Ako vytvoriť e-mailový spravodaj za 5 minút (krok za krokom)


Zaujíma vás, ako vytvoriť informačný bulletin? Vytvorenie e-mailového spravodajcu je vynikajúci spôsob, ako sprostredkovať vašu správu, či už ste bloger a chcete svojim čitateľom pravidelne informovať, alebo sa snažíte získať viac potenciálnych zákazníkov. Poslaním bulletinu môžete dostať svoju správu priamo do doručenej pošty ľudí, ktorých chcete vidieť. Ak ste e-mailový bulletin ešte nikdy nevytvorili, môže to byť zastrašujúce. Ale nebojte sa.

V tomto článku vám ukážeme, ako nastaviť e-mailový spravodaj v 10 jednoduchých krokoch.

Začnime.

1. Vytvorte plán a stanovte si ciele pre svoj informačný bulletin

Predtým, ako začnete vytvárať informačné bulletiny, musíte si najskôr vytvoriť plán a stanoviť ciele. Bez plánu bude váš informačný bulletin narušený. Navyše by ste nemali posielať bulletiny bez odôvodnenia alebo cieľov, ktoré sú za tým. E-mailový bulletin by mal slúžiť na vaše podnikanie alebo blog, napríklad:

 • Zvýšte návštevnosť svojich webových stránok
 • Zvýšte angažovanosť a podiely
 • Propagujte svoj produkt alebo služby
 • Postavte verného nasledovníka
 • Generujte predaj

Rozhodnite sa, aký bude cieľ vášho spravodajcu, a vytvorte si svoj informačný bulletin s ohľadom na tento cieľ. Dosiahnutie cieľa pre váš informačný bulletin ho zefektívni.

Po rozhodnutí o cieľe vášho spravodajcu príďte s plánom. Plán spravodajcu pozostáva z:

 • Aký obsah pošlete
 • Kedy a ako často budete posielať svoje informačné bulletiny
 • Komu pošlete svoje informačné bulletiny

Plánovanie obsahu, ktorý odošlete, vám uľahčí správu. Namiesto toho, aby ste na mieste museli niečo povedať, môžete sa odvolať na plán, ktorý ste vytvorili.

2. Vyberte e-mailovú marketingovú službu

Ďalej si musíte zvoliť e-mailovú marketingovú službu. Zaujíma vás, prečo nemôžete používať iba Gmail alebo Outlook? Ak práve posielate informačný bulletin niekoľkým členom rodiny a priateľom, služba Gmail je v poriadku. Ak však chcete svoj bulletin hromadne zasielať potenciálnym klientom a predplatiteľom e-mailov, potrebujete lepšie riešenie. Ak chcete odoslať profesionálne vyzerajúci e-mail, ktorý nevyzerá ako spam, musíte ísť s e-mailovou marketingovou službou.

Kvalitná e-mailová marketingová služba poskytne vopred navrhnuté e-mailové šablóny, ktoré vášmu spravodajcovi poskytnú profesionálny vzhľad v okamihu, umožňujú vám ľahko importovať zoznam kontaktov, ponúkať možnosti prispôsobenia a automatizácie a zvyšujú pravdepodobnosť, že sa váš bulletin úspešne doručí a prečíta..

Našťastie na trhu existuje množstvo dostupných a ľahko použiteľných e-mailových marketingových služieb. Poďme sa pozrieť na niekoľko našich najlepších výberov najlepších služieb e-mailového marketingu.

Neustály kontakt
konštantný kontakt-email-bulletin-service

Neustály kontakt je najobľúbenejšou službou e-mailového marketingu pre malé podniky. Ponúkajú viac ako 100 krásne navrhnutých šablón a pomocou ľahko použiteľného editora drag and drop ich môžete ľahko prispôsobiť tak, aby vyhovoval vašej značke a vašim potrebám. Všetky ich šablóny navyše reagujú na mobilné zariadenia, takže vyzerajú skvele na akomkoľvek zariadení.

Konštantný kontakt ponúka aj niekoľko funkcií automatizácie e-mailového marketingu, ako sú automatické uvítacie e-maily pre nových predplatiteľov, spúšťanie e-mailových sérií založených na tom, kde používateľ klikne, segmentové kontakty na zlepšenie personalizácie, automatické zasielanie e-mailov neotvoriteľom a ďalšie.

