Weebly Review 2020 – Czy to najlepszy wybór dla Ciebie?

przegląd weebly


Szukasz prostej platformy do założenia nowej witryny? Jeśli tak, to Weebly może być platformą, której szukasz. Jest to prosty kreator stron internetowych, który pozwala łatwo tworzyć strony internetowe bez martwienia się o konfigurację techniczną lub kodowanie.

Jest jednak wiele rzeczy, które wymagają starannego rozważenia przy wyborze platformy internetowej. W tej recenzji Weebly przyjrzymy się jej najważniejszym funkcjom, funkcjom, cenom i innym, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

O firmie Weebly

Weebly jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia stron internetowych dostępnych na rynku. Umożliwia łatwe utworzenie strony internetowej dla biznesu, eCommerce, portfolio, bloga lub wielu innych celów.

Weebly to w pełni hostowana platforma, która zapewnia zarówno miejsce do hostingu, jak i nazwę domeny do uruchomienia witryny. Dlatego nie musisz szukać dostawcy hostingu i rejestratora domen, aby założyć witrynę. Istnieje jednak kilka kompromisów, takich jak ograniczone opcje dostosowywania, ograniczona kontrola nad danymi itp.

Zawiera wiele łatwych w użyciu narzędzi do tworzenia witryn, które pozwalają budować profesjonalne witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych bez dotykania jednego wiersza kodu. Ponadto posiada przydatne narzędzia do marketingu, analityki i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) w celu szybszego rozwoju firmy.

Rozpoczęty w 2007 roku Weebly obsługuje obecnie ponad 50 milionów stron internetowych. W maju 2018 r. Został przejęty przez Square, firmę zajmującą się płatnościami online. Z tego powodu jest teraz wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje eCommerce i więcej opcji przetwarzania płatności.

Rozpoczęcie pracy z Weebly

Aby założyć nową stronę internetową Weebly, przejdź do oficjalnej strony Weebly i kliknij Utwórz sklep internetowy lub zbuduj profesjonalną stronę internetową. W tym przykładzie wybieramy drugą opcję.

build-website-with-weebly

Następnie możesz wybrać motyw swojej witryny.

select-theme-weebly

Istnieje kilka motywów wymienionych w różnych kategoriach, takich jak biznes, portfolio, osobiste, wydarzenia, blog i inne. Możesz wyświetlić podgląd motywu, klikając go; a jeśli podoba Ci się projekt, możesz go wybrać, klikając Rozpocznij edycję przycisk.

start-edit-weebly

Jeśli chcesz sprawdzić inne motywy, możesz kliknąć Blisko i podgląd innych motywów przy użyciu powyższej metody.

Po wybraniu motywu przez kliknięcie Rozpocznij edycję przycisk, zobaczysz nowe okno, w którym możesz wybrać nazwę swojej domeny. Możesz wyszukać nazwę domeny dla swojej witryny, wpisując słowo kluczowe w polu wyszukiwania.

wybierz profesjonalną nazwę domeny weebly

Tam zobaczysz dostępne nazwy domen pasujące do słowa kluczowego wpisanego w polu wyszukiwania. W wynikach zobaczysz profesjonalne nazwy domen i bezpłatną subdomenę Weebly. Jeśli podoba Ci się dowolna nazwa z dostępnych domen profesjonalnych, możesz kliknąć Wybierać opcja kontynuowania.

Następnie zobaczysz stronę cenową Weebly. Musisz wybrać jeden z dostępnych planów premium, aby korzystać z wybranej domeny. Jeśli kupisz roczny abonament Weebly, możesz używać nazwy domeny bezpłatnie przez 1 rok.

weebly-pricing-for-website

Kliknij Wybierz kontynuować. Następnie wybierz subskrypcję Weebly na 1 miesiąc, 1 rok lub 2 lata. Istnieją oferty zniżkowe dla subskrypcji długoterminowych.

Weebly-Plan-Term

Wybierz odpowiedni abonament, a następnie kliknij Sprawdzić.

Następnie musisz wprowadzić szczegóły płatności i informacje rozliczeniowe.

szczegóły płatności-weebly

Po wprowadzeniu niezbędnych informacji możesz kliknąć przycisk Zapisać przycisk. Następnie przejdziesz do interfejsu edycji Weebly.

Jeśli jednak nie masz 100% pewności co do założenia profesjonalnej witryny i chcesz najpierw przetestować platformę Weebly, możesz wybrać bezpłatną subdomenę Weebly.

wybierz wolne subdomeny-weebly

Jak pokazano na powyższym obrazku, bezpłatna subdomena Weebly zawiera wyszukiwane słowo kluczowe i .weebly.com dołączone na końcu. Oto przykład poddomeny Weebly: https://yourbusinesswebsite.weebly.com.

