Alternatívy WordPress – 18 populárnych konkurentov WordPress

Populárne WordPress konkurenti


Hľadáte alternatívu k WordPress? Na trhu existuje veľa riešení na vytváranie webových stránok. Aj keď je WordPress najobľúbenejším riešením a je to najjednoduchšie na použitie, rozumieme potrebe skontrolovať každú možnosť pred prijatím konečného rozhodnutia..

V tomto článku vám predstavíme najpopulárnejších konkurentov WordPress, ktoré môžete použiť ako alternatívu k WordPress.

Prečo by ste mali vyskúšať konkurentov / alternatívy WordPress

Mnoho špičkových značiek používa WordPress pre svoje webové stránky aktívne. Má trhový podiel 32%, čo znamená, že každá tretia webová stránka na svete je postavená na systéme WordPress.

Pod WordPressom rozumieme WordPress.org, čo je riešenie, ktoré hostuje sám. Viac informácií nájdete v našom článku o rozdieloch medzi WordPress.com a WordPress.org.

Začnite rýchlo s týmito najlepšími hostingovými spoločnosťami WordPress.

Prečo by ste mali hľadať alternatívu? Na trhu stále existuje mnoho ďalších riešení, ktoré môžete použiť na vytvorenie webovej stránky alebo blogu. Tieto platformy nie sú také populárne ako WordPress, ale každá z nich má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a funkcie, ktoré môžu vyhovovať vašim konkrétnym potrebám..

súvisiace: Recenzia WordPress: MUSÍTE si prečítať pred spustením stránky.

Ak ste spustili svoj web pomocou WordPress a nikdy ste nepoužili žiadne iné riešenie, mali by ste si tiež pozrieť tieto riešenia a zistiť, ako sa líšia od WordPress. Neodporúčame vám migrovať svoje webové stránky, ale vždy je dobré mať k dispozícii ďalšie znalosti. Buď tento článok potvrdí vaše rozhodnutie používať WordPress, alebo nájdete niečo vhodnejšie: v každom prípade vyhráte!

Pozrime sa na populárnych konkurentov WordPress.

1. Weebly: Potiahnite & Drop WordPress Alternatíva

Weebly

Weebly je hosťovaná platforma. Má jednoduchý tvorca drag and drop pre začiatočníkov na rýchle nastavenie stránky. Weebly má interaktívne témy, vlastné písma, pozadie paralaxy, editor obrázkov a ďalšie.

Môžete tiež použiť Weebly na vytvorenie internetového obchodu. Má eCommerce Builder, ktorý môže byť použitý na jednoduché spustenie vášho obchodu. Začiatok základného plánu spoločnosti Weebly je bezplatný, ale pre ďalšie funkcie budete musieť upgradovať na prémiové plány.

Ak už Weebly používate a hľadáte ďalšie funkcie, prečítajte si tento článok o tom, ako presunúť svoje webové stránky z Weebly na WordPress..

2. Shopify: najlepšia alternatíva WooCommerce

Shopify

Ako už názov napovedá, Shopify je riešenie elektronického obchodu. Je porovnateľná s WooCommerce, najobľúbenejšou platformou založenou na WordPress, ktorá sa používa na vytvorenie internetového obchodu. Shopify je jednoduché a ľahké riešenie pre začatie podnikania na internete.

Pri prijímaní online platieb spolupracuje so všetkými populárnymi platobnými riešeniami. Môžete pridať svoje výrobky a jednoducho ich predávať online pomocou služby Shopify. Dodáva sa s vstavanými témami, platenými rozšíreniami, integráciami a aplikáciami.

Odporúčame vám prečítať si tento článok o Shopify vs WooCommerce, aby ste získali expertné informácie o najlepšom riešení elektronického obchodu na trhu..

Môžete tiež vyskúšať náš úplný zoznam alternatív a konkurentov Shopify.

Prečítajte si našu kompletnú recenziu služby Shopify.

3. Stredná: Ľahko použiteľná alternatíva WordPress

stredná

Médium je bežne známe medzi autormi príbehov a blogermi. Môže tiež fungovať ako sekundárna platforma pre tých blogerov, ktorí prevádzkujú svoje vlastné blogy na iných platformách alebo píšu pre viac blogov. Primárne zameranie Média je budovať komunitu autorov a zdieľať ich úžasný obsah so čitateľmi.

Je to moderná responzívna platforma pre publikovanie. Neexistujú žiadne šablóny ani rozšírenia, čo znamená, že budete musieť daný návrh použiť tak, ako je. Médium je však úplne optimalizované a funguje skvele na akejkoľvek veľkosti obrazovky. Ponúkajú namiesto poznámok inline poznámky a odpovede.

Médiá je plne hostené riešenie, čo znamená, že sa nemusíte obávať webhostingu a šírky pásma. Pre vlastníkov ponúknite vlastné názvy domén, ktoré používateľom umožnia vybrať si pre svoj blog vlastnú doménu.