So službou Constant Contact si môžete byť istí, že vždy získate pomoc, ktorú potrebujete, so svojou hviezdnou zákazníckou podporou, ktorá zahŕňa live chat, e-mail, diskusné fóra a knižnicu zdrojov..

Spoločnosť Constant Contact ponúka bezplatnú 60-dňovú skúšobnú verziu, viac ako ktorákoľvek iná služba e-mailového marketingu. Po skončení bezplatnej skúšobnej verzie sa ich platené plány začnú od 20 USD mesačne až pre 500 odberateľov.

Začíname s neustálym kontaktom ešte dnes.

SendinBlue
sendinblue-best-email-automatizácia-tools

SendinBlue v inej úžasnej službe e-mailového marketingu, ktorá je navrhnutá s jednoduchosťou. Bez akýchkoľvek technických skúseností si môžete bez problémov zriadiť profesionálny e-mailový spravodaj. SendinBlue ponúka bezplatnú galériu responzívnych šablón a ľahko použiteľný editor drag and drop na úplné prispôsobenie vašej šablóny..

Ponúkajú tiež 8 pracovných postupov automatizácie hneď po vybalení z krabice, ako sú uvítacie e-mailové správy, pripomienky opusteného košíka a ďalšie. Medzi ďalšie funkcie patrí prispôsobenie e-mailu, nástroj na tvorbu vstupnej stránky, optimalizácia času odoslania a mnoho ďalšieho.

S programom SendinBlue je ich cena založená na počte e-mailov, ktoré odošlete, a nie na veľkosti vášho zoznamu e-mailov, ako iné e-mailové marketingové služby. S ich zadarmo plán, môžete poslať až 300 e-mailov za deň. Ich platené plány začínajú na $ 25 / mesiac pre 40 000 e-mailov za mesiac.

Začnite s SendinBlue ešte dnes.

3. Vytvorte značkový bulletin

Po výbere najlepšej e-mailovej marketingovej služby pre vaše potreby je čas začať vytvárať svoj informačný bulletin.

Prvým krokom je výber šablóny bulletinu. Väčšina e-mailových marketingových služieb, ako je Constant Contact a SendinBlue, poskytne množstvo skvelo vyzerajúcich e-mailových šablón. Vyberte šablónu, ktorá je špeciálne navrhnutá pre informačné bulletiny, napríklad prvú 2 na obrázku nižšie.

newsletter-template-galéria

Výber šablóny navrhnutej špeciálne pre vaše potreby a šablóny, ktorá vyhovuje vašej značke, eliminuje množstvo práce, ktorú musíte urobiť, aby ste mohli vytvoriť svoj informačný bulletin..

Ak nenájdete šablónu, ktorá zodpovedá vašej farebnej schéme alebo typu podnikania, nebojte sa. Pomocou editora drag and drop môžete meniť farby, vkladať vlastné obrázky, odovzdávať svoje logo a ďalšie, aby sa šablóna úplne prispôsobila..

edit-bulletin-template

Je dôležité prispôsobiť si informačný bulletin, aby čitatelia mohli ľahko rozpoznať, že e-mail pochádza od vás.

Nechoďte cez palubu pridaním príliš veľkého množstva obrázkov alebo niečoho honosného. Váš bulletin by mal byť ľahko čitateľný a jeho obsah by nemal odvádzať pozornosť od obsahu.

4. Pridajte obsah tela bulletinu

Keď už máte šablónu bulletinu, ako vyzerá, ako chcete, je čas pridať obsah tela. Obsah tela je to, čo píšete v bulletine. Väčšina šablón e-mailových bulletinov bude obsahovať určitý obsah tela. Jednoducho vymažte vopred napísaný obsah a nahraďte ho svojím vlastným.

how-to-create-a-bulletin-telo

Nepíšte veľké bloky odsekov, väčšina používateľov to nebude chcieť prečítať. Namiesto toho napíšte skenovateľným spôsobom – menšie odseky s medzerou, ktoré ich oddeľuje. Väčšina šablón e-mailového spravodajcu je už navrhnutá tak, aby bola čo najlepšie čitateľná, takže sa držte formátovania šablóny.

Nezabudnite tiež pridať výzvu na akciu. Je dôležité, aby ste čitateľom dali vedieť, čo robiť ďalej po prečítaní bulletinu. Chcete, aby klikli na odkaz? Navštívte svoje webové stránky? Zdieľať svoj najnovší blogový príspevok? Vaši čitatelia s väčšou pravdepodobnosťou podniknú požadované kroky, ak ich o to požiadate.

