Marketing dla księgowych: jak zdobyć więcej klientów

Marketing dla księgowych może być prostym zadaniem, jeśli skonfigurujesz strategię marketingową dla ruchu przychodzącego. Aby to zrobić, musisz zbudować swoją stronę internetową z przydatnymi informacjami, których szukają Twoi potencjalni klienci, i oddzielić się od konkurencji.


Twoim celem jest zbudowanie witryny i dodanie informacji, które mogą być przydatne w celu zwiększenia ruchu w witrynie.

Uruchom listę e-mailową, a gdy zwiększysz ruch na swojej stronie, będziesz mieć więcej rejestracji e-mailowych. Gdy osoby te zarejestrują się na Twojej liście e-mail, możesz nadal regularnie komunikować się z nimi na temat Twojej firmy.

Im więcej osób się komunikuje na liście e-mail, tym większe prawdopodobieństwo, że staną się klientami dla Twojej firmy księgowej.

Przejdźmy bardziej szczegółowo do każdego z tych elementów.

Zacznij od profesjonalnie wyglądającej witryny

Jeśli chcesz marketing dla twojej rachunkowości  do pracy musisz zacząć od łatwej w obsłudze strony internetowej skierowanej do branży księgowej.

Nie utknij na tym etapie i myśl, że musisz wydać tysiące dolarów na niestandardową stronę internetową. Zamiast tego szybko skonfiguruj świetnie wyglądającą witrynę, używając WordPress jako platformy internetowej.

Korzystając z WordPress, możesz samodzielnie aktualizować witrynę bez konieczności kontaktowania się z programistą za każdym razem, gdy chcesz zmienić witrynę.

Po skonfigurowaniu witryny wybierz motyw, który wygląda profesjonalnie. Zbudowaliśmy Motyw księgowy specjalnie dla księgowego, aby ułatwić pokazanie, co możesz zrobić dla swoich klientów.

Aby cały ten proces był jeszcze łatwiejszy, kupując motyw Księgowość, możesz go otrzymać Konfiguracja strony WordPress za darmo, oszczędzając ci więcej czasu na skupienie się na pozyskiwaniu większej liczby klientów dla swojej firmy księgowej.

Pisz regularnie o swojej firmie księgowej

Regularnie bloguj o swojej branży i nie martw się, jeśli masz wrażenie, że nie masz nic do powiedzenia. Użyj swojego Często Zadawane Pytania  Twoi klienci pytają i publikują je regularnie.

Pisząc, nie przeglądaj odpowiedzi. Jesteś ekspertem i znasz wszystkie te informacje, ale ktoś, kto szuka Twoich usług, nic nie wie. Naprawdę rozbić informacje na szczegółowe i pouczające posty.

Dłuższe posty również zajmują wyższą pozycję w Google.

zawartość liczby słów

Kilka lat temu mogłeś uciec od pisania krótkich artykułów zawierających 250–600 słów, ale teraz chcesz dążyć do większej liczby słów i bardziej szczegółowych artykułów, które przynoszą korzyści czytelnikom.

Po napisaniu szczegółowych postów na temat najczęściej zadawanych pytań zajrzyj na inne witryny księgowych.

O czym piszą inne firmy księgowe i ile akcji społecznościowych otrzymywały te artykuły? Czy to popularny temat, który spodobał się czytelnikom? Jeśli tak, to możesz napisz lepszy artykuł z większą ilością informacji lub lepszymi studiami przypadków?

Zmień typy artykułów

pomysły na posty na blogu

Jeśli masz wrażenie, że zaczynasz pisać o rutynie i że każdy post jest taki sam, poszukaj sposobów na zmianę typów postów.

Tu są 50 pomysłów na posty na blogu aby Twoje tematy były świeże i atrakcyjne dla odwiedzających.

Ułóż swoje artykuły w opisowe tytuły, krótkie akapity i obrazy do pomóc czytelnikowi przetrawić informacje.