Ak už používate médium Medium a chcete prejsť na lepšiu platformu, pozrite si nášho sprievodcu prepínaním z média Medium na WordPress..

4. Blogger: # 1 WordPress.com Alternatíva od spoločnosti Google

Blogger

Názov vám povie všetko, čo môžete od tejto platformy očakávať. Mnoho blogerov z celého sveta začalo pracovať s programom Blogger. Je to bezplatné riešenie, ktoré využíva technológia Google.

Mali by ste sa pozrieť na náš článok o službe Blogger vs WordPress a dozvedieť sa základné rozdiely medzi 2 najpopulárnejšími platformami pre blogovanie.

Ak však už službu Blogger používate a už ste unavení z ich editora, môžete svoj blog ľahko presunúť z Bloggeru na WordPress..

5. Webové stránky Google: bezplatný tvorca webových stránok od spoločnosti Google

Webové stránky Google

Webové stránky Google sú produktom spoločnosti Google. Je to jednoduché riešenie s menším počtom možností. Nie je priamym konkurentom pre WordPress alebo iné systémy na správu obsahu, ale môže sa považovať za alternatívu k Weebly, Squarespace, Wix atď..

Umožňuje vám použiť vlastný názov domény pre vaše webové stránky. Nie je potrebné pridať žiadne riešenie hostovania. Webové stránky Google sú vynikajúce pre malé webové stránky a blogy.

6. Typepad: Vintage WordPress Pretekár

TypePad

Typepad je prémiová platforma na blogovanie a publikovanie. Môže sa použiť na vytvorenie vášho osobného alebo profesionálneho blogu pomocou člena zákazníckej podpory zo spoločnosti Typepad. Je to optimalizované riešenie a dá sa použiť na zarábanie peňazí online.

Typepad má dizajny vysokej kvality pre webové stránky. Je ľahké spustiť blog alebo web a zdieľať svoj obsah online.

7. Duch: Budúcnosť blogov

duch

Ghost je jednoduchá platforma na blogovanie zameraná predovšetkým na pomoc blogerom tým, že im poskytuje ľahko použiteľné riešenie. Rovnako ako mnoho iných blogov, aj Ghost neponúka veľký zoznam funkcií. Je založený na NodeJS a neustále sa snažia vylepšovať editora pre autorov pomocou platformy.

8. Tumblr: Tumblr: Najlepšie sociálne blogovanie

tumblr

Tumblr je vynikajúcou platformou pre sociálne motivovaných blogerov. Ponúka témy a šablóny pre prispôsobenie. Ako hostované riešenie vám umožňuje zamerať sa na písanie a dizajn vášho blogu. Tumblr umožňuje vytváranie vlastných doménových mien a dá sa použiť na vytváranie stránok. Kombinácia sociálnych médií a blogov je v porovnaní s inými riešeniami jedinečná.

9. Joomla

joomla

Joomla je jedným z najstarších a najpopulárnejších tvorcov webových stránok na trhu. Je to softvér s otvoreným zdrojom a funguje prostredníctvom podpory svojej komunity. Mnoho vývojárov a pokročilých používateľov webu uprednostňuje Joomla pri výrobe webových stránok. Môže byť použitý na vytvorenie akéhokoľvek druhu webovej stránky a ponúka pokročilý administračný panel pre používateľov.

Joomla môžete úplne prispôsobiť pomocou prémiových rozšírení a webových tém. Tento softvér CMS má viac funkcií ako akýkoľvek iný systém na správu obsahu. Joomla je k dispozícii na mnohých paneloch webhostingu s možnosťou inštalácie jedným kliknutím.

10. Drupal

Drupal

Drupal je jedným z najpopulárnejších riešení pre správu obsahu a budovanie webových stránok. Drupal má trhový podiel 2,1% zo všetkých webových stránok na svete. Má silný základ a používa ho mnoho najvyšších vládnych a súkromných agentúr pre svoje webové stránky.

Na spustenie Drupalu budete rovnako ako WordPress potrebovať doménové meno a webhosting. Pre začiatočníkov to však nie je také ľahké ako WordPress. Riadiaci panel je ťažké riadiť a má strmú krivku učenia. Budete potrebovať školenie a pomoc, aby ste sa naučili Drupala, vďaka čomu je pre väčšinu startupov nepríjemná.

11. Jekyll

Jekyll

Jekyll je tvorca webových stránok založený na Ruby a NodeJS. Keďže táto technológia je iná a je zabezpečená pre pokročilejších používateľov, pred vytvorením stránok a pridaním obsahu budete musieť študovať. Nemá databázu a webové stránky sú postavené na statickom HTML.

