Jak założyć vlog w 2020 r. (I być SUPERSTAREM YouTube)

how-to-start-a-vlog


Czy wiesz, co łączy gwiazda popu Justin Bieber, muzyk-aktor Donald Glover i aktor Dylan O’Brien?

Alert spoilera!

Zanim zostali gwiazdami głównego nurtu, byli YouTuberem / vlogerem.

Wszyscy mieli udany kanał YouTube z kilkoma milionami subskrybentów, a później te vlogi zamieniły się w imperia medialne.

Chcesz założyć vloga, ale nie wiesz, jak zacząć?

Jesteś we właściwym miejscu…

Oczywiście uruchomienie udanego vloga nie jest łatwe. Ale przy ciężkiej pracy i wytrwałości całkowicie możliwe jest zbudowanie udanego vloga i zarabiaj na tym za 6 miesięcy. W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku zbudować vloga na YouTube.

Ten artykuł jest podzielony na kilka różnych sekcji.

Contents

1. Co to jest vlog?

koleś idealny rozpocznij przykład vloga

Vlog lub blogowanie wideo to sposób udostępniania treści użytkownikom w formie filmów. Zazwyczaj vlogerzy tworzą i publikują swoje filmy na YouTube. Są jednak także vlogerzy, którzy publikują treści tylko na innych kanałach, takich jak Facebook.

Zaletą vlogowania w YouTube jest to, że stosunkowo łatwiej jest zarabiać na swoich filmach w YouTube. W przeciwieństwie do innych kanałów YouTube dzieli stały procent przychodów z reklam z vloggerami.

2. Jak wybrać temat do swojego vloga

tematy vlogowania

Jako vlogger możesz vlogować na dowolny temat. Pomyśl o temacie, gdy dopiero zaczynasz. Aby uzyskać inspirację, możesz sprawdzić, co inni vlogerzy obejmują na swoich vlogach.

Znajdziesz kilka tematów, które mogą Cię zainspirować do rozpoczęcia. Pamiętaj jednak, że wyzwaniem jest ciągłe tworzenie nowych treści na ten sam temat. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy temat dla twojego vloga.

 • Zamiast losowo wybierać temat, ważne jest, aby wybrać temat, który kochasz i który cię podnieca. To pozwoli Ci iść na dłuższą metę.
 • Przeszukaj to, co potencjalni widzowie chcą zobaczyć. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest najpierw ustalić odbiorców docelowych, a następnie dowiedzieć się, czego szukają.
 • Określ kierunek, w którym chcesz podążać kanałem. Czy chcesz, aby była edukacyjna, rozrywkowa czy promocyjna? To da ci lepszy pomysł na to, jaki rodzaj treści chcesz stworzyć.
 • Bądź sobą i bądź prawdziwy. Twoi widzowie chcą oglądać Twoje treści, więc nie musisz być powierzchowny ani naśladować innych tylko dlatego, że odnoszą sukcesy.

3. Czy jest już za późno na uruchomienie Vloga??

To częste pytanie, które zadają najbardziej początkujący vlogerzy. Ponieważ tylu profesjonalnych vlogerów tworzy niesamowite treści każdego dnia, problem wydaje się prawdziwy. Ale dobrą wiadomością jest to, że wciąż jest miejsce na nowe treści i kanał YouTube.

YouTube ma dziś ponad 2 miliardy użytkowników. Pomimo ostrej konkurencji widzowie stale szukają wyjątkowych i angażujących treści.

4. Rzeczy potrzebne do uruchomienia vloga

sprzęt do vlogowania

Przejdźmy teraz do sprawdzenia listy rzeczy potrzebnych do uruchomienia vloga.

 1. Twój własny kanał YouTube (można utworzyć za darmo)
 2. Aparat dobrej jakości
 3. Mikrofon
 4. Oprogramowanie do edycji (niektóre dobre są dostępne za darmo)

Krok 1: Utwórz swój kanał YouTube

Aby zbudować vloga, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest utworzenie kanału YouTube. Możesz to zrobić za darmo, a to zajmuje tylko kilka minut. W tym celu udaj się do Youtube i kliknij Zaloguj się przycisk w prawym górnym rogu ekranu.

