Recenzja Shopify: najlepsza opcja na zrobienie sklepu internetowego?

recenzja shopify


Zastanawiasz się, czy Shopify jest dla Ciebie najlepszą platformą handlu elektronicznego? Jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy, wybór odpowiedniej platformy eCommerce jest ważny. Świetna platforma eCommerce pozwoli Ci łatwo zaprojektować profesjonalną stronę eCommerce, zarządzać sklepem internetowym i sprzedawać produkty online.

W tej recenzji Shopify omówimy wszystkie zalety i wady Shopify, abyś mógł zdecydować, czy jest to najlepsza opcja do utworzenia Twojego sklepu internetowego.

Zacznijmy!

Co to jest Shopify?

shopify-login-website

Shopify to platforma eCommerce dla sklepów internetowych. Zasadniczo Shopify zapewnia użytkownikom łatwy sposób na założenie sklepu internetowego.

Dzięki szerokiej gamie szablonów możesz natychmiast nadać swojemu sklepowi profesjonalny wygląd, dodać swoje produkty i rozpocząć sprzedaż. Nie musisz nic wiedzieć o projektowaniu stron internetowych, HTML ani kodowaniu; to idealny sposób dla początkujących na rozpoczęcie sprzedaży online.

Dzięki Shopify możesz stworzyć dowolny rodzaj sklepu internetowego, jaki chcesz. Możesz więc sprzedawać dowolny rodzaj produktu, niezależnie od tego, czy jest to odzież, przybory kuchenne, elektronika, zabawki i tak dalej. Możesz także sprzedawać produkty cyfrowe w witrynie Shopify, takie jak eBooki, pliki do pobrania, oprogramowanie, wtyczki WordPress i inne.

Ponadto Shopify to rozwiązanie hostowane, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić o zakup hostingu lub pobierania oprogramowania. Nie musisz także zarządzać bezpieczeństwem ani wydajnością swojego sklepu internetowego, Shopify zajmuje się tym wszystkim. Zasadniczo Shopify oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia sklepu internetowego od razu po wyjęciu z pudełka.

Jak działa Shopify?

Shopify to oparte na chmurze rozwiązanie eCommerce SaaS (oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że nie trzeba instalować skomplikowanego oprogramowania. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć przeglądarkę, przejść do strony logowania Shopify i zalogować się, aby zbudować sklep internetowy i zarządzać nim. Oznacza to również, że możesz zarządzać i rozwijać swój sklep Shopify z dowolnego miejsca, które ma połączenie z Internetem.

Przed rozpoczęciem oczywiście musisz zarejestrować się w Shopify. Podobnie jak wiele rozwiązań SaaS, za korzystanie z platformy płacisz miesięczną opłatę. Ale w dalszej części tego artykułu zajmiemy się cenami Shopify.

Jak już wspomnieliśmy, Shopify to rozwiązanie hostowane. Możesz więc uzyskać nazwę domeny od Shopify i od razu zacząć budować swój sklep internetowy.

Masz już witrynę WordPress, ale chcesz zacząć sprzedawać produkty? Nie martw się, możesz łatwo zintegrować Shopify z WordPress, dzięki czemu możesz zmienić swoją obecną stronę internetową w sklep internetowy.

Sprawdź nasz przewodnik, w którym znajdują się instrukcje krok po kroku dotyczące konfiguracji Shopify za pomocą WordPress.

Jak popularne jest Shopify?

Shopify to jedna z najpopularniejszych platform eCommerce na rynku. Spójrz na te statystyki Shopify, które to potwierdzają:

 • Istnieje ponad 999,000 obecnie aktywnych stron internetowych korzystających z Shopify
 • Firmy Shopify na całym świecie osiągnęły ponad 100 miliardów dolarów sprzedaży
 • Shopify jest czwartą najpopularniejszą platformą do zarządzania treścią z 2,8% udziałem w rynku

Kto korzysta z Shopify? W Shopify powstało wiele bardzo udanych sklepów internetowych, w tym:

Herschel
herschel-who-uses-shopify

KKW Beauty
kkw-beauty-who-uses-shopify

Penguin Books (UK)
penguin-books-who-uses-shopify

Pipcorn
pipcorn-who-uses-shopify

Dlaczego więc to wszystko ma znaczenie? Liczby są bezpieczne. Jeśli tak wiele osób ufa Shopify w stworzeniu i prowadzeniu sklepu internetowego, można śmiało powiedzieć, że Ty też możesz.

