100+ zaujímavých štatistík a skutočností WordPress (2020)

Wordpress-štatistiky-Fakty


Hľadali ste zaujímavé štatistiky a fakty WordPress? Ak uvažujete o začatí blogu alebo webovej stránky na WordPress, možno hľadáte informácie o sile WordPress a nejaké tvrdé dôkazy o tom, čo dokáže. Alebo možno ste fanúšikom WordPress a chcete presvedčiť ostatných, že by sa mali pripojiť k úžasnej komunite WordPress a potrebujete štatistiku na zálohovanie svojich nárokov. Nech už ste kdekoľvek, ak hľadáte štatistiku WordPress, ste na správnom mieste!

Pripravte sa na hlboký ponor do 100+ zaujímavých štatistík a faktov WordPress. Pretože toto je hlavný zoznam štatistík WordPress, tu je obsah, ktorý vám pomôže v tomto článku a nájde presnú štatistiku alebo skutočnosť, ktorú hľadáte.

Predtým, ako skočíme do týchto úžasných štatistík WordPress, poďme hovoriť o základoch toho, čo je WordPress.

Čo je to WordPress?

WordPress je online softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete použiť na vytvorenie webovej stránky. Je to jeden z najjednoduchších a najvýkonnejších systémov na správu obsahu pre webové stránky a blogy, ktoré sú dnes k dispozícii, a je tiež možné si ho stiahnuť a nainštalovať.

what-is-wordpress

Je dôležité si uvedomiť, že existujú dva typy typov WordPress, WordPress.org a WordPress.com. Tu sú rozdiely medzi dvoma:

  • WordPress.org – WordPress.org je bezplatný softvér, ktorý je k dispozícii na stiahnutie a možno ho nainštalovať do ktorejkoľvek hostiteľskej spoločnosti WordPress.
  • WordPress.com – WordPress.com je hosťované riešenie.

V tomto článku sa zameriavame hlavne na štatistiky WordPress.org, ale sú tu zahrnuté aj niektoré štatistiky WordPress.com. Ak chcete podrobnejšie rozpis rozdielov medzi WordPress.org a WordPress.com, prečítajte si náš článok, WordPress.com vs WordPress.org – Je jeden skutočne lepší ako druhý?

súvisiace: Recenzia WordPress: MUSÍTE si prečítať pred spustením stránky

Teraz sa dostaneme do týchto úžasných štatistík WordPress!

Popularita WordPress – štatistika, fakty a čísla

WordPress sa stal najobľúbenejším systémom na správu obsahu (CMS) na svete. Milióny blogerov a firiem, veľkých i malých, sa rozhodli spustiť svoje webové stránky pomocou WordPress. Tu je niekoľko štatistík a faktov, ktoré poukazujú na popularitu WordPress.

wordpress-popularity-štatistiky

1. WordPress ovláda 32% internetu. (W3Techs)

2. Podobne WordPress ovláda viac ako 75 miliónov webových stránok. (WordCamp)

3. Vyhľadávanie výrazu „WordPress“ spoločnosťou Google vám prinesie približne 2 060 000 000 výsledkov. (Google)

4. Podiel WordPressu na globálnom trhu správy obsahu je 60,2%. (Časopis vyhľadávača)

5. WordPress získava viac jedinečných návštevníkov mesačne ako Amazon a to isté ako Facebook (ale s 25x menším počtom zamestnancov). (Codeinwp)

6. Viac ako 60 miliónov ľudí si vybralo WordPress, aby posilnili svoje webové stránky alebo blog. (WordPress)

7. WordPress využíva 14,7% z najvýznamnejších 100 webových stránok. (WPBeginner)

8. Od roku 2014 sa každý deň vytvára desiatky tisíc nových stránok WordPress.com. (WordPress)

9. V decembri 2018 bolo v sieti Google 3030 vyhľadávaní výrazov WordPress (Trendy Google)

10. Používatelia webu WordPress.com každý mesiac vyprodukujú asi 136,2 milióna nových blogových príspevkov a 77,7 milióna nových komentárov. (WordPress)

11. Každý mesiac si na stránkach WordPress.com prezerá viac ako 20,7 miliárd blogových stránok vyše 409 miliónov ľudí. (WordPress)

12. Každý deň sa k top 10 miliónom webových stránok sledovaných spoločnosťou W3Techs pripojí viac ako 1014 webov WordPress a 496 obchodov WooCommerce. (WPBeginner)

13. WordPress je 10-krát obľúbenejší ako Joomla a 8,9-krát obľúbenejší ako Drupal. (WebSiteBuilder)

WordPress Development – Štatistiky a fakty

WordPress prešiel dlhú cestu od svojho uvedenia na svet. Pozrite sa na tieto zaujímavé štatistiky WordPress, ktoré ukazujú vývoj WordPressu v priebehu rokov a ako sa to stalo teraz..

