Aký je rozdiel medzi názvom domény a webhostingom? (Odhalenie)

rozdiel medzi názvom domény a webhostingom


Chcete vedieť rozdiel medzi názvom domény a webhostingom? Pre začiatočníkov môžu byť doménové meno a webhosting skľučujúcimi výrazmi. Ak však chcete vytvoriť webovú stránku, musíte vlastniť doménové meno aj webhosting.

V tomto článku vám vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o názvoch domén a webhostingu.

Čo je to doménové meno?

čo je doménové meno

Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo vaši návštevníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web.

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, musíte najskôr kúpiť názov domény spolu s webhostingom. Po registrácii názvu domény získate právo používať tento názov pre svoj web na jeden rok. Je potrebné obnoviť registráciu vašej domény, pokiaľ si chcete zachovať názov svojej stránky. Ak o doménové meno niekedy prídete, môžete ho nechať uplynúť, aby si ho mohol kúpiť niekto iný.

Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 USD ročne.

Čo je to webhosting?

čo je web hosting

Webhosting je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojich webových stránok.

Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri..

Často sa tento pojem používa web hosting odkazuje na spoločnosť, ktorá prenajíma svoje počítače / servery, aby hosťovala vaše webové stránky, a poskytuje pripojenie na internet, aby zabezpečila, že vaše webové stránky budú dostupné 24 hodín denne online.

Účet pre webový hosting zvyčajne stojí okolo 7,99 dolárov mesačne.

Vyskúšajte tieto rozdiely medzi zdieľaným vs VPS vs vyhradeným hostingom a zdieľaným vs riadeným hosťovaním.

Doménové meno verzus webhosting; Ako spolu súvisia?

Dobrým spôsobom, ako porozumieť rozdielu medzi nimi, je myslieť na ne takto: ak je názov domény adresa vášho domu, potom webhosting je skutočný dom, na ktorý adresa odkazuje.

Názov domény je v skutočnosti ako služba preposielania adries. Keď ľudia zadávajú adresu webových stránok, ktoré chcú navštíviť, poukazuje na IP adresu, ktorá obsahuje vaše webové stránky. Adresa IP je séria čísel, napríklad 123.23.234.45. Táto adresa IP potom ukazuje na umiestnenie na serveri, ktoré obsahuje súbory webových stránok.

Dôvodom, prečo namiesto domén s adresami IP používame názvy domén, je to, že si ich pamätáte ľahšie ako dlhý reťazec čísel.

Stručne povedané, názov vašej domény ukazuje na vašu IP adresu, ktorá potom ukazuje na váš web. Takto môžu používatelia na celom svete ľahko pristupovať na vaše webové stránky jednoduchým zadaním názvu vašej domény do svojho webového prehľadávača.

Existujú rôzne typy webhostingu, z ktorých si môžete vybrať, ako napríklad zdieľaný hosting, VPS hosting, hosting WordPress, eCommerce hosting, vyhradený server, blogový hosting a hosting pre ďalších predajcov. Keď začínate, odporúčame vám zvoliť zdieľaný hosting alebo hosting WordPress, pretože sú ideálnou voľbou pre väčšinu vlastníkov webových stránok a blogerov, pokiaľ ide o dostupnosť a potreby..

Môžete si prečítať viac o rôznych typoch webhostingu.

Ak si chcete konkrétne vytvoriť webovú stránku WordPress, odporúčame vám zvoliť hostingovú službu WordPress. Vo väčšine prípadov náklady na zdieľanie aj na hosťovanie v systéme WordPress sú takmer rovnaké. Jediný hlavný rozdiel je v tom, že hosťovanie WordPress je predinštalované s WordPress na vašom hosťovacom účte. To ponúka veľké pohodlie, takže nemusíte manuálne inštalovať WordPress na svoj účet webhostingu.

Postupne vám ukážeme, ako si môžete kúpiť doménové meno a webhosting.

Ako kúpiť doménové meno a webhosting

Jednou z prvých vecí, ktorú musíte urobiť, aby ste vytvorili web alebo blog, je kúpa názvu domény a webhosting.

Ak chcete spustiť nový web, kombinované náklady na doménu a hosting sa môžu javiť ako dosť.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost s cieľom ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu pri hostovaní WordPress. Na začiatok je úžasná ponuka.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jedným z najväčších poskytovateľov webhostingu na svete. Do komunity WordPress sa zapájajú od roku 2005 a ako oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostenia poskytuje spoločnosť WordPress.org.

Pozrime sa na podrobného sprievodcu, ako nakupovať webhosting spolu s názvom domény.

Ak chcete začať svoj blog WordPress, prejdite na webovú stránku Bluehost a kliknite na ikonu Začni teraz gombík.

vytvoriť webovú stránku na webhostingu

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber plánu. Keď práve začínate, môžete si vybrať základný plán, ktorý zahŕňa aj bezplatnú doménu a SSL. Vždy, keď vaše stránky rastú, môžete svoj účet kedykoľvek inovovať.

vyberte plán Bluehost na spustenie webovej stránky

V tomto kroku zaregistrujte názov domény zadarmo. Bluehost pokryje náklady na registráciu doménového mena.

doména zadarmo

Zobrazí sa výzva na zadanie informácií o vašom účte. Pre ľahkú registráciu sa môžete prihlásiť pomocou Google iba pár kliknutí.

bluehost vytvorenie účtu

Po zadaní údajov posuňte stránku nadol, kým nenájdete pole s informáciami o balení. Môžete si vybrať základný plán na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov. Môžete tiež vidieť, že je vybratých niekoľko doplnkov, čo zvyšuje celkovú cenu. Môžete zrušiť začiarknutie týchto doplnkov, pretože ich hneď nebudete potrebovať. V prípade potreby ich môžete kedykoľvek pridať.

