Ako začať vlog v roku 2020 (a byť YouTube SUPERSTAR)

how-to-štartu-a-vlog


Viete, čo majú spoločná popová hviezda Justin Bieber, herec-cum-hudobník Donald Glover a herec Dylan O’Brien?

Varovanie spojlera!

Boli to YouTubers / vloggers predtým, ako sa stali hlavnými hviezdami.

Všetci mali úspešný kanál YouTube s niekoľkými miliónmi predplatiteľov a neskôr sa tieto vlogy zmenili na mediálne impériá.

Chcete začať vlog, ale neviete, ako začať?

Potom ste na správnom mieste …

Je zrejmé, že začatie úspešného vlogu nie je ľahké. Ale s tvrdou prácou a vytrvalosťou je možné vybudovať úspešný vlog a zarobiť si z toho bývanie už za 6 mesiacov. V tomto článku vám ukážeme, ako zostaviť vlog na YouTube, krok za krokom.

Tento článok je rozdelený do niekoľkých rôznych častí.

Contents

1. Čo je to Vlog?

vole perfektný štart príklad vlogu

Vlogovanie alebo blogovanie pomocou videa je spôsob zdieľania obsahu s používateľmi vo forme videí. Vloggeri zvyčajne vytvárajú a zverejňujú svoje videá na YouTube. Existujú však aj niektorí vloggeri, ktorí zverejňujú obsah iba na iných kanáloch, napríklad na Facebooku.

Výhodou vlogovania v službe YouTube je, že speňaženie videí na YouTube je pomerne ľahšie. Na rozdiel od iných kanálov YouTube zdieľa pevné percento z príjmu z reklamy s vloggermi.

2. Ako si zvoliť tému pre váš blog

vlogovanie tém

Ako vlogger môžete vlogovať o všetkom. Keď práve začínate, môže byť ťažké vymyslieť si nejakú tému. Pre inšpiráciu si môžete pozrieť, čo ostatní vloggeri pokrývajú na svojich vlogoch.

Nájdete tu niekoľko tém, ktoré vás môžu inšpirovať, aby ste mohli začať. Nezabudnite však, že je náročné opakovane vytvárať nový obsah na rovnakú tému. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšiu tému pre váš vlog.

 • Namiesto náhodného výberu témy je dôležité, aby ste si vybrali tému, ktorú máte radi a sú nadšení. To vás udrží v dlhodobom horizonte.
 • Urobte si prieskum o tom, čo potenciálni diváci chcú vidieť. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je najprv zistiť cieľové publikum a potom zistiť, čo hľadajú.
 • Zistite, v akom smere má váš kanál ísť. Chcete, aby to bolo vzdelávacie, zábavné alebo propagačné? Získate tak lepšiu predstavu o tom, aký typ obsahu chcete vytvoriť.
 • Buďte sami sebou a buďte skutoční. Vaši diváci chcú sledovať váš obsah, takže nemusíte byť povrchní alebo napodobňovať ostatných len preto, že sú úspešní..

3. Je príliš neskoro začať vlog?

To je bežná otázka, na ktorú sa pýtajú najviac začínajúci vlogéri. Keďže toľko profesionálnych vloggerov vytvára každý deň úžasný obsah, zdá sa, že obavy sú skutočné. Dobrou správou je, že stále existuje priestor pre nový obsah a kanál YouTube.

YouTube má dnes viac ako 2 miliardy používateľov. Napriek tvrdej konkurencii diváci neustále hľadajú jedinečný a pútavý obsah.

4. Veci, ktoré potrebujete na spustenie Vlogu

vlogovacie zariadenia

Poďme teraz skontrolovať zoznam vecí, ktoré potrebujete na spustenie vlogu.

 1. Váš vlastný kanál YouTube (je možné vytvoriť zadarmo)
 2. Kvalitná kamera
 3. Mikrofón
 4. Editačný softvér (niektoré dobré sú dostupné zadarmo)

Krok 1: Vytvorenie kanála YouTube

Ak chcete vytvoriť vlog, musíte najskôr vytvoriť kanál YouTube. Môžete to urobiť zadarmo a trvá iba pár minút. Z tohto dôvodu choďte na Ty trúbka a kliknite na ikonu Prihlásiť sa v pravom hornom rohu obrazovky.

