10 najlepších lacných registrátorov domén roku 2020 a ako si vybrať jedného

najlepší registrátor doménových mien


Hľadáte najlepšieho registrátora doménových mien na kúpu doménového mena? Ak chcete spustiť web, musíte si kúpiť doménové meno a webhosting. Vďaka správnemu názvu domény môžete svoj úplný podnikateľský nápad zhrnúť do jedného alebo dvoch slov. Preto je dôležité vybrať si dokonalý názov domény a kúpiť ho od najlepšieho poskytovateľa domény na trhu.

V tomto článku sa podelíme o to, ako vybrať najlepší registrátor doménového mena pre vaše potreby a porovnať najlepších predajcov domén.

Keďže ide o dlhý článok, poskytneme vám vašu pomoc s obsahom:

I. Čo je registrátor doménových mien?

II. Najlepší registrátori doménových mien do roku 2020 (v porovnaní)

III. Ako zvoliť registrátora doménových mien

 1. stanovenie ceny
 2. Registračné obdobie
 3. Čas odkladu platnosti
 4. Kapitalizácia na vypršaných doménach
 5. Transfer domény a poplatky
 6. Doplnkové služby
 7. Užívateľská skúsenosť
 8. Skryté poplatky
 9. Zákaznícka podpora

Čo je registrátor doménových mien?

Registrátor doménových mien je služba, ktorú môžete použiť na registráciu obchodného mena pre online zastúpenie. Na svete existujú stovky poskytovateľov domén s rôznymi cenami a funkciami.

Nameboy

Zvyčajne poznáte obchodný názov, ktorý chcete zaregistrovať. Existuje však aj generátor názvov domén Nameboy ktorí tiež pomáhajú používateľom vytvárať nápady a adresy URL. Registrátori doménových mien sú akreditovaní spoločnosťou ICANN (Internet Corporation pre pridelené názvy a čísla) a umožňujú týmto registrátorom poskytovať obchodné názvy firmám a jednotlivcom.

Najlepší registrátori doménových mien do roku 2020 v porovnaní

Zdieľali sme, ako zvoliť najlepší poskytovateľ domény pre vaše doménové meno. Teraz je čas oznámiť našim odborníkom výber najlepších najlepších registrátorov doménových mien. Títo registrátori sú známi rôznymi vlastnosťami a cenami. Môžete si vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

1. Bluehost

Bluehost je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov doménových mien a webhostingov na svete. Začiatočníkom ponúkajú najlacnejšie ceny. Bluehost je tiež oficiálne odporúčaný jadrom WordPress.

Ich podpora je výkonná a ponúka možnosti od začiatočníkov po podnikových používateľov. Používateľom služby IsItWP ponúkajú bezplatné doménové meno, certifikát SSL zadarmo a dobrú zľavu na webhosting.

start-a-webové stránky-Bluehost

Získajte zadarmo doménové meno s hostingom Bluehost »

Ak hľadáte kompletný balík, ktorý sa začne znova, Bluehost je pre vás tou pravou voľbou. Poskytujú jednoduché možnosti škálovania a pri raste vášho podnikania môžete vždy hovoriť s priateľským tímom podpory.

Bluehost poskytuje vyhradený hosting, WooCommerce hosting, VPS hosting, cloud hosting a spravovaný web hosting. Majú tiež vlastné plány pre rozsiahle webové stránky.

Prečítajte si našu kompletnú recenziu od spoločnosti Bluehost od odborníkov z oblasti hostenia.

2. Domain.com

Domain.com

Doména.com je populárny poskytovateľ doménových mien. Ponúkajú cenovo dostupné ceny s niekoľkými nástrojmi pre začiatočníkov a pokročilých používateľov. Rovnako ako ostatní populárni registrátori domén poskytujú aj balíčky pre názov domény a webhosting. Po zakúpení plánu hostenia získate bezplatný názov domény na spustenie svojho webu.

Ponúkajú jednoduché zariadenie na prenos domén, službu navrhovania webových stránok, e-mailovú službu a ďalšie. Doména.com tiež ponúka dobré zľavy novým registrujúcim doménových mien.

3. HostGator

hostgator

HostGator je spoľahlivý registrátor doménových mien a poskytovateľ webhostingu. Poskytujú kompletné balíčky / balíčky na spoločné nakupovanie doménových mien a webhostingu. Ak s nimi plánujete kúpiť hosting, ponúkajú bezplatný názov domény, e-mail a webhosting až 3 $ mesačne..

HostGator, ktorý je všeobecne známy pre služby webhostingu, dôveruje viac ako 10 miliónom používateľov, ktorí ich uvádzajú medzi poprednými poskytovateľmi webhostingu na svete. Sú tou pravou voľbou pre začiatočníkov až po pokročilých používateľov.

