Ako začať podnikať v oblasti webhostingu v roku 2020 (krok za krokom)


Ste webový vývojár, ktorý chce rozšíriť svoje podnikanie poskytovaním hostingových služieb svojim klientom?

Poskytovanie služieb webhostingu klientom je výhodná situácia pre vás aj vášho klienta.

Ako vývojár môžete dosiahnuť opakujúce sa príjmy predajom webhostingového priestoru svojim klientom. Vaši klienti nemusia sami vytvárať účet webhostingu. To je užitočné najmä pre vašich klientov, ktorí nie sú v technike.

Najlepšie je, že na to, aby ste svojim klientom predali webhostingový priestor, nemusíte zakladať spoločnosť s miliónmi dolárov, ako je Bluehost alebo Hostgator..

Skôr by ste sa mohli zaregistrovať pre hostingovú službu predajcu, ktorá je zvyčajne serverom VPS alebo vyhradeným serverom, a môžete začať prenajímať hostingový priestor svojim klientom..

V tomto článku vám ukážeme, ako začať s vlastným webhostingom s hosťovaním distribútorov. Porovnávame tiež niektoré z najlepších spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré ponúkajú služby hostingu predajcu a pomôžu vám rozhodnúť sa, ktorá z nich je pre vaše potreby najvhodnejšia..

Ale skôr, ako začneme, poďme sa rýchlo pozrieť na to, čo vlastne je predajca hostingu.

Čo je to Reseller Hosting?

Hostiteľský predajca vám umožňuje predávať pod vašim obchodným menom biele hosťovacie služby svojim klientom. Je to najlepšia voľba pre tých, ktorí sa chcú dostať do hostingu bez toho, aby investovali do drahých zdrojov na správu serverov a hostingových infraštruktúr..

S hosťovaním predajcu môžete prenajať svoj hostingový priestor svojim klientom. Predajcovia nakupujú hostingové služby, zvyčajne VPS (Virtual Private Server), od poskytovateľa hostingu za veľkoobchodnú cenu a podnájom ostatným konfiguráciou a rozdelením priestoru hostingu podľa individuálnych potrieb klienta..

Čo je potrebné zvážiť pred začatím podnikania v oblasti hostingu

Keď začnete podnikať v hostovaní, musíte zvážiť niekoľko vecí.

  1. Nie každý hostingový servis predajcu je vytvorený rovnako. Uistite sa, že ste si vybrali správneho poskytovateľa hostingu predajcov, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám
  2. Vyberte si poskytovateľa, ktorý povoľuje plány distribútorov označených bielou značkou, čo znamená, že vaši zákazníci by si nikdy neuvedomili, že sa chystajú na hosťujúcu službu predajcu.
  3. Uistite sa, že webhostingová spoločnosť ponúka vašim klientom neustálu technickú podporu. To je nesmierne dôležité, ak nechcete mať svoj vlastný tím podpory a zákaznícky servis.
  4. Rozhodnite sa, koľko chcete účtovať za svoje plány.

Pozrime sa na niekoľkých poskytovateľov hostingu hostingu a uvidíme, ktorý z nich je pre vaše potreby najlepší.

1. HostGator

Hostiteľský predajca hostingu

HostGator je výkonný poskytovateľ webhostingových služieb, ktorý ponúka skvelé plány hosťovania pre predajcov. Stanovenie cien je rozdelené do 3 rôznych plánov.

  • hliník
  • meď
  • striebro

V závislosti od ceny ponúkajú až 140 GB miesta na disku, neobmedzené názvy domén, bezplatné SSL a až 1400 GB šírky pásma. Ponúka tiež 99% záruku dostupnosti, súkromný nameserver založený na vašich doménach, bezplatný softvér na správu / fakturáciu WHMCS klientov s každým plánom, ovládací panel WHM, cPanel, prémiovú podporu a oveľa viac.

2. Pozemok

hosťovanie distribútora stránok

SiteGround ponúka plán GoGeek, ktorý je ich jediným plánom pre hosťovanie predajcu. Ponúka 30 GB webového priestoru, nemeraný prenos, neobmedzený počet webov a podporu distribútorov 24/7.

Na rozdiel od hostgátora vám služba SiteGround účtuje poplatky na základe počtu hostiteľských kreditov, ktoré chcete kúpiť, a nie podľa zdrojov pridelených na váš účet. Čím viac hromadných objednávok urobíte, tým lacnejší bude hostingový plán predajcu.

Môžete začať tým, že si kúpite až 5 predajných kreditov za 49 dolárov / kredit ročne. Ak si kúpite 11+ kreditov, musíte zaplatiť iba 42 dolárov za kredit ročne.

Keďže kredity predajcu nikdy nevypršia, môžete ich kedykoľvek použiť na založenie alebo obnovenie účtu.

