Ako vybrať najlepší názov domény (9 tipov a nástrojov)

ako zvoliť najlepší názov domény


Chcete založiť web, ale snažíte sa vybrať najlepší názov domény? Dobrý názov domény je dôležitý pre úspech vášho webu alebo blogu. Koniec koncov, takto vás publikum nájde na celosvetovom webe. Takže to nemôže byť iba druhé druhé rozhodnutie; musíte stráviť čas prísť s najlepším možným názvom domény. Okrem toho existuje niekoľko osvedčených postupov týkajúcich sa názvov domén, o ktorých by ste mali vedieť, aby ste si mohli vybrať správny názov domény pre svoj web.

Našťastie sa v tomto článku podelíme o niekoľko tipov a trikov, ako zvoliť najlepší názov domény. Keď nájdete pre svoj web dokonalý názov domény, potom vám ukážeme, ako zaregistrovať svoje doménové meno zadarmo! Poďme začať.

1. Nápady a výskum v rámci brainstormingu

Prvým krokom pri výbere najlepšieho doménového mena je brainstorming niektorých nápadov a vykonanie prieskumu. Ak uvažujete o tom, ako zvoliť názov domény pre svoj blog alebo web, pravdepodobne ste na chvíľu uvažovali o založení blogu alebo firmy. Mali by ste teda mať nejaké predstavy o tom, o čom chcete mať svoj blog alebo o čom bude vaša firma. Toto je dôležité pri výbere najlepšieho názvu domény, pretože názov vašej domény by sa mal týkať vašej firmy a vašej značky.

Začnite s nástrojom na generovanie názvov domén, ktorý vám pomôže prísť s niektorými nápadmi. Vyskúšajte bezplatný generátor názvov webových stránok IsItWP. Stačí zadať 1 alebo 2 kľúčové slová pre svoju firmu alebo blog. Ak napríklad chcete založiť webovú stránku pre účtovníctvo, skúste zadať kľúčové slovo „účtovníctvo“..

isitwp-domain-name-generátor

Po zadaní kľúčového slova stlačte tlačidlo Generovať mená. Generátor vám potom poskytne početné nápady na názov domény, ktoré zahŕňajú vaše kľúčové slovo.

domain-name-nápady-generátor

S generátorom doménových mien, ako je tento, budete môcť na svoju webovú stránku zamyslieť veľa skvelých nápadov s názvami domén.

Nezabudnite, že ak už máte nápad na názov domény, musíte urobiť prieskum, aby ste sa uistili, že ešte nie je prevzatý niekým iným..

2. Vyberte správne rozšírenie domény

Pri výbere názvu domény pre svoj blog alebo web musíte tiež zvoliť správne rozšírenie domény. Prípona domény, ktorá je známa aj ako doména najvyššej úrovne alebo TLD, je jednoducho príponou alebo poslednou časťou názvu domény. Napríklad s názvom domény www.Google.com je .com prípona domény. Dnes sa používa niekoľko rôznych rozšírení domén, medzi najbežnejšie patria:

 • .com (komerčný) – Toto je najobľúbenejšie rozšírenie domény na internete. Pôvodne bol vytvorený pre komerčné podniky, ale teraz ho možno použiť na čokoľvek.
 • .biz (business) – Toto rozšírenie domény bolo vytvorené primárne pre podniky, ktorých uprednostňované názvy domén už boli prevzaté pomocou .com.
 • .org (organizácia) – Pôvodne vytvorený pre neziskové organizácie a charitatívne weby, ale teraz ho môže tento názov používať ktokoľvek.
 • .sieť (sieť) – Alternatíva k populárnemu rozšíreniu domény .com, ktoré môže použiť ktokoľvek, ale bolo pôvodne vytvorené na použitie v sieťovej infraštruktúre.
 • .edu (vzdelávanie) – Toto rozšírenie domény môžu používať iba akreditované vysoké školy, napríklad univerzity.
 • .vláda (vláda) – Toto rozšírenie domény môžu používať iba vládne subjekty.
 • Špecifická krajina – Existujú aj rozšírenia domén pre konkrétne krajiny, napríklad .ca pre Kanadu a .in pre Indiu.

