nastaviť e-mailovú adresu firmy


Chcete vytvoriť profesionálny značkový obchodný e-mail s balíkom G Suite?

Nastavenie profesionálnej obchodnej e-mailovej adresy je jednou z prvých vecí, ktoré musíte urobiť po vytvorení webovej stránky. Profesionálna e-mailová adresa dáva vašej firme pocit dôveryhodnosti a spôsobuje, že vaši zákazníci cítia, že ste tu, aby ste o svojej firme zostali a vážne.

G Suite, tiež známy ako Gmail pre firmy, je produkt spoločnosti Google na vytváranie profesionálnych firemných e-mailov. G Suite, predtým známy ako „Google Apps for Work“, poskytuje množstvo funkcií a možností na označovanie svojich webových stránok nastavením firemných e-mailov..

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť profesionálne značkové firemné e-maily s balíkom G Suite v 3 jednoduchých krokoch.

Čo je profesionálny obchodný e-mail?

Profesionálny firemný e-mail zobrazuje namiesto domény gmail.com, yahoo.com alebo doménového mena ktoréhokoľvek iného poskytovateľa e-mailových služieb názov domény vašej spoločnosti za znakom „@“. Napríklad [email protected] je profesionálny e-mail, zatiaľ čo [email protected] je všeobecný, neprofesionálny e-mail..

Nižšie uvádzame niekoľko dôvodov, prečo je potrebné nastaviť profesionálny firemný e-mail:

1. Predstavuje vašu značku:

Firemný e-mail predstavuje vašu značku zobrazením názvu domény v e-mailovej adrese.

2. Buduje dôveru medzi vašimi zákazníkmi:

Ľudia majú tendenciu dôverovať profesionálnym e-mailovým adresám, pokiaľ ide o obchodné e-maily. Profesionálne e-maily sú schopné ponúknuť profesionálne vibrácie, zatiaľ čo osobné e-maily nie.

Vášmu podniku dáva pocit dôveryhodnosti a dôvery.

3. Jednoduchosť správy e-mailov:

Ďalšou výhodou je, že môžete ľahko nastaviť a spravovať e-mailové adresy členov svojho tímu. Keď člen tímu odstúpi, môžete zrušiť svoju e-mailovú adresu a preposlať ju na inú e-mailovú adresu.

Používanie obchodných e-mailov – poskytovateľ hostingu vs. G Suite

Ak ste už vytvorili webovú stránku, vaša hostingová spoločnosť vám mohla ponúknuť neobmedzené množstvo profesionálnych e-mailov. Áno, väčšina hostingových spoločností obsahuje obchodné e-mailové účty, ale nie sú spoľahlivé.

S účtom webhostingu si dokonca môžete nastaviť bezplatné firemné e-maily.

Webovým e-mailovým serverom však chýbajú funkcie vyžadované od špecializovaného poskytovateľa e-mailových služieb, ako je bezpečné a okamžité doručovanie správ, ukladanie údajov, technická podpora kedykoľvek, spamové filtre, e-maily bez reklám atď. Preto musíte pre profesionálne podnikanie použiť balík G Suite. e-maily.

Inými slovami, G Suite je platená e-mailová služba od spoločnosti Google alebo prémiového Gmailu, takže o jej spoľahlivosti neexistuje žiadna pochybnosť. Zahŕňa všetky základné funkcie služby Gmail a ďalšie ďalšie aplikácie Google vytvorené na obchodné účely.

Výhody používania balíka G Suite pre obchodné e-maily

G Suite má množstvo výhod, ktoré sú uvedené nižšie v bodoch:

  • Vytvárajte profesionálne firemné e-maily s vašou spoločnosťou / doménou
  • Získajte prístup k svojmu e-mailu kedykoľvek, kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení bez pripojenia na internet. Čítajte a pripravujte správy bez použitia internetu.
  • Prihláste sa raz a používajte všetky aplikácie Google na zariadení.
  • Využívajte množstvo bezplatných a prémiových obchodných aplikácií vrátane Disku, zdieľaného kalendára, rozhovorov a stretnutí hangoutov, dokumentov atď. – jednoducho sa pripojte, vytvorte a zdieľajte súbory a informácie v rámci tímu.
  • Spravujte všetky e-mailové účty, ktoré používajú všetci v spoločnosti – zabezpečte zdroje spoločnosti a súkromné ​​informácie aj po tom, ako člen tímu opustí spoločnosť.
  • Pracujte s pokojom, pretože Google riadi bezpečnosť – 99,9% zaručená dostupnosť, automatické zálohovanie, spamové filtre atď.
  • Dostatočná úložná kapacita – 30 GB úložného priestoru s minimálnym plánom „Basic“
  • E-mailová služba bez reklám
  • Funguje dobre s programom Outlook a ďalšími e-mailovými službami – G Suite Sync pre Microsoft Outlook a migračné nástroje na import e-mailov
  • Vychutnajte si technickú podporu 24/7 telefonicky, e-mailom alebo online

Tiež by ste si chceli prečítať náš článok o najlepších službách a telefónnych službách pre podniky.