3. InMotion Hosting

Hosting hostiteľov spoločnosti InMotion

Služba hostenia predajcu spoločnosťou InMotion Hosting prichádza s niekoľkými plánmi. A podľa vášho plánu môžete mať až 8 GB RAM, 5 cPanel účtov, až 6TB šírku pásma a až 5 rôznych IP adries. Okrem toho môžete mať aj voľné disky SSD, fakturačný softvér, cPanel & WHM, DDoS a Malware ochrana a oveľa viac.

Ak aktualizujete svoj plán na program Reseller VPS, môžete si užiť viac úžasných funkcií a posunúť svoj výkon na ďalšiu úroveň.

4. A2 Hosting

A2 Hosting Hosting pre predajcu

A2 Hosting je ďalší populárny poskytovateľ hostingových služieb pre predajcu, ktorý ponúka 4 rôzne cenové plány. Budete milovať jeho úžasnú rýchlosť a priateľskú podporu. Ponúka až 200 GB úložného priestoru, bezplatné SSL a SSD, ovládací panel WHM, bezplatné WHMCS a mnoho ďalšieho.

Viac informácií o poskytovateľoch hostenia predajcov nájdete v našej úplnej príručke o najlepších poskytovateľoch hostenia predajcov.

Ktorá z nich je najlepšia spoločnosť poskytujúca hosting

Sme presvedčení, že HostGator je najlepším poskytovateľom hostingu z niekoľkých dôvodov.

  • Ponúka cenovo dostupné plány hostenia predajcu, takže je ľahké dosiahnuť zisk z vášho podnikania v oblasti hostenia predajcu.
  • Rozdelenie prostriedkov môžete riadiť podľa potrieb klienta.
  • Ponúka bezplatný softvér WHM a fakturačný program a oveľa viac.

Zahájenie podnikania v oblasti webhostingu predajcu (krok za krokom)

Postupujte podľa presných krokov uvedených nižšie a nastavte obchodnú spoločnosť pre distribútorov.

V tomto tutoriále používame hostingový plán predajcu HostGator.

Krok 1: Získajte webovú stránku pre svoju webhostingovú firmu

Ak ešte nemáte web, musíte si ho kúpiť pre svoju webhostingovú firmu. Môžete ísť do hostGator a zaregistrovať sa na webhostingový účet.

Podrobný sprievodca krok za krokom nájdete v návode na spustenie webovej stránky od začiatku.

Krok 2: Na serveri HostGator vyberte hostingový plán predajcu

Ak už máte webovú stránku, ďalším krokom je výber plánu hostenia predajcu od hostGator.

Prejdite na stránku HostGator a vyberte si hostingový plán predajcu. Keď začnete, môžete sa prihlásiť do svojho základného plánu s názvom Hliník. S rozvojom podnikania môžete vždy prejsť na lepší plán.

Po výbere hostingového plánu predajcu sa zobrazí výzva na zadanie názvu domény. Ak už máte doménu, môžete ju jednoducho použiť zadaním názvu do vyhľadávacieho poľa. Rozšírenia môžete vybrať aj vedľa poľa domény. Pomocou nášho generátora názvov domén môžete nájsť doménu, ktorá vyhovuje vašej firme.

Krok 3: Zmeňte DNS

Ak ste si zaregistrovali svoje doménové meno v hostgátore pri registrácii na hosťovanie vášho predajcu, môžete tento krok preskočiť.

Pre tých, ktorí zaregistrovali názov domény u iného registrátora doménových mien, bude vaším ďalším krokom zmeňte svoje DNS.

Tento proces bude trvať 24 až 48 hodín, kým sa vaše stránky začnú prekladať na server Hostgator.

Krok 4: Vytvorte webhostingové balíčky

Ďalej môžete vytvárať balíčky, známe tiež ako cenové plány. Odporúča sa vytvoriť najmenej 3 rôzne cenové balíčky. Uistite sa, že každému balíku pridelíte konkrétne prostriedky, ako napríklad diskovú kvótu, mesačnú šírku pásma, maximálne e-mailové účty atď.

Balíček si môžete vytvoriť prihlásením do svojho hostgátora WHM (Web Host Manager). Po dokončení ste pripravení vytvoriť nový účet. Môžete to urobiť v rámci funkcií účtu vo vašom Hostgator WHM. Tu vyplňte podrobnosti a je dobré ísť.

Krok 5: Nahrajte webovú stránku

Pomocou klienta FTP alebo cPanel nahrajte webovú stránku svojho klienta na svoj hostingový účet predajcu.

Nezabudnite, že pred odovzdaním poverení účtu svojim zákazníkom budete možno chcieť prispôsobiť rozhranie webhostingu. Logo HostGator môžete nahradiť vašim logom a vykonať potrebné zmeny na bielej etikete vašej webhostingovej spoločnosti.

To je všetko! Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol ľahko vytvoriť webhostingovú spoločnosť. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si našu recenziu na serveri Hostgator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me