Przegląd WordPress (2020): NALEŻY przeczytać przed uruchomieniem strony

przegląd wordpress


Zastanawiasz się, czy powinieneś stworzyć swoją stronę za pomocą WordPress? Być może słyszałeś dużo o WordPressie; w końcu jest to najpopularniejszy system zarządzania treścią. Ale nadal możesz się zastanawiać, czy to najlepszy wybór, aby stworzyć stronę internetową.

W tej recenzji WordPress omówimy, czym jest WordPress, podzielimy się zaletami i wadami używania WordPressa do budowy strony internetowej, kosztem WordPressa i więcej.

Zacznijmy.

Co to jest WordPress?

przegląd wordpress

WordPress to system zarządzania treścią (CMS), który pozwala w łatwy sposób tworzyć ważne funkcje witryny i zarządzać nimi bez konieczności posiadania wiedzy na temat kodowania lub programowania. Mówiąc prościej, WordPress to narzędzie do tworzenia stron internetowych, które ułatwia początkującym uruchomienie strony internetowej.

WordPress jest darmowym oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​każdy może pobrać go za darmo i możesz korzystać z niego w dowolnym celu. Czy to oznacza, że ​​tworzenie witryny za pomocą WordPress jest całkowicie darmowe? Cóż, nie do końca, aby stworzyć witrynę WordPress, musisz zarejestrować nazwę domeny i hosting. Ale przejdziemy do tego później.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że istnieje różnica między WordPress.org i WordPress.com. Podczas gdy WordPress.org jest oprogramowaniem samoobsługowym, WordPress.com to usługa hostingu stron internetowych Freemium. Dzięki WordPress.org masz pełną kontrolę i własność swojej witryny. Ponadto masz dostęp do wszystkich funkcji WordPress od razu po wyjęciu z pudełka. Ale w WordPress.com istnieje wiele ograniczeń i ograniczeń.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na WordPress.com vs. WordPress.org – jeden jest naprawdę lepszy od drugiego?

W tym artykule przejrzymy WordPress.org, który zalecamy wybrać w witrynie WordPress.com, aby zbudować witrynę. Za każdym razem, gdy wspominamy o WordPressie, mamy na myśli WordPress.org.

Teraz, gdy wiesz, czym jest WordPress, przyjrzyjmy się, jak popularny jest.

Jak popularny jest WordPress?

WordPress to najpopularniejszy CMS na świecie. W rzeczywistości stanowi on 34% całego Internetu. Ten odsetek wyprzedza inne systemy zarządzania treścią, takie jak Joomla, Drupal, Shopify i Squarespace.

popularność wordpress

Sama ta statystyka wystarczy, aby pokazać, ile osób używa WordPressa i ufa mu przy tworzeniu stron internetowych.

Nie jesteś przekonany o popularności WordPress? Sprawdź te inne interesujące statystyki WordPress:

 • 14,7% ze 100 najlepszych stron internetowych jest obsługiwanych przez WordPress.
 • Udział WordPress w globalnym rynku zarządzania treścią wynosi 60,2%.
 • Ponad 60 milionów ludzi wybiera WordPress do obsługi swojej strony internetowej lub bloga.
 • Począwszy od 2014 r., Codziennie tworzone są dziesiątki tysięcy nowych witryn WordPress.com.

Zwykle jest bezpieczeństwo w liczbach. Jeśli tak wiele osób korzysta z WordPress, to jest bezpieczny zakład, że WordPress jest również dobrym wyborem dla Ciebie.

Jakie typy stron internetowych możesz tworzyć za pomocą WordPress?

WordPress zaczął działać jako prosta platforma blogowa w 2003 roku. Chociaż WordPress może być najbardziej znany z blogów, od tego czasu ewoluował. Rodzaje stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress, są nieograniczone.

WordPress oferuje tysiące darmowych i płatnych motywów i wtyczek, które pozwalają Ci całkowicie dostosować swoją stronę internetową do twoich konkretnych potrzeb. Pozwala to szerokiej gamie typów biznesowych korzystać z WordPressa do budowania swoich stron internetowych. Na przykład popularna grupa restauracyjna Momofuku używa WordPress na swojej stronie internetowej.

wordpress-restauracja-strona internetowa

Jak widać, WordPress nie służy tylko do tworzenia prostych blogów. W rzeczywistości sprawdź wszystkie rodzaje stron internetowych, które możesz tworzyć za pomocą WordPress:

 • Blog lub osobista strona internetowa
 • Strona internetowa firmy
 • Witryna eCommerce
 • Witryna non-profit
 • Społeczności internetowe
 • Portfolio stron internetowych
 • Giełda pracy
 • I wiele więcej

WordPress jest więc na tyle potężny, że można stworzyć dowolny rodzaj strony internetowej, którą chcesz.