Sieć zmieniła sposób, w jaki czytamy. Większość odwiedzający stronę internetową skanują artykuł więc musisz rozdzielić tematy, by skierować ich uwagę na ważne części, o których piszesz.

Utwórz atrakcyjny tytuł

Kiedy zaczniesz pisać artykuły, zechcesz wymyślić dowcipny tytuł. Ale jeśli czytelnicy nie wiedzą, o czym mówisz w tytule, prawdopodobnie nie klikną go, aby go przeczytać.

Musisz mieć przykuwający uwagę tytuł aby poinformować czytelników, o czym jest Twój artykuł, i zachęcić ich do kliknięcia Twojej witryny.

Dodaj elementy wizualne do każdego postu

koła zębate i szkło powiększające

Zerwij całe pisanie obrazami. Nie martw się, jeśli nie masz umiejętności projektowych. Istnieje kilka witryn z fotografiami, w których można znaleźć bezpłatne zdjęcia do dodania do witryny.

Jeśli chcesz stworzyć własne obrazy, skorzystać z usługi takiej jak Canva aby tworzyć niestandardowe obrazy dla wszystkich swoich postów, znajdź różne kształty, aby umieścić swój pomysł na zdjęciach, łącząc się z czytelnikami wizualnie.

Pomyśl, że to za dużo pracy i zastanawiaj się, czy warto?

Utworzenie witryny dla firmy księgowej zajmie trochę czasu, ale wiele małych firm, które poświęciły czas na stworzenie tego planu marketingu przychodzącego, skorzystało ze zmniejszonych kosztów reklamy, skróciło cykle sprzedaży i ma klientów, którzy nie są wrażliwi na ceny.

Weź historię Marcusa Sheridana. On zaczął pisać o swojej firmie basenowej z włókna szklanego wszystkich rzeczy i odwrócił swój biznes podczas szczytu kryzysu mieszkaniowego w latach 2008-2009.

Gdy zwiększył liczbę wysokiej jakości artykułów na swojej stronie, był w stanie przekształcić swój proces sprzedaży i przeszedł od przejścia do każdego domu właściciela domu w nadziei na sprzedaż, do przesłania im najpierw cennych informacji, upewniając się, że je przeczytali.

Dopiero po przeczytaniu wszystkich jego informacji spotka się z nimi. A jego wskaźnik zamknięcia gwałtownie wzrósł. Zmniejszył także swój roczny budżet marketingowy. Zamiast wydawać 250 000 USD na zarobienie 4 milionów USD na content marketingu, oni wydał 18 000 $, aby zarobić 5 milionów $.

Zbieraj e-maile na swojej stronie

Dlaczego potrzebujesz listy e-mail, aby zbudować swoją osobistą markę

Pierwszym celem marketingu Twojej witryny księgowej jest zwiększenie ruchu. Twoim kolejnym celem jest zebranie adresów e-mail.

Dlaczego?

Właśnie spędziłeś cały ten czas, tworząc te wspaniałe artykuły, aby uzyskać ruch. Czy spojrzałeś na swoje dane analityczne, aby zobaczyć, ilu użytkowników powraca? Średnio mniej niż 20% wraca.

Potrzebujesz sposobu pozostań w kontakcie z odwiedzającymi dopóki nie staną się twoim klientem.

Jedną z pierwszych rzeczy, które chcesz zrobić w swojej witrynie, jest dodanie do niej formularza rejestracji e-mail. Na początku nie będzie zbyt wiele rejestracji, ponieważ nie ma żadnego ruchu, ale należy to zrobić wcześnie.

Następnie, gdy artykuły zostaną opublikowane i udostępnione, ruch zwiększy się, a lista e-mail wzrośnie.

Aby to zrobić, zarejestruj się za pomocą usługi e-mail, takiej jak SendinBlue, która jest tanią alternatywą dla MailChimp. Ich pierwsza usługa jest bezpłatna dla pierwszych 2000 wiadomości e-mail na liście.