Wordpress-štatistiky, vývoj

1. WordPress vydali jeho zakladatelia Matt Mullenweg a Mike Little ako vidlica b2 / cafelog. (Wikipedia)

2. Prvá verzia programu WordPress bola vydaná 27. mája 2003, vďaka čomu je program WordPress starší ako Twitter a Facebook. (WPBeginner)

3. WordPress nevlastní žiadna spoločnosť. Spoluzakladateľ WordPress Matt Mullenweg vytvoril neziskovú organizáciu WordPress Foundation, aby chránil slobody, ktoré ponúka licencia na softvér s otvoreným zdrojom. (WPBeginner)

4. WordPress.org nemá generálneho riaditeľa. Projekt vedú dobrovoľní vývojári z celého sveta. (WPBeginner)

5. Ktokoľvek môže upravovať alebo pridávať k základnému kódu WordPress, pretože je klasifikovaný ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom licencovaný v rámci GPL. (WordPress.org)

6. WordPress je napísaný v programovacom jazyku PHP a používa databázu MySQL. (WPBeginner)

7. WordPress 5.0, najnovšia verzia WordPress, bola doteraz stiahnutá 19 074 521 krát. (Pozrite sa, ako rýchlo Počítadlo WordPress ide hore!)

8. K dnešnému dňu bolo vydaných celkom 98 verzií WordPress. (WordPress)

9. Do WordPress 4.9 prispelo 443 ľudí, z toho 185 sa ich zúčastnilo po prvýkrát. (CodeinWP)

10. Iba 22,4% webových stránok WordPress používa najnovšiu verziu softvéru (5.0). (WordPress.org)

11. Hlavné hlavné aktualizácie programu WordPress sa vydávajú v priemere každých 152 dní. (CodeinWP)

12. Komunita za programom WordPress prevádzkuje aj sesterské projekty ako bbPress, BuddyPress a GlotPress. (WPBeginner)

13. Softvér WordPress obsahuje programovacie jazyky PHP, MySQL, Javascript, HTML a CSS. (WPBeginner)

Komunita WordPress – Štatistika a fakty

Komunita WordPress je plná rozmanitých a zanietených používateľov. Pozrite sa na tieto úžasné štatistiky, ktoré preukazujú, aká bohatá a jedinečná je komunita WordPress.

wordpress Spoločenstva Štatistiky

1. WordPress nie je len pre blogerov, firmy a publikácie. Vzdelávacie inštitúcie ako Cornell University, Harvard Blogy, University of Maine a Des Moines University sú na WordPress. (WPBeginner)

2. Niektoré vládne webové stránky, ktoré používajú WordPress, zahŕňajú švédske oficiálne stránky, policajné správy Milwaukee, misiu Spojených štátov amerických v Ženeve a úradný vestník Filipínskej republiky. (WebSiteBuilder)

3. Medzi významných používateľov webu WordPress.com patria TechCrunch, TED, CNN, Národná futbalová liga, UPS a ďalšie. (WordPress)

4. Medzi ďalšie špičkové webové stránky a spoločnosti, ktoré používajú WordPress, patria Forbes, Mashable, New York Times, Samsung, PlayStation a Coca-Cola. (skúsený)

5. WordPress je najobľúbenejší u firiem a najmenej obľúbený u spravodajských serverov. (krútiaci moment)

6. Medzi celebrity, ktorí používajú WordPress, patria Jay Z, Russel Brand, Sylvester Stallone a Kobe Bryant. (skúsený)

7. WordPress je úplne preložený do 68 jazykov a čiastočne preložený do desiatok ďalších. (WPBeginner)

8. Stiahnutia angličtiny teraz oficiálne prekonajú neanglické stiahnutia softvéru WordPress. (WordPress.org)

9. WordPress.com hostí blogy napísané vo viac ako 120 jazykoch. Hlavné jazyky sú angličtina s 71%, španielčina s 4,7%, indonézčina s 2,4% a portugalčina (Brazília) s 2,3%. (WordPress)

10. Na oficiálnom fóre podpory WordPress sa nachádza 2 030 000+ tém. (Codeinwp)

Udalosti WordPress – fakty a štatistika

Fanúšikovia programu WordPress na celom svete sa spoja, aby sa navzájom učili pri udalostiach WordPress, ako je WordCamp. Pozrite sa na tieto štatistiky, ktoré ukazujú, ako láska WordPress spája ľudí.

Wordpress-štatistiky-events-wordcamp-

1. Prvý WordCamp zorganizoval v San Franciscu Matt Mullenweg v roku 2006. (WordCamp)

2. Doteraz sa v 65 krajinách uskutočnilo 932 WordCampov. (WordCamp)

3. Všetci organizátori a rečníci programu WordCamp sú neplatení dobrovoľníci – robia to pre lásku WordPress. (WordCamp)

4. Na podujatí WordCamp v Európe 2017 sa zaznamenalo rekordné zhromaždenie 1900 ľudí z viac ako 79 krajín. (SoftwareFindr)

5. Ak sa nemôžete osobne dostať na udalosť programu WordCamp, môžete bezplatne sledovať záznamy udalostí na stránke WordPress.tv. (WordPress.tv)

6. Stovky tisíc používateľov WordPressu sa zhromažďujú na mesačných stretnutiach v 436 mestách po celom svete. (WordPress)

7. Okrem udalostí WordCamp sa po celom svete odohráva veľa ďalších udalostí WordPress. Získajte zoznam nadchádzajúcich udalostí WordPress.org.

Doplnky WordPress – Štatistika, fakty a čísla

Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre vaše webové stránky WordPress. Pomocou doplnkov môžete webovú stránku WordPress vylepšiť ešte výkonnejším spôsobom, ako už je. Pozrite sa na tieto fascinujúce štatistiky a fakty o doplnkoch WordPress.

wordpress-plugin-kredit

1. Počet stiahnutí doplnkov WordPress v roku 2016 prekročil celkový počet stiahnutí 1,48 miliárd. (WPBeginner)

2. V oficiálnom adresári doplnkov WordPress je 54 257 doplnkov zdarma, pričom každý deň sa pridáva viac. (WordPress)

3. Medzi najobľúbenejšie bezplatné doplnky WordPress patrí Kontaktný formulár 7, Yoast SEO, Akismet Anti-Spam a Jetpack od WordPress.com, z ktorých každý má viac ako 5 miliónov aktívnych inštalácií. (WordPress.org)

4. Jedným z najobľúbenejších platených doplnkov pre WordPress je Visual Composer s 2340 jednotkami predanými za týždeň. (skúsený)

5. Na CodeCanyon je vyše 6 000 prémiových doplnkov WordPress. Najpredávanejšími produktmi sú Visual Composer, Slider Revolution, LayerSlider a UberMenu. (Codeinwp)

6. V CodeCanyon sa 80% vyhľadávaní zameriava na funkčnosť (t. J. Jazdce, formuláre, kalendáre). (Codeinwp)

7. Najobľúbenejší doplnok eCommerce, WooCommerce, je nainštalovaný na viac ako 3 miliónoch webových stránok s viac ako 58 miliónmi stiahnutí. (WPBeginner)

8. Woocommerce ovláda 9% všetkých online obchodov. (Postavený pomocou)

9. Najobľúbenejší bezplatný tvorca stránok je Elementor s viac ako 430 000 novými stiahnutiami každý týždeň. (SoftwareFindr)

10. Hello Dolly je úplne zbytočný, ale dosť ikonický doplnok. Doplnok zobrazuje v pravom hornom rohu obrazovky správcu náhodný text piesne Hello Dolly od Louisa Armstronga. (WPBeginner)

Témy WordPress – štatistika, fakty a čísla

Témy WordPress poskytujú vášmu webu okamžitú prestavbu. Existujú tisíce bezplatných a platených tém WordPress, ktoré si môžete stiahnuť, aby ste svojim webom poskytli presný vzhľad, aký chcete. Pozrite sa na tieto štatistiky o témach WordPress.

