Ako vytvoriť e-mail, výbuch správnym spôsobom (bez spamu)

email-blast


Zaujíma vás, ako vytvoriť e-mail výbuch? Výbuch e-mailu sa môže javiť ako najlepší spôsob, ako sprostredkovať vašu správu mnohým ľuďom naraz. Existuje však správny a nesprávny spôsob, ako vykonať e-mail.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť e-mail, ktorý si vyberiete správnym spôsobom (bez spamu), aby ste z maximálneho možného množstva e-mailového marketingu mohli vyťažiť maximum a aby boli vaši odberatelia e-mailov spokojní..

Začnime.

Čo je to výbuch e-mailu?

E-mail výbuch je jednoducho jediná e-mailová správa, ktorá je odoslaná veľkej skupine príjemcov naraz. Pri výbuchu e-mailu nie sú príjemcovia zvyčajne zacieľovaní strategickým spôsobom – skôr všetci dostávajú rovnakú paušálnu správu. Z tohto dôvodu e-mailové útoky už nie sú najlepšou praxou v oblasti e-mailového marketingu a často sa spájajú ako spamový e-mail.

Ak chcete predísť „odstreleniu“ vašich odberateľov pomocou rozsiahlych, irelevantných e-mailov a rozčuľovať ich nevyžiadanou poštou, musíte urobiť e-mail otriasajúcim trochu inak..

V ďalšej časti sa pozrieme na niektoré z rôznych typov e-mailových útokov, ktoré môžete odoslať, a na to, ako odoslať e-mailové útoky bez spamu..

Typy e-mailových útokov

Ako sme už spomenuli, e-mailové útoky nie sú najlepšou praxou v oblasti e-mailového marketingu. Stále však budete mať možnosť efektívne vysielať dôležitú správu veľkej skupine vašich odberateľov súčasne. Tu prichádza segmentácia e-mailov.

Segmentácia e-mailov je v zásade rozdelením odberateľov e-mailov na menšie segmenty na základe stanovených kritérií, ako sú poloha, pohlavie, minulé nákupy, štádium predajného cyklu, frekvencia kupujúcich a ďalšie. Segmentácia e-mailov sa používa na zlepšenie personalizácie vášho e-mailového marketingu. Umožňuje vám poslať relevantnejšiu e-mailovú správu skupine vašich odberateľov. Keďže je správa pre nich relevantnejšia a prispôsobenejšia, nebude sa považovať za spam a predplatitelia budú s väčšou pravdepodobnosťou venovať pozornosť a konať.

Existuje niekoľko rôznych typov „e-mailových útokov“, ktoré môžete poslať svojim odberateľom. Segmentovaním svojho e-mailového zoznamu môžete zefektívniť svoje e-mailové kampane. Pozrime sa na niekoľko príkladov:

Príklad e-mailu 1: Predaj

Predaj v rámci celého obchodu je zvyčajne niečo, o čom budete chcieť informovať všetkých svojich odberateľov e-mailov. Pri niektorých predajoch však budete chcieť segmentovať svoj zoznam e-mailov.

Ak napríklad predávate zimný výstroj, ako sú zimné bundy, zimné čižmy, rukavice a klobúky, vaši predplatitelia, ktorí sa nachádzajú v teplejších oblastiach, oň nebudú mať záujem. Segmentujte svoj e-mailový zoznam podľa polohy, aby ste sa uistili, že odberatelia, ktorí sa nachádzajú v geograficky chladnejších oblastiach, budú tí, ktorí dostanú správu.

Tu je ďalší príklad od Freda Perryho. Chcú oznámiť výpredaj v New Yorku. Pre predplatiteľa, ktorý žije na opačnom konci krajiny alebo dokonca v inej krajine, nebude táto správa pre nich relevantná. Takže by rozdelili svoj zoznam e-mailov a poslali túto správu iba e-mailovým predplatiteľom, ktorí sa nachádzajú v New Yorku a okolitých oblastiach.

fred-Perry-promo-email

Segmentácia vašich predajných e-mailov prispôsobí predaj účastníkovi; keď predaj vyzerá, že bol vyrobený pre nich, je pravdepodobnejšie, že si ich kúpia. Okrem toho neznepokojíte predplatiteľov e-mailov, ktorí nemajú záujem alebo sa nemôžu zúčastniť predaja.

