Ponad 100 interesujących statystyk i faktów WordPress (2020)

wordpress-statystyki-fakty


Czy szukałeś ciekawych statystyk i faktów na WordPress? Jeśli chcesz założyć blog lub witrynę internetową na WordPress, być może szukasz informacji na temat mocy WordPress i niektórych twardych dowodów na to, co potrafi. A może jesteś fanem WordPressa i chcesz przekonać innych, że powinni dołączyć do niesamowitej społeczności WordPress i potrzebujesz statystyk na poparcie swoich roszczeń. Bez względu na powód, jeśli szukasz statystyk WordPress, jesteś we właściwym miejscu!

Przygotuj się na głębokie zanurzenie w ponad 100 interesujących statystykach i faktach WordPress. Ponieważ jest to główna lista statystyk WordPress, oto spis treści, który pomoże Ci przejść przez artykuł i znaleźć dokładną statystykę lub fakt, którego szukasz.

Przede wszystkim, zanim przejdziemy do tych niesamowitych statystyk WordPress, porozmawiajmy o podstawach tego, czym jest WordPress.

Co to jest WordPress?

WordPress to internetowe oprogramowanie typu open source, którego można użyć do utworzenia strony internetowej. Jest to jeden z najłatwiejszych i najmocniejszych dostępnych obecnie systemów zarządzania treścią dla witryn i blogów, a także można go bezpłatnie pobrać i zainstalować.

what-is-wordpress

Należy zauważyć, że istnieją 2 „typy” WordPress, WordPress.org i WordPress.com. Oto różnice między 2:

  • WordPress.org – WordPress.org to bezpłatne oprogramowanie do pobrania, które można zainstalować na dowolnej firmie hostingowej WordPress.
  • WordPress.com – WordPress.com to rozwiązanie hostowane.

W tym artykule skupimy się głównie na statystykach WordPress.org, ale uwzględniono także statystyki WordPress.com. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy podział na różnice między WordPress.org i WordPress.com, sprawdź nasz artykuł WordPress.com vs WordPress.org – Czy jedno jest naprawdę lepsze niż inne?

Związane z: Recenzja WordPress: MUSI przeczytać przed uruchomieniem strony

Teraz przejdźmy do tych niesamowitych statystyk WordPress!

Popularność WordPress – statystyki, fakty i liczby

WordPress stał się najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (CMS) na świecie. Miliony blogerów i firm, dużych i małych, wybrało WordPress do założenia swoich stron internetowych. Oto kilka statystyk i faktów świadczących o popularności WordPress.

wordpress-popular-stats

1. WordPress zasila 32% internetu. (W3Techs)

2. Podobnie, WordPress obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych. (WordCamp)

3. Wyszukiwarka „WordPress” w Google daje około 2 060 000 000 wyników. (Google)

4. Udział WordPress w globalnym rynku zarządzania treścią wynosi 60,2%. (Dziennik wyszukiwarki)

5. WordPress zyskuje więcej unikalnych użytkowników miesięcznie niż Amazon, podobnie jak Facebook (ale z 25-krotnie mniejszą liczbą pracowników). (Codeinwp)

6. Ponad 60 milionów ludzi wybrało WordPress do obsługi swojej strony internetowej lub bloga. (WordPress)

7. 14,7% ze 100 najlepszych stron internetowych obsługiwanych jest przez WordPress. (WPBeginner)

8. Począwszy od 2014 r., Codziennie tworzone są dziesiątki tysięcy nowych witryn WordPress.com. (WordPress)

9. W grudniu 2018 r. Przeprowadzono 30 milionów wyszukiwań Google dla WordPress. (Google Trends)

10. Użytkownicy WordPress.com generują około 136,2 miliona nowych postów na blogu i 77,7 miliona nowych komentarzy każdego miesiąca. (WordPress)

11. Ponad 409 milionów osób przegląda ponad 20,7 miliarda stron blogów na WordPress.com każdego miesiąca. (WordPress)

12. Każdego dnia ponad 1014 witryn WordPress i 496 sklepów WooCommerce dołącza do 10 największych stron internetowych śledzonych przez W3Techs. (WPBeginner)

13. WordPress jest 10 razy bardziej popularny niż Joomla i 8,9 razy bardziej popularny niż Drupal. (Kreator strony internetowej)

Rozwój WordPress – Statystyki i fakty

WordPress przeszedł długą drogę, odkąd został zaprezentowany światu. Sprawdź te interesujące statystyki WordPress, które pokazują rozwój WordPressa na przestrzeni lat i jak to się stało, co jest teraz.