Teraz, gdy wiesz, co to jest Shopify i jak jest popularny, przejdźmy do zalet i wad korzystania z Shopify.

Zalety korzystania z Shopify

Wybierając platformę eCommerce, musisz dokładnie rozważyć zalety i wady. Najpierw rzućmy okiem na zalety korzystania z Shopify do tworzenia własnego sklepu internetowego i zarządzania nim.

1. Łatwość użycia

Shopify został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania. Ta platforma eCommerce ułatwia każdemu, nawet początkującym, stworzenie sklepu internetowego. W rzeczywistości Shopify twierdzi, że oferuje wszystkie potrzebne funkcje, bez żadnych kłopotów, co jest całkiem prawdą.

Ponieważ Shopify to rozwiązanie hostowane, zarządza dla Ciebie prawie wszystkim. Shopify zapewnia, że ​​Twój sklep internetowy jest bezpieczny, przyjazny dla urządzeń mobilnych i kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami. Shopify obsługuje również szybkość i wydajność witryny, kopie zapasowe i inne.

Wszystko to pomaga w rozwoju Twojej firmy, zapewnia klientom lepsze wrażenia z zakupów i zapewnia bezpieczeństwo danych. Pozwala to skupić się na sprzedaży.

Ponadto Shopify oferuje narzędzie do przeciągania i upuszczania, które ułatwia dostosowanie sklepu, a dodawanie produktów do niego jest proste.

add-products-shopify

Możesz także realizować zamówienia jednym kliknięciem, dodawać automatyczne podatki w zależności od lokalizacji i nie tylko.

Shopify ma na celu ułatwienie procesu uruchamiania i prowadzenia sklepu internetowego.

2. Łatwa personalizacja dzięki motywom Shopify

Twój sklep internetowy musi wyglądać świetnie, jeśli chcesz, aby ludzie kupowali od Ciebie. Na szczęście możesz natychmiast zmienić wygląd swojego sklepu internetowego za pomocą motywów Shopify.

Shopify oferuje ponad 70 profesjonalnych motywów, niektóre z nich zostały stworzone przez światowej sławy projektantów. Ponadto wiele z nich jest bezpłatnych!

shopify-themes

W sklepie motywów Shopify znajdziesz szablony zaprojektowane specjalnie dla Twoich potrzeb. Na przykład oferują tematy oparte na branżach takich jak żywność i napoje, moda, sztuka i fotografia, meble, elektronika i inne. Mają nawet motywy zaprojektowane specjalnie dla dużych lub małych zasobów reklamowych.

Wszystkie motywy można łatwo dostosować, dzięki czemu możesz wybrać motyw i dopasować go dokładnie do swojej marki, dodając własne logo, kolory, obrazy, czcionkę i więcej.

3. Dodano moc dzięki aplikacjom Shopify

Kolejną niesamowitą rzeczą w Shopify są aplikacje Shopify. Shopify App Store jest podobny do Google Play na telefony z Androidem. Możesz wybierać spośród wielu bezpłatnych i płatnych aplikacji, aby dodać dodatkową moc i funkcje do swojego sklepu internetowego.

Do wyboru są setki tysięcy aplikacji, w tym recenzje produktów, marketing e-mailowy, czat na żywo, rekomendacje dla sprzedawców i wiele innych.

Możesz również dodawać aplikacje, które pozwalają sprzedawać swoje produkty na wielu platformach, w tym na Facebooku, Messengerze, Instagramie, a nawet „Przycisk Kup”, który pozwala sprzedawać produkty na dowolnej stronie internetowej lub blogu lub udostępniać linki do kasy.

shopify-apps

Możesz także użyć klucza API dowolnego dodatku, aby zintegrować go z Shopify. Na przykład, jeśli używasz narzędzia do generowania potencjalnych klientów, takiego jak OptinMonster aby rozwinąć listę e-mailową i zmniejszyć liczbę porzucanych koszyków, możesz również użyć OptinMonster na swojej stronie Shopify.