Logowanie do YouTube

Teraz dodaj swój adres e-mail i hasło, aby utworzyć konto. Będziesz teraz na swoim koncie YouTube. Kliknij opcję konta w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz tutaj kilka opcji, z których jedną jest Utwórz kanał.

utwórz kanał

Nastąpi przekierowanie do nowej strony. Kliknij tutaj Zaczynaj opcja.

jak uruchomić vloga

W następnym kroku zostaniesz zapytany, jakiej nazwy chcesz użyć, nazwy konta lub nazwy niestandardowej. W tym samouczku wybierzemy niestandardową nazwę.

Niestandardowa nazwa kanału YouTube

Teraz możesz dodać nazwę do swojego kanału. Musisz także zaznaczyć pole wyboru, że tworzysz konto z ustawieniami Google. Po zakończeniu naciśnij Stwórz przycisk.

Nazwa kanału YouTube

I to wszystko. Twój kanał został utworzony. Teraz możesz przesłać zdjęcie profilowe i dodać opis kanału.

Profil kanału YouTube

Przewijając ekran w dół, zobaczysz opcje dodawania linków społecznościowych itp. Do swojego kanału. Po zakończeniu kliknij Zapisz i kontynuuj przycisk.

I to wszystko. Twój kanał jest już gotowy i możesz rozpocząć przesyłanie filmów.

Kanał demonstracyjny - YouTube

Następnym krokiem jest filmowanie i edycja treści. Gdy będzie gotowy, możesz użyć Prześlij wideo przycisk, aby przesłać swoje filmy.

Krok 2: Film i edycja treści

Zadowolony

Zanim wskoczysz i nakręcisz film na YouTube, upewnij się, że masz skrypt na początek. To niekoniecznie oznacza, że ​​potrzebujesz sformatowanego scenariusza. Wystarczy zapisać swoje pomysły i to, co zamierzasz powiedzieć. Pomaga to zachować kontrolę nad pracą na początku fotografowania, co może również zaoszczędzić czas.

Możesz także przeczytać swój scenariusz i poćwiczyć raz przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej.

Światła

Następnym krokiem jest ustawienie świateł do sesji. Jeśli robisz zdjęcia w pomieszczeniu, spróbuj spojrzeć w okno. Pamiętaj, aby nie mieć okna w tle. Utrudni to uzyskanie zrównoważonej ekspozycji. Uważaj również na mieszane temperatury barwowe. Większość żarówek emituje inny kolor światła niż słońce. Może to spowodować, że cienie będą zbyt niebieskie lub rozjaśnienia będą zbyt pomarańczowe itp.

Podobnie, jeśli fotografujesz na zewnątrz, staraj się unikać bezpośredniego światła słonecznego. Zamiast tego znajdź zacieniony obszar.

Dźwięk

Jednym z najważniejszych narzędzi do nagrywania jest mikrofon dobrej jakości. Upewnij się, że nie używasz mikrofonu dookólnego. Takie mikrofony rejestrują dźwięki dochodzące z dowolnego kierunku. Oznacza to, że nagrywa również dużo niepotrzebnego dźwięku w tle, co w rezultacie obniży jakość nagrania.

Oto kilka dobrych opcji mikrofonu do sprawdzenia.

 • Lekki mikrofon wbudowany w kamerę Video GO GO: Jest to kompaktowy i lekki mikrofon, który nagrywa dźwięk wysokiej jakości. Jeśli chcesz mieć wyraźny i czysty dźwięk w swoim vlogu, ten mikrofon może być doskonałym wyborem dla Ciebie.
 • Rode SmartLav + Omnidirectional Lavalier Microphone na iPhone i smartfony: Ten jest idealny dla każdego, kto szuka kompaktowej opcji. Rode SmartLav + Omnidirectional Lavalier to poręczny mikrofon, który można podłączyć do telefonu lub laptopa i jest gotowy do nagrywania dźwięku. Tak to jest łatwe w użyciu.