So všetkými týmito výhodami je G Suite vynikajúcou platformou na vytváranie profesionálnych obchodných e-mailov. Teraz sa pozrime, ako nastaviť profesionálnu e-mailovú adresu pre svoju firmu.

Ako začať profesionálny e-mail s balíkom G v 3 krokoch

Najprv navštívte webovú stránku balíka G Suite a začnite proces nastavenia.

g vybavený

Potom môžete proces spustiť jednoducho kliknutím na tlačidlo „Začíname“, najskôr sa však najskôr porozprávame o cenách.

Kliknutím na ponuku „Ceny“ sa dozviete viac o plánoch tvorby cien balíka G Suite. Má tri vydania s názvom „Základné“, „Podnikanie“ a „Podnikanie“ s rôznymi úrovňami funkcií zameranými na rôzne typy používateľov..

gsuite

Najlacnejší a najzákladnejší plán „Basic“ stojí 6 dolárov na používateľa mesačne. Poskytuje 30 GB úložného priestoru na používateľa, čo je dvojnásobok úložiska bezplatného účtu Gmail. Okrem toho umožňuje videokonferencie a hlasové konferencie, bezpečné tímové správy, zdieľané kalendáre a možnosti na vytváranie dokumentov, tabuliek a prezentácií. Najpozoruhodnejšie je, že máte k dispozícii technickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, bezpečnostné a administratívne kontroly.

Viac informácií o cenových plánoch nájdete na webovej stránke G Suite.

Po kontrole cenových možností môžete kliknúť na tlačidlo „Začíname“ a začne sa prvý krok.

Proces nastavenia balíka G Suite má tri hlavné kroky. Pozrime sa na ne jeden po druhom.

Krok 1: Vytvorte si profesionálny e-mailový účet

Najprv musíte vytvoriť firemný účet. Tento účet umožňuje vytvárať a spravovať profesionálne e-mailové účty pre celý tím.

G Suite ponúka 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu na otestovanie služby. Získate 14 dní na to, aby ste sa zoznámili s platformou a otestovali jej vlastnosti predtým, ako miniete ťažko zarobené doláre.

Začať

Po kliknutí na tlačidlo „Začíname“ sa zobrazí prvá stránka. Pozri obrázok nižšie.

podpisom-up-g-suite

Vyplňte názov svojej firmy, vyberte počet zamestnancov a vyberte krajinu, v ktorej sa nachádzate. Potom kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Teraz budete v nasledujúcom kroku požiadaní o vyplnenie kontaktných údajov. Vyplňte svoje meno, priezvisko a aktuálnu e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Teraz sa zobrazí stránka, ako je stránka uvedená nižšie.

old-domain-or-buy-new

Ak už vlastníte názov domény, musíte vybrať možnosť Áno, mám jedno, ktoré môžem použiť. Ak ho nemáte, môžete vybrať možnosť Nie, potrebujem jednu a tým sa dostanete do rozhrania na nákup domén. Vybrali sme prvú možnosť pre tento tutoriál.

Zadajte svoje obchodné doménové meno

Teraz sa zobrazí stránka, na ktorej musíte zadať názov domény svojej firmy.

enter-business-domain-name

Tento formulár vyplňte opatrne svojím menom domény, pretože sa použije v e-maile vašej firmy. V záujme tohto príkladu sme použili názov našej domény ako „yoursitename.com“. E-maily budú teraz vyzerať ako „[email protected]“. Po zadaní názvu domény kliknite na ikonu Ďalšie.

Potom sa zobrazí výzva na potvrdenie názvu domény. Skontrolujte to a kliknite na tlačidlo OK ‘Ďalšie’.

Zobrazí sa vám otázka, či chcete od spoločnosti Google príležitostné e-maily s tipmi, ponukami atď. Môžete si vybrať buď „Ok“ alebo „Nie, ďakujem“.

Podrobnosti o prihlásení sady G Suite

Ďalej sa v okne zobrazí posledná prihlasovacia stránka, ako je to znázornené nižšie.

how-you-sign-in

Uvidíte, ako sa budete prihlasovať. Váš vlastný názov domény je teraz pripravený pre e-mailovú doménu. Zadajte svoje používateľské meno, vytvorte heslo, skontrolujte reCAPTCHA a kliknite na „Súhlasiť a vytvoriť účet“.

Na obrazovke sa teraz zobrazí správa „Váš účet G Suite bol vytvorený“. Kliknite na Prejdite na Nastavenie pre ďalší krok.

