Kompletny przewodnik dla początkujących po SEO WordPress

SEO, badania słów kluczowych, SEO na stronie


Bez wątpienia Search Engine Optimization (SEO) to najtańszy, ale najbardziej ukierunkowany sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Dzięki SEO możesz pomóc docelowym użytkownikom odkryć Twoje treści we właściwym czasie, gdy ich szukają.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, WordPress SEO nie jest mylące ani trudne. Dysponując odpowiednimi narzędziami SEO, możesz optymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek bez względu na umiejętności.

W tym artykule wyjaśnimy podstawy SEO WordPress, jak wdrożyć SEO na miejscu i ostatecznie opanować grę SEO.

Co to jest SEO & Dlaczego to jest ważne?

SEO lub Search Engine Optimization to technika, dzięki której optymalizujesz swoje strony internetowe, aby generować bezpłatny ruch organiczny z wyszukiwarek takich jak Google.

Zasadniczo Twoim celem jest przestrzeganie najlepszych praktyk WordPress SEO w Twojej witrynie i pomoc wyszukiwarkom w łatwym indeksowaniu i indeksowaniu witryny pod kątem odpowiednich słów kluczowych. W ten sposób możesz potencjalnie pomóc użytkownikom odkryć Twoje treści, gdy ich szukają, wyszukując słowa kluczowe, na które kierujesz reklamy.

Jak działają wyszukiwarki – indeksowanie, indeksowanie i ranking

Wyszukiwarki takie jak Google używają zaawansowanych algorytmów, aby odpowiednio rozumieć i pozycjonować strony internetowe w wynikach wyszukiwania.

Jednak w kategoriach laika wyszukiwarki mają w zasadzie 3 funkcje.

 • Czołganie się: W tym procesie indeksuje tysiące stron internetowych, aby znaleźć odpowiednią treść. To pierwszy krok, aby wyszukiwarka rozpoznała Twoją stronę i pokazała ją w wynikach wyszukiwania
 • Indeksowanie: Przechowuj i organizuj zawartość znalezioną podczas procesu indeksowania. Gdy użytkownik szuka informacji, wyszukiwarki zwracają wyniki ze swojego indeksu.
 • Zaszeregowanie: Jest to proces zamawiania treści na podstawie jakości i trafności. Oznacza to, że jeśli twoja strona jest w rankingu nr 1 dla określonego zapytania, to zostanie wyświetlona jako pierwsza dla tego zapytania.

Najlepsze praktyki SEO dla WordPress dla początkujących

WordPress to jeden z najbardziej zoptymalizowanych pod kątem SEO kreatorów stron internetowych. Ale to nie znaczy, że Twoje treści będą automatycznie indeksowane, indeksowane i klasyfikowane w Google tylko dlatego, że korzystasz z WordPress.

Na szczęście dzięki WordPress łatwo jest przestrzegać najlepszych praktyk SEO. Rzućmy okiem na najlepsze praktyki SEO w WordPress.

1. Włącz ustawienia widoczności witryny

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że Twoja witryna nie jest ukryta przed wyszukiwarkami. WordPress ma wbudowaną opcję ukrywania witryny przed wyszukiwarkami. Ta funkcja jest przydatna, jeśli Twoja witryna nie jest gotowa do indeksowania, indeksowania i potrzebujesz więcej czasu, aby nad nią popracować.

Podczas konfigurowania witryny czasami użytkownicy zaznaczają tę opcję, a następnie zapominają o włączeniu ustawień widoczności.

Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Ustawienia »Czytanie aby zobaczyć opcję o nazwie Widoczność w wyszukiwarkach. Upewnij się tylko, że ta opcja nie jest zaznaczona.

Podstawy SEO

Gdy to zrobisz, kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu, aby nie stracić ustawień.

2. Użyj przyjaznej dla SEO struktury adresów URL

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to uczynić swoje adresy URL przyjaznymi dla SEO. Same przyjazne adresy URL ujawniają kontekst twoich treści zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom.

Przykład przyjaznego SEO adresu URL – https://www.isitwp.com/best-wordpress-seo-plugins/

Przykład adresu URL niezgodnego z SEO – https://www.isitwp.com/?p=20198.

Adresy URL przyjazne SEO są jednym z czynników rankingowych, co oznacza, że ​​zwiększają one możliwość uzyskania wyższej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Najlepszym sposobem na uczynienie adresów URL przyjaznymi dla wyszukiwarek jest umieszczenie w nich słów kluczowych.

Domyślnie WordPress pozwala ustawić strukturę permalink, przechodząc do Ustawienia »Permalinki.

