10 najlepších služieb CDN na urýchlenie vášho webu (2020)

najlepšie služby CDN


Hľadáte najlepšie služby WordPress CDN?

Siete na doručovanie obsahu (CDN) ukladajú obsah z vášho webu do vyrovnávacej pamäte na viacerých serveroch v rôznych geografických polohách. Poskytuje obsah návštevníkovi vášho webu prostredníctvom servera, ktorý je im najbližší.

V tomto článku budeme zdieľať niektoré z najlepších služieb CDN pre WordPress, ktoré vám môžu pomôcť zrýchliť vaše webové stránky.

1. StackPath CDN

StackPath

StackPath je jednou z najlepších služieb CDN pre webové stránky WordPress. StackPath je predtým známy ako MaxCDN. Má inteligentný systém ukladania do vyrovnávacej pamäte, mechanizmus okamžitého preplachovania a vlastné pravidlá vyrovnávacej pamäte na zvýšenie výkonu vašich stránok. StackPath CDN vlastní rozsiahlu sieť serverov na všetkých kontinentoch.

Dodáva sa s analýzou v reálnom čase, vlastnými EdgeRules, možnosťou segmentovaného sťahovania a skriptovaním bez serverov. Základný plán môže mať až 1 TB mesačnej šírky pásma.

Cena: Jeho cena začína od 20 dolárov mesačne. Služba prvého mesiaca je bezplatná.

2. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN je jednou z najvýkonnejších sietí na doručovanie obsahu, ktorá prichádza s 34 dátovými centrami po celom svete. Môžete nainštalovať ich doplnok WordPress s názvom CDN Enabler, aby ste ľahko integrovali KeyCDN do vášho webu WordPress.

Najlepšie na tom je, že doplnok umožňuje vymazať vyrovnávaciu pamäť vašej zóny CDN priamo od správcu programu WordPress. To znamená, že na vymazanie vyrovnávacej pamäte sa nemusíte prihlasovať na hlavný panel KeyCDN.

Cena: Má pravidlá priebežného platby a poplatky za používanie. KeyCDN ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

3. Sucuri

Šučur

Sucuri je najlepšia služba zabezpečenia, monitorovania a ochrany webových stránok. Okrem bezpečnosti ponúkajú aj riešenie CDN na optimalizáciu výkonu a rýchlosti vášho webu WordPress. Je vybavený viacerými možnosťami ukladania do vyrovnávacej pamäte pre všetky typy webových stránok.

Ich CDN beží na sieti Anycast s globálnou distribúciou serverov. Konfigurácia pre Sucuri CDN má vlastné možnosti na maximalizáciu rýchlosti webových stránok.

Možno budete chcieť skontrolovať recenziu Sucuri, kde nájdete viac informácií o ich službách.

Cena: Základný plán stojí 199,99 dolárov ročne.

4. Zákal

CloudFlare

Cloudflare je vynikajúca služba pre webový výkon a zabezpečenie. Má najväčšiu platformu cloudovej siete so 180 dátovými centrami po celom svete a zabezpečovala viac ako 16 miliónov domén. Môžete ho použiť na urýchlenie vašich webových stránok, mobilných aplikácií a rozhraní API.

Ponúka bezplatný doplnok a s minimálnou konfiguráciou drasticky zlepšuje výkon stránok WordPress. Chráni tiež vašu webovú stránku pred útokmi DDoS a škodlivým obsahom.

Cena: Pro plán začína od 20 dolárov mesačne. Poskytujú tiež bezplatný účet so základnými funkciami.

5. Amazon CloudFront

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront je AWS integrovaná služba CDN, ktorá doručuje obsah vašich webových stránok vašim návštevníkom okamžite. Sieť AWS podporuje CDN svojimi ďalšími službami a ponúka vysokú prenosovú rýchlosť po celom svete. Je to pokročilá služba pre vývojárov a programátorov.

Ako už bolo povedané, budete musieť vyriešiť miernu krivku učenia, aby ste mohli nastaviť Amazon CloudFront.