5. Vyberte predmet správy a meno odosielateľa

Ďalej si musíte vybrať predmet správy. Predmet správy je veľmi dôležitou súčasťou vášho spravodajcu. Koniec koncov, je to prvá vec, ktorú používatelia uvidia vo svojej doručenej pošte. Váš predmet musí byť dostatočne zaujímavý, aby prinútil kliknúť na váš e-mail a prečítať si ho. Podľa štatistík 35% príjemcov e-mailov otvára e-maily iba na základe predmetu.

Ak chcete prísť s pútavým predmetom pre váš bulletin, postupujte podľa nasledujúcich najlepších postupov:

 • Udržujte riadky s predmetom menej ako 50 znakov, aby sa na obrazovke neodrezali.
 • Váš predmet e-mailu by mal čitateľom poskytnúť predstavu o tom, čo je vo vašom bulletine.
 • Nepíšte svoj predmet e-mailu do VŠETKÝCH PÍSMEN a neprekážajte výkričníky!!!
 • Vytvorte si na svojom predmete e-mailu pocit naliehavosti alebo zvedavosti.
 • Aby sa čitatelia cítili mimoriadne, napríklad „Špeciálny darček pre vás“.
 • Pridajte prispôsobenie. Pridanie mena príjemcu do predmetu e-mailu zvyšuje otvorené sadzby.

Skúste prísť s 10 myšlienkami na predmet e-mailu pre každý napísaný bulletin, aby ste našli ten najlákavejší ten, ktorý urobí čitateľov dosť zvedavých na kliknutie.

Musíte tiež zvoliť meno odosielateľa. Ak príjemcovia zistia, že meno odosielateľa je niečo ako [email protected], budú príliš zastrašení alebo nezaujatí, aby klikli na váš spravodaj. Namiesto toho je najlepšie použiť vaše osobné meno a obchodné meno, napríklad „Bob at Boats Inc.“ alebo niečo podobné. Chcete, aby váš príjemca poznal, od koho tento e-mail pochádza, a aby ho pohodlne otváral.

6. Pridajte prispôsobenie do svojho e-mailového spravodajcu

Ako sme už stručne spomenuli, je dôležité do vášho bulletinu pridať prispôsobenie. Prispôsobené e-mailové správy zvyšujú mieru prekliknutia v priemere o 14% a konverzie o 10%.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete prispôsobiť svoje informačné bulletiny svojim príjemcom. Prvým je ich adresovanie podľa mena v predmete e-mailu alebo v e-maile. Môžete tiež pridať ďalšie tokeny prispôsobenia, ako napríklad ich umiestnenie. Väčšina služieb e-mailového marketingu poskytuje vstavané prvky na prispôsobenie. Napríklad v nižšie uvedenom príklade šablóny sa meno príjemcu automaticky pridá do e-mailu..

email-bulletin-personalizácie

Môžete tiež segmentovať svoj e-mailový zoznam, aby ste poslali určité správy určitým odberateľom. Segmentácia e-mailov vám umožňuje identifikovať a zoskupiť kontakty na základe rôznych kritérií, aby ste im mohli poskytovať relevantnejšie informačné bulletiny.

Môžete napríklad segmentovať svoj zoznam podľa polohy. Ak váš informačný bulletin oznamuje miestnu udalosť, môžete poslať e-mail iba svojim odberateľom, ktorí sa nachádzajú v tejto oblasti..

Môžete tiež segmentovať svoj zoznam na základe pohlavia, zamestnania, záujmov, nových odberateľov, histórie nákupov a ešte oveľa viac.

Keď bude váš bulletin vyzerať, že bol vyrobený špeciálne pre príjemcu, pravdepodobne otvorí váš e-mail, prečíta si váš spravodaj a podnikne kroky.

7. Uistite sa, že ste v súlade s právnymi predpismi

Ďalším dôležitým krokom pri vytváraní bulletinu je zabezpečenie súladu s právnymi predpismi. Vedeli ste, že pre e-mailový marketing existujú zákony? Musíte sa obávať dvoch základných zákonov. Každý z nich prejde ďalej:

CAN-SPAM:

Zákon CAN-SPAM bol podpísaný do zákona v roku 2003 a dáva príjemcom právo nechať si ich zasielať e-mailom. Ak sa chcete riadiť zákonom CAN-SPAM, musíte mať v e-mailovom bulletine pätu s vašou e-mailovou adresou a adresou svojej firmy. Musíte tiež príjemcom poskytnúť jednoduchý spôsob, ako sa odhlásiť z vašich e-mailov. Väčšina e-mailových marketingových služieb má túto funkciu zabudovanú, stačí jednoducho zadať svoje informácie a máte nastavené.