WordPress SEO przyjazne adresy URL

Wybierzmy Nazwa postu opcja. Po zakończeniu nie zapomnij zapisać zmian. Ten krok jest zalecany tylko nowym użytkownikom. Pamiętaj, że w twoim najlepszym interesie jest nie zmieniać bieżącej struktury linków bezpośrednich, abyś nie stracił ruchu organicznego i rankingów.

3. Dodaj mapę witryny XML do WordPress

Mapa witryny XML umożliwia informowanie wyszukiwarek o adresach URL w Twojej witrynie, które można indeksować. Odgrywa ogromną rolę, umożliwiając Google odkrywanie twoich stron internetowych i postów.

Najłatwiejszym sposobem utworzenia mapy witryny do witryny jest użycie wtyczki Yoast SEO. Yoast to uniwersalna wtyczka SEO, która dba o wszystkie drobiazgi, aby zapewnić optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki na swojej stronie Yoast automatycznie tworzy mapę witryny dla Ciebie. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik na temat tworzenia mapy witryny XML.

4. WWW vs. HTTPS

Pewnie zauważyłeś, że niektóre strony używają www na początku swojego adresu, inne używają http. Wyszukiwarki traktują te dwa adresy jako dwa różne adresy internetowe. Aby uniknąć nieporozumień, musisz wyraźnie wiedzieć, którego użyć dla swojej witryny.

Ponownie WordPress pozwala ci wybrać adres strony, którą chcesz wybrać. Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia »Ogólne na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie możesz dodać preferowany adres URL w obu Adres WordPress i Adres miejsca pola.

Wordpress SEO Ustawienia ogólne

5. Dodaj witrynę do Google Search Console

Google Search Console pomaga śledzić wydajność witryny w Google. Oferuje wszystkie ważne dane związane z widocznością i wydajnością witryny, takie jak słowa kluczowe, wyświetlenia, kliknięcia, CTR i inne. Pomaga również znaleźć status indeksowania i błędy, dzięki czemu można je naprawić, aby zwiększyć ruch organiczny.

Jeśli zauważy jakąkolwiek formę błędu w Twojej witrynie, natychmiast otrzymasz powiadomienie, dzięki czemu możesz od razu podjąć działania.

Oto jak możesz dodaj swoją witrynę do konsoli wyszukiwania Google.

6. SEO na stronie

SEO na stronie to technika, w której optymalizujesz poszczególne strony witryny, aby uzyskać lepszy ranking wyszukiwania, lepszą widoczność i ruch. Obejmuje to pracę nad zawartością, obrazami, a nawet kodem źródłowym HTML. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas wykonywania SEO na stronie to:

 • Strategia treści
 • Optymalizacja obrazu
 • Optymalizacja twojego tytułu
 • Dodawanie kategorii i tagów
 • Dodawanie opisów meta
 • Łączenie

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z tych punktów.

7. Strategia treści

Aby wiedzieć, jakie pytania mogą mieć czytelnicy, musisz przeprowadzić badanie słów kluczowych w ramach planowania treści. Pomaga to również dowiedzieć się, które słowo kluczowe generuje duży ruch, konkurencję, zamiar zakupu i inne.

Zacznij od użycia narzędzia do badania słów kluczowych i uzyskaj dogłębne dane dotyczące słów kluczowych, analizy konkurencji, śledzenie pozycji słów kluczowych i mnóstwo innych przydatnych funkcji.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź jak przeprowadzić badanie słów kluczowych.

Pomaga także dokładnie zrozumieć swój temat przed rozpoczęciem redagowania posta. Tylko wtedy będziesz w stanie wymyślić obszerny post, który odpowiada na pytania czytelnika.

Spraw, aby Twój post był czytelny, ponieważ czytelność jest jednym z kluczowych czynników rankingu wyszukiwarki.

8. Optymalizacja obrazu

Obrazy odgrywają dużą rolę w sukcesie Twojego postu. Bez zdjęć Twój post będzie nudny i nudny. Obrazy mogą sprawić, że Twój post będzie interesujący i interesujący do czytania.

Ale samo dodawanie zdjęć do posta nie wystarczy. Powinieneś ułatwić wyszukiwarkom zrozumienie, na czym polegają te obrazy. Możesz to zrobić, dodając tekst alternatywny do swoich zdjęć. Teksty alternatywne to słowa opisujące obraz. Użyj jednego lub dwóch słów, aby opisać, jakie są te obrazy.