Oprócz aplikacji Shopify ma również wbudowane narzędzia marketingowe, które pomagają sprzedawać Twoje produkty, takie jak blog, narzędzia SEO, raporty marketingowe na pulpicie nawigacyjnym i inne.

4. Skalowalność

Rozwijanie sklepu internetowego jest łatwe dzięki Shopify. Ponieważ tak łatwo jest założyć sklep internetowy z Shopify i nie musisz samodzielnie zarządzać swoją witryną, możesz skoncentrować się na rozwoju firmy i zwiększeniu sprzedaży.

Kiedy nadejdzie czas, że Twoja firma się rozwija i potrzebujesz więcej funkcji, możesz po prostu uaktualnić swój plan Shopify.

W miarę wzrostu ruchu Shopify odpowiednio dostosuje czas pracy, optymalizację prędkości, wydajność i inne. Nie musisz się więc martwić o zatrudnienie zespołu programistów do zarządzania Twoją witryną.

Wady korzystania z Shopify

Podobnie jak w przypadku każdej doskonałej platformy eCommerce, zawsze należy wziąć pod uwagę kilka wad. Rzućmy okiem na wady używania Shopify do stworzenia sklepu internetowego.

1. Shopify Cennik

Shopify oferuje 3 główne plany cenowe do wyboru. Podstawowy Shopify, który kosztuje 29 USD / miesiąc, plan Shopify za 79 USD / miesiąc oraz Advanced Shopify, który kosztuje 299 USD / miesiąc. Wszystkie plany zawierają nazwę domeny, certyfikat SSL i hosting dla Twojej witryny eCommerce.

ceny shopify

Oferują również plan Shopify Lite za 9,99 USD miesięcznie, który pozwala sprzedawać na Facebooku i rozmawiać z klientami na Messengerze, dodawać przycisk Kup na dowolnej stronie internetowej lub blogu oraz akceptować płatności kartą kredytową. To rozwiązanie jest jednak przeznaczone tylko dla sprzedawców przycisku Kup, a nie dla użytkowników, którzy chcą utworzyć pełną witrynę eCommerce.

Po rozpoczęciu korzystania z planu Basic Shopify otrzymujesz 2 konta użytkowników, możliwość dodawania nieograniczonej liczby produktów, wsparcie 24/7 i wiele innych. Możesz zobaczyć pełne szczegóły funkcji, które są dostarczane z każdym abonamentem na stronie Shopify.

W porównaniu z innymi popularnymi rozwiązaniami eCommerce, Shopify jest nieco droższy. Zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich ich funkcji i obniżyć opłaty transakcyjne Shopify. Na przykład, jeśli zdecydujesz się korzystać z WooCommerce i WordPress, sama wtyczka WooCommerce jest bezpłatna i wszystko, za co musisz zapłacić, to hosting eCommerce, który zaczyna się już za 6,95 USD w Bluehost.

Na szczęście możesz rozpocząć konfigurację sklepu internetowego i korzystać z Shopify przez 14 dni bez podawania danych karty kredytowej. Daje to Ci możliwość wypróbowania Shopify i sprawdzenia, czy Ci się podoba, zanim zapłacisz za to.

2. Opłaty transakcyjne

Wybierając platformę eCommerce, nie musisz myśleć o miesięcznej cenie za korzystanie z usługi. Należy również wziąć pod uwagę opłaty transakcyjne platformy oraz opłaty za karty kredytowe.

Shopify ma domyślną opcję płatności o nazwie Shopify Payments, która jest obsługiwana przez Stripe. Za pomocą Shopify Payments możesz akceptować płatności od swoich klientów i pozwala to na łatwą integrację innych rozwiązań płatniczych.