Príklad e-mailu s vysokým rozlíšením 2: Nové produkty

Predstavenie nového produktu je vzrušujúce. Budete v pokušení vystreliť všetkých svojich odberateľov e-mailov a informovať ich o zaujímavých správach. Pamätajte však, že nie všetci vaši odberatelia sa budú o nový produkt nevyhnutne zaujímať.

Ak je napríklad vaším najnovším produktom nová rada pánskej obuvi, vaše oznámenia o odber nebudú mať záujem. Zoznam svojich e-mailov môžete segmentovať a oznámiť nový produkt iba odberateľom e-mailov, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou kúpia.

Za iných okolností predajca automobilov pošle na svoj e-mailový zoznam e-mail s oznámením najnovšieho modelu. Ak však tento e-mail pošlú spotrebiteľom, ktorí si práve kúpili nové auto v poslednej dobe, môžu byť touto správou obťažovaní.

auto-email

Namiesto toho môžu segmentovať svoj zoznam e-mailov, aby poslali správu iba ľuďom, ktorí môžu čoskoro uviesť na trh nové auto.

Príklad e-mailu – výbava 3: Pripomienky poslednej šance

Pri obmedzenej časovej ponuke budete chcieť všetkým svojim odberateľom pripomenúť, aby vykonali nákup skôr, ako bude neskoro, odoslaním e-mailu „poslednej šance“. Tento silný marketingový nástroj spôsobí, že vaši predplatitelia skočia na šancu získať dohodu skôr, ako zmešká. Musíte však segmentovať svoj zoznam e-mailov, aby správu dostali správni ľudia.

Rovnako ako v príklade uvedenom nižšie, Font Shop oznámi svojim odberateľom e-mailov, že je ich posledný deň na získanie výraznej zľavy.

font-shop-e-mail

Tento e-mail si však neželáte využívať na všetkých svojich odberateľov, najmä nie na účastníkov, ktorí si už produkt zakúpili, iba ich otravuje.

Namiesto toho rozdeľte svoj e-mailový zoznam a správu odošlite iba odberateľom, ktorí ešte nevykonali nákup.

Segmentácia e-mailov namiesto odosielania rozsiahlych e-mailových správ vám poskytne lepšie výsledky. Spotrebitelia sa neotvoria, nekliknú ani sa nebudú zaoberať vašimi e-mailmi, ak nebudú prispôsobené ich potrebám a záujmom..

Ako teda ľahko segmentujete svoj zoznam e-mailov a odosielate e-mailové správy? Potrebujete softvér na výbuch e-mailov.

Vyberte si softvér na odstránenie e-mailov

Ďalej musíte vybrať softvér na výbuch e-mailov, ktorý vám umožní segmentovať zoznam e-mailov.

Ak práve začínate s e-mailovým marketingom, mali by ste si vybrať e-mailovú službu, ktorá sa ľahko používa. E-mailová služba, ktorú si vyberiete, by vám mala umožniť ľahko vytvárať skvele vyzerajúce e-maily a segmentovať váš zoznam e-mailov pomocou niekoľkých kliknutí. Mal by mať tiež automatizačné funkcie na automatizáciu vašich e-mailových marketingových kampaní a cena by sa samozrejme mala zmestiť do vášho rozpočtu.

Poďme sa pozrieť na naše najlepšie tipy na najlepšiu e-mailovú službu.

Neustály kontakt

konštantný kontakt-best-email-automatizácia-tools

Nepretržitý kontakt je jednou z najpopulárnejších e-mailových služieb na trhu. Je ideálny pre začiatočníkov a malé firmy, pretože uľahčuje výkonný e-mailový marketing.

Ponúkajú viac ako 100 ľahko prispôsobiteľných šablón e-mailov, ktoré vám pomôžu rýchlo vytvoriť úžasné e-maily pre vašich odberateľov.

Konštantný kontakt je tiež vybavený funkciami automatizácie e-mailov, ako napríklad:

 • Uvítací e-mail automaticky pozdraví nových účastníkov
 • Spúšťajte sériu e-mailov podľa toho, kde používateľ klikne
 • Automaticky znova odosielať e-maily neotvoriteľovi
 • Segmentujte kontakty a zakaždým odošlite správne správy správnym ľuďom
 • Krásny e-mailový informačný formulár
 • A viac

Konštantný kontakt tiež ponúka skvelú správu segmentov. Segmenty môžete uložiť pre neskoršie kampane, obnoviť zoznamy, aby ste sa uistili, že posielate iba kontaktom, ktoré stále spĺňajú dané kritériá, a kedykoľvek ľahko upravovať a aktualizovať kritériá..