wordpress-stats-development

1. WordPress został wydany przez jego założycieli Matta Mullenwega i Mike’a Little jako widelec b2 / cafelog. (Wikipedia)

2. Pierwsza wersja WordPress została wydana 27 maja 2003 roku, dzięki czemu WordPress jest starszy niż Twitter i Facebook. (WPBeginner)

3. WordPress nie jest własnością żadnej firmy. Współzałożyciel WordPress Matt Mullenweg stworzył organizację non-profit, WordPress Foundation, aby chronić swobody oferowane przez licencję na oprogramowanie typu open source. (WPBeginner)

4. WordPress.org nie ma CEO. Projekt jest prowadzony przez programistów-wolontariuszy z całego świata. (WPBeginner)

5. Każdy może edytować lub dodawać kod podstawowy WordPress, ponieważ jest on klasyfikowany jako oprogramowanie typu open source licencjonowane na licencji GPL. (WordPress.org)

6. WordPress jest napisany w języku programowania PHP i wykorzystuje MySQL do baz danych. (WPBeginner)

7. WordPress 5.0, najnowsza wersja WordPress, została dotychczas pobrana 19 074 521 razy. (Zobacz, jak szybko Licznik WordPress idzie w górę!)

8. Do tej pory wydano 98 wersji WordPress. (WordPress)

9. 443 osoby przyczyniły się do WordPress 4.9, z czego 185 wzięło udział po raz pierwszy. (CodeinWP)

10. Tylko 22,4% stron internetowych WordPress ma najnowszą wersję oprogramowania (5.0). (WordPress.org)

11. Główne podstawowe aktualizacje WordPress są wydawane średnio co 152 dni. (CodeinWP)

12. Społeczność stojąca za WordPress prowadzi także siostrzane projekty, takie jak bbPress, BuddyPress i GlotPress. (WPBeginner)

13. Oprogramowanie WordPress zawiera języki programowania PHP, MySQL, JavaScript, HTML i CSS. (WPBeginner)

Społeczność WordPress – Statystyki i fakty

Społeczność WordPress jest pełna różnorodnych i pełnych pasji użytkowników. Spójrz na te niesamowite statystyki, które pokazują, jak bogata i wyjątkowa jest społeczność WordPress.

wordpress-community-stats

1. WordPress nie jest przeznaczony tylko dla blogerów, firm i publikacji. Instytucje edukacyjne, takie jak Cornell University, Harvard Blogs, University of Maine i Des Moines University są na WordPress. (WPBeginner)

2. Niektóre rządowe strony internetowe korzystające z WordPress obejmują oficjalną stronę Szwecji, Milwaukee Police News, United States Mission Geneva oraz Dziennik Urzędowy Republiki Filipin. (Kreator strony internetowej)

3. Niektórzy ważni użytkownicy WordPress.com to TechCrunch, TED, CNN, National Football League, UPS i inne. (WordPress)

4. Inne najpopularniejsze witryny i firmy korzystające z WordPress to Forbes, Mashable, The New York Times, Samsung, PlayStation i Coca-Cola. (Wykwalifikowany)

5. WordPress jest najpopularniejszy wśród firm i najmniej popularny na stronach z wiadomościami. (Moment obrotowy)

6. Znane osoby korzystające z WordPress to Jay Z, Russel Brand, Sylvester Stallone i Kobe Bryant. (Wykwalifikowany)

7. WordPress jest w pełni przetłumaczony na 68 języków i częściowo przetłumaczony na kilkadziesiąt innych. (WPBeginner)

8. Pliki do pobrania w języku angielskim są teraz oficjalnie przekraczane przez pobieranie oprogramowania WordPress w języku innym niż angielski. (WordPress.org)

9. WordPress.com prowadzi blogi w ponad 120 językach. Najpopularniejsze języki to angielski w 71%, hiszpański w 4,7%, indonezyjski w 2,4% i portugalski (Brazylia) w 2,3%. (WordPress)

10. Na oficjalnym forum pomocy WordPress znajduje się ponad 2,030 000 tematów. (Codeinwp)

Wydarzenia WordPress – Fakty i statystyki

Fani WordPress na całym świecie zbierają się, aby uczyć się od siebie podczas wydarzeń WordPress, takich jak WordCamp. Sprawdź te statystyki, które pokazują, jak miłość do WordPressa łączy ludzi.