HostGator má plány predajcov, čo znamená, že môžete začať podnikať v oblasti webhostingu. Ponúkajú tiež cloud hosting, WordPress hosting, VPS hosting a vyhradený hosting.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, pozrite si recenziu hostiteľa.

4. GoDaddy

Choď oci

GoDaddy je jedným z najpopulárnejších registrátorov domén na svete. Ponúkajú lacné názvy domén s mnohými ďalšími nástrojmi a službami, ako sú hosting, tvorca webových stránok atď. GoDaddy vám umožňuje kúpiť si doménové meno za najlacnejšiu cenu, zvyčajne 0,99 dolárov za rok. Ich poplatky za obnovenie sú však vyššie ako u ostatných registrátorov domén.

Kedykoľvek potrebujete pomoc, môžete sa spoľahnúť na ich vynikajúcu zákaznícku podporu. GoDaddy je známy pre svoje kvalitné služby a spoľahlivosť. Ak sa rozhodnete kúpiť ich hostingové balíčky, dostanete názov domény zadarmo.

Ďalšie podrobnosti nájdete v tejto kompletnej kontrole zariadenia GoDaddy.

5. Namecheap

NameCheap

Namecheap je jedným z najlepších registrátorov doménových mien na trhu, ktorý ponúka primeranú cenu za registráciu a obnovu domén. Namecheap má ďalšie služby, ako sú webhosting, certifikáty SSL, ochrana WHOIS, bezplatný server DNS a ďalšie.

Majú úžasnú podporu live chatu a rozsiahlu informačnú základňu. Okrem toho tiež hosťujú videonávody pre svojich používateľov, aby im pomohli pri kúpe a správe doménových mien. Ich spôsob platby je rýchly a bezpečný. Umožňujú používateľom uskutočňovať platby pomocou kreditných kariet, prostriedkov alebo služby PayPal.

Možnosť automatického obnovovania umožňuje používateľom držať sa Namecheap dlhšie. Ich poplatky za obnovenie sú prijateľné a ponúkajú tiež zľavy na nové registrácie doménových mien.

6. Dreamhost

Dreamhost

DreamHost je ďalší profesionálny poskytovateľ webhostingu, ktorý ponúka bezplatné doménové meno so svojím hostingovým plánom. Ponúkajú širokú škálu hostingových služieb, ako sú zdieľaný hosting, hosting WordPress, VPS hosting, vyhradený hosting a cloud hosting. Môžete si vybrať názov domény za bežnú cenu a ľahko ju prepojiť s plánom hostingu.

Ich interný tím podpory je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni na vyriešenie vašich problémov. Medzi ďalšie kľúčové funkcie patrí viacfaktorová autentifikácia, automatické sFTP a bezpečné zabezpečené hosťovanie pomocou šifrovania Let’s Encrypt.

Nenechajte si ujsť túto kompletnú recenziu DreamHost.

7. Shopify Generátor obchodných mien

Generátor obchodného mena

Shopify Generátor obchodných mien je jedným z populárnych a bezplatných nástrojov na generovanie doménových mien od spoločnosti Shopify. Umožňuje vám okamžite skontrolovať dostupnosť názvu domény.

Navrhuje tiež názvy domén na základe kategórie vašej firmy. Pri hľadaní názvu domény môžete vybrať typ firmy. Poskytuje vám stovky návrhov na základe kľúčového slova.

8. BuyDomains

BuyDomains

BuyDomains je registrátorom prémiového názvu domény.

Prémiové doménové mená sú doménové mená, ktoré sú už zaregistrované, ale je možné ich zakúpiť od tretích strán. Tieto domény sú často nezabudnuteľné, kratšie a značkové ako nové doménové meno, a preto sú drahšie.

Umožňuje vám vybrať si z viacerých kategórií, aby ste mohli efektívne nájsť názov domény pre svoju firmu. Môžete kliknúť na akýkoľvek typ a zobrazí sa dostupné prémiové názvy domén spolu s ich cenami. Môžete buď súhlasiť s ich cenou, alebo urobiť ponuku.

9. GreenGeeks

GreenGeeks

GreenGeeks je ďalší poskytovateľ webhostingu, ktorý ponúka bezplatné doménové meno, keď sa zaregistrujete pre webhostingový plán. GreenGeeks je popredný poskytovateľ ekologických webhostingov na svete.

Umožňuje vám zaregistrovať TLD ako .com, .net, .org, .info atď. Ich spoľahlivá podpora zákazníkov je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom live chatu a telefónu.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, mali by ste si prečítať túto úplnú kontrolu GreenGeeks.

