Blogger vs. WordPress – odborná recenzia (ktorý z nich je najlepší?)

blogger verzus wordpress


Hľadáte ideálnu platformu na začatie blogu?

Ak ste vykonali nejaký online prieskum alebo ste sa opýtali niekoho s odbornými znalosťami o blogovaní, návrhy pravdepodobne začínali programami WordPress alebo Blogger..

Výber správnej platformy môže byť zdĺhavý, pretože WordPress a Blogger patria medzi najpopulárnejšie platformy pre blogovanie, ktoré sa v súčasnosti používajú.

V tomto článku budeme dôkladne diskutovať o službe Blogger vs. WordPress, pokiaľ ide o ich vlastnosti, jednoduchosť použitia, možnosti návrhu, silné a slabé stránky a ďalšie..

Porovnanie WordPress verzus Blogger je rozdelené do 10 častí:

 1. Prehľad
 2. Jednoduchosť použitia
 3. Možnosti dizajnu
 4. Funkcie a funkcie
 5. Vlastníctvo vášho blogu
 6. Možnosti speňaženia
 7. zabezpečenia
 8. podpora
 9. náklady
 10. Jednoduchá migrácia

1. Prehľad: WordPress a Blogger ako blogovacie platformy

Čo je WordPress?

wordpress-org

WordPress je najobľúbenejší systém správy obsahu (CMS), ktorý sa dnes používa a má viac ako 30% všetkých webových stránok online. Ide o softvér s otvoreným zdrojovým kódom / slobodný softvér, ktorý uľahčuje vytváranie, úpravy, organizovanie a publikovanie obsahu.

Na vytvorenie blogu WordPress potrebujete hostingový server a názov domény. Webhosting je miesto, kde ľudia ukladajú obsah a súbory svojho blogu a názov domény je adresa vášho blogu na internete, napríklad IsItWP.com alebo Google.com. Keď do panela s adresou v prehliadači zadáte názov svojej domény, budete presmerovaný na hostiteľský server, na ktorom sú hostené vaše webové stránky, a zobrazí sa vaše webové stránky..

Poznámka: Toto porovnanie je medzi WordPressom (WordPress.org) a Bloggerom s vlastným hosťovaním. Ak chcete vedieť rozdiel medzi dvoma príchuťami WordPress, tu je naše porovnanie stránky WordPress.com verzus WordPress.org..

Čo je to Blogger?

blogger-for-blogovanie

Blogger je základná platforma na blogovanie, kde môžete pridávať obsah a publikovať. V službe Blogger môžete publikovať bezplatné blogy pomocou subdomény blogspot.com. Spoločnosť Google kúpila službu Blogger v roku 2003 a premenovala ju na službu Blogger, ktorú poznáme dnes.

V službe Blogger je váš blog hostený na ich serveroch, takže nemusíte hľadať hostiteľskú spoločnosť. Doménové meno nepotrebujete ani vtedy, ak by ste pre svoj blog radšej používali subdoménu blogspotu. Napríklad názov vášho blogu v službe Blogger by bol napríklad example.blogspot.com.

2. Jednoduché použitie

Jednoduché použitie – WordPress

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú ľudia o službe WordPress milujú, je jej jednoduchosť.

Ak chcete začať blog na WordPress, musíte si kúpiť hostingový plán WordPress a názov domény. Potom na svoj hostingový server nainštalujete program WordPress a pripojíte k nemu svoju doménu. To všetko je potrebné na vytvorenie blogu na WordPress.

Po spustení blogu môžete začať publikovať články. Aj keď je predvolená téma predinštalovaná na WordPress, môžete ju zmeniť a prispôsobiť vzhľad svojho blogu nainštalovaním vybranej témy WordPress z bezplatnej Adresár tém WordPress. Pred náhodným výberom a inštaláciou si prečítajte recenzie populárnych tém WordPress.

Ako bude vyzerať váš informačný panel WordPress nižšie.

wordpress-palubná doska vytvoriť nový post

Jednoduché použitie – Blogger

Proces nastavenia služby Blogger je jednoduchší ako program WordPress. Službu Blogger už hostuje spoločnosť Google a je platformou pripravenou na použitie, takže pre svoj blog nemusíte hľadať server hostenia. Znamená to tiež, že vaše stránky sa budú nachádzať na rovnakom serveri, na ktorom sa nachádzajú všetky ostatné stránky služby Blogger. Ak si nekúpite názov domény, budete mať rovnakú subdoménu (.blogspot.com).