Prihlasovanie na YouTube

Teraz pridajte svoju e-mailovú adresu a heslo a vytvorte si účet. Teraz sa nachádzate vo svojom účte YouTube. Kliknite na možnosť účtu v pravom hornom rohu obrazovky. Uvidíte tu niekoľko možností, z ktorých jedna je Vytvorte kanál.

vytvoriť kanál

Teraz budete presmerovaní na novú stránku. Kliknite na ikonu Začať voľba.

ako začať vlog

V ďalšom kroku sa zobrazí otázka, ktoré meno chcete použiť, názov účtu alebo vlastné meno. V tomto návode vyberieme vlastný názov.

Vlastný názov kanála YouTube

Teraz môžete do svojho kanála pridať meno. Musíte tiež začiarknuť políčko, ktoré vyhlasuje, že vytvárate účet s nastaveniami Google. Po dokončení stlačte vytvoriť gombík.

Názov kanála YouTube

A to je všetko. Váš kanál bol vytvorený. Teraz môžete nahrať profilový obrázok a pridať popis kanála.

Profil kanála YouTube

Posúvaním sa po obrazovke ďalej uvidíte možnosti, ako do svojho kanála pridať sociálne odkazy atď. Po dokončení kliknite na ikonu Uložiť a pokračovať gombík.

A to je všetko. Váš kanál je teraz pripravený a môžete začať nahrávať svoje videá.

Demo kanál - YouTube

Ďalším krokom je filmovanie a úprava obsahu. Keď bude hotový, môžete použiť Odovzdajte video na odovzdanie videí.

Krok 2: Natáčajte a upravujte svoj obsah

obsah

Predtým, ako naskočíte a natočíte video na YouTube, nezabudnite na skript. To nevyhnutne neznamená, že potrebujete formátovaný scenár. Stačí len načrtnúť vaše nápady a to, čo budete hovoriť. To vám pomôže udržať svoju prácu na správnej ceste, keď začnete fotografovať, čo by mohlo tiež ušetriť čas.

Možno budete chcieť prečítať svoj skript a precvičiť ho skôr, ako začnete s vlastným natáčaním.

Svetlá

Ďalším krokom je nastavenie svetiel pre snímanie. Ak snímate v interiéri, skúste otočiť smerom k oknu. Nezabudnite, že na pozadí nemáte okno. To sťaží dosiahnutie vyváženej expozície. Dajte si pozor na zmiešané teploty farieb. Väčšina žiaroviek vydáva inú farbu svetla ako slnko. To môže viesť k príliš modrým tieňom alebo príliš oranžovým zvýrazneniam atď.

Podobne, ak fotografujete vonku, skúste sa vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu. Namiesto toho nájdite tienistú oblasť.

zvuk

Jedným z najdôležitejších nástrojov pre vaše nahrávky je kvalitný mikrofón. Uistite sa, že nepoužívate všesmerový mikrofón. Takéto mikrofóny zaznamenávajú zvuky prichádzajúce z ľubovoľného smeru. To znamená, že na pozadí zaznamená tiež veľa nepotrebného zvuku, čo na druhej strane zníži kvalitu záznamu.

Tu je niekoľko dobrých možností pre mikrofón, ktoré si môžete vyskúšať.

 • Rode VideoMic GO Light Weight On-Camera Microphone: Je to kompaktný a ľahký mikrofón, ktorý zaznamenáva zvuk vysokej kvality. Ak chcete pre svoj vlog ostrú a čistú kvalitu zvuku, tento mikrofón by mohol byť pre vás skvelou voľbou.
 • Rode SmartLav + všesmerový Lavalierový mikrofón pre iPhone a Smartphony: Tento je vynikajúci pre každého, kto hľadá kompaktné riešenie. Rode SmartLav + Omnidirectional Lavalier je nositeľný mikrofón, ktorý možno pripojiť k telefónu alebo notebooku a je pripravený na nahrávanie zvuku. Takto sa ľahko používa.

fotoaparát

Na začatie naozaj nemusíte mať drahý a efektný fotoaparát. Namiesto toho sa držte základného fotoaparátu, ktorý poznáte.