wordpress-stats-events-wordcamp-

1. Pierwszy WordCamp został zorganizowany w San Francisco przez Matta Mullenwega w 2006 r. (WordCamp)

2. Do tej pory zorganizowano 932 WordCamps w 65 krajach. (WordCamp)

3. Wszyscy organizatorzy i prelegenci WordCamp to nieodpłatni wolontariusze – robią to z miłości do WordPressa. (WordCamp)

4. Podczas wydarzenia WordCamp w Europie w 2017 r. Zgromadzono rekord 1900 osób z ponad 79 krajów. (SoftwareFindr)

5. Jeśli nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu WordCamp osobiście, możesz bezpłatnie oglądać nagrania wydarzeń na WordPress.tv. (WordPress.tv)

6. Setki tysięcy użytkowników WordPress gromadzą się podczas comiesięcznych spotkań w 436 miastach na całym świecie. (WordPress)

7. Oprócz wydarzeń WordCamp na całym świecie odbywa się mnóstwo innych wydarzeń WordPress. Uzyskaj listę nadchodzących wydarzeń w dniu WordPress.org.

Wtyczki WordPress – statystyki, fakty i liczby

Wtyczki WordPress są jak aplikacje do Twojej witryny WordPress. Możesz użyć wtyczek, aby witryna WordPress była jeszcze bardziej wydajna niż obecnie. Sprawdź te fascynujące statystyki i fakty dotyczące wtyczek WordPress.

wordpress-plugin-stats

1. Liczba pobranych wtyczek WordPress przekroczyła 1,48 miliarda pobrań w 2016 r. (WPBeginner)

2. W oficjalnym katalogu wtyczek WordPress znajduje się 54 257 darmowych wtyczek, a każdego dnia dodaje się ich więcej. (WordPress)

3. Niektóre z najpopularniejszych darmowych wtyczek WordPress to Formularz kontaktowy 7, Yoast SEO, Akismet Anti-Spam i Jetpack firmy WordPress.com, z których każda zawiera ponad 5 milionów aktywnych instalacji. (WordPress.org)

4. Jedną z najpopularniejszych płatnych wtyczek do WordPress jest Visual Composer z 2340 jednostkami sprzedawanymi tygodniowo. (Wykwalifikowany)

5. W CodeCanyon znajduje się ponad 6000 premium wtyczek WordPress. Najlepiej sprzedają się Visual Composer, Slider Revolution, LayerSlider i UberMenu. (Codeinwp)

6. W CodeCanyon 80% wyszukiwań koncentruje się na funkcjonalności (tj. Suwakach, formularzach, kalendarzach). (Codeinwp)

7. Najpopularniejsza wtyczka eCommerce, WooCommerce, jest zainstalowana na ponad 3 milionach stron internetowych z ponad 58 milionami pobrań za każdym razem. (WPBeginner)

8. Woocommerce obsługuje 9% wszystkich sklepów internetowych. (Zbudowany z)

9. Najpopularniejszym darmowym narzędziem do tworzenia stron jest Elementor, który co tydzień otrzymuje ponad 430 000 nowych plików do pobrania. (SoftwareFindr)

10. Hello Dolly to całkowicie bezużyteczna, ale kultowa wtyczka. Wtyczka wyświetla losowy tekst piosenki Hello Dolly Louisa Armstronga w prawym górnym rogu ekranu administratora. (WPBeginner)

Motywy WordPress – statystyki, fakty i liczby

Motywy WordPress zapewniają natychmiastową zmianę witryny. Istnieją tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, które możesz pobrać, aby nadać swojej witrynie pożądany wygląd. Spójrz na te statystyki dotyczące motywów WordPress.

wordpress-stats-themes

1. Tematy zostały wprowadzone po raz pierwszy w 2005 roku, wraz z pierwszym nowym domyślnym motywem WordPress o nazwie Kubrick. (WPBeginner)

2. WordPress wydaje co roku nowy domyślny motyw. (Eleganckie motywy)

3. Darmowy katalog motywów WordPress.org zawiera ponad 5800 darmowych motywów WordPress. (WPBeginner)

4. Najpopularniejszym motywem WordPress jest powiązanie Divi i Genesis, z których każdy jest używany na 10% wszystkich stron WordPress, w sumie 20%. (Małe trendy Biz)

5. Tysiące motywów są sprzedawane przez sklepy komercyjne WordPress ze średnią ceną 40 USD za motyw. (WPBeginner)

6. Avada od ThemeForest jest jednym z najczęściej kupowanych motywów WordPress wszechczasów i ma ponad 450 000 klientów. (ThemeForest)

