj klienta FTP lub cPanel, aby załadować witrynę swojego klienta na konto hostingowe sprzedawcy.

Pamiętaj, że możesz chcieć dostosować interfejs hostingu przed przekazaniem poświadczeń konta swoim klientom. Możesz zastąpić logo HostGator swoim logo i wprowadzić niezbędne zmiany w białej etykiecie swojej firmy hostingowej.

Otóż ​​to! Mamy nadzieję, że ten poradnik pomógł ci z łatwością stworzyć firmę hostingową. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, przeczytaj naszą recenzję na temat Hostgatora.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map