Aparat fotograficzny

Na początek nie musisz mieć drogiego i fantazyjnego aparatu. Zamiast tego trzymaj się podstawowego aparatu, który znasz.

Możesz zacząć korzystać z kamery telefonu, GoPro lub podstawowej kamery DSLR.

Oto kilka dobrych opcji dla Ciebie.

 • Canon PowerShot G7 X Mark III: Canon PowerShot G7 Mark III jest wyposażony w gniazdo mikrofonu, które ułatwia nagrywanie świetnych filmów o wysokiej jakości dźwięku.
 • Sony A6400: Sony A6400 to popularny aparat wśród vlogerów. Oferuje 4K HDR (HLG) do natychmiastowego odtwarzania, a także masz możliwość łatwego przesyłania filmów do smartfona.

Nagraj i edytuj

Gdy skończysz, nadszedł czas na edycję filmów i ich prezentację. Szukaj dobrego oprogramowania, które ułatwia. Oto niektóre z narzędzi do edycji wideo, które możesz wypróbować.

1. Filmora9

filmora9

Filmora to jedno z najlepszych narzędzi do edycji wideo dla początkujących. Możesz użyć jego wbudowanych funkcji, takich jak efekty, filtry, tytuły, efekty dźwiękowe, muzyka itp., Aby Twoje filmy były bardziej interesujące.

2. KineMaster

KineMaster, edytor wideo

Dzięki KineMaster edycja filmów jest łatwa i szybka. Pozwala edytować wiele warstw, dodawać pisma odręczne i adnotacje tekstowe, dodawać ścieżki audio i wiele więcej.

Zanim skupisz się na wzroście i zwiększeniu liczby wyświetleń, musisz nakręcić i opublikować kilka filmów na swoim kanale.

Krok 3: Optymalizacja twojego vloga pod kątem wzrostu

Teraz, kiedy nakręciłeś, zredagowałeś i wydałeś kilka filmów, następnym krokiem jest skupienie się na zwiększeniu zasięgu i zwiększeniu liczby wyświetleń. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, musisz przestrzegać kilku najlepszych praktyk YouTube.

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać więcej kliknięć w swoich filmach na YouTube.

 1. Użyj odpowiednich tagów.
 2. Napisz dokładny opis swojego filmu. Możesz to zrobić, zapisując, o czym jest film. Pomaga to robotom indeksującym YouTube lepiej zrozumieć Twoje treści.
 3. Użyj słów kluczowych na początku tytułu.
 4. Zaprojektuj atrakcyjne miniatury.
 5. Napisz chwytliwe tytuły.

Możesz także przeanalizować swoje tytuły tutaj.

Sprawdzić najlepsze praktyki SEO w celu optymalizacji swojego vloga, po więcej szczegółów.

Krok 4: Zintegruj swój vlog z witryną

Bez wątpienia, jeśli vlogowanie nie jest dla ciebie hobby, w najlepszym interesie leży zbudowanie strony internetowej, zintegrowanie z nią swoich filmów i wypromowanie swojej witryny z filmów.

Jeśli zastanawiasz się, oto kilka powodów, dla których musisz zintegrować swój vlog ze stroną internetową.

1. Pełna kontrola nad treścią i odbiorcami:

Zgodnie z zasadami YouTube, YouTube może usunąć film lub cały kanał bez zgody wydawcy.

Nawet w najgorszym scenariuszu zawieszenia lub zakończenia kanału nadal możesz zdobyć uwagę odbiorców, jeśli prowadzisz witrynę i promujesz ją na swoim blogu od pierwszego dnia.

2. Maksymalizuj wysiłki związane z monetyzacją

sprzedam vlog towarów

Wielu vlogerów zarabia cały czas pasywnie, sprzedając towary ze swoich stron internetowych. W ten sposób mogą zatrzymać 100% przychodów, które osiągają ze sprzedaży towarów, w przeciwieństwie do sprzedaży na rynku zewnętrznym.