Dzięki Shopify Payments nie ma opłat transakcyjnych. Chociaż musisz zapłacić podstawową opłatę za kartę kredytową w wysokości 2,9% + 30 centów za każdą transakcję. Tę opłatę można obniżyć, gdy uaktualnisz do droższego planu.

Shopify-płatności-transakcje

Ale jeśli nie chcesz korzystać z Shopify Payments i zamiast tego chcesz korzystać z zewnętrznej bramki płatności, takiej jak PayPay, Shopify obciąży Cię dodatkową opłatą transakcyjną w wysokości 2,0% od każdej transakcji. Opłata ta stanowi dodatek do kosztów, które zostaną już odjęte przez usługę innej firmy, z której korzystasz w swojej witrynie.

Jeśli więc nie korzystasz z Shopify Payments w swojej witrynie Shopify, może to kosztować dużo pieniędzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy porównać opłaty transakcyjne platformy i opłaty kartą kredytową wszystkich rozwiązań eCommerce.

3. Przeniesienie sklepu internetowego jest trudne

Wybór odpowiedniej platformy eCommerce jest bardzo ważny. Ponieważ jeśli zbudujesz swój sklep internetowy na określonej platformie, a następnie zdecydujesz się na przeprowadzkę, większość platform eCommerce, w tym Shopify, nie ułatwia.

Po spędzeniu tylu godzin na stworzeniu idealnej witryny eCommerce, jeśli zdecydujesz się opuścić Shopify, nie możesz zabrać jej ze sobą – zniknęła na zawsze. Najlepsze, co możesz zrobić, to wyeksportować wszystkie informacje o produkcie.

Jak wspomnieliśmy, dzieje się tak w przypadku większości platform eCommerce. Nie śpiesz się więc, szukając i wybierając najlepszą dla siebie opcję, aby nie pożałować swojej decyzji.

Recenzja Shopify: Czy to najlepsza platforma eCommerce dla Ciebie?

Mamy nadzieję, że znasz już zalety i wady korzystania z Shopify. Ale szybko podsumujmy najważniejsze punkty:

Zalety korzystania z Shopify:

 1. Shopify jest niezwykle łatwy w użyciu. Możesz uruchomić sklep internetowy w mgnieniu oka, bez wcześniejszego doświadczenia.
 2. Dzięki Shopify prawie każdy aspekt Twojego sklepu internetowego jest dla Ciebie zarządzany, w tym hosting, certyfikat SSL, bezpieczeństwo, szybkość i wydajność, kopie zapasowe i więcej.
 3. Shopify oferuje także nieskończone możliwości dostosowywania dzięki szerokiej gamie motywów, aplikacji i integracji.
 4. Skalowanie sklepu internetowego jest również łatwe dzięki Shopify. Po prostu uaktualnij swój plan, aby przenieść swoją stronę eCommerce na wyższy poziom.

Wady korzystania z Shopify:

 1. Shopify jest nieco droższy niż niektóre inne popularne rozwiązania eCommerce. Ponadto za każdym razem, gdy chcesz uzyskać więcej funkcji, musisz zaktualizować swój plan.
 2. Podczas korzystania z Shopify będziesz musiał uiścić opłaty transakcyjne, co może zmniejszyć Twoje zyski.
 3. Nie masz pełnej kontroli nad swoim sklepem internetowym, a Shopify nie ułatwia przeniesienia sklepu internetowego na nową platformę, jeśli zdecydujesz się na zmianę.

Shopify to świetna opcja, jeśli chcesz szybko stworzyć skalowalny sklep internetowy, który nie wymaga zarządzania z Twojej strony.

Zacznij korzystać z Shopify już dziś!

Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę nad witryną eCommerce i chcesz rozpocząć ją przy niższych kosztach, może się okazać, że inne rozwiązanie eCommerce jest dla Ciebie lepsze.

Mamy nadzieję, że podoba Ci się ta recenzja Shopify! Jeśli zastanawiasz się, jak Shopify wypada na tle innych platform eCommerce, zapoznaj się z naszym artykułem na temat Shopify vs. WooCommerce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map