Odporúčame vám držať sa prípony .com pre vaše rozšírenie domény, pretože je to najdôveryhodnejšie a najznámejšie rozšírenie domény. Navyše, pretože .com je tak synonymom pre internet, veľa používateľov štandardne zadáva .com, pretože na to sú zvyknutí. Napríklad, ak je názov vašej domény AccountingByJudy.net, veľa používateľov namiesto toho napíše pamätné rozšírenie domény .com bez toho, aby o tom premýšľalo, a nebude môcť nájsť váš web. Toto je bežné najmä pre používateľov, ktorí nie sú technicky zdatní.

Chcete, aby vaše webové stránky boli čo najľahšie vyhľadateľné a aby sa tiež javili ako dôveryhodné, preto vám odporúčame zvoliť rozšírenie domény .com.

3. Použite kľúčové slová

Kľúčové slová

Pomocou kľúčových slov je dôležitou súčasťou pri výbere najlepšieho názvu domény. Kľúčové slová sú to, ako vyhľadávacie nástroje môžu povedať, o čom je váš web. Keď niekto vyhľadáva vaše kľúčové slovo na internete, ak kľúčové slovo zahrnete do názvu svojej domény, vaša webová stránka má väčšiu šancu sa zobraziť v hornej časti výsledkov vyhľadávania..

Skontrolujte tiež: Najlepšie SEO nástroje na výskum kľúčových slov.

Ak napríklad používateľ vyhľadáva fotografické služby v službách Google a názov vašej domény je PreciousPhotography.com, pravdepodobnejšie sa vaše webové stránky zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania. Aj keď do svojho názvu domény nezadáte kľúčové slová a namiesto toho vyberiete niečo ako PreciousSnaps.com, váš web sa nemusí zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania pre fotografiu. Nájsť názov domény, ktorý je k dispozícii pre hlavné kľúčové slová, napríklad „fotografia“, môže byť ťažké. Ak chcete nájsť perfektnú kombináciu, musíte byť kreatívni a zmiešať kľúčové slovo s inými jedinečnými slovami..

4. Cieľové miestne kľúčové slová

Pokiaľ ide o kľúčové slová, ak máte miestnu firmu, ktorá sa zameriava na konkrétnu geografickú oblasť, mali by ste zacieľovať aj na miestne kľúčové slová v názve vašej domény. Keď používatelia hľadajú firmu alebo službu vo svojej oblasti, zvyčajne k vyhľadávaniu pridajú svoje mesto alebo štát, aby získali výsledky, ktoré sú im blízke. Napríklad „krajinárstvo Phoenix“.

Ak sa chcete zobrazovať vo výsledkoch miestneho vyhľadávania, do názvu domény pridajte miestne kľúčové slovo. Namiesto stránky BobsLandscaping.com použite funkciu BobsLandscapingPhoenix.com, aby sa váš web zobrazil vo výsledkoch miestneho vyhľadávania..

5. Uľahčite písanie a porozumenie

Pri výbere názvu domény môžete byť v pokušení prísť s úplne jedinečným pravopisom, vďaka ktorému bude vaše doménové meno vyniknúť alebo zmeniť pravopis slova, pretože niekto iný si zobral preferované doménové meno. Mali by ste sa však vyhnúť výberu doménového mena, ktoré je pre používateľov príliš ťažké na pochopenie a zadanie.

Ak napríklad zmeníte pravopis slova v názve domény, napríklad ak vezmete názov domény, napríklad ProfessionalPainting.com, a zmeníte ho na ProfssnlPaintng.com, bude pre používateľov ťažšie nájsť váš web. Snažte sa vyhnúť aj dvojitým písmenám. Napríklad je pravdepodobné, že používatelia napíšu nesprávne názov domény, napríklad Glassstatues.com. Je jednoduché a ľahko písateľné.

6. Udržujte to krátke

ľahko zapamätateľné doménové meno

Nikto nechce zadať názov domény s dĺžkou 64 znakov. Nielenže je to nepríjemné pre používateľov, ale tiež zvyšuje šance na preklepy, ktoré vedú k tomu, že váš web nebude nájdený a strata prenosu..

Je omnoho lepšie mať krátke a ľahko zapamätateľné meno domény. Odporúčame vám, aby ste si ponechali názov domény kratší ako 15 znakov.