Môžete začať s fotoaparátom telefónu, s kamerou GoPro alebo s fotoaparátom DSLR základnej úrovne.

Tu je niekoľko dobrých možností.

 • Canon PowerShot G7 X Mark III: Canon PowerShot G7 Mark III je dodávaný s konektorom pre mikrofón, ktorý uľahčuje nahrávanie skvelých videí s kvalitným zvukom.
 • Sony A6400: Sony A6400 je populárny fotoaparát medzi vloggermi. Ponúka 4K HDR (HLG) na okamžité prehrávanie a tiež máte možnosť ľahko prenášať videá do svojho smartfónu.

Zaznamenajte a upravte

Po dokončení je čas upraviť svoje videá a urobiť ich prezentovateľnými. Vyhľadajte dobrý softvér, ktorý vám uľahčí prácu. Tu je niekoľko nástrojov na úpravu videa, ktoré môžete vyskúšať.

1. Filmora9

filmora9

Filmora je jedným z najlepších nástrojov na úpravu videa pre začiatočníkov. Na vylepšenie svojich videí môžete použiť zabudované funkcie, ako sú efekty, filtre, tituly, zvukové efekty, hudba atď.

2. KineMaster

KineMaster, editor videa

S KineMaster je úprava vašich videí jednoduchá a rýchla. Umožňuje vám upravovať viac vrstiev, pridávať rukopisy a textové poznámky, pridávať zvukové stopy a ďalšie.

Predtým, ako sa sústredíte na rast a zvyšovanie počtu zobrazení, musíte na svojom kanáli natočiť a uverejniť niekoľko videí.

Krok 3: Optimalizácia vášho vlogu pre rast

Teraz, keď ste nakrútili, upravili a vydali pár videí, je ďalším krokom zameranie sa na rozšírenie dosahu a vylepšenie vašich zobrazení. Rovnako ako v prípade tradičnej optimalizácie vyhľadávacích nástrojov existuje niekoľko osvedčených postupov YouTube, ktoré musíte dodržiavať.

Tu je niekoľko tipov, ako získať viac kliknutí na vaše videá YouTube.

 1. Použite príslušné značky.
 2. Napíšte silný popis videa. Môžete to urobiť tak, že si zapíšete, o čom je video. To pomáha robotom prehľadávača YouTube lepšie porozumieť vášmu obsahu.
 3. Na začiatku svojho názvu používajte kľúčové slová.
 4. Navrhnite atraktívne miniatúry.
 5. Píšte chytľavé tituly.

Svoje tituly môžete tiež analyzovať tu.

Odhlásiť sa osvedčené postupy SEO na optimalizáciu vášho vlogu, pre viac detailov.

Krok 4: Integrujte svoj blog do webovej stránky

Ak vlogovanie pre vás nie je len koníčkom, je v najlepšom záujme vytvoriť webovú stránku, integrovať do nej svoje videá a propagovať svoj web z týchto videí..

Ak vás zaujíma, tu je niekoľko dôvodov, prečo musíte integrovať svoj vlog do webovej stránky.

1. Plnú kontrolu nad svojím obsahom a publikom:

Podľa pravidiel YouTube môže YouTube odstrániť video alebo celý kanál bez súhlasu vydavateľov.

Dokonca aj v najhoršom prípade pozastavenia alebo ukončenia vášho kanála by ste sa stále mohli upútať publika, ak prevádzkujete webovú stránku a propagujete ju zo svojho vlogu od prvého dňa..

2. Maximalizujte svoje úsilie o speňaženie

predať tovarový vlog

Mnoho vloggerov vytvára pasívny príjem na plný úväzok predajom tovaru zo svojich webových stránok. Týmto spôsobom si môžu ponechať 100% výnosov, ktoré zarobia z predaja tovaru, na rozdiel od predaja na trhu tretích strán..