Poznámka: Výberom plánu 36 mesiacov získate najlepšiu hodnotu za svoje peniaze!

Informácie o balíku Bluehost

Po nakonfigurovaní plánu posuňte stránku nižšie a zadajte svoje platobné podrobnosti. Budete musieť súhlasiť s ich zmluvnými podmienkami a potom kliknite na tlačidlo Odoslať.

To je všetko!

Úspešne ste sa prihlásili na hosťovací plán. Budete požiadaní o vytvorenie hesla pre svoj účet. Potom dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu (cPanel), kde môžete spravovať všetko od hostenia súborov až po e-maily a podporu..

Podrobný podrobný sprievodca vytvorením webovej prezentácie nájdete v nasledujúcich článkoch:

 • Ako spustiť webovú stránku
 • Ako vytvoriť blog
 • Ako spustiť internetový obchod

Zrieknite sa poplatku za registráciu domén s alternatívami Bluehost

Pri nákupe doménového mena a webhostingu v službe Bluehost sa môžete vzdať poplatku za registráciu domény za prvý rok. Ďalšou výhodou je, že na správu názvu domény a webhostingu nemusíte viesť dva rôzne účty.

Ak hľadáte alternatívy spoločnosti Bluehost, ktoré vám pri nákupe webhostingového účtu poskytnú bezplatnú doménu, potom je tu niekoľko poskytovateľov webhostingu, ktoré treba zvážiť.

 • Dreamhost
 • InMotion Hosting
 • GreenGeeks

Ako samostatne zaregistrovať doménové meno

Nemusíte nutne kupovať doménové meno aj webhosting spoločne. Namiesto toho, aby ste ich kupovali spolu, môžete najskôr získať doménové meno od registrátora domény. A po zakúpení účtu webhostingu môžete svoje doménové meno nasmerovať na web hosting úpravou nastavení DNS.

Naopak, keď si kupujete doménu aj hosting od tej istej spoločnosti, nemusíte meniť nastavenia DNS. Navyše vám tiež poskytuje vysoký stupeň pohodlia, pretože môžete spravovať a obnovovať obe služby pod rovnakým účtom.

Ak by ste radšej kupovali doménové meno samostatne, zvážte niekoľko populárnych registrátorov doménových domén:

 • Domain.com
 • Choď oci
 • NameCheap

súvisiace: Najlepší nástroj na generovanie názvov webových stránok (úplne zadarmo)

Ako preniesť vaše doménové meno

Bez ohľadu na to, odkiaľ ste zaregistrovali názov domény, môžete ju kedykoľvek preniesť na iného registrátora.

Používatelia zvyčajne prevádzajú svoje doménové meno, ak nie sú spokojní so službami ponúkanými ich súčasným registrátorom doménových mien.

Čokoľvek je dôvodom vášho prevodu, na začatie prevodu vám vždy odporúčame počkať najmenej 45 dní po registrácii alebo obnovení. ICANN, medzinárodná organizácia, ktorá dohliada na názvy domén, vyžaduje pri každom začatí prenosu jednoročné obnovenie. Prenosom názvu domény pred týmto obdobím môžete prísť o poplatok za obnovenie tohto roku.

Ako zmeniť váš hosting

V niektorých prípadoch je prepínanie webhostingu jednoduchšie ako prevod názvu domény na iného registrátora. Väčšina poskytovateľov hostingu ponúka bezplatný prenos webových stránok. Ak plánujete preniesť webovú stránku na iného poskytovateľa webhostingu, prvú vec, ktorú by ste mali urobiť, je požiadať svojho nového poskytovateľa hostingu, či ponúka bezplatný webový prenos..

súvisiace: 10 najlepších britských webhostingových služieb (od 1,50 EUR – v porovnaní)

Ak áno, môžete odovzdať požadované prihlasovacie údaje zákazníckemu servisu na bezplatný prevod webovej stránky. Poskytovatelia webhostingu zvyčajne ponúkajú bezplatné prevody cPanel na cPanel. Ak váš existujúci webový hostiteľ cPanel nepoužíva, môžete ho preniesť sami.

Napríklad, ak prevádzkujete bezplatný web WordPress na stránkach WordPress.com a potom ste sa rozhodli prejsť na platformu WordPress s vlastným hosťovaním, je pravdepodobné, že váš poskytovateľ hostingu nenabízí bezplatný prevod..

V takom prípade môžete postupovať podľa nášho podrobného sprievodcu, ako presunúť svoje webové stránky z WordPress.com na WordPress.org..

Dúfame, že vám táto príručka pomohla pochopiť rozdiel medzi názvom domény a webhostingom. Ak sa vám tento článok páčil, môžete si prečítať nášho sprievodcu o tom, ako spustiť webovú stránku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map