7. 25% wszystkich motywów WordPress w ThemeForest zarobiło co najmniej 2500 $ w ciągu miesiąca. A 50% ich motywów zarobiło co najmniej 1000 USD w ciągu miesiąca. (Envato)

8. 93% ogólnej sprzedaży ThemeForest pochodzi z responsywnych motywów. (Codeinwp)

9. Ponad 70% wyszukiwań ThemeForest skupia się na tematach niszowych. (Codeinwp)

10. 2 125 962 to liczba użytkowników, którzy zmienili motyw WordPress tylko we wrześniu 2018 r. (WordPress.com)

Czytaj więcej: Najlepsze motywy WordPress.

WordPress Security – Statystyki i fakty

Ponieważ WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem CMS na świecie, jest częstym celem ataków hakerskich. Istnieje wiele sposobów chroń swoją stronę WordPress w tym aktualizowanie wtyczek i wybieranie silnego hasła, ale oto kilka statystyk na temat bezpieczeństwa WordPress, które powinieneś znać.

1. 83% wszystkich witryn opartych na CMS, które zostały zhakowane w 2017 r., Korzystało z WordPress, co ma sens, ponieważ WordPress ma 60% udziału w rynku CMS. (WPBeginner)

2. 39% zhakowanych witryn WordPress używało przestarzałej wersji oprogramowania. (WPBeginner)

3. Prawie 50% witryn WordPress jest dotkniętych luką w zabezpieczeniach spowodowaną nieaktualną lub źle zakodowaną wtyczką lub motywem WordPress. (WPBeginner)

4. 52% zgłoszonych luk w zabezpieczeniach WordPress dotyczy wtyczek WordPress. (KeyCDN)

5. Luka w zabezpieczeniach wtyczki WordPress doprowadziła do wycieku Panama Papers, największego dziennikarskiego naruszenia danych w historii, z którego wykorzystano ponad 4,8 miliona wiadomości e-mail. (Wordfence)

6. Około 8% stron WordPress zostało zhakowanych z powodu słabego hasła. (WPBeginner)

7. Tylko 11,45% stron WordPress używa szyfrowania SSL od 2016 r. (WPBeginner)

8. Google co tydzień umieszcza na czarnej liście około 20 000 witryn pod kątem złośliwego oprogramowania i około 50 000 witryn wyłudzających informacje. (WPBeginner)

9. W ciągu ostatnich 30 dni Wordfence zablokował 3 236 017 356 ataków na strony WordPress. (Wordfence)

10. Cztery najczęstsze infekcje złośliwym oprogramowaniem WordPress to Backdoory, pobrane pliki Drive-in, hakowanie w Pharma i złośliwe przekierowania. (Smashing Magazine)

11. WordPress ma wbudowany system automatycznych aktualizacji, który automatycznie aktualizuje się w przypadku mniejszych wydań i może wypychać automatyczne aktualizacje wtyczek, jeśli zostanie wykryta poważna luka w zabezpieczeniach. (WPBeginner)

Powinieneś przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPress, aby uzyskać więcej informacji. Sprawdź także nasze artykuły na temat książek WordPress, w tym książki na temat bezpieczeństwa i najlepsze wtyczki bezpieczeństwa WordPress.

Sprawdź także: WordPress Website Security Checker

WordPress Economy – statystyki, fakty i liczby

WordPress napędza gospodarkę wartą wiele miliardów dolarów i tworzy tysiące miejsc pracy na całym świecie. Sprawdź te niesamowite statystyki dotyczące gospodarki WordPress, które dowodzą, że możesz zarabiać na WordPress.

wordpress-economy-statistics

1. WordPress napędza gospodarkę wartą wiele miliardów dolarów. Wiele firm i profesjonalistów na całym świecie sprzedaje produkty, usługi i rozwiązania oparte na WordPress. (WPBeginner)

2. Najbardziej dochodowe firmy WordPress to Automattic z przychodami 1,3 miliarda dolarów, następnie Envato na 94 miliony dolarów i WPEngine na 73 miliony dolarów. (Kreator strony internetowej)

3. Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy na WordPress: jako projektant strony internetowej WordPress, twórca wtyczek / motywów, freelancer SEO, freelancer do obsługi stron internetowych, autor treści WordPress i więcej.