GDPR:

GDPR je podobný zákon prijatý v Európe v roku 2018. Tento zákon vyžaduje, aby obchodníci s e-mailom posielali informačné bulletiny iba ľuďom, ktorí sa rozhodli ich prijímať. To znamená, že pri zhromažďovaní e-mailov na svojom webe nemôžete automaticky začiarknuť políčko „prihlásiť sa“ pre používateľov. Používatelia musia toto políčko sami manuálne zaškrtnúť.

Ak dodržiavate tieto zákony, je dobré ísť.

8. Pošlite svoj e-mailový spravodaj

Teraz je čas poslať váš spravodaj. Pred odoslaním e-mailu sa uistite, že ste v súlade s CAN-SPAM a GDPR. Skontrolujte si šablónu, aby ste sa uistili, že všetko vyzerá dobre a či sa v bulletine nenachádzajú pravopisné alebo gramatické chyby..

Po overení, či je všetko v poriadku, stlačte tlačidlo Odoslať!

9. Sledujte úspech svojho spravodajcu

Po odoslaní prvého bulletinu sa nemusíte len tak posadiť a dúfať v to najlepšie. Namiesto toho sledujte svoj úspech pomocou analytických prehľadov, ktoré poskytuje služba e-mailového marketingu.

V analýze e-mailových spravodajcov budete môcť sledovať niekoľko dôležitých metrík vrátane:

 • Otvorené sadzby – Počet príjemcov, ktorí otvorili váš informačný bulletin.
 • Miera prekliknutia – Zistite, na ktoré odkazy v bulletine ste získali najviac kliknutí.
 • Odhlásiť sadzby – Kto sa odhlásil z vášho e-mailového spravodajcu.

email-newsletter-analytics

Mnoho e-mailových marketingových služieb vám tiež umožní vykonať testovanie A / B predmetov. Testovanie A / B vám umožňuje vytvoriť e-mail s 2 predmetovými riadkami a zistiť, ktorý z nich má lepšiu výkonnosť.

Analýza týchto údajov vám pomôže určiť, čo funguje vo vašich spravodajcoch a čo nie, takže nabudúce môžete zlepšiť úspech svojho spravodajcu..

10. Rozšírte svoj zoznam e-mailov

Po vytvorení úspešného bulletinu budete chcieť svoju správu rozšíriť o ešte viac čitateľov. Takže začnite rozširovať svoj zoznam e-mailov.

Zoznam e-mailov môžete ľahko rozšíriť pomocou nástroja ako OptinMonster.

OptinMonster je najlepší doplnok na generovanie potenciálnych zákazníkov na trhu. Pomocou tohto nástroja môžete pre svoje webové stránky vytvárať skvele vyzerajúce kampane s povolením e-mailu. Poskytujú širokú škálu vopred pripravených šablón a ich tvorca drag and drop umožňuje vytvárať prispôsobiteľné kontextové okno v priebehu niekoľkých minút bez toho, aby ste sa dotkli riadku kódu.

Vyskúšajte tieto najlepšie vyskakovacie doplnky WordPress.

optinmonster-email-bulletin-OptIn

Jednou z vynikajúcich funkcií OptinMonster je technológia zameraná na výstup. Technológia zameraná na odchod je schopná sledovať, kedy sa užívateľ chystá opustiť vaše webové stránky, a zobraziť cielenú správu, ktorá ich povzbudí, aby sa stali účastníkom v pravý čas. Pomocou nástroja, ako je OptinMonster, budete môcť explodovať svoj zoznam e-mailov.

bonus: Šialené tipy, ako rozšíriť zoznam e-mailov, RÝCHLO!

Viac informácií nájdete v našej úplnej kontrole spoločnosti OptinMonster.

Dúfame, že sa vám tento článok o tom, ako vytvoriť bulletin, páčil. S týmito tipmi bude váš prvý e-mailový spravodajca určite úspešný. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si náš ďalší príspevok s tipmi, ako získať viac odberateľov e-mailov a najlepší softvér CRM.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map