Konštantný kontakt môžete vyskúšať zadarmo na celých 60 dní; je to omnoho dlhšie bezplatné skúšobné obdobie, ako ponúkajú iné služby e-mailového marketingu. Po skončení bezplatnej skúšobnej verzie sa predplatné s konštantným kontaktom začína na 20 $ mesačne až pre 500 odberateľov.

Začíname s neustálym kontaktom ešte dnes.

SendinBlue

sendinblue-best-email-automatizácia-tools

Ďalším najlepším výberom najlepších e-mailových služieb je SendinBlue. SendinBlue je navrhnutý s ohľadom na jednoduchosť. Môžete ľahko navrhovať úžasne vyzerajúce e-maily bez akýchkoľvek technických zručností pomocou ich blokov návrhu drag and drop a ich bezplatných responzívnych šablón..

Poskytujú tiež dynamické funkcie na prispôsobenie, takže do svojich správ môžete ľahko vkladať informácie z databázy kontaktov, ako sú meno, rodové preferencie, dátum narodenia a ďalšie..

Navyše, SendinBlue umožňuje segmentáciu ľahko. Segmentačný modul SendinBlue umožňuje ľahko oddeliť a rozdeliť svoje kontakty a potom ich zoskupiť do nových zoznamov, aby ste mohli posielať viac relevantných e-mailov. Segmentovať môžete na základe demografických údajov, napríklad miesta bydliska alebo zamestnania alebo podľa kritérií správania, ako sú napríklad stránky navštívené na vašom webe, minulé nákupy a ďalšie.

S SendinBlue môžete začať zadarmo až 300 e-mailov denne a neobmedzený počet kontaktov. Platené programy od SendinBluenu začínajú na $ 25 / mesiac bez denného limitu odosielania.

Začnite s SendinBlue ešte dnes.

Keď ste si vybrali e-mailovú službu, je čas zostaviť zoznam e-mailových adries, segmentovať zoznam e-mailov a odoslať e-mailovú marketingovú kampaň..

Krok 1: Vytvorte zoznam e-mailov

Ak práve začínate, možno nemáte zoznam e-mailových adries na odosielanie správ. Preto musíte vytvoriť zoznam e-mailov. Zoznam e-mailov môžete ľahko vytvoriť pomocou nástroja ako OptinMonster.

OptinMonster je populárny nástroj na generovanie potenciálov, ktorý vám umožňuje vytvárať vizuálne ohromujúce ponuky, ktoré povzbudia návštevníkov vašich webových stránok, aby sa pripojili k vášmu zoznamu e-mailov.

Môžete vytvoriť niekoľko rôznych typov kampaní vrátane kontextových okien lightboxov, uvítacích rohoží na celú obrazovku, posuvného posuvného políčka, plávajúcich pruhov a ďalších. Vytvorenie ponuky je jednoduché pomocou predpripravených šablón OptinMonster a nástroja na vytváranie drag and drop.

Pozrite si náš zoznam najlepších doplnkov pre program WordPress.

optinmonster-build-email-výbuch-list

OptinMonster má tiež niekoľko spúšťačov kampaní, takže si môžete svoj e-mailový účet zobraziť v správny čas. Spúšťače kampaní zahŕňajú aktiváciu posúvania, časované ovládanie displeja, senzor nečinnosti, zámer ukončenia a ďalšie.

Ich technológia zameraná na odchod je obzvlášť účinná, pretože dokáže sledovať, kedy sa používateľ chystá opustiť váš web, a zobraziť cielenú správu v pravý čas. Namiesto toho, aby ste ich navždy stratili, môžete ich zmeniť na odberateľa e-mailov.

Nezabudnite ponúknuť návštevníkom svojich webových stránok niečo výmenné za ich e-mailovú adresu.

optinmonster-lightbox-pop-up

Ľudia radi získavajú darček zdarma. Ak ponúkate zľavu alebo inováciu obsahu, neváhajú sa zaregistrovať vo vašom zozname e-mailov.