Jakie są zalety i wady WordPress?

Podobnie jak w przypadku każdego narzędzia do tworzenia witryn, należy uważnie przyjrzeć się zaletom i wadom, aby ustalić, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.

Spójrzmy więc na zalety i wady korzystania z WordPressa do stworzenia strony internetowej.

Plusy korzystania z WordPress:

 • Wolny – Oprogramowanie WordPress można pobrać i używać bezpłatnie. Wszystko, za co musisz zapłacić, to nazwa domeny i hosting.
 • Wolność i własność – Dzięki WordPress masz 100% własności swojej witryny. Ponadto możesz wybrać własny hosting i przenosić swoją witrynę w dowolnym momencie.
 • Pełna personalizacja – WordPress oferuje tysiące darmowych, pięknie zaprojektowanych motywów WordPress. Oznacza to, że możesz dostosować wygląd swojej witryny dokładnie do swoich potrzeb i preferencji.
 • Nieograniczone wtyczki – WordPress oferuje również tysiące wtyczek, dodatków i rozszerzeń, aby dodać dodatkową moc i funkcje do Twojej witryny.
 • Łatwa integracja – Ponieważ WordPress jest tak popularny, możesz nadal używać swoich ulubionych narzędzi w swojej witrynie WordPress. Większość narzędzi i aplikacji łatwo integruje się z WordPress, takich jak narzędzia marketingu e-mailowego, oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami, bramki płatnicze, takie jak PayPal i wiele innych.
 • Społeczność – Kolejną zaletą popularności WordPress jest społeczność. Społeczność WordPress jest tak ogromna, że ​​istnieje mnóstwo forów, samouczków i witryn internetowych (takich jak IsItWP), gdzie można dowiedzieć się wszystkiego, czego potrzebujesz na temat oprogramowania.

Wady korzystania z WordPress:

 • Brak bezpośredniego wsparcia – Chociaż istnieje wiele zasobów online, które pomogą Ci rozwiązać problemy z WordPress, nie oferują one bezpośredniego wsparcia, takiego jak obsługa poczty e-mail, telefonu lub czatu na żywo.
 • Nieznaczna krzywa uczenia się – WordPress jest ogólnie dość łatwy w użyciu. Jednak z powodu braku narzędzia do przeciągania i upuszczania istnieje niewielka krzywa uczenia się w zakresie zapoznawania się z oprogramowaniem i wygodnego korzystania z niego. Na szczęście możesz użyć narzędzi do przeciągania i upuszczania stron WordPress, aby to ułatwić.
 • Konserwacja i bezpieczeństwo – Korzystając z WordPress, jesteś odpowiedzialny za utrzymanie i bezpieczeństwo swojej witryny, podczas gdy inni twórcy stron zajmują się tym za Ciebie. Oznacza to, że musisz regularnie aktualizować WordPress i używać wtyczek zabezpieczających WordPress, aby zabezpieczyć swoją witrynę.

Jak korzystać z WordPressa, aby utworzyć stronę internetową

Teraz, gdy wiesz trochę więcej o tym, czym jest WordPress, przyjrzyjmy się bliżej niektórym funkcjom WordPress, które pozwalają łatwo stworzyć stronę internetową.

Istnieją 3 główne elementy WordPress:

 • Projekt
 • Zadowolony
 • Wtyczki

WordPress został zaprojektowany tak, aby można było tworzyć, zarządzać i edytować każdy element osobno, bez wpływu na resztę witryny. Na przykład, jeśli zmienisz wygląd swojej witryny, cała zawartość pozostanie taka sama, a twoje wtyczki będą nadal działać.

Sprawdźmy każdy z tych elementów budowy witryny WordPress.

