Koľko naozaj stojí vytvorenie webovej stránky? (Odpoveď odborníka)

koľko stojí vytvorenie webovej stránky


Jednou z prvých otázok, ktoré sa ľudia pýtajú pri vytváraní webovej stránky, je: Koľko stojí skutočne vytvorenie webovej stránky? Pravda je, že náklady na vytvorenie webovej stránky závisia výlučne od vášho osobného rozpočtu a cieľov. V tomto článku vám však ukážeme, koľko bude stáť vytvorenie webovej stránky pre väčšinu ľudí.

Ak ste po výučbe, prečítajte si, ako zostaviť webovú stránku (krok za krokom)

Aké nástroje potrebujete na vytvorenie webovej stránky?

Na vytvorenie webovej stránky nemusíte nutne najímať profesionálneho vývojára. Aj keď nie ste technicky dôvtipní, vďaka rôznym nástrojom dostupným na webe môžete zostaviť akýkoľvek typ webových stránok s rozpočtom.

To znamená, že ak nemáte potuchy, aké nástroje budete potrebovať na vytvorenie webovej stránky, je pravdepodobné, že prekročíte svoj rozpočet na veci, ktoré už nikdy nepotrebujete..

Bez ohľadu na typ webových stránok, ktoré chcete vytvoriť, je dôležité vedieť, aké nástroje potrebujete na nastavenie svojich webových stránok.

 • Názov domény (napr. Google.com, IsItWP.com)
 • Tvorca webových stránok (napr. WordPress, Wix, Weebly)
 • Webhosting (v závislosti od vášho tvorcu webových stránok)

Doménové meno

Názov vašej domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo zákazníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web.

Po registrácii názvu domény získate právo používať tento názov pre svoj web na jeden rok. Vyžaduje sa, aby ste obnovili svoju doménu od toho istého registrátora doménového mena, pokiaľ si chcete zachovať názov svojej stránky. A ak niekedy stratíte záujem o doménové meno, môžete ho nechať uplynúť, aby si ho mohol kúpiť niekto iný.

Vyskúšajte nástroj na generovanie názvov webových stránok (zadarmo) a najlepší generátory názvov blogov.

Tvorca webových stránok

Či už ste absolútny začiatočník alebo skúsený vývojár, na vytvorenie webu budete musieť použiť nástroj na tvorbu webových stránok. Bez ohľadu na vašu súpravu zručností vám webový tvorca uľahčí vytvorenie ohromujúceho webu tak, ako si želáte. Navyše vám tiež umožňuje ľahko pridávať základné funkcie, ako sú značky SEO, doplnky atď., Bez problémov.

wordpress

Pri vytváraní webových stránok vám vždy odporúčame zvoliť si ako hostiteľa webových stránok WordPress s vlastným hosťovaním. WordPress je platformou voľby pre takmer 30% všetkých vlastníkov webových stránok. Poskytuje vám nekonečné možnosti na vytváranie a vylepšovanie vašich webových stránok tak, ako chcete. Poskytuje tiež úplnú kontrolu nad vašimi webovými stránkami.

Ďalšie informácie nájdete v tomto článku o tom, prečo používať WordPress.

Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, môžete si prečítať najlepších tvorcov webových stránok pre začiatočníkov.

WordPress je bezplatný a otvorený softvér. Ak chcete nainštalovať program WordPress a začať s jeho tvorbou, musíte si kúpiť doménové meno a webhosting.

Web hosting

Webhosting je ako domov vášho webu. Tu ukladáte obsah a súbory svojej webovej stránky.

Keď sa návštevník pokúsi získať prístup na váš web zadaním webovej adresy (názov domény), bude presmerovaný na súbory webových stránok uložené na vašom webhostingovom serveri..

Často sa tento pojem používa web hosting odkazuje na spoločnosť, ktorá prenajíma svoje počítače / servery, aby hosťovala vaše webové stránky, a poskytuje pripojenie na internet, aby zabezpečila, že vaše webové stránky budú dostupné 24 hodín denne online.

Existuje veľa rôznych typov najlepších služieb webhostingu, ako sú zdieľaný hosting, VPS hosting, lacný hosting, hosting WordPress, blog hosting, vyhradený hosting atď. Keď začínate, odporúčame vám zvoliť zdieľaný hosting alebo WordPress. hosting, pretože obidva sú ideálnou voľbou pre väčšinu vlastníkov webových stránok, pokiaľ ide o dostupnosť a potreby.

Môžete si prečítať viac o rôznych typoch webhostingových služieb.

Ak si chcete konkrétne vytvoriť webovú stránku WordPress, odporúčame vám zvoliť hostingovú službu WordPress. Vo väčšine prípadov náklady na zdieľanie aj na hosťovanie v systéme WordPress sú takmer rovnaké. Jediný hlavný rozdiel je v tom, že hosťovanie WordPress je predinštalované s WordPress na vašom hosťovacom účte. To ponúka veľké pohodlie, takže nemusíte manuálne inštalovať WordPress na svoj účet webhostingu.

Rozdeