7 najlepších služieb podcastingu 2020 Porovnané a recenzované

v porovnaní s najlepším podcastovým hostingom


Plánujete vytvoriť svoj vlastný kanál podcastov?

Spustenie podcastu môže byť skvelým spôsobom, ako osloviť tisíce ľudí každý deň a zdieľať s nimi svoj zvukový obsah. Problém je však v tom, že hoci podcasting znie rovnako jednoducho ako nahrávanie súborov a ich vysielanie, v skutočnosti je to o niečo viac.

Tento proces môže byť zastrašujúci, ak ste začiatočník, od výberu robustného hostenia podcastov až po výber najlepších zariadení a zaznamenanie súborov. Môžete tiež zvážiť náš článok o tom, ako začať podcast.

V dnešnom článku vám vysvetlíme, ako zvoliť najlepší hosting podcastov.

Začnime teda.

Ako si vybrať dobrý hosting podcastov pre svoj kanál

Ak ste začiatočník, môže byť trochu skľučujúce rozhodnúť sa, pre ktorý hostiteľský kanál sa rozhodnete. Pri výbere je potrebné zvážiť niekoľko faktorov.

 • Dobré možnosti prevádzkyschopnosti a šírky pásma.
 • ponúka nahrávanie FTP
 • umožňuje označovanie ID3, takže môžete pridať informácie o podcaste, ako je meno interpreta, žáner, číslo stopy atď.
 • ponúka neobmedzený čas nahrávania

Posledný bod sa však môže líšiť v závislosti od počtu nahrávok, ktoré plánujete odovzdať za mesiac. Ak chcete iba jednu alebo dve krátke nahrávky, nepotrebujete skutočne neobmedzené hodiny nahrávania.

Napriek tomu sa pozrime na najlepšie hostingové služby podcastov, ktoré sú nielen spoľahlivé, ale aj super výkonné.

1. PodBean

Podbean, hosting podcastov

PodBean je jedným z najviac odporúčaných a najmocnejších poskytovateľov hostingu podcastov, ktorý môže byť pre vás skvelou voľbou. Je to kompletné riešenie na vytváranie, správu a propagáciu vašich podcastov bez akýchkoľvek problémov.

S PodBean môžete vytvárať neobmedzené podcasty s neobmedzeným ukladacím priestorom a šírkou pásma. Jeho služba hostenia médií ponúka hladkú platformu pre vaše audio a videá. Pomocou tejto aplikácie môžete tiež spojiť svojich sledovateľov, získať spätnú väzbu a urobiť omnoho viac. Nástroj na zdieľanie v spoločnosti PodBean vám uľahčí zdieľanie podcastov so svetom hneď po jeho zverejnení.

Umožňuje vám tiež prispôsobiť kanál odovzdaním vlastného loga, zmenou rozloženia a dokonca aj použitím vlastného názvu domény, ak už existuje. Ak chcete vedieť, ako funguje váš podcast, môžete jednoducho skontrolovať štatistiky a zistiť, či sa ľuďom páči to, čo publikujete.

2. BuzzSprout

buzzsprout, hosting podcastov

BuzzSprout je vynikajúca hostingová služba podcastov, ktorá vám umožní ľahko hostovať, propagovať a sledovať svoj podcast. Stačí nahrať podcast a zvyšok nechať na server BuzzSprout. Automaticky optimalizuje vaše epizódy pridaním vašich ID3 značiek, typov súborov atď. Potom ich môžete okamžite publikovať alebo naplánovať, kedykoľvek budete chcieť.

Ak chcete získať viac expozície, urobte svoju prácu ľahko zistiteľnou prepísaním epizód v službe BuzzSprout. Môžete tiež efektívne využívať značky kapitol, čo používateľom uľahčuje prehľadávanie podcastov. aby používatelia mohli navigovať do svojich obľúbených segmentov, sledovať, čo sa práve deje, alebo preskočiť spoilery, ktoré nechcú počuť. Má zadarmo plán na prvých 90 dní.

3. Blubrry

Blubrry hosting, podcast hosting

Blubrry je ďalšia populárna a vysoko odporúčaná hostingová služba podcastov, ktorá obsahuje úžasné funkcie. Ak ste už hostili svoj podcast v inej hostingovej službe, môžete bez námahy migrovať svoj kanál na Blubrry bez zaplatenia jedinej penny navyše. CDN svetovej triedy má svoje dátové centrá v 35 rôznych krajinách po celom svete.

A nielen to, s Blubrry, môžete mať tiež skvelé možnosti pre SEO, označovanie MP3, FTP a nahrávanie na webe medzi tony ďalších funkcií. A ak chcete publikovať svoj podcast prostredníctvom WordPress, môžete použiť doplnok PowerPress.

blubrry-PowerPress-podcast-WordPress-plugin

Tento doplnok podporuje podcasty Apple a Google a obsahuje integrovaný prehrávač médií HTML5 s podporou vloženia z webových stránok, ako je YouTube.

Možno by ste si mali pozrieť aj doplnky WordPress Podcast.

4. Tranzistor

Tranzistor je ďalším fantastickým hostingom podcastingu pre všetkých podcasterov. S Transistorom môžete mať takmer všetko, čo potrebujete pre svoj podcastový kanál pod jednou strechou. Umožňuje vám vytvoriť ľubovoľný počet relácií. Za to nemusíte platiť nič navyše.

Môžete tiež povoliť členom svojho tímu upravovať a propagovať svoje epizódy. Ak chcete osloviť viac publika, môžete použiť funkciu zdieľania v sociálnej sieti a zdieľať svoju epizódu na rôznych sociálnych platformách. Svoje relácie tiež môžete importovať rýchlo a ľahko. Stačí zadať svoj aktuálny informačný kanál RSS a Transistor ho odtiaľ vezme.

5. Smart Podcast Player

smart-podcast-player

Smart Podcast Player je prehrávač, ktorý hostuje vaše podcasty. Toto je skvelá voľba, ak hľadáte hostenie svojich podcastov na svojom webe a používate prehrávač na hranie vašich podcastov..

S týmto produktom je oveľa jednoduchšie zvýrazniť jednu konkrétnu epizódu podcastu, pieseň alebo zvukový klip. Svoje posledné skladby môžete tiež zvýrazniť prilepením prehrávača kamkoľvek na svoje stránky pomocou lepkavého prehrávača. Umožňuje vám tiež rozšíriť zoznam e-mailov priamo z prehrávača.

6. Libsyn

hosting podcastov, libsyn

Libsyn je skvelé riešenie pre všetkých podcasterov, ako ste vy. Umožňuje vám ovládať všetko, čo súvisí s vašimi podcastmi, ako napríklad hosting, propagácia a speňaženie. Umožňuje tiež skontrolovať štatistiku, aby ste vedeli, ako sa vaše podcasty darí.

Vďaka svojim vlastným mobilným aplikáciám môžete svoje relácie ľahko prispôsobiť. S Libsyn môžete mať skvelú dostupnosť a osloviť niekoľko skúsených podcasterov, ak sa niekedy stretnete s problémom.

7. SoundCloud

SoundCloud je jednou z vedúcich a mimoriadne populárnych hostingových platforiem podcastov. So systémom SoundCloud môžete ľahko nahrávať svoje epizódy a spojiť sa s podcastermi, ako ste vy. Môžete tiež vložiť prehrávače, karty Twitter a načasované komentáre.

SoundCloud je k dispozícii na webe, iOS, Android, Sonos, Chromecast a Xbox One. Je dodávaný s bezplatným plánom, ktorý vám umožní nahrávať epizódy, ktoré sú až 3 hodiny dlhé. Môžete si tiež pozrieť svoje štatistiky a získať základné prehľady s týmto plánom. Ak chcete viac funkcií, môžete svoj plán ľahko upgradovať.

Toto sú niektoré z možností hostenia podcastov, ktoré môžete vyskúšať. Dúfame, že vám tento článok pomôže. Ak ste sa už rozhodli, ktorú z nich si vyberiete, môžete si pozrieť aj článok o najlepších témach WordPress pre podcasting..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map