10. iPage

iPage

iPage je jednou z najlacnejších webhostingových služieb, ktorá vám tiež umožňuje zaregistrovať bezplatné doménové meno pri registrácii do webhostingového plánu. Okrem bezplatného názvu domény získate aj bezplatný certifikát SSL, tvorca webových stránok typu drag and drop, certifikát SSL zadarmo a ďalšie s ich lacnými plánmi hostenia..

Za prvý rok sa môžete vzdať registračného poplatku. Potom musíte zaplatiť pravidelné poplatky za obnovenie.

Nenechajte si ujsť našu recenziu iPage, kde nájdete viac informácií.

Ako si vybrať registrátora doménových mien

Pred výberom registrátora názvu domény sa musíte pozrieť na niekoľko základných vecí, ako sú domény najvyššej úrovne (TLD). Domény najvyššej úrovne (.com, .net, .io, .biz atď.) Sú súčasťou systému názvov domén (DNS) a nie všetci registrátori ponúkajú všetky TLD. Pozrime sa na príklad štruktúry domény, aby sme lepšie porozumeli.

Napríklad: www.mywebsite.com

V tejto štruktúre domény je „www“ protokol, „mywebsite“ je názov vašej firmy alebo doména druhej úrovne (SLD) a „.com“ je doména najvyššej úrovne (TLD). Môžete si vybrať akýkoľvek TLD, ktorý potrebujete, aj keď budete musieť skontrolovať, či ho registrátor vašej domény predáva alebo nie.

Ľahké, správne?

Vyhľadávanie názvu domény by malo byť jednoduché a intuitívne. Niekedy viete, aké doménové meno musíte zaregistrovať. Ak vás to však mýli, systém inteligentného vyhľadávania by mal vo výsledkoch vyhľadávania uviesť aj návrhy, ktoré vám pomôžu vybrať názov vašej firmy..

Príklady vyhľadávania

Nižšie uvádzame mnoho ďalších aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere najlepšieho registrátora názvu domény pre názov vašej domény.

1. Ceny

Ceny sú kľúčovou funkciou, ktorá môže ovplyvniť vaše rozhodnutie o kúpe názvu domény od konkrétneho registrátora. Predvolený proces s väčšinou registrátorov zahŕňa vyhľadávanie názvu domény, kontrolu dostupnosti domény a jej nákup.

Existuje však niekoľko predajcov domén, ktorí tento proces nezachovávajú tak jednoducho, ako to znie. Môžete nájsť doplnky, skryté poplatky za služby, dodatočné poplatky za obnovenie atď. Je dôležité vedieť, kedy registrátor domény nie je úprimný k stanovovaniu cien, a ak existujú nejaké skryté aspekty, nevidíte.

Pred nákupom skontrolujte celkové ceny názvu domény vrátane všetkých skrytých poplatkov.

2. Registračné obdobie

Názvy domén môžete zaregistrovať na ľubovoľný počet rokov. Neexistuje žiadne obmedzenie, ktoré vás núti kupovať ho iba na 1 rok. Ak sa rozhodnete kúpiť si doménové meno na viac ako 1 rok, uložíte si ďalšie poplatky za obnovenie, ktoré musíte každý rok platiť. Pred pokračovaním v službe však budete musieť názov domény pred uplynutím platnosti obnoviť.

Obdobie registrácie domény

Registračné obdobie je možné kedykoľvek predĺžiť počas roka alebo v čase uplynutia platnosti vašej domény. Väčšina registrátorov domén posiela e-maily a upozorňuje používateľov na dátum vypršania platnosti. Pomáha to pri obnove vašej domény pred vypršaním platnosti.

3. Časový limit uplynutia platnosti

V prípade, že zabudnete obnoviť doménové meno včas a jeho platnosť vyprší, mal by váš registrátor domény počkať mesiac, než ho odstráni zo svojho zoznamu. Toto sa nazýva obdobie vypršania platnosti. Po odstránení názvu vašej domény bude k dispozícii verejnosti a môžete ho stratiť.

Obdobie vypršania platnosti je pre používateľov príležitosťou obnoviť svoje doménové meno po dátume vypršania platnosti. Niektorí predajcovia domén nemusia ponúkať lehotu na vypršanie platnosti a v čase vypršania platnosti okamžite odstrániť vašu doménu. V takom prípade musíte byť opatrní a názov domény obnoviť pred uplynutím platnosti.

Odporúčame vám vybrať si poskytovateľa domény, ktorý ponúka dobu odkladu. Takto budete mať dostatok času na obnovenie názvu svojej domény. Ďalším jednoduchým spôsobom je nastavenie názvu domény na automatické obnovenie. Ušetrí vám to čas a poskytne vám pokoj.