Ak máte vedomosti o moderných programovacích jazykoch a softvérových systémoch ako Markdown, Git, Ruby, atď., Táto platforma je pre vás. Má bezplatný hosting ponúkaný stránkami GitHub. Jekyll je riešením pre pokročilých vývojárov a programátorov.

12. CMS Made Simple

CMS Made Simple

CMS Made Simple žije až do svojho mena. Tento systém na správu obsahu je úplne otvorený zdroj (pomocou PHP a MySQL) a je podobný iným populárnym blogovacím platformám, ako je WordPress..

Ponúka všetky nástroje na prispôsobenie, témy, rozšírenia a dokumentáciu na spustenie blogu, ktorý potrebujete. Pokyny na stránkach blogov uľahčujú začiatočníkom rýchle spustenie blogu.

13. SquareSpace

Squarespace

Squarespace je hosťovaná platforma. Je populárny medzi riešeniami vytvárania webových stránok, ako sú WordPress, Joomla a ďalšie. Squarespace je prémiové riešenie a obsahuje vstavané webové šablóny na prispôsobenie vášho blogu.

Mali by ste sa pozrieť na náš článok o programe Squarespace verzus WordPress, kde nájdete podrobné porovnanie týchto dvoch platforiem. Ak používate program Squarespace a chcete vyskúšať niečo nové, postupujte podľa nášho sprievodcu a jednoducho prepnite z programu Squarespace na WordPress. Stavíme sa, že to bude stáť za krok!

Nenechajte si ujsť skontrolovať tieto najlepšie alternatívy námestia.

14. Textpattern

Textpattern

Textpattern je jednoduché riešenie pre blogovanie. Nie je to tak populárne ako WordPress alebo Joomla, ale jeho použitie je podobné akejkoľvek inej platforme na vytváranie webových stránok. Textpattern sa ľahko používa a spravuje pre začiatočníkov.

Spolu s ďalšími štandardnými funkciami má pripravené riešenie na komentáre a zobrazuje štatistiky na prístrojovej doske. Na zobrazenie vášho textu používa HTML stránky.

15. Expresný motor

Expresný motor

Expression Engine je prémiový tvorca webových stránok. Táto platforma pracuje s kombináciou PHP a MySQL. Má bezplatný plán na spustenie vašich stránok, ale všetky doplnky a rozšírenia sú platené. Na vybudovanie správnej webovej stránky s Expression Engine budete musieť investovať čas a peniaze. Má tiež licenčný poplatok za spustenie webovej stránky alebo blogu.

16. Statický

Statamic

Statamic je výkonný tvorca webových stránok s pokročilými technológiami bežiacimi na pozadí. Zvyčajne ich vyberajú technickí používatelia, ktorí poznajú procesy a chcú preskúmať všetky možnosti softvéru CMS. Statamic vytvára stránky pre používateľov pomocou PHP, Markdown a YAML, a preto sa líši od iných riešení.

17. Webs.com

weby

Webs.com je freemiové riešenie na vytváranie webových stránok. Dodáva sa s tvorcom webových stránok typu drag and drop, integráciou sociálnych sietí, responzívnym dizajnom a vlastným názvom domény. Webs.com je hostené riešenie a môžete si pozrieť ďalšie poistné plány pre ich prémiové plány.

Dodáva sa s interaktívnymi témami a šablónami, ktoré umožňujú prispôsobiť vzhľad vášho webu. S prémiovým riešením získate podporu od ich vývojárov a dizajnérov pri vytváraní stránky, ktorú potrebujete.

18. Wix

Wix

Wix je jednoduchý tvorca webových stránok a hostované riešenie. Používajú ho mnohí začiatočníci, ktorí chcú rýchlo spustiť svoje webové stránky. Pomocou nástroja na vytváranie a ukladanie myšou môžete na svoje webové stránky pridať funkcie, obrázky a obsah.

Okrem tradičných webových stránok môžete pomocou blogu Wix vytvoriť aj blog alebo internetový obchod. V internetovom obchode budete musieť kúpiť prémiovú verziu. Prémiové plány vám umožňujú integrovať online platobné riešenia ako PayPal, authorize.net atď.

Mali by ste si prečítať náš článok o Wix verzus WordPress a prečítať si úplné porovnanie. Ďalej sa môžete pozrieť na túto recenziu spoločnosti Wix a dozvedieť sa viac o funkciách a funkciách tejto platformy do hĺbky.

Ak ste používateľom Wix a nie ste s obmedzeniami spokojní, odporúčame vám prepnúť z Wix na WordPress. Ďalšie možnosti nájdete v našom článku o alternatívach a konkurentoch spoločnosti Wix.

Dúfame, že vám tento článok pomohol dozvedieť sa viac o konkurentoch WordPress. Ak sa vám tento článok páčil, odporúčame vám tiež vyskúšať túto príručku, ktorá obsahuje viac ako 100 zaujímavých štatistík a faktov WordPress a niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali používať WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me