Jak zdobyć więcej głosów na Facebooku

Wczoraj mój przyjaciel zapytał, jak zdobyć więcej polubień na Facebooku. Ona i jej partner biznesowy pracują nad firmą od około roku, ale ich polubienia na Facebooku nie idą w dobrym kierunku i używają jej jako głównego źródła marketingu. Po podzieleniu się z nią kilkoma pomysłami pomyślałem, że będzie to również świetny artykuł.


W tym poście podzielę się z Tobą niektórymi rzeczami, które teraz działają jak zdobyć więcej polubień na Facebooku.

Wypełnij sekcję Informacje

Wprowadź wszystkie szczegółowe informacje o swojej firmie w sekcji Informacje. Używaj słów kluczowych, za pomocą których ludzie znajdują produkty lub usługi, które oferujesz. Jeśli dobrze wykonasz tę część, Twoja strona na Facebooku może zająć wysokie pozycje w lokalnych wynikach wyszukiwania, a ludzie znajdą to, czego potrzebują w Twojej firmie.

Napisz więcej ciekawych postów

Zatrzymaj wszystkie wiadomości sprzedażowe.

Przejrzałem stronę moich znajomych na Facebooku i jedyne, co robią, to dzielenie się ostatnią sprzedażą lub najnowszymi przedmiotami do zakupu. Promowanie firmy jest w porządku, ale musisz ograniczyć liczbę tego typu postów do minimum.

Ludzie są dziś sprzedawani coraz większej liczbie, więc po prostu ignorują te wiadomości i przewijają się tuż obok przedmiotu sprzedaży. Nie będą też lubić, komentować ani udostępniać tych postów.

Zamiast tego nawiąż kontakt z fanami, zadając pytanie. Dostają posty z pytaniami 100% więcej komentarzy niż postów, które tego nie robią.

Dodaj odpowiednie obrazy

Innym sposobem na zwiększenie zaangażowania jest dodanie posta ze zdjęciem. Posty obrazowane zyskują znacznie więcej zaangażowania niż tylko linki lub tylko aktualizacja statusu tekstowego. Wiele osób uwielbia inspirujący cytat na obrazie, więc wypróbuj to dla swoich odbiorców.

Tworzenie obrazów z tekstem wcale nie jest trudne. Istnieje kilka programy do edycji obrazów online które umożliwiają korzystanie z bezpłatnych lub płatnych zdjęć lub przesyłanie własnych, a także umożliwiają łatwe dodawanie tekstu lub różnych środowisk.

Jednym z najłatwiejszych obecnie programów do tworzenia zdjęć jest Canva.

Oprogramowanie ułatwia szybkie i bezbolesne tworzenie obrazu postu na Facebooku. Mają nawet domyślne rozmiary zdjęć na Facebooku, dzięki czemu możesz tworzyć w ciągu kilku minut i dzielić się nimi z fanami Facebooka.

Użyj wezwania do działania

Zaproś fanów do polubienia, udostępniania lub komentowania. Bardziej prawdopodobne jest, że zrobią to, o co prosisz, szczególnie jeśli czują się zaangażowani w twoją treść.

Bądź aktywny na swojej stronie. Gdy ktoś komentuje lub lubi post, odpowiedz mu swoimi przemyśleniami lub po prostu podziękuj mu za udostępnienie. Facebook jest bardzo społeczną stroną, a interakcja z Twoimi fanami znacznie poszerza bazę fanów.

Bądź konsekwentny

Spójność jest ważnym czynnikiem w zwiększaniu liczby polubień na Facebooku. Jako właściciel strony masz kilka informacji na temat swojej strony. Jeśli Twoja strona ma co najmniej 50 polubień, zobaczysz, kiedy fani są bardziej skłonni do bycia online, ich wiek i płeć, dzięki czemu możesz zacząć kierować swoje posty do ich potrzeb.

fani online

Aby zachować spójność, możesz zbiorczo zaplanować swoje posty na nadchodzący tydzień. Połącz kilka razem naraz, zamiast pamiętać, że robisz to codziennie, pomożesz zachować spójność. Kiedy je zaplanujesz, upewnij się, że tak publikowanie 1-2 razy dziennie i tylko 1-4 razy w tygodniu, który zapewnia lepsze zaangażowanie niż częstsze publikowanie postów.

Przetestuj wszystko

Przetestuj częstotliwość postów, rodzaj postów, długość postów itp. Tylko dlatego, że wyniki były lepsze dla innych stron na Facebooku, będziesz chciał zobaczyć, jak fani wchodzą w interakcje z Twoją marką. Musisz chcieć wypróbować różne rzeczy i zobaczyć, jakie wyniki uzyskasz.

Korzystaj z reklam na Facebooku

Powiedz, że jesteś nowy salon i zakładasz sklep w lokalnej społeczności, rozważ skorzystanie z nowego serwisu Facebook Reklama świadomości lokalnej. Reklama będzie kierowana do osób znajdujących się w pobliżu Twojej firmy.

Krzyż Promuj

Nie tylko Ty próbujesz rozbudować swoją stronę na Facebooku. Szukaj innych stron na Facebooku, które mogą uzupełniać twoje. Skontaktuj się z administratorem strony i zaoferuj krzyczcie na zawołanie. Chodzi o to, że wyślesz krzykliwy post na swojej stronie na drugą stronę na Facebooku i zrobią to samo za Ciebie.

Działa to najlepiej, jeśli kierujesz reklamy na strony na Facebooku, które mają takie same upodobania jak Ty. Ktoś z 30 000 fanów może nie myśleć, że krzyk z Twojej strony z 1000 polubień będzie dla nich tego wart.

Nie zapomnij robić wszystkich „zwykłych” rzeczy

 • Dodaj swój link na Facebooku do wszystkich drukowanych materiałów.
 • Dodaj link do swojej strony na Facebooku w swoim podpisie e-mail.
 • Ze swojego profilu na Facebooku dodaj swoją stronę na Facebooku do swojej sekcji o
 • Zaproś wszystkich znajomych i kontakty e-mail, aby polubili twoją stronę.
 • Ułatw link do ciebie, tworząc Próżny URL na Facebooku

Przejrzyj tę listę i zacznij wdrażać zadania i obserwuj, jak rosną Twoje polubienia na Facebooku.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, dołącz do ThemeLab Facebook

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map