Wordpress-štatistiky-themes

1. Témy boli prvýkrát predstavené v roku 2005 s prvou novou predvolenou témou WordPress s názvom Kubrick. (WPBeginner)

2. WordPress každý rok vydáva novú predvolenú tému. (Elegantné motívy)

3. Bezplatný adresár tém WordPress.org obsahuje viac ako 5 800 bezplatných tém WordPress. (WPBeginner)

4. Najobľúbenejšou témou WordPress je väzba medzi Divi a Genesis, z ktorých každá sa používa na 10% všetkých webových stránok WordPress, celkovo 20%. (Malé obchodné trendy)

5. Komerčné predajne tém WordPress predávajú tisíce tém s priemernou cenou 40 dolárov za tému. (WPBeginner)

6. Avada by ThemeForest je jednou z najobľúbenejších tém WordPress všetkých čias s viac ako 450 000 zákazníkmi. (ThemeForest)

7. 25% všetkých tém WordPress na ThemeForest zarobilo najmenej 2 500 dolárov mesačne. A 50% ich tém zarobilo najmenej 1 000 dolárov za mesiac. (Envato)

8. 93% celkového predaja ThemeForest pochádza z responzívnych tém. (Codeinwp)

9. Viac ako 70% vyhľadávaní ThemeForest sa zameriava na špecializované témy. (Codeinwp)

10. 2 125 962 je počet, koľkokrát používatelia zmenili tému WordPress iba v mesiaci september 2018. (WordPress.com)

Čítaj viac: Najlepšie WordPress Témy.

Zabezpečenie WordPress – štatistika a fakty

Pretože WordPress je najobľúbenejší softvér CMS na svete, je spoločným cieľom pokusov o hackovanie. Existuje mnoho spôsobov chrániť svoje webové stránky WordPress vrátane aktualizácií vašich doplnkov a výberu silného hesla, tu však uvádzame niektoré štatistické údaje o zabezpečení WordPress.

1. 83% všetkých webových stránok založených na CMS, ktoré boli hacknuté v roku 2017, používalo WordPress, čo má zmysel, pretože WordPress má 60% podiel na trhu CMS. (WPBeginner)

2. 39% hacknutých webových stránok WordPress používalo zastaranú verziu softvéru. (WPBeginner)

3. Takmer 50% webov WordPress je postihnutých chybou zabezpečenia spôsobenou zastaralým alebo zle kódovaným doplnkom alebo témou WordPress. (WPBeginner)

4. 52% nahlásených zraniteľností zabezpečenia WordPress sa týka doplnkov WordPress. (KeyCDN)

5. Zraniteľnosť doplnku WordPress viedla k Panama Papers Leak, najväčšiemu porušovaniu údajov novinárov v histórii, keď sa využilo vyše 4,8 milióna e-mailov. (Wordfence)

6. Približne 8% stránok WordPress bolo napadnutých kvôli slabému heslu. (WPBeginner)

7. Iba 11,45% webových stránok WordPress používa šifrovanie SSL od roku 2016. (WPBeginner)

8. Google každý týždeň blokuje približne 20 000 webových stránok na malware a približne 50 000 na phishing. (WPBeginner)

9. Wordfence za posledných 30 dní zablokoval 3 236 017 356 útokov na weby WordPress. (Wordfence)

10. Štyri najbežnejšie infekcie škodlivého softvéru WordPress sú Backdoor, Drive-by Downloads, Pharma hacks a Malicious presmerovania. (Smashing Magazine)

11. WordPress má vstavaný systém automatických aktualizácií, ktorý sa automaticky aktualizuje pre menšie vydania a môže tlačiť na automatické aktualizácie doplnkov, ak sa zistí vážna zraniteľnosť. (WPBeginner)

Ďalšie podrobnosti by ste si mali prečítať v konečnej príručke zabezpečenia WordPress. Prečítajte si tiež naše články o knihách WordPress vrátane kníh o bezpečnosti a najlepších bezpečnostných doplnkov WordPress.

Skontrolujte tiež: Kontrola zabezpečenia webových stránok WordPress

WordPress Economy – Štatistika, fakty a čísla

WordPress poháňa viac miliárd dolárové hospodárstvo a vytvára tisíce pracovných miest po celom svete. Pozrite sa na tieto úžasné štatistiky o ekonomike WordPress, ktoré dokazujú, že môžete zarobiť peniaze aj z WordPress.

wordpress-ekonomika Štatistika

1. WordPress ovláda viac miliárd dolárové hospodárstvo. Mnoho spoločností a odborníkov na celom svete predáva produkty, služby a riešenia založené na systéme WordPress. (WPBeginner)

2. Najziskovejšie spoločnosti WordPress sú Automattic s výnosom 1,3 miliardy dolárov, nasledované spoločnosťou Envato za 94 miliónov dolárov a WPEngine s 73 miliónmi dolárov. (WebSiteBuilder)

3. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžu jednotlivci zarobiť peniaze z programu WordPress: ako návrhár webových stránok WordPress, vývojár doplnkov / tém, nezávislí pracovníci SEO, nezávislí pracovníci údržby webových stránok, autor obsahu obsahu WordPress a ďalšie..