Po prostu kliknij Wybierać przycisk, aby kontynuować. Następnie zobaczysz Konfiguracja zakończona zauważ w nowym oknie.

subdomain-setup-complete-weebly

Możesz kliknąć Gotowy przycisk, aby rozpocząć edycję witryny.

Następnie zobaczysz interfejs edycji Weebly.

interfejs edycji weebly

Zobaczysz przeciąganie i upuszczanie elementów w lewym panelu bocznym oraz podgląd na żywo w głównym obszarze. Jeśli chcesz dodać jakieś elementy, możesz po prostu przeciągnąć je z lewego panelu bocznego i upuścić w obszarze, w którym chcesz je dodać.

Edycja dowolnego istniejącego elementu lub treści jest bardzo łatwa. Możesz bezpośrednio kliknąć dowolne zdjęcie, tekst lub tło, do edycji. Po kliknięciu dowolnego elementu na ekranie pojawią się opcje edycji.

Na przykład, oto jak wygląda edytor tekstu:

edycja tekstu weebly

Możesz edytować każdy element istniejącego motywu, dodawać nowe elementy i w pełni dostosowywać swoją stronę internetową. Po zakończeniu możesz kliknąć przycisk Publikować przycisk, aby uruchomić nową witrynę Weebly.

opublikuj swoją stronę weebly

Następnie pojawi się nowe okno, w którym zobaczysz ogłoszenie opublikowane w witrynie.

opublikowano weebly-website

Możesz kliknąć link, aby odwiedzić swoją stronę internetową.

Otóż ​​to! Bardzo łatwo i szybko można założyć nową stronę internetową za pomocą Weebly.

Weebly do tworzenia sklepów e-commerce

Weebly zapewnia równie prostą platformę do tworzenia sklepu eCommerce. Na początek jest kilka motywów eCommerce. Po założeniu nowego sklepu internetowego dostępnych jest wiele funkcji i funkcjonalności, które umożliwiają zaprojektowanie i prowadzenie sklepu internetowego z maksymalną wydajnością.

opcje sklepu weebly

Możesz łatwo dodawać informacje o sklepie, produkty, konfigurować opcje płatności, opcje wysyłki, podatki, kupony itp. Z jednego miejsca.

Dodawanie produktów do sklepu jest bardzo proste. Możesz dodawać produkty, ustalać ceny, dodawać zdjęcie produktu, definiować jego typ jako towar fizyczny, produkt lub usługę cyfrową, dodawać informacje o wysyłce itp. Z jednego miejsca.

add-new-product-weebly

Możliwości projektowe na Weebly

Opcje projektowania w Weebly są przede wszystkim oparte na motywach i elementach. Możesz wybrać motyw z dostępnych motywów i dostosować go. Możesz także dodawać nowe elementy lub edytować i dostosowywać istniejące elementy do projektowania witryny Weebly.

Istnieje ponad 100 profesjonalnie wyglądających motywów dla witryn wielofunkcyjnych. Ma wiele motywów zaprojektowanych specjalnie dla biznesu, portfolio, osobistej strony internetowej, bloga, wydarzenia i sklepu internetowego.

Podczas zakładania nowej witryny w Weebly musisz wybrać motyw; możesz jednak później to zmienić, jeśli już Ci się nie spodoba.

zmiana motywu weebly

Możliwości projektowe w Weebly są świetne; są jednak ograniczone. Nie masz łatwego dostępu do motywów innych firm.

Aplikacje Weebly do dodawania funkcjonalności do Twojej witryny Weebly

Istnieje ponad 300 aplikacji Weebly, które możesz dodać do swojej witryny Weebly, aby dodać nowe funkcje. Korzystając z aplikacji, możesz zwiększyć ruch, połączyć konta w mediach społecznościowych i poprawić sprzedaż.

aplikacje weebly

Niektóre z tych aplikacji zostały utworzone przez Weebly, a niektóre przez firmy zewnętrzne w celu połączenia ich usług z Weebly.

Ceny i wsparcie dla Weebly

Weebly to darmowa platforma premium do tworzenia stron internetowych. Zapewniają bezpłatną platformę internetową dla użytkowników, którzy są w porządku z poddomeną Weebly, taką jak https://yourbusinesswebsite.weebly.com.

Jeśli chcesz założyć witrynę z profesjonalną nazwą domeny, musisz zasubskrybować jeden z ich abonamentów premium. Istnieją 2 różne opcje cenowe dla witryn firmowych i witryn eCommerce w Weebly. Plany cenowe dla sklepów internetowych są nieco wyższe niż plany cenowe ich witryn internetowych.

