Ako zvoliť bezpečné heslo pre správcu WP [4 EASY Ways]

ako si vybrať bezpečné heslo pre


Ako bezpečné je moje heslo? Je to spoločná otázka vlastníkov webových stránok. Ak ste si vytvorili webovú stránku WordPress, mali by ste si zvoliť správne heslo pre svoju správcovskú oblasť WordPress, aby bol web bezpečný. Ak je vaše heslo správcu WP príliš zrejmé alebo ľahké, útočníci môžu ľahko získať prístup k vašej stránke WordPress ak vašim citlivým informáciám, ako sú osobné údaje alebo platobné údaje.

Ak teda zaujímate, ako zvoliť bezpečné heslo pre správcu WP, pomôžeme vám. V tomto článku sa zameriame na to, ako zvoliť bezpečné heslo, aby ste sa uistili, že váš web WordPress je v bezpečí pred votrelcami..

Štatistika zabezpečenia hesiel: Prečo potrebujeme silné heslá?

heslo Štatistika

Viac majiteľov webových stránok si musí položiť otázku „Ako bezpečné je moje heslo?“ aby sa chránili. Vytvorenie webovej stránky WordPress vám zaberie veľa času a úsilia, takže vďaka slabému heslu nechcete stratiť všetku svoju tvrdú prácu. Či už prevádzkujete populárnu webovú stránku elektronického obchodu alebo máte osobný blog WordPress, ste na svojom webe vystavení riziku votrelcov, ktorí nie sú len za vašimi citlivými informáciami, ale hľadáte aj prevzatie svojho obsahu a uverejňovanie spamu a škodlivého softvéru..

Pozrite sa na tieto štatistiky, ktoré ukazujú, aké dôležité je vybrať dokonalé heslo pre webovú stránku WordPress a ďalšie online účty.

 • Hackerské heslá spôsobujú 81% porušenia údajov. (CSO)
 • V roku 2016 bolo obeťou krádeže identity 15,4 milióna ľudí. (CNBC)
 • V tom istom roku spotrebitelia v dôsledku podvodníkov stratili 16 miliárd dolárov.
 • Programu prelomenia kódu trvá len 15 minút, kým zistí 8-znakové heslo.
 • 8% narušení zabezpečenia WordPress nastane v dôsledku slabého hesla. (WPSmackdown)
 • Hackeri útočia na veľké a malé weby WordPress, pričom za minútu dôjde k viac ako 90 978 útokom. (WPPlugins)

Ako vidíte, výber bezpečného hesla pre vašu správcovskú oblasť WordPress je nevyhnutný na ochranu vašich webových stránok. Mnoho ľudí si však neuvedomuje, že výber dobrého hesla je ich prvou obrannou líniou proti útočníkom. V skutočnosti sa pozrite na SplashData je zoznam desiatich najhorších hesiel, ktoré dokazujú, že používatelia stále nevyberajú bezpečné heslá:

   1. 123456
   2. heslo
   3. 123456789
   4 12345678
   5 12345
   6. 111111
   7. 1234567
   8. slnečné žiarenie
   9. qwerty
   10. iloveyou

Aj keď vaše heslo nemusí byť také slabé ako heslo v tomto zozname, stále musíte zistiť, aké bezpečné je vaše heslo, a naučiť sa niekoľko tipov, ako zvoliť lepšie heslo. Poďme sa teda dostať do nášho sprievodcu, ako zvoliť bezpečné heslo pre správcu WordPress.

1. Vyberte silné používateľské meno

Pri ochrane svojho webu WordPress pred útočníkmi si nemusíte vyberať iba silné heslo, ale musíte si zvoliť aj silné používateľské meno. Silné používateľské meno je rovnako dôležité ako silné heslo. Nakoniec, ak niekto chce získať prístup do vašej administratívnej oblasti WordPress, musí zistiť svoje heslo aj svoje používateľské meno. Ak vyberiete slabé používateľské meno, odstránite pre svoj web ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Mnoho používateľov si zvolí svoje používateľské meno „admin“, svoje meno alebo e-mailovú adresu. Tieto možnosti používateľského mena sú pre narušiteľov až príliš ľahké zistiť. Takže si vyberte niečo menej zrejmé.

Je tiež dôležité nevyberať si príliš nezrozumiteľné používateľské meno. Musíte si zapamätať svoje používateľské meno, pretože v prípade, že zabudnete svoje heslo, na jeho získanie je potrebné vaše používateľské meno..

Pri výbere dobrého používateľského mena pre WordPress:

 • Vyvarujte sa pridávaniu príliš veľkého počtu čísiel a špeciálnych znakov.
 • Vyberte si používateľské meno, ktoré nesúvisí s obsahom vášho webu.
 • Do používateľského mena nezahŕňajte žiadne osobné údaje ani informácie.
 • Vyberte si používateľské meno, ktoré je pre vás osobné a nezabudnuteľné, ale pre niekoho iného by bolo ťažké uhádnuť.