Ak chcete začať blogovať v službe Blogger, musíte mať účet Google, ale to je jediná požiadavka. Jednoducho sa zaregistrujte pomocou svojho účtu Google a postupujte podľa pokynov. Svojmu blogu musíte dať názov a zvoliť adresu blogu.

Potom môžete začať vytvárať a publikovať príspevky. Ak chcete zistiť, ako vyzerá platforma Blogger, pozrite si obrázok nižšie.

create-a - post-blogger

Víťaz: WordPress aj Blogger sú známe jednoduchým používaním. Nastavenie služby Blogger je však jednoduchšie pri porovnaní oboch. Ak chcete ľahko použiteľnú platformu, ktorá tiež obsahuje množstvo možností prispôsobenia, vyberte namiesto toho WordPress.

3. Dizajnové možnosti

Navrhovanie blogu WordPress

Pokiaľ ide o možnosti návrhu, WordPress je o krok vpred. Nájdete tisíce bezplatných tém v oficiálne archív tém WordPress.org. Okrem toho existujú stovky obchodov a trhov s témami tretích strán, kde si môžete kúpiť prémiové témy.

Ak chcete nainštalovať tému, môžete jednoducho prejsť na Témy »Pridať nové. K bezplatným témam môžete pristupovať priamo z hlavného panela a nainštalovať ich.

add-WordPress-témy

Navrhovanie blogu Blogger

Podobne ako WordPress, aj dizajn blogu založeného na službe Blogger je riadený témami. Nevýhodou však je, že možnosti témy sú obmedzené. Existuje okolo 10 typov tém s 3 až 7 variáciami každej témy.

Ak chcete zmeniť tému, jednoducho prejdite na téma , ukážte si dostupné témy a pridajte to, ktoré sa vám najviac páči.

add-Blogger témy

Víťaz: Môžeme s istotou povedať, že WordPress je víťazom, pokiaľ ide o možnosti návrhu a prispôsobenia. Môžete ľahko nájsť bezplatnú tému WordPress, ktorá najlepšie vyhovuje vašim jedinečným potrebám. Existujú nekonečné možnosti prispôsobenia motívov WordPress. Na druhej strane sú v službe Blogger dostupné témy a možnosti dizajnu značne obmedzené.

4. Funkcie a funkcie

Pridanie funkcií a funkcií do blogu WordPress

Ako je uvedené vyššie, WordPress podporuje obrovská komunita s tisíckami vývojárov po celom svete. Rovnako ako v prípade tém existujú aj tisíce bezplatných a prémiových programov plugins ktoré pridávajú funkcie a funkcie na stránky WordPress. Existujú doplnky pre takmer všetky funkcie, na ktoré môžete myslieť; kontaktné formuláre, generovanie potenciálnych zákazníkov, SEO atď.

Pomocou týchto doplnkov môžete z jednoduchého blogu urobiť obchodný web, eCommerce alebo akýkoľvek iný typ webovej stránky.

Ak chcete na svoje stránky pridať doplnky, môžete jednoducho prejsť na plugins na hlavnom paneli WordPress. Rovnako ako inštalácia motívov, môžete priamo pristupovať k oficiálnym bezplatným doplnkom z hlavného panela, zatiaľ čo musíte nahrávať prémiové.

add-WordPress-plugins

Pridávanie funkcií a funkcií do služby Blogger

Služba Blogger nemá flexibilitu systému WordPress. Neexistuje spôsob, ako pridať doplnky. Môžete však vložiť skripty služieb tretích strán a pridať základné funkcie. Napríklad môžete pridať skript Wufoo.com na pridanie kontaktného formulára. Používanie skriptu tretej strany však má svoje vlastné obmedzenia, pokiaľ nezískate prémiové predplatné. Funkcie služby Blogger samozrejme nemôžete rozšíriť pomocou WordPress.

Víťaz: WordPress je vpred v oblasti rozširovania funkcií a funkcií. Ak používate blogger a hľadáte ďalšie možnosti, prečítajte si tento článok o presunutí blogu z bloggerov na WordPress..