7. Vyhnite sa číslam a spojovníkom

Vo svojom doménovom názve by ste sa mali vyhýbať používaniu čísel a spojovníkov. Čísla sú pre ľudí často mätúce, pretože ak im poviete „5“, môžu to považovať za „päť“, čo môže viesť k nesprávnemu napísaniu názvu vašej domény. Ak v názve domény potrebujete číslo, pretože je to napríklad v názve vašej firmy, môžete zaregistrovať obe variácie, aby ste sa tomuto problému vyhli..

Budete sa tiež chcieť vyhnúť spojovníkom, pretože spojovníky sú často spojené s spamovými doménami a nechcete, aby si ľudia mysleli, že váš web nie je bezpečný. Pomlčky tiež vedú k pravopisným chybám, pretože mnohí používatelia pri písaní domény zabudnú pridať spojovník.

8. Nebuď generický – buď jedinečný

Existujú milióny registrovaných doménových mien, takže sa musíte uistiť, že vaše doménové meno je jedinečné a nezabudnuteľné. Názov domény nie je iba vaša online adresa, je tiež súčasťou vašej značky. Aj keď je ľahké porozumieť, je dôležité, musí to byť tiež príťažlivé a musí vyjadrovať, kto ste.

Napríklad Insurance.com je druhový a nudný a pravdepodobne ho už niekto vzal. Názov domény, ako je GuardedInsurance.com, je však jedinečný a nezabudnuteľný a vašim potenciálnym zákazníkom hovorí, že ste dôveryhodná spoločnosť. Uistite sa, že názov vašej domény vynikne v mysliach návštevníkov vašich webových stránok.

9. Nenechajte sa holubom

Keď prídete s jedinečným názvom domény, je dôležité, aby ste sa sami tiež nepokrývali. Vybratie názvu domény, ktoré vás vloží do škatule a umožní vám to, aby sa vaše podnikanie spájalo iba s jednou konkrétnou vecou, ​​vám v budúcnosti prinesie problémy, keď chcete rozšíriť a rozšíriť svoje podnikanie.

Predstavte si to: Začínate s výrobou ručne vyrábaných keramických ornamentov a svoje doménové meno vyberte ako CeramicOrnaments.com. V budúcnosti však budete chcieť začať vyrábať ďalšie veci, ako napríklad hrnčeky, taniere, misky atď. Spotrebitelia, ktorí sa zaujímajú o tieto kuchynské riady, by mohli prejsť na vašu webovú stránku alebo ju vôbec objaviť kvôli jej obmedzenému názvu domény. Vyberte názov domény, ktorý vám poskytne priestor na rast.

Tip na bonus: Zaregistrujte svoje doménové meno zadarmo

Po výbere najlepšieho názvu domény musíte zaregistrovať svoje doménové meno, aby ste ho ochránili pred prijatím niekým iným. Okrem toho budete musieť zaregistrovať svoje doménové meno, aby ste mohli začať vytvárať webové stránky.

Ako zaregistrujete názov domény? Mnoho webových stránok alebo niektoré z najlepších spoločností poskytujúcich webhosting ponúkajú registráciu domény spolu s hosťovaním. Odporúčame zvoliť službu Bluehost, pretože môžete získať bezplatné doménové meno, čo je skvelé, ak práve začínate.

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Okrem bezplatného názvu domény ponúka Bluehost našim čitateľom úžasné riešenie týkajúce sa hostenia webových stránok. Ak máte na mysli dokonalé doménové meno, môžete na hosťovaní WordPress získať zadarmo doménové meno, SSL a viac ako 60% zľavu.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Prihláste sa do služby Bluehost ešte dnes, aby ste si mohli nárokovať svoje uprednostňované doménové meno a začať s tvorbou úspešných webových stránok.

Dúfame, že vám tieto tipy pomohli naučiť sa, ako zvoliť najlepší názov domény. Ak sa vám tento príspevok páčil a chcete sa dozvedieť viac o názvoch domén a webových stránkach, pozrite si ďalšie z našich príspevkov na tému Aký je rozdiel medzi názvom domény a webhostingom? (Odhalenie). Môže sa vám tiež zdať, že náš zoznam najlepších registrátorov doménových mien je užitočný pre vaše budúce registrácie domén.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map