Stały kontakt kontra Mailchimp – co jest lepsze? (Zaktualizowany)

stały kontakt kontra mailchimp


Constant Contact i Mailchimp to 2 najlepsze usługi e-mail marketingu na rynku. Ale tak naprawdę jest to rozwiązanie e-mail marketingu: Constant Contact lub Mailchimp?

Dobrą wiadomością jest to, że obydwaj dostawcy usług to dwie popularne nazwy, a każda z nich ma swój własny zestaw zalet.

Decydując się na wybór między Mailchimp i Constant Contact, już dobrze zacząłeś. Dzięki naszemu bezstronnemu porównaniu pomożemy Ci zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy.

Stały kontakt kontra Mailchimp – spis treści

W tym porównaniu Mailchimp vs. Constant Contact przyjrzymy się głównie 6 aspektom.

 1. Przegląd
 2. Łatwość użycia
 3. Elastyczność i design
 4. Zarządzanie listami i segmentacja
 5. Dostarczalność
 6. Wsparcie
 7. cennik

1. Przegląd

Mailchimp i Constant Contact to 2 doskonałe usługi e-mail marketingu, które pozwalają budować i rozwijać swoją listę e-mail.

Chociaż Mailchimp pierwotnie był zbudowany jako dostawca usług e-mail marketingu, teraz oferuje wiele różnych pakietów marketingowych na platformie. Oprócz e-mail marketingu pozwala tworzyć strony docelowe, reklamy i wiele więcej.

Z drugiej strony, Constant Contact to łatwa w obsłudze usługa e-mail marketingu, która posiada wszystkie niezbędne funkcje, aby rozpocząć e-mail marketing. Zawiera mnóstwo konfigurowalnych szablonów wiadomości e-mail, które pomogą Ci uzyskać przewagę.

2. Łatwość użycia

Stały kontakt ułatwia tworzenie kampanii budowania listy. Jest wyposażony w edytor przeciągania i upuszczania, który ułatwia dostosowywanie szablonów e-mail jak profesjonalista.

Dzięki narzędziu do tworzenia formularzy optin możesz szybko i łatwo zbudować formularz optin i osadzić go w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Edytor przeciągnij i upuść przydaje się do tworzenia biuletynu e-mail, ale niekoniecznie musisz zaczynać od zera. Wystarczy wybrać szablony, dostosować go i rozpocząć tworzenie kampanii.

Stały kontakt kontra Mailchimp

Mailchimp również pozwala tworzyć różne kampanie e-mailowe dla Twojej firmy. Masz możliwość tworzenia kampanii związanych z wiadomościami e-mail, automatycznymi wiadomościami e-mail, reklamami, kartami pocztowymi, wpisami społecznościowymi, formularzami rejestracji i stronami docelowymi.

W porównaniu ze stałym kontaktem Mailchimp ma trudny do opanowania proces uczenia się. To bardziej uniwersalne narzędzie marketingowe niż przyjazny dla początkujących dostawca usług e-mail. Im więcej funkcji jest dostępnych od razu po wyjęciu z pudełka, tym bardziej stroma będzie krzywa uczenia się. MailChimp nie jest inny.

Mailchimp vs Stały kontakt

Zwycięzca: Stały kontakt

3. Elastyczność projektowania

Constant Contact oferuje dużą elastyczność w zakresie stylizacji i projektowania szablonów kampanii. Możesz albo zbudować kampanie od zera, albo użyć gotowego szablonu od razu. Możesz dodawać obrazy, przyciski, teksty, bloki akcji i więcej za pomocą jednego kliknięcia myszy.

Oferuje również dużą elastyczność w zakresie wyboru czcionki, zmiany kolorów, a nawet układów. Jeśli chcesz, możesz również zmienić kolor linków. Przed opublikowaniem projektu możesz też mieć szybki podgląd. Aby uniknąć głupich błędów, oferuje również opcję sprawdzania błędów. Klikając tę ​​opcję, zobaczysz wszystkie słowa lub elementy z brakującymi linkami.