Dodaj wiadomość e-mail do formularza Lead Lead Capture

OptinMonster

Aby zwiększyć współczynnik konwersji rejestracji e-mail, dodaj usługę przechwytywania wiadomości e-mail do swojej witryny. Skorzystaj z usługi takiej jak OptinMonster, która to pokazała zwiększyć rejestrację e-mail dla witryn o ponad 600%.

Po dodanie OptinMonster do swojej witryny, stwórz raport lub studium przypadku, coś, co odwiedzający byliby zainteresowani przeczytaniem, zamień go na pdf i rozdaj w zamian za swój adres e-mail.

Jeszcze lepiej, zorganizować webinarium gdzie odwiedzający korzystają z OptinMonster, aby zapisać się na wydarzenie online na żywo, które organizujesz.

Podczas webinaru omów ważne informacje księgowe dla swojego obszaru i dodaj dodatkowy czas po webinarium, aby odpowiedzieć na poszczególne pytania. Następnie użyj listy e-mail, aby skontaktować się z uczestnikami.

Utwórz serię e-mail

Nie wystarczy po prostu zdobyć lista adresów e-mail w toku. Musisz pozostać w kontakcie ze swoimi subskrybentami. Mogą nie być gotowe na Twoje usługi, ale jeśli podasz przydatne informacje w ich skrzynce odbiorczej, to będziesz pierwszy księgowy, do którego sięgają kiedy będą gotowi na ten krok.

W przypadku serii wiadomości e-mail napisz, jakie kroki podejmują klienci, wybierając firmę księgową do zatrudnienia.

Czy są pytania, które zadają jako pierwsze? Czy mają obiekcje lub obawy związane z zatrudnieniem księgowego, o którym można pisać.

Weź te informacje i utwórz od 5 do 7 e-maili, które wyślesz wszystkim, którzy zarejestrują się w Twojej witrynie.

Traktuj to jak lejek sprzedażowy który zaczyna się od ogólnych informacji o tym, dlaczego potrzebują księgowego, i sprowadza się do szczegółów, dlaczego muszą wybrać ciebie jako swojego księgowego.

Na dole każdego e-maila daj im wezwanie do działania lub powód, aby cię zatrudnić. W ostatnim e-mailu z serii uczyń z tego e-maila wezwanie do działania, aby zadzwonił lub wynajął cię. Twoim celem jest zdobycie nowego klienta.

Związane z: Najlepsze platformy e-mail marketingu.

Jak długo, dopóki nie zobaczę wyników?

Jak długo, dopóki nie zobaczę wyników

Zrozum, że taki system to strategia długoterminowa. Każda branża jest inna, ale zaplanuj, że zajmie to 4-6 miesięcy konsekwentnego pisania, aby naprawdę zacząć widzieć wyniki.

Gdy piszesz cenne treści i udostępniasz je lokalnym grupom, wyniki mogą być szybsze. Na pewno zobaczysz ruch pochodzący z Twoich artykułów jako szybko od jednego do czterech tygodni.

Jednak strategia ta nabiera tempa w miarę postępów. Zaczniesz napływać ruch, ale ponieważ Twoje artykuły znajdują się w wyszukiwarkach takich jak Google, a wraz z rozwojem e-maila, zaczniesz widzieć efekt kuli śnieżnej, w którym co tydzień będziesz otrzymywać nowe zamówienia, a to całkowicie różni się od zwykła reklama.

Wniosek

Zbudowanie strony internetowej jest bardzo ważne plan marketingowy firmy księgowej a jeśli wykonane prawidłowo, może przynieść ogromne korzyści dla długoterminowych celów biznesowych.

Poświęć czas na edukację użytkowników, którzy szukają Twoich usług, i zachowaj spójność z budowaniem wysokiej jakości treści w witrynie.

Jakie inne techniki okazały się skuteczne w przyciąganiu nowych klientów do firmy księgowej?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me