Je tiež dôležité nezabudnúť skryť vaše používateľské meno správcu WP pred zobrazením na vašich webových stránkach. Na hlavnom paneli WordPress prejdite na stránku užívatelia, potom do Tvoj profil. Prejdite na stránku Zobrazovaný názov verejne ako a nezabudnite si zvoliť svoje prezývku, ktoré sa bude zobrazovať na vašom webe namiesto používateľského mena.

hide-WordPress-username

Týmto spôsobom sa vaše používateľské meno nezobrazí v blogových príspevkoch ani v iných oblastiach vášho webu, aby ho mohli vidieť útočníci.

2. Postupujte podľa osvedčených postupov týkajúcich sa silného hesla

Ďalej pri výbere zabezpečeného hesla pre váš web WordPress je najlepšie postupovať podľa osvedčených postupov týkajúcich sa hesla. Existuje niekoľko tipov, ktoré by vám mali pomôcť pri hľadaní silného hesla, ktoré roboti nedokážu prelomiť, vrátane:

 • Čím dlhšie, tým lepšie – Čím je vaše heslo kratšie, tým ľahšie to budú pre votrelcov zistiť. Vyberte si heslo, ktoré je dlhé najmenej 10 znakov.
 • Nech je jedinečný – Nepoužívajte bežné vety ako „iloveyou“, urobte to jedinečným.
 • Pridajte niečo špeciálne – Pridajte čísla, špeciálne znaky a kombináciu malých a veľkých písmen.
 • Vyhnite sa osobným údajom – Nevytvárajte svoje heslo pomocou osobných údajov, ktoré môžu byť spojené s vami, ako je meno domáceho maznáčika, dátum narodenia alebo mesto, v ktorom žijete..
 • Vyhnite sa slovám slov – Hackeri majú prepracované programy, ktoré prehľadávajú tisíce slov slovníka, preto si nevyberajte heslo, ktoré je priamo zo slovníka.
 • Vytvorte „Heslo“ – Namiesto toho, aby ste si vybrali heslo, ako je napríklad „pizza“, vyberte prístupovú frázu, ktorá je kopou náhodných slov spojených ako „pizza tekvica v okienku“.

Vďaka týmto osvedčeným postupom pri výbere silného a bezpečného hesla nebudete mať problém prísť s heslom, ktoré znemožní prienik na vaše webové stránky WordPress..

3. Použite nástroj Generátor hesiel

Namiesto toho, aby ste sa sami snažili zistiť silné heslo, môžete použiť aj nástroj na generovanie hesiel. Nástroj na generovanie hesla vám umožní okamžite získať skvelé heslo, ktoré žiadny hacker nebude schopný zistiť.

Existuje niekoľko bezplatných nástrojov na generovanie hesiel online, ale odporúčame vám použiť vlastný bezplatný nástroj na generovanie hesiel IsItWP..

isitwp-password-generátor

S naším nástrojom na vytváranie silných silných hesiel si môžete zvoliť, ako dlho chcete mať svoje heslo a či chcete zahrnúť veľké písmená, čísla alebo špeciálne znaky. Ak chcete vygenerovať silné heslo, stlačte modrý kruh a ak sa vám nepáči, znova ho stlačte, čím získate ďalšiu možnosť..

Náš nástroj vám tiež povie, aké zložité by bolo heslo pre hackerov zistiť. Napríklad pri vygenerovanom hesle na obrázku vyššie by trenie tohto hesla trvalo 986 415 rokov. Vaša webová stránka WordPress bude po zvyšok času v bezpečí pomocou hesla tak silného ako toto.

Aj keď kombinácia písmen, číslic a špeciálnych znakov je pre narušiteľov mimoriadne náročná, je pre vás ťažké zapamätať si heslo. V takom prípade môžete pomocou nášho bezplatného nástroja na tvorbu silných hesiel vygenerovať aj heslo, ktoré si ľahšie zapamätáte, pričom je stále mimoriadne silné. Stačí skontrolovať Ľahko zapamätateľné na vygenerovanie hesla, ktoré je ľahko zapamätateľné.

Vytvorte si bezpečné heslo »

4. Rovnaké heslo nepoužívajte pre viac účtov

Nech už používate akúkoľvek stratégiu na nájdenie najsilnejšieho hesla pre svoju webovú stránku WordPress, nikdy nepoužívajte rovnaké heslo pre viac účtov. Ak máte silné a bezpečné heslo pre svoj e-mailový účet, nepoužívajte ho pre svojho správcu WordPress; vytvoriť nový. Akonáhle prídete so silným heslom pre svoje stránky WordPress, nepoužívajte ich na nič iné.

Môže byť lákavé použiť jedno silné heslo pre všetky vaše účty, aby ste nezabudli na svoje heslá. Použitie rovnakého hesla pre viac účtov však hackerom uľahčí prienik do viacerých účtov, nielen do jedného. Horšie ako rozdelenie jedného účtu na účet je rozčlenenie všetkých účtov.

„Ako bezpečné je moje heslo?“ S týmito tipmi už nebudete musieť klásť túto otázku. Teraz, keď viete, ako zvoliť bezpečné heslo pre svojho správcu WP, môžete svoju webovú stránku a všetky svoje ďalšie účty online chrániť a chrániť. Ak sa vám tento článok páčil, pozrite si náš ďalší príspevok na tému Zabezpečenie formulárov WordPress pomocou ochrany heslom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map