5. Vlastníctvo – Kto je konečným vlastníkom vášho blogu?

Vlastníctvo blogu WordPress

WordPress je bezplatný / otvorený zdrojový softvér, ktorý môžete upravovať a používať zadarmo. Blog WordPress môžete vytvoriť pomocou vlastného hostingu a vlastného názvu domény. To znamená, že ste konečným vlastníkom blogu.

Mali by ste sa tiež pozrieť na týchto najlepších generátorov názvov blogov.

Máte úplnú kontrolu nad správou svojho blogu WordPress. Môžete si ho úplne prispôsobiť bez akýchkoľvek obmedzení. A keď ju chcete vypnúť, môžete tak urobiť podľa vlastnej vôle.

Vlastníctvo blogu Blogger

Na rozdiel od WordPress nie ste konečným vlastníkom blogu Blogger vy, ale samotný Blogger. Keďže používate platformu Blogger, zodpovedáte jej zmluvným podmienkam. Nemôžete urobiť veľa prispôsobení a čo je ešte horšie, služba Blogger môže vaše stránky odstaviť bez vášho súhlasu.

Ak máte vážne problémy s blogovaním, blogger.com sa nemôže považovať za spoľahlivú platformu.

Víťaz: S programom WordPress vlastníte svoj blog, zatiaľ čo v službe Blogger zodpovedáte zmluvným podmienkam služby Blogger.com. WordPress je tu jasným víťazom.

6. Možnosti speňaženia

Možnosti speňaženia WordPress

Ak hľadáte speňaženie svojho blogu, potom je WordPress tou najlepšou voľbou. Do svojho blogu môžete ľahko pridať reklamy Google AdSense, pridružené odkazy a reklamné bannery.

Okrem toho si na blogu WordPress môžete ľahko vytvoriť stránku elektronického obchodu a predávať svoje výrobky, aby ste zarobili peniaze. Existuje niekoľko doplnkov elektronického obchodu pre WordPress, ktoré vám umožňujú povoliť funkcie elektronického obchodu na vašom blogu WordPress.

Možnosti speňaženia služby Blogger

Blog založený na službe Blogger môžete speňažiť pridaním služby Google AdSense a pridružených odkazov. Keďže je služba Blogger vlastníctvom spoločnosti Google, služba Google Adsense je v službe Blogger integrovanou funkciou. Keďže však Blogger je bezplatná platforma, väčšina inzerentov blog podhodnotí, najmä ak chcete medzi nimi predávať priame reklamy bez služieb tretích strán, ako je napríklad Google AdSense. Môže to byť vážna rana pre váš zárobkový potenciál. Služba Blogger navyše neposkytuje integrovanú integráciu elektronického obchodu.

add-adsense-on-blogger

Víťaz: WordPress je najspoľahlivejšou platformou, ak chcete speňažiť svoj blog. Naopak, váš potenciál zárobkov v blogu Blogger.com bude nízky, pretože väčšina inzerentov ho podceňuje.

7. Bezpečnosť

Aspekty zabezpečenia blogu WordPress

Zabezpečenie zabezpečenia vášho webu WordPress nie je raketová veda vďaka širokej škále bezpečnostných doplnkov WordPress.

Zálohy budete musieť spravovať aj sami pomocou záložného doplnku WordPress.

Mali by ste si prečítať aj konečnú príručku zabezpečenia WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Aspekty zabezpečenia blogu Blogger

V službe Blogger si nemusíte robiť starosti so spravovaním zdrojov servera, záloh alebo iných aspektov týkajúcich sa zabezpečenia. Ako viete, môžete si vytvoriť blog, publikovať príspevky a pokojne spať. Služba Blogger.com je zodpovedná za zabezpečenie svojho blogu.

Odporúčame vám však pravidelne zálohovať váš obsah na Blogger.com, pretože Blogger môže svoj blog kedykoľvek ukončiť bez vášho súhlasu..

Víťaz: Blogger je tu víťazom. Za zabezpečenie blogu WordPress je výhradná zodpovednosť, zatiaľ čo za zabezpečenie blogu je zodpovedný Blogger.com. Odporúčame vám však vytvoriť zálohu svojho blogu bez ohľadu na to, na ktorej platforme sa nachádzate.