3. Zostavte portfólio

prípadová štúdia vloggeru

YouTubers ako Dude Perfect dokonca zverejňujú na svojich webových stránkach prípadové štúdie svojich sponzorov a odhaľujú, ako sponzorovanie ich kanála YouTube pomáha rozširovať značku sponzorov.

So všetkými technológiami, ktoré sú dnes k dispozícii, nie je vytváranie webových stránok vôbec problémom. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa v spoločnosti poskytujúcej webhosting, napríklad Bluehost.

S Bluehostom získate všetko, čo potrebujete na to, aby bol váš web funkčný, vrátane bezplatného názvu domény, bezplatného certifikátu SSL, inštalačného programu WordPress jedným kliknutím a ďalších.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si, ako vytvoriť webovú stránku od nuly za menej ako 5 minút.

Prečítajte si aj našu kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost.

Keď bude váš web pripravený, môžete začať vkladať svoje videá na webovú stránku pomocou Zdroje pre YouTube od doplnku Smash Ballon. Vďaka tomuto doplnku je vkladanie videí YouTube na váš web hračkou.

Vkladanie videí YouTube na svoj web pomocou balóna Smash

Ak chcete na svoje stránky vložiť svoje video, musíte najskôr nainštalovať a aktivovať Kanály pre YouTube od Smash Balloon doplnok na vašom webe.

Po dokončení prejdite na informačný panel a kliknite na ikonu Informačné kanály pre YouTube. Uvidíte tu niekoľko kariet. Ísť do Konfigurácia. Tu môžete prepojiť svoj kanál YouTube so svojím webom WordPress. Môžete to urobiť kliknutím na Prihláste sa na YouTube a pripojte si účet Tlačidlo. Predtým však nezabudnite pridať kľúč rozhrania API. Tu je návod získajte svoje API.

rozbiť ballon

Týmto sa dostanete na obrazovku, kde sa môžete prihlásiť do svojho kanála YouTube.

Prihláste sa na youtube

Môžete si vybrať svoj účet YouTube a povoliť službe Smash Balloon prístup k vášmu kanálu. A to je všetko.

Váš účet bude automaticky pripojený k vášmu webu WordPress. Na internete Konfigurácia na karte môžete vidieť ďalšie možnosti, pomocou ktorých môžete pridať svoj Typ zdroja, pridajte konkrétny čas, v ktorom doplnok skontroluje nové príspevky atď.

Na týchto nastaveniach môžete pracovať podľa svojich požiadaviek. Po tom, hit Uložiť Tlačidlo. Hneď pod tým máte voľbu Zobrazte svoj informačný kanál. Podľa tohto budete mať skrátený kód.

Stačí skopírovať tento krátky kód a pridať ho na príspevok alebo stránku, na ktorej chcete zobraziť svoje videá YouTube.

Krátky kód informačného kanála YouTube

Teraz prejdite na ďalšiu kartu, ktorá je upraviť tab. Tu môžete pracovať na výške a šírke informačného kanála, pridať farbu pozadia atď. Môžete tiež vybrať počet stĺpcov, ktoré chcete zobraziť..

Zdroje pre YouTube sa prispôsobujú

Môžete tiež vybrať, ktoré informácie sa majú skryť alebo zobraziť, pridať a prispôsobiť tlačidlá a ďalšie. Vykonajte zmeny podľa svojich požiadaviek a stlačte Uložiť gombík.

Ďalej prichádza zobraziť tab. Tu nájdete skratku, pomocou ktorej môžete zobraziť svoj kanál YouTube.

Stačí to skopírovať a vložiť na príspevok alebo stránku, na ktorej chcete zobraziť videá kanála, a uložiť zmeny. Vaše videá YouTube sa začnú okamžite zobrazovať.

Výsledok rozbitého balóna

Tak to je všetko. Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol s náskokom pri zostavovaní vlogu.

Ak sa vám tento článok páčil, mali by ste sa tiež dozvedieť viac o najlepších doplnkoch pre videoreklamy WordPress pre video, aby ste zvýšili svoje názory.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map