4. Średnia pensja za „prace WordPress” wynosi 66 467 USD. (SimplyHired)

5. Średnia pensja dla programistów WordPress w USA wynosi 79 000 USD. (Wykwalifikowany)

6. Klient szukający niestandardowej witryny WordPress zazwyczaj płaci od 3000 do 15 000 dolarów na rzecz zdalnego freelancera. (ManageWP)

7. Niestandardowe witryny WordPress mogą kosztować nawet 100 000 USD. (PostStatus)

8. Najbardziej rozwijającymi się umiejętnościami w świecie programowania są PSD to WordPress i WordPress Plugins. (Upwork)

9. Wyszukiwanie w Google „Zadań WordPress” pokazuje około 1 250 000 wyników. (Google)

10. 243 161 projektów WordPress zostało ukończonych na Freelancer.com od stycznia 2015 r. To całkowita wartość 60 571 205 dolarów. (Codeinwp)

11. 25% użytkowników WordPress żyje z CMS w pełnym wymiarze godzin. (Moment obrotowy)

Różne statystyki i fakty WordPress

Istnieje tak wiele niesamowitych statystyk i faktów na temat WordPressa, że ​​nie wszystkie mogą być przyporządkowane do określonej kategorii. Oto kilka różnych statystyk WordPress, które również możesz sprawdzić.

1. WordPress.com otrzymuje ponad 20 000 próśb o wsparcie w ciągu przeciętnego miesiąca. (WordPress)

Tylko 70 399 151 plików zostało przesłanych do WordPress.com tylko w grudniu 2018 r. (WordPress.com)

3. Twitter został osadzony na stronach WordPress.com ponad 200 000 razy w zeszłym miesiącu. (WordPress.com)

4. Youtube został osadzony na stronach WordPress.com ponad 2 miliony razy w grudniu 2018 r., A Flickr został osadzony ponad 3 miliony razy w tym samym miesiącu. (WordPress.com)

5. Słynne logo „W” WordPress zostało zaprojektowane przez Jasona Santa Marię w 2005 r. (WordPress)

6. Christine Selleck Tremoulet, płodna blogerka i przyjaciółka założyciela WordPressa Mullenweg, zaproponowała nazwę WordPress. (Wikipedia)

7. Środa jest najpopularniejszym dniem pobierania WordPress, a niedziela jest najmniej popularnym dniem. (WPCentral)

8. WordPress można zainstalować w ciągu 5 minut lub krócej. (WordPress)

9. 83,5% stron internetowych WordPress korzysta z Google Analytics. Sprawdź ten artykuł na temat najlepszych wtyczek analitycznych WordPress. (Kreator strony internetowej)

10. WordPress ma wbudowaną funkcję wielu witryn, która jest domyślnie ukryta. Pozwala stworzyć sieć stron internetowych przy użyciu tej samej instalacji WordPress. Zapoznaj się z tym artykułem na temat najlepszych wtyczek dla sieci wielostanowiskowych WordPress. (WPBeginner)

Zabawne statystyki i fakty WordPress

Wreszcie świat WordPress to fajne miejsce, więc rozumiemy, czy nie masz go dość. Ciesz się losowymi faktami na temat WordPress.

wordpress-nieoficjalna-maskotka

1. Wapuu to nieoficjalna maskotka WordPress, pierwotnie stworzona przez aktywnych członków japońskiej społeczności WordPress. (Moment obrotowy)

2. Dla każdego wydarzenia WordCamp istnieje Wapuu, a także kilka innych specjalnych odmian Wapuu. (Wapu.us)

3. Główni programiści WordPress są miłośnikami muzyki jazzowej, dlatego każda ważna wersja WordPress nosi imię słynnego muzyka jazzowego. (WordPress.org)

4. WordPress Wiggle to nieoficjalny taniec ludzi WordPress. Piosenkę zamówił Zack Katz z GravityView. (WPShout)

5. Firma za WordPress.com, Automattic, zamknęła swoje piękne biuro w San Francisco, ponieważ ich pracownicy przestali się pojawiać. (Kwarc)

6. WordPress został wykorzystany do sterowania systemem prowadzenia rakiet. (Dion Hulse, główny programista @ WordPress)

Mamy nadzieję, że podobało Ci się więcej informacji na temat WordPress dzięki tym interesującym statystykom, faktom i badaniom WordPress. Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej niesamowitych informacji, wskazówek i sztuczek na temat WordPress, możesz przeczytać nasz artykuł na temat tworzenia bloga i zarabiania dodatkowych pieniędzy na boku (dzięki WordPress).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map