3. Zbuduj portfolio

studium przypadku vloggera

YouTuberzy tacy jak Dude Perfect publikują nawet studia przypadków na swojej stronie internetowej swoich sponsorów, ujawniając, w jaki sposób sponsorowanie ich kanału YouTube pomaga rozwijać markę sponsorów.

Przy wszystkich dostępnych obecnie technologiach tworzenie witryny nie stanowi żadnego problemu. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się w firmie hostingowej, takiej jak Bluehost.

Dzięki Bluehost masz wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia swojej witryny, w tym bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny certyfikat SSL, instalator WordPress 1-kliknięciem i więcej.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak zbudować stronę internetową od zera w mniej niż 5 minut.

Przeczytaj także naszą pełną recenzję Bluehost.

Gdy witryna będzie gotowa, możesz zacząć umieszczać filmy na stronie za pomocą Kanały dla YouTube przez wtyczkę Smash Ballon. Dzięki tej wtyczce osadzanie filmów z YouTube na twojej stronie internetowej jest dziecinnie proste.

Osadzanie filmów z YouTube na swojej stronie internetowej dzięki Smash Balloon

Aby umieścić film na swojej stronie, musisz najpierw zainstalować i aktywować Kanały dla YouTube przez Smash Balloon wtyczka na twojej stronie.

Po zakończeniu przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij Kanały dla YouTube. Zobaczysz tutaj kilka kart. Iść do Konfiguruj. Tutaj możesz podłączyć swój kanał YouTube do swojej witryny WordPress. Możesz to zrobić, klikając Zaloguj się do YouTube i połącz konto przycisk. Ale wcześniej nie zapomnij dodać klucza API. Oto jak to zrobić zdobądź swój interfejs API.

rozbić balon

Spowoduje to przejście do ekranu, na którym możesz zalogować się do swojego kanału YouTube.

Zaloguj się do youtube

Możesz wybrać swoje konto YouTube i zezwolić Smash Balloon na dostęp do swojego kanału. I to wszystko.

Twoje konto zostanie automatycznie połączone z witryną WordPress. Na Konfiguruj zakładkę, możesz zobaczyć inne opcje, za pomocą których możesz dodać swoją Rodzaj kanału, dodaj określony czas, w którym wtyczka będzie sprawdzać nowe posty itp.

Możesz pracować nad tymi ustawieniami zgodnie ze swoimi wymaganiami. Następnie naciśnij Zapisać przycisk. Poniżej znajduje się opcja o nazwie Wyświetl swój kanał. Pod tym będziesz mieć krótki kod.

Wystarczy skopiować ten krótki kod i dodać go do postu lub strony, na której chcesz wyświetlić swoje filmy z YouTube.

Krótki kod kanału YouTube

Teraz przejdź do następnej karty, którą jest Dostosuj patka. Tutaj możesz pracować nad wysokością i szerokością pliku danych, dodać kolor tła itp. Możesz także wybrać liczbę kolumn, które chcesz wyświetlić.

Kanały na YouTube dostosuj

Możesz także wybrać informacje, które chcesz ukryć lub wyświetlić, dodać i dostosować przyciski itp. Wprowadź zmiany zgodnie z wymaganiami i naciśnij Zapisać przycisk.

Dalej jest Pokaz patka. Tutaj masz krótki kod, którego możesz użyć do wyświetlenia swojego kanału YouTube.

Po prostu skopiuj to i wklej w poście lub stronie, na której chcesz wyświetlić filmy z kanału, i zapisz zmiany. Twoje filmy z YouTube zaczną się od razu wyświetlać.

Wynik Smash Balloon

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci szybko rozpocząć tworzenie vloga.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz również dowiedzieć się o najlepszych wtyczkach galerii filmów WordPress na YouTube, aby zwiększyć liczbę wyświetleń.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map