4. Kapitalizácia na expirovaných doménach

Toto je bežná prax medzi registrátormi domén. Keď platnosť vašej domény vyprší a neobnoví sa v milosti, registrátor ju uvedie do aukcie. Táto aukcia alebo veľké písmená sú založené na popularite názvu domény. Ak je názov vašej domény bežný, registrátori požiadajú o cenovú ponuku.

Cenové ponuky domén

Pri jedinečných a nechcených názvoch domén sa registrátor drží na hodnote vyššej ako je skutočná cena, aby sa vyťažené domény zarobili. Ak chcete pokračovať vo svojom názve domény, nezabudnite ho včas obnoviť, aby ste sa vyhli plateniu ďalších poplatkov neskôr.

5. Transfer domény a poplatky

Nie je to také ťažké, ako to znie, presunúť svoju doménu z jedného registrátora na druhého. Na začiatku by ste si mohli kúpiť domény od ktoréhokoľvek registrátora, pre dlhodobé podnikanie však budete potrebovať spoľahlivého predajcu domény. Doménové meno je možné previesť po 60 dňoch od dátumu zakúpenia.

Nižšie v tomto článku budeme zdieľať najlepších registrátorov doménových mien, aby ste si mohli vyberať inteligentne. Predtým by ste však mali vedieť o poplatkoch za prevod.

Registrátori domén účtujú poplatok za prevod doménového mena na ostatných registrátorov. Tieto poplatky za prenos môžu byť spojené so skrytými poplatkami za služby, ktoré by ste mali vedieť pred ich spracovaním. Ak máte u jedného predajcu zaregistrovaných viac doménových mien, môžete sa tiež dohodnúť, ako ušetriť na hromadných prevodoch.

6. Addon Services

Registrátori doménových mien majú spravidla ďalšie produkty, ako napríklad webhosting, certifikáty SSL, e-mailové služby atď. Pokiaľ to pre vás nenúti kupovať doplnky vo vašej doméne, je to v poriadku. Kontroly môžete z doplnkov odstrániť a platiť iba za názov svojej domény.

Doplnky domén

Existuje však niekoľko registrátorov domén, ktorí vás nútia nakupovať doplnkové služby s vaším menom domény. V takom prípade by ste pri registrácii názvu domény mali hľadať lepšieho poskytovateľa a neplatiť za služby, ktoré pre vás majú malú alebo žiadnu hodnotu..

7. Skúsenosti používateľov

Ako bolo predtým zdieľané, odvetvie domén má stovky registrátorov, ktorí sú akreditovaní spoločnosťou ICANN. Každý registrátor prichádza so svojimi službami, prvkami a cenami. Môžete vyhľadávať recenzie a čítať, čo ich používatelia hovoria o svojej službe.

Používateľské skúsenosti vždy pomáhajú pri výbere najlepšieho registrátora doménových mien. Jasne ukazujú klady a zápory registrátora, takže sa pred zakúpením obchodného mena online môžete rozhodnúť o poskytovateľovi domény.

8. Skryté poplatky

Pri začatí podnikania môžete hľadať registrátora domén, ktorý ponúka lacné názvy domén a nemá žiadne skryté poplatky. Skryté náklady vás však môžu ovplyvniť v ktorejkoľvek fáze. V sekcii o cenách vyššie sme hovorili o potvrdení celkovej ceny s poskytovateľom domény. Ale skryté poplatky sú dôležité aj pri samostatnej diskusii.

Niektorí z registrátorov domén nepovažujú za potrebné zobrazovať čestné ceny. Najlepším spôsobom, ako odhaliť skryté poplatky, je pozorovanie * znamienka s cenou domény. Znamená to, že informácie nie sú úplné.

Mali by ste nasledovať znak *, aby ste videli oznámenie uvedené spolu s ním. Ak si nie ste istí, obráťte sa na zástupcu registrátora domény. Niekedy sú skryté poplatky také veľké, že môžu veľmi vážne ovplyvniť váš rozpočet. Pred stlačením tlačidla zaplatiť si musíte byť 100% istí cenou.

9. Podpora Live Chat

Zákaznícka podpora je spoločná so službami webhostingu. Väčšina registrátorov domén uprednostňuje e-mailovú podporu alebo podporu založenú na lístkoch. Na svoje webové stránky pridávajú časté otázky a vedomosti, aby odpovedali na všeobecné otázky používateľov. Málo poskytovateľov však tiež ponúka podporu živého chatu pri kúpe domény.

Podpora živého chatu pomáha začiatočníkom získať riešenia rýchlo. Ak napríklad chcete pridať servery názvov do svojho názvu domény a ste na paneli správy domén nový, môžete požiadať zástupcu podpory, aby to urobil..

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako si vybrať najlepšieho registrátora názvu domény na kúpu vašej domény.

Ak sa vám tento príspevok páčil, môže sa vám tiež páčiť náš podrobný sprievodca, ako začať blog.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map