Začnite ešte dnes s OptinMonster.

Krok 2: Segmentujte svoj zoznam e-mailov

Po vytvorení zoznamu vysokých e-mailov je čas začať segmentovať. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako segmentovať zoznam e-mailov. Spôsob, akým segmentujete svoj zoznam, závisí od typu e-mailu, ktorý odosielate, a od toho, aký je cieľ odoslania e-mailu.

Poďme sa pozrieť na niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete segmentovať svoj zoznam e-mailov.

1. Noví predplatitelia:

Keď sa používateľ zaregistruje do vášho zoznamu e-mailov, budete ho chcieť privítať v klube uvítacím e-mailom. Pochopiteľne, ak ste vám poslali uvítací e-mail v e-mailovej správe, ľudia, ktorí sa na vás prihlásili už dlhšiu dobu, dostanú uvítaciu správu, čo nie je to, čo chcete. Rozdeľte svoj e-mailový zoznam na odberateľov, ktorí sa nedávno zaregistrovali. Váš uvítací e-mail vám alebo vašej spoločnosti môže predstaviť nových účastníkov a oznámiť im, čo môžu v budúcnosti očakávať.

2. Záujmy:

Nie všetci vaši odberatelia e-mailových služieb sa budú zaujímať o to isté. Najmä ak vaše webové stránky pokrývajú rôzne témy alebo predávajú napríklad rôzne produkty. Môžete teda segmentovať svoj zoznam e-mailových adries podľa ich záujmu. Pomocou vašej e-mailovej služby môžete segmentovať používateľov na základe ich správania a aktivity na vašom webe. Ak sa niektorí používatelia zaujímajú iba o jednu vec, ktorú musíte ponúknuť, môžete im poslať e-mailové správy len pre jednu vec, ktorú majú k dispozícii. Umožní vám to získať informácie ľuďom, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou podniknú kroky.

Skontrolujte tiež: Najlepšie riešenia WordPress Analytics na sledovanie správania používateľov.

3. Miesto:

Segmentujte svojich odberateľov podľa ich polohy. Ako sme už uviedli, chcete zasielať e-maily, ktoré sú pre nich relevantné. Môžete roztriediť svoj zoznam e-mailových adries, aby ste si boli vedomí nadchádzajúcich udalostí v ich oblasti. Pokiaľ od ľudí neočakávate, že budú pre vašu udalosť cestovať po celej krajine, neuškodte odberateľom e-mailu informácie o udalostiach podľa polohy, ktorých sa nemôžu zúčastniť.

4. Unopény

Pomocou analytických služieb e-mailového marketingu môžete presne zistiť, kto otvoril vaše e-maily a kto nie. To vám umožní znova poslať e-maily používateľom, ktorí neotvorili predchádzajúci. Ak tak práve zmeškali, máte ďalšiu možnosť ich previesť – bez obťažovania používateľov, ktorí už otvorili a prečítali si váš e-mail.

5. Správanie nákupu

Segmentácia vášho zoznamu e-mailov podľa správania pri nákupe je vynikajúci spôsob, ako zvýšiť predaj. Segmentáciu e-mailov môžete napríklad použiť na up-sell alebo cross-sell zákazníkov. Ak si od vás zákazník v minulosti zakúpil nejakú položku, môžete mu poslať e-mail s relevantnými súvisiacimi produktmi, o ktoré bude pravdepodobne mať záujem.

Krok 3: Odošlite svoj e-mail

Po segmentácii zoznamu e-mailov je posledným krokom odoslanie e-mailu. Pred odoslaním e-mailu však nezabudnite uviesť jasnú výzvu na akciu. Výzva na akciu informuje používateľov o tom, čo majú robiť po prečítaní e-mailu. Či už ide o vyplnenie prieskumu, zanechanie kontroly, vyskúšanie najnovšieho blogového príspevku alebo vykonanie nákupu. Ak do e-mailovej výbavy pridáte jasnú výzvu na akciu, vaši odberatelia e-mailov budú s väčšou pravdepodobnosťou konať.

Dúfame, že vám tento článok pomohol zistiť, čo je to e-mail a ako vytvoriť e-mail. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si naše ďalšie príspevky: Ako vytvoriť e-mailový spravodaj a 23 účinných tipov, ako získať viac odberateľov e-mailov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map