8. Podpora

Ako získať podporu WordPress

Komunita programu WordPress je obrovská. Duch komunity je živý a dobrý, pomáha používateľom WordPressu, delí sa o vedomosti a prispieva k softvéru WordPress.

súvisiace: Najlepšie služby podpory WordPress 24/7 na správu vašich stránok.

Môžete navštíviť oficiálna stránka podpory WordPress.org pre niektoré základné návody, dokumentáciu a fóra podpory. Okrem toho môžete nájsť veľké množstvo zdrojov online, napríklad IsItWP a WPBeginner ktoré vám pomôžu pri riešení problémov s WordPress.

wordpress-support

Ako získať podporu služby Blogger

Na rozdiel od služby WordPress má služba Blogger obmedzené možnosti podpory. Ak kliknete na ikonu Pomoc , nájdete niekoľko článkov o tom, ako používať službu Blogger. To je o tom, bohužiaľ.

blogger-support

Nájdete tu aj niekoľko ďalších článkov a fór podpory Stránka podpory spoločnosti Google.

Víťaz: WordPress je jasným víťazom, pokiaľ ide o podporu.

9. Náklady

Koľko stojí zriadenie blogu WordPress?

Aj keď je softvér WordPress bezplatný, na nastavenie blogu WordPress si musíte kúpiť názov domény a hosting.

Názov domény stojí okolo 14,99 dolárov za rok. Ak si však vyberiete službu Bluehost, získate spolu s webhostingom aj bezplatné doménové meno. Základný plán Bluehost stojí 2,75 dolárov mesačne, čo je celkom slušná cena za všetku flexibilitu, ktorú môže váš blog WordPress ponúknuť.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Koľko stojí zriadenie blogu Blogger?

Ak ste spokojní so zdieľanou subdoménou (napr. Example.blogspot.com), môžete si blog Blogger nastaviť úplne zadarmo. Môžete ju používať navždy s subdoménou blogspot.com.

Ak ju chcete zmeniť alebo odstrániť subdoménu, musíte si kúpiť doménu od registrátorov domén tretích strán, ako je Godaddy alebo NameCheap. Ak chcete spustiť blog blogger, musíte zaplatiť iba ročný registračný poplatok za doménu.

Víťaz: Spustenie blogu Blogger je bezplatné, zatiaľ čo za prevádzku blogu WordPress musíte minúť približne 110 dolárov ročne. Vzhľadom na obrovský potenciál blogu WordPress sú náklady spravodlivé.

Naučiť sa viac o koľko to stojí za prevádzku webovej stránky WordPress.

10. Jednoduchosť migrácie

Ako migrovať blog WordPress

Proces migrácie blogu WordPress na iný hosting alebo iné platformy CMS je pomerne jednoduchý.

Ak hľadáte tutoriály online, získate množstvo článkov, návodov a videonávodov o tom, ako migrovať blog WordPress.,

Ako migrovať blog Blogger?

Môžeš migrovať blog Blogger na WordPress alebo iné platformy exportom databázy. Nie je to však také ľahké ako migrácia WordPress.

Vďaka lepším možnostiam migrácie je tu víťazom WordPress.

Je zrejmé, že WordPress je najlepšia platforma pre vytváranie blogov. V porovnaní s Bloggerom existuje mierka učenia, ako nastaviť blog WordPress, ale sme si istí, že ste na túto výzvu! Navyše máme na tomto webe veľa článkov, ktoré vás prevedú tým, ako začať blog WordPress.

Ak chcete vytvoriť profesionálny blog, potom je vaša platforma WordPress vašou platformou. Ponúka všetku flexibilitu, ktorú potrebujete na prispôsobenie svojho blogu. Navyše môžete na webe WordPress zostaviť akýkoľvek typ webovej stránky s minimálnym úsilím.

Na druhej strane je služba Blogger základnou platformou na vytváranie blogov, ktorá sa dodáva s obmedzenými možnosťami prispôsobenia. Najlepšie sa hodí pre blogerov, ktorí sa venujú záujmom, ktorí nechcú minúť desetník na vytvorenie blogu.

Ak sa chcete naučiť, ako začať blog WordPress, tu je kompletný sprievodca pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map