1. Dostosowywanie wyglądu witryny za pomocą WordPress

Tworząc witrynę internetową za pomocą WordPress, masz dostęp do tysięcy darmowych motywów WordPress, które są w stanie nadać Twojej stronie profesjonalny wygląd w mgnieniu oka. Po prostu przeglądaj motywy WordPress, aby znaleźć taki, który pasuje do Twojej marki, a jednym kliknięciem Twoja witryna zostanie przekształcona.

wordpress-themes-wordpress-review

Większość motywów WordPress można również w dużym stopniu dostosowywać. Oczywiście możesz edytować tekst motywu oraz dodawać własne obrazy i logo. Jednak wiele motywów pozwala również zmieniać kolory, układy, czcionki i wiele więcej.

Dostosuj WordPress-tematy

Na rynku dostępnych jest również wiele motywów WordPress premium innych firm. Jeśli więc potrzebujesz motywu wyższej jakości, którego nie każdy może uzyskać, masz również tę opcję.

Możesz też użyć narzędzia do przeciągania i upuszczania stron, takiego jak Beaver Builder, aby utworzyć własny motyw.

2. Dodawanie treści do witryny WordPress

Następnie możesz łatwo dodawać treści do witryny WordPress, takie jak strony internetowe i posty na blogu, za pomocą edytora postów WordPress.

edytor WordPress Gutenberg

Niezależnie od tego, czy tworzysz stronę, czy post, edytor WordPress wygląda dokładnie tak samo. Możesz użyć edytora postów i stron WordPress, jak na poniższym obrazku, znanym również jako Redaktor Gutenberg lub Edytor bloku. Tutaj dodajesz bloki elementów treści, aby utworzyć układ treści.

Tak wygląda nowy edytor bloków:

tworzenie-treść-gutenberg-wordpress

Na przykład możesz dodawać bloki dla nagłówków, akapitów, obrazów, list, kolumn, przycisków i wiele innych.

dodaj bloki

Domyślnie Gutenberg zaczyna od nagłówka i bloku akapitu. Ale aby dodać nowy blok, po prostu kliknij przycisk dodaj nowy blok. Dodaj nowe przyciski bloku pojawiają się w lewym górnym rogu edytora, po lewej stronie bloku lub poniżej istniejącego bloku.

Dodawanie-bloków-treści-Gutenberg-wordpress

Każdy blok ma również własny pasek narzędzi i ustawienia formatowania. Na przykład z blokiem akapitu masz takie opcje, jak pogrubienie, kursywa, wyrównanie tekstu i inne.

pasek narzędzi gutenberga

Jeśli chcesz używać starszego klasycznego edytora WordPress zamiast Gutenberga, zapoznaj się z tym samouczkiem na jak wyłączyć Gutenberga i zachować klasyczny edytor w WordPress.

Wcześniejszy klasyczny edytor zawiera 2 różne ekrany edycji: edytor wizualny lub edytor tekstu, który umożliwia formatowanie postów przez dodanie HTML.

wordpress-create-content

Czy WordPress ma narzędzie do przeciągania i upuszczania? Jak wspomniano wcześniej, WordPress nie ma narzędzia do przeciągania i upuszczania. Ale dodawanie zdjęć, filmów, list wypunktowanych i innych elementów jest tak proste, jak 1 kliknięcie przycisku.

Jeśli nadal wolisz używać konstruktora przeciągnij i upuść do tworzenia treści, możesz zainstalować wtyczkę konstruktora typu przeciągnij i upuść, taką jak Beaver Builder, Divi lub Elementor.

3. Korzystanie z wtyczek WordPress

Wreszcie dzięki wtyczkom WordPress możesz przenieść swoją stronę internetową na wyższy poziom. WordPress oferuje tysiące bezpłatnych wtyczek, których możesz użyć, aby dodać dodatkowe funkcje do swojej witryny. A przy ponad 55 000 wtyczek w momencie pisania tego artykułu prawie wszystko, co możesz wymyślić, będzie dostępne w formie wtyczki.

wordpress-plugins-wordpress-review

Ponadto wtyczki są bardzo łatwe do pobrania i używania. Są jak aplikacje dodawane do telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać wtyczkę i voila, masz coś nowego dla swojej witryny.