Oto plany cenowe dla sklepów eCommerce:

Weebly-pricing-sklep internetowy

Podstawowym planem Weebly dla witryn eCommerce jest Zawodowiec. Roczna płatność kosztuje 12 USD.

Plan średnioterminowy to Biznes która kosztuje 25 USD miesięcznie, jeśli jest rozliczana rocznie. A najdroższy plan dla sprzedawców energii nazywa się Wydajność co kosztuje 38 USD miesięcznie.

Weebly ma bogatą bazę wiedzy z setkami artykułów przyjaznych dla użytkownika. Odpowiedzi na większość prostych zapytań znajdziesz w bazie wiedzy. Aby uzyskać więcej technicznych zapytań, możesz skontaktować się z pomocą techniczną za pośrednictwem forum społeczności, czatu, e-maila lub telefonu.

Weebly vs. WordPress – Którą platformę wybrać?

WordPress jest obecnie najpopularniejszą platformą internetową i obsługuje ponad 28% wszystkich stron internetowych. To niesamowita alternatywa dla Weebly do tworzenia stron internetowych.

WordPress występuje w 2 wersjach znanych jako WordPress.com i WordPress.org. WordPress.com jest w pełni hostowaną platformą, taką jak Weebly, podczas gdy WordPress.org jest platformą hostowaną samodzielnie. Aby założyć nową stronę internetową na platformie WordPress.org, musisz kupić nazwę domeny i hosting oraz samodzielnie zainstalować WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na WordPress.com vs. WordPress.org.

Jednak korzystanie z WordPress na własnym serwerze jest satysfakcjonujące na wiele sposobów. Po pierwsze, daje to możliwość pełnej kontroli danych witryny. Ponieważ hostujesz swoją witrynę na własnym koncie hostingowym, będziesz mieć pełną kontrolę nad zasobami i danymi witryny. Nie dzieje się tak w przypadku hostowania witryny w chmurowych programach do tworzenia witryn, takich jak Weebly.

Po drugie, masz ograniczone możliwości projektowania i dostosowywania w Weebly w porównaniu do WordPress. Dzięki WordPress będziesz mieć łatwy dostęp do tysięcy darmowych i premium motywów w oficjalnym katalogu WordPress.org, portalach tematycznych i firmach motywacyjnych innych firm. Natomiast w Weebly jesteś ograniczony do około 100 oficjalnych motywów stworzonych przez Weebly.

Ponadto istnieją tysiące darmowych i premium wtyczek do rozszerzenia funkcjonalności witryny WordPress. Istnieją dziesiątki wtyczek, które wykonują podobną pracę, a ze względu na konkurencję dostępne są naprawdę niesamowite produkty. Z drugiej strony Weebly ma ograniczone aplikacje.

Jeśli chodzi o ceny, podstawowy plan strony internetowej Weebly kosztuje 5 USD miesięcznie, natomiast za pomocą Bluehost możesz założyć witrynę WordPress za jedyne 2,75 USD miesięcznie.

start-a-website-bluehost

Jeśli jesteś gotowy zainwestować trochę czasu i wysiłku, WordPress jest znacznie lepszą platformą niż Weebly. Możesz używać Weebly do prostych stron internetowych i blogów osobistych, ale jeśli masz większe plany, nie jest to platforma dla ciebie.

Chociaż założenie strony internetowej WordPress wydaje się nieco trudne, nie jest to takie skomplikowane. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wykonać nasz samouczek krok po kroku dotyczący tworzenia witryny WordPress i łatwego przejścia do trybu online w ciągu kilku minut.

Zapoznaj się również z tym przewodnikiem na temat przenoszenia witryny z Weebly do WordPress.

Nasz werdykt dotyczący korzystania z Weebly do budowania witryny

Weebly to naprawdę prosty kreator stron internetowych, który pozwala stworzyć stronę internetową przy minimalnym wysiłku. Łatwy w użyciu kreator przeciągnij i upuść zapewnia bezproblemowe tworzenie stron internetowych.

Istnieją setki motywów Weebly do personalizacji wyglądu Twojej witryny oraz ponad 300 aplikacji zapewniających dodatkowe funkcje i funkcjonalności. Jego opcje projektowania i dostosowywania są wystarczające dla przeciętnych użytkowników; jednak stworzenie unikalnego projektu może być trudne, jeśli masz odważniejsze plany dla swojej firmy.

Podsumowując, uważamy, że Weebly jest świetną platformą dla początkujących, aby rozpocząć swoją obecność online. Zapewnia bardzo prostą, przyjazną dla użytkownika platformę do budowy strony internetowej. Dajemy mu 4 na 5 gwiazdek. Oto podział naszych ocen:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map