Stały kontakt z MailChimp

Mailchimp ma przyzwoitą liczbę gotowych szablonów, a każdy z nich można w pełni dostosować. Łatwo też wybierzesz szablony za pomocą Mailchimp, ponieważ są one pogrupowane w kategorie. Jeśli więc chcesz szablon związany z marketingiem, możesz bezpośrednio przejść do określonej kategorii i znaleźć swój szablon.

Elastyczność projektowania Mailchimp

Zwycięzca: Mailchimp

4. Zarządzanie listami i segmentacja

Stały kontakt z MailChimp

Segmentacja umożliwia wysyłanie spersonalizowanych wiadomości e-mail do potencjalnych klientów. Jest to proces dodawania potencjalnych klientów do odrębnej grupy na podstawie wspólnych zainteresowań. Gdy wysyłasz wiadomości e-mail do każdej grupy objętej wspólnym interesem, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną otwarte, przeczytane i zaangażowane.

Zarówno Stały Kontakt, jak i Mailchimp pozwalają szybko i łatwo segmentować i zarządzać listą e-mail. Dzięki Stałemu kontaktowi możesz ręcznie dodawać tagi i przesyłać listy kontaktów z arkuszy kalkulacyjnych.

Mailchimp zapewnia więcej sposobów na segmentowanie potencjalnych klientów. Możesz także skonfigurować wiele wyzwalaczy automatyzacji na podstawie działań klienta, takich jak subskrypcja listy, zakup produktu, pobranie ebooka itp..

Zwycięzca: Mailchimp

5. Dostarczalność

Wiadomość e-mail jest dostarczana, gdy trafi do skrzynki odbiorczej odbiorcy. Stały kontakt ma wskaźnik dostawy 97%. Jest to jeden z powodów, dla których wielu użytkowników zdecydowało się na stały kontakt.

Mailchimp, z drugiej strony, ma szybkość dostawy 96% – 99%.

Zwycięzca: To jest remis.

6. Wsparcie

Constant Contact oferuje doskonałe wsparcie i pozwala kontaktować się z nimi za pośrednictwem czatu i rozmów telefonicznych. Jeśli szukasz doskonałej obsługi klienta, nie zalecamy Mailchimp, ponieważ trudno jest uzyskać wsparcie.

Zwycięzca: Mailchimp

7. Ceny

Jeśli chodzi o wycenę, Mailchimp pokonuje wszystkie konkurencje dzięki darmowemu planowi na zawsze. W przypadku stałego kontaktu ceny zaczynają się od 5 USD / miesiąc. Dzięki temu planowi możesz wysyłać 10 000 wiadomości e-mail miesięcznie. Wszystkie pozostałe plany pozwalają wysyłać nieograniczoną liczbę e-maili.

Zwycięzca: Mailchimp

Stały kontakt kontra Mailchimp: nasz werdykt

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z e-mail marketingu i szukasz łatwej w użyciu platformy e-mail marketingu, zalecamy wybranie opcji Stały kontakt. Nie tylko zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, których potrzebujesz, aby rozwinąć listę e-mailową, ale także zapewnia doskonałą obsługę klienta, która jest przydatna na początku. Ich narzędzie do tworzenia wiadomości e-mail typu „przeciągnij i upuść” oraz szeroka gama szablonów wiadomości e-mail ułatwiają prowadzenie kampanii e-mail marketingowej. Jest to również spowodowane tym, że Constant Contact umieścił na naszej liście najlepszych programów CRM do e-mail marketingu.

Z drugiej strony Mailchimp jest najlepszą opcją dla użytkowników, którzy potrzebują kompleksowego pakietu marketingowego. Dzięki Mailchimp możesz zacząć od e-mail marketingu za darmo. Jednak jest trochę krzywej uczenia się do rozwiązania, a ich wsparcie jest trudne do zdobycia. Trudno będzie ci się dowiedzieć, jak zbudować kampanię z biuletynem e-mail za pomocą Mailchimp.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map