Krok 2: Pridanie e-mailových účtov pre členov tímu

V tomto kroku pridáte e-mailové účty pre svojich členov tímu. Kliknite na štart.

add-people-to-g-Suite

Potom uvidíte stránku, na ktorej si môžete vytvoriť e-mailové účty pre svoj tím.

create-užívateľských účtov-for-your-tím

Zadajte krstné meno, priezvisko a používateľské meno každého člena tímu a pridajte ich. Po pridaní e-mailov pre všetkých v tíme začiarknite políčko na potvrdenie a kliknite na tlačidlo Ďalej..

A ste hotoví s druhým krokom.

Krok 3: Overte svoju doménu

Teraz musíte svoju doménu overiť, aby ste dokázali, že ju vlastníte. Je to dôležité, pretože to zaisťuje, že profesionálny firemný e-mail s týmto názvom domény môže vytvoriť iba skutočný vlastník domény.
Overenie domény má 5 ďalších krokov, ako je uvedené nižšie.

1. Pridajte značku meta
Prvým krokom na overenie domény je pridanie metaznačky k názvu vašej domény. Do sekcie hlavičky domovskej stránky musíte pridať overovaciu metaznačku Google.

add-meta-tag

Aby ste to mohli ľahko pridať, môžete použiť Vložte hlavičky a päty zapojiť.

Prihláste sa do svojho ovládacieho panela WordPress a nainštalujte doplnok. Po aktivácii doplnku prejdite na stránku Nastavenia »Vložte hlavičky a päty voľba.

Teraz môžete skopírovať metaznačku a vložiť ju do časti hlavičky a uložiť ju.

insert-hlavičky-pätu

Vráťte sa na stránku nastavenia balíka G Suite a začiarknite políčko „Pridal som metaznačku na svoju domovskú stránku“..

2. Otvorte ovládací panel pre svoju doménu
Potom musíte otvoriť ovládací panel pre názov vašej domény.

open-control-panel-for-your-domain

Prihláste sa teda do svojho hostiteľského účtu (hlavný panel cPanel) a začiarknite políčko „Otvoril som ovládací panel pre svoju doménu“. “

3. Vymažte existujúce záznamy MX

Ďalej sa zobrazí pole, ako je to zobrazené nižšie.

zmazať existujúci-MX-záznamy

Prejdite do sekcie e-mailov vo svojom cPaneli a vyberte ikonu záznamu MX. Potom vyberte názov domény. Potom uvidíte zoznam možností vrátane 5 záznamov MX. Tieto záznamy MX vymažte jeden po druhom.

delete-MX-záznamy

Po ich odstránení sa vráťte na stránku nastavenia balíka G Suite a začiarknite políčko Odstránil som existujúce záznamy MX.

4. Vytvorte nové záznamy MX

Teraz uvidíte nové pole ako na obrázku nižšie.

create-NEW-MX-záznamy

Ak chcete vytvoriť nové záznamy MX, prejdite na ikonu „Záznam MX“ v sekcii e-mailu na hlavnom paneli cPanel. Teraz pridajte nové záznamy MX, ktoré vám spoločnosť Google poskytla jednotlivo.

add-new-MX-záznam

Po ich pridaní sa vráťte na stránku G Suite a začiarknite políčko Vytvoril som nové záznamy MX.

5. Uložte záznamy MX

Po pridaní záznamov MX sa uistite, že ste ich uložili. Potom začiarknite políčko „Uložil som záznamy MX“.

Toto je posledný krok overenia. Po skontrolovaní všetkých 5 krokov môžete kliknúť na Overte doménu a nastavte e-mail.

verify-domain-set-up-email

Sprievodca nastavením G Suite teraz začne overovať vašu doménu a nastavovať e-maily. Môže to trvať niekoľko minút.

Overenie-domainjpg

Po dokončení overenia sa zobrazí správa o dokončení overenia domény a nastavenia e-mailu.

Kliknite na ikonu Ďalšie na otvorenie nového firemného e-mailu vytvoreného pomocou balíka G Suite. Možno budete musieť znova potvrdiť svoju aktuálnu e-mailovú adresu, aby ste mohli otvoriť tento nový firemný e-mail.

Potom sa zobrazí prihlasovacia stránka správcovskej konzoly G Suite.

sign-in-admin-konzola

V Správcovskej konzole budete spravovať účet G Suite, e-mailové adresy, aplikácie G Suite a ďalšie.

To je všetko!

Dúfame, že vám tento článok pomohol vytvoriť firemnú e-mailovú adresu pomocou balíka G Suite.

Profesionálny e-mail G Suite môžete používať jednoducho tak, ako používate bezplatný osobný účet Gmail. Prejdite do Gmailu, prihláste sa a začnite ho používať.

Pred vytvorením profesionálneho firemného e-mailu potrebujete najskôr webovú stránku. Ak ste si ešte nevytvorili webovú stránku pre svoju firmu, tu je postup, ako vytvoriť webovú stránku firmy. Mali by ste sa tiež pozrieť na to, ako vytvoriť e-mail s tým správnym spôsobom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me