4. Priemerná mzda za „Wordpress jobs“ je 66 467 dolárov. (SimplyHired)

5. Priemerný plat pre vývojárov WordPress v USA je 79 000 dolárov. (skúsený)

6. Klient, ktorý hľadá vlastnú stránku WordPress, zvyčajne platí vzdialenému nezávislému pracovníkovi od 3 000 do 15 000 dolárov. (ManageWP)

7. Vlastné webové stránky WordPress môžu stáť až 100 000 dolárov. (PostStatus)

8. Najdôležitejšie zručnosti vo svete programovania sú PSD na WordPress a WordPress Pluginy. (Upwork)

9. Pri vyhľadávaní výrazu „WordPress jobs“ Google vyhľadá približne 1 250 000 výsledkov. (Google)

10. Od januára 2015 bolo na Freelancer.com ukončených 243 161 projektov WordPress. Celková hodnota je 60 571 205 $. (Codeinwp)

11. 25% používateľov WordPressu žije z CMS na plný úväzok. (krútiaci moment)

Rôzne WordPress Štatistiky a fakty

O programe WordPress je toľko úžasných štatistík a faktov, že sa všetky nezmestia do konkrétnej kategórie. Tu je niekoľko rôznych štatistík WordPress, ktoré môžete vyskúšať.

1. WordPress.com dostane v priemere mesiac viac ako 20 000 žiadostí o podporu. (WordPress)

2. Iba 70,399,151 súborov bolo na WordPress.com nahratých iba v decembri 2018. (WordPress.com)

3. Twitter bol minulý mesiac vložený na weby WordPress.com viac ako 200 000-krát. (WordPress.com)

4. Služba YouTube bola v decembri 2018 vložená na weby WordPress.com viac ako 2 milióny krát a služba Flickr bola vložená viac ako 3 milióny krát toho istého mesiaca. (WordPress.com)

5. Slávne logo WordPress „W“ navrhol Jason Santa Maria v roku 2005. (WordPress)

6. Christine Selleck Tremoulet, plodná blogerka a priateľka spoluzakladateľky WordPress Mullenweg, navrhla meno WordPress. (Wikipedia)

7. Streda je najobľúbenejší deň na stiahnutie programu WordPress, zatiaľ čo nedeľa je najmenej obľúbeným dňom. (WPCentral)

8. WordPress môže byť nainštalovaný do 5 minút alebo menej. (WordPress)

9. 83,5% webových stránok WordPress používa službu Google Analytics. Pozrite si tento článok o najlepších doplnkoch pre analýzu WordPress. (WebSiteBuilder)

10. WordPress má vstavanú funkciu viacerých miest, ktorá je v predvolenom nastavení skrytá. Umožňuje vám vytvoriť sieť webových stránok pomocou rovnakej inštalácie WordPress. Vyskúšajte tento článok o najlepších doplnkoch pre siete viacerých miest WordPress. (WPBeginner)

Zábava WordPress Štatistiky a fakty

Nakoniec, svet WordPress je zábavné miesto, aby sme ho pochopili, takže vieme, či toho nemáte dosť. Vychutnajte si tieto náhodné zábavné fakty o WordPress.

wordpress-neoficiálne-maskot

1. Wapuu je neoficiálny maskot WordPress, pôvodne vytvorený aktívnymi členmi japonskej komunity WordPress. (krútiaci moment)

2. Pre každé podujatie WordCamp je k dispozícii Wapuu a tiež niekoľko ďalších špeciálnych variácií Wapuu. (Wapu.us)

3. Vývojári jadra WordPress sú milovníci jazzovej hudby, takže každé hlavné vydanie WordPress je pomenované po slávnom jazzovom hudobníkovi. (WordPress.org)

4. Wiggle WordPress je neoficiálny tanec ľudí WordPress. Pieseň si objednala Zack Katz z GravityView. (WPShout)

5. Spoločnosť za automatickým WordPress.com zatvorila svoju krásnu kanceláriu v San Franciscu, pretože sa ich zamestnanci prestali objavovať. (kremeň)

6. WordPress sa používa na riadenie systému navádzania rakiet. (Dion Hulse, hlavný vývojár @ WordPress)

Dúfame, že ste sa tešili viac informácií o WordPress pomocou týchto zaujímavých štatistík, faktov a prieskumov WordPress. Ak stále chcete objavovať ďalšie úžasné informácie, tipy a triky týkajúce sa programu WordPress, môžete si prečítať náš článok o tom, ako začať blog a zvyšovať príjem na strane (pomocou WordPress)..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map