Istnieje wiele wtyczek WordPress, które są obowiązkowe dla każdego rodzaju strony internetowej, w tym:

 • Yoast SEO – Zwiększ obecność swojej witryny w Internecie i uzyskaj większy ruch.
 • WPForms – Generuj potencjalnych klientów i łącz się z klientami za pomocą formularza kontaktowego na swojej stronie internetowej.
 • OptinMonster – Rozwijaj swoją listę e-mail i generuj więcej potencjalnych klientów za pomocą wyskakujących okienek.
 • MonsterInsights – Śledź ruch w witrynie i inne analizy bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.
 • Wspólne liczby – Zwiększenie zaangażowania i akcji w mediach społecznościowych.
 • WP Rocket – Przyspiesz swoją stronę.
 • UpdraftPlus – Utwórz kopię zapasową witryny.

WordPress ma również wtyczki, które pozwalają przekształcić zwykłą stronę internetową w potężną stronę internetową. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy, możesz użyć wtyczki eCommerce, takiej jak WooCommerce, która jest najpopularniejszym rozwiązaniem eCommerce dla WordPress. Możesz też utworzyć witrynę członkowską, w której użytkownicy muszą płacić miesięcznie za dostęp, korzystając z wtyczki takiej jak MemberPress.

Niebo jest granicą, jeśli chodzi o wtyczki WordPress.

Jest WordPress bezpłatny?

Jak już wspomnieliśmy, WordPress można pobrać i używać bezpłatnie. Ale aby zbudować witrynę internetową dostępną dla innych osób, musisz zarejestrować nazwę domeny i wybrać hosting.

Nazwa domeny to adres Twojej witryny (URL) w Internecie. Na przykład nasza nazwa domeny to www.IsItWP.com. To właśnie użytkownicy wpisują w swoich przeglądarkach, aby odwiedzić Twoją witrynę.

Hosting to miejsce, w którym Twoja witryna mieszka w Internecie. To miejsce w Internecie to miejsce, w którym przechowywane są pliki i zawartość witryny. Gdy użytkownik wpisze adres Twojej witryny w przeglądarce, zostanie on przeniesiony do Twojej witryny skonfigurowanej przez dostawcę usług hostingowych.

Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje około 14,99 USD / rok, a hosting kosztuje około 7,99 USD / miesiąc. Może to być nieco kosztowne dla niektórych osób, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Dlatego zalecamy Bluehost. Opracowaliśmy niesamowitą ofertę Bluehost dla czytelników IsItWP. Możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny i ponad 60% zniżki na hosting. Oznacza to, że możesz stworzyć stronę internetową już za 2,75 USD / miesiąc!

strona internetowa bluehost

Ponadto Bluehost jest jedną z najlepszych firm hostingowych WordPress. Obsługują ponad 2 miliony witryn internetowych na całym świecie i jest to oficjalnie zalecane przez WordPress.org. Bluehost oferuje również instalację WordPress 1-kliknięciem, więc bardzo łatwo jest zainstalować i od razu zacząć budować swoją stronę.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Korzystanie z WordPress i Bluehost jest jednym z najtańszych sposobów na zbudowanie strony internetowej.

Recenzja WordPress: czy to najlepszy kreator stron internetowych dla Ciebie?

WordPress jest nie bez powodu najpopularniejszym narzędziem do tworzenia witryn internetowych na rynku. Dzięki WordPress masz pełną kontrolę nad swoją witryną i możesz ją dostosować w dowolny sposób.

Rozważ skorzystanie z WordPress, jeśli chcesz zbudować profesjonalnie wyglądającą stronę internetową bez wydawania dużych pieniędzy lub chcesz założyć blog i zarabiać za jego pomocą. Jeśli chcesz po prostu założyć stronę internetową dla zabawy, a nie zarabiać na niej, możesz wybrać darmowy program do tworzenia witryn lub platformę blogów.

Przed podjęciem decyzji weź pod uwagę łatwość użycia. Jeśli możesz zapoznać się z samouczkami online, aby poznać podstawy, skorzystaj z WordPress. Gdy już zrozumiesz, utworzenie strony internetowej jest proste. Jeśli jednak nie interesujesz się samouczkami i nauką, lepiej wybrać innego narzędzia do tworzenia witryn.

Związane z: Jak przeprowadzić migrację z Medium do WordPress (bez przestojów)

Mamy nadzieję, że ta recenzja WordPress pomogła Ci zdecydować, czy WordPress jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Chociaż WordPress jest naszą najlepszą rekomendacją do tworzenia stron internetowych lub blogów, rozumiemy, że nie jest odpowiedni dla wszystkich. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się z naszym innym postem na temat instalacji WordPress (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map