Tagi alt SEO WordPress

9. Dodawanie kategorii i tagów

Kategorie i tagi pomagają uporządkować zawartość witryny. Pomaga to czytelnikom i wyszukiwarkom w łatwym znajdowaniu treści w witrynie.

Kategorie służą do organizowania treści w główne tematy omawiane na blogu. Z drugiej strony tagi to tematy omówione w poszczególnych postach na blogu.

Nadal mylisz? Pomyśl o tym w ten sposób… Wpis na blogu w kategorii żywności może zawierać tagi, takie jak sałatka, śniadanie, naleśniki itp.

Upewnij się więc, że dodasz odpowiednie kategorie i tagi do swoich treści przed ich opublikowaniem. Dowiedz się więcej o dodawanie kategorii i tagów do twoich treści.

10. Zoptymalizuj swój tytuł

Twój tytuł jest pierwszą rzeczą, którą odwiedzający zauważy w twoim artykule. Użyj głównego analizatora IsItWP, aby znaleźć tytuły, które działają.

Tytuł SEO WordPress

Możesz także spróbować użyć słowa mocy w twoim tytule. Słowa mocy mogą wywołać emocjonalną reakcję u użytkowników i zachęcić ich do kliknięcia tytułu.

11. Dodawanie opisu meta

Meta Description to krótki urywek lub tag HTML zawierający do 155 znaków podsumowujących treść. Dodanie meta opisu do swoich postów i stron ułatwia użytkownikom i wyszukiwarkom lepsze zrozumienie Twojego postu.

przewodnik seo, opis meta

Jeśli korzystasz z Yoast, możesz dodać swój opis meta, przewijając stronę w dół. Upewnij się, że nie masz więcej niż 155 znaków. Powinieneś także upewnić się, że co najmniej raz umieścisz słowa kluczowe w swoim metaopisie..

seo, metaopis w yoast

12. Linkowanie wewnętrzne

Wewnętrzne linkowanie to świetny sposób na budowanie kontekstowego związku między starszymi i nowymi postami. Gdy masz już wystarczającą liczbę postów na swoim blogu, możesz rozpocząć wewnętrzne łączenie ich. W ten sposób możesz przekierować odwiedzających do starszego postu i wygenerować dla nich trochę ruchu.

W WordPress dodawanie wewnętrznych linków jest łatwe. Po prostu wybierz tekst, który chcesz połączyć. Pojawi się nowe okno. Kliknij przycisk linku i wklej adres URL posta, do którego chcesz utworzyć link. Kliknij na Zapisać przycisk, aby zapisać zmiany.

Ustawiając nawyk łączenia wewnętrznego, możesz zagwarantować, że twoje stare posty będą nadal otrzymywać ruch.

13. Nofollow Linki zewnętrzne

Zewnętrzne linki WordPress SEO

Budowanie linków zwrotnych jest podstawą SEO. Gdy łączysz się z inną witryną, faktycznie przekazujesz do tego linku część wyniku SEO swojej witryny i mówisz, że ten link jest godny zaufania. Ten wynik SEO nazywa się link sok.

Jeśli linkujesz do witryny o niskiej jakości, w najlepszym interesie jest dodanie nofollow atrybut do zewnętrznych linków. W ten sposób nie podajesz soku z linków.

Jeśli używasz edytora tekstu w WordPress, oto jak wyglądałby normalny link –

Strona demonstracyjna

.

Link z atrybutem nofollow.

Strona demonstracyjna

.

14. Link Building for Authority

Budowanie linków zwrotnych do Twojej witryny z ustalonych witryn w Twojej niszy to pewny sposób na zwiększenie pozycji w rankingu.

Kilka sposobów tworzenia linków zwrotnych to:

 • Pisz świetne treści, które inni chcą połączyć
 • Adres e-mail
 • Blogowanie gości

Dowiedz się więcej o budynek łączący tutaj.

Mierzenie sukcesu SEO

Chociaż trudno jest całkowicie dostosować się do zmieniającej się dynamiki SEO, powyższe punkty to niektóre z podstawowych kroków, które należy wykonać, aby rozpocząć grę SEO. A kiedy już to zrobisz, powinieneś także wiedzieć, jak mierzyć swój sukces SEO.

Aby zmierzyć sukces SEO, musisz wiedzieć, ile zyskujesz z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Możesz zobaczyć te dane w panelu Google Analytics.

Sprawdź, jak dodać Google Analytics do WordPress

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zabezpieczyć swoją pozycję w najlepszych wynikach wyszukiwania. Pracując nad SEO witryny, możesz również skorzystać z solidnych narzędzi SEO, które pomogą Ci szybciej zwiększyć ruch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map