Cena: Má model priebežného financovania a účtuje sa iba za službu, ktorú používate. S AWS získate tiež bezplatné skúšobné verzie na krátku dobu.

6. CacheFly

CacheFly

CacheFly je jednou z najstarších sietí na doručovanie obsahu na trhu. Na základe siete Anycast vám pomôžu zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok a rýchlo doručia obsah. Táto služba CDN streamuje videá a podcasty rýchlosťou blesku.

Kedykoľvek potrebujete pomoc, môžete sa spojiť s vynikajúcim tímom podpory, ktorý vám môže odpovedať na vaše prípadné otázky týkajúce sa CDN.

Cena: Počiatočné náklady na malé obchodné plány sú 245 dolárov mesačne platené ročne. Pri platbe vopred dostanete aj 2 mesačný bezplatný servis.

7. Rackspace

Rackspace

Rackspace je prémiová cloud computingová služba, ktorá využíva sieť spoločnosti Akamai a streamuje obsah až na 200 miest po celom svete..

Podporuje obchody elektronického obchodu, webové stránky WordPress, webové aplikácie, mobilné aplikácie a ďalšie. Je to trochu technicky zdatná služba a na jej nastavenie sú potrebné pokročilé znalosti.

Cena: Je to služba „pay-as-you-go“, takže môžete platiť iba za šírku pásma, ktorú spotrebujete. Táto služba je plne škálovateľná na zvládnutie akéhokoľvek dopravného zaťaženia.

8. Google Cloud CDN

Google Cloud CDN

Google Cloud CDN je nízkonákladová sieťová služba na doručovanie obsahu. S 90 servermi po celom svete má najrýchlejšie doručenie obsahu vašim používateľom na akomkoľvek mieste. Je dodávaný s rýchlym načítaním stránky a zvyšuje interakciu používateľov na vašom webe. Google Cloud CDN poskytuje jedinú adresu IP všetkým používateľom a nepotrebuje žiadne regionálne DNS.

Na zabezpečenie vášho webu je k dispozícii bezplatné SSL. Je integrovaný s platformou Google Cloud Platform a môžete povoliť CDN pomocou jediného začiarkavacieho políčka.

Cena: Ak chcete získať prístup k službe CDN, musíte sa zaregistrovať do platformy Google Cloud Platform. Cena platformy Google Cloud Platform závisí od vášho použitia.

9. Microsoft Azure CDN

Microsoft Azure CDN

Ak hľadáte bezpečnú a spoľahlivú sieť na doručovanie obsahu, potom je Microsoft Azure CDN perfektnou voľbou. Má globálne pokrytie a masívne škálovateľnosť pre doručovanie obsahu. Integruje sa so všetkými službami Azure, vďaka ktorým je riešenie CDN užitočnejšie.

Azure CDN znižuje čas načítania stránky, šetrí šírku pásma a zrýchľuje webové stránky. Funguje to skvele s webmi, aplikáciami a herným softvérom.

Cena: Funguje to na priebežnom modeli.

10. Imperva

Imperva

Imperva je jednou z najlepších služieb CDN, ktorá využíva nástroje inteligentného ukladania do pamäte cache, vysokorýchlostného ukladania a optimalizácie. Dodáva sa s pokročilou technológiou strojového učenia pre dynamické ukladanie do pamäte cache. Okamžite môžete vymazať vyrovnávaciu pamäť a máte vlastné možnosti ovládania vyrovnávacej pamäte.

Dátové centrá sú strategicky umiestnené vo všetkých regiónoch po celom svete, aby poskytovali obsah zo servera, ktorý je bližšie k používateľom. Imperva optimalizuje obsah, automatizuje kompresiu a robí oveľa viac ako prémiu za službu CDN.

Cena: Musíte požiadať o cenovú ponuku.

To je všetko.

Dúfame, že tento článok vám pomohol nájsť najlepšie služby CDN pre vaše webové stránky WordPress. Po nasadení služby, ktorú ste si vybrali, zabezpečte vykonanie testu rýchlosti webových stránok. Môžete si tiež pozrieť našu podrobnú príručku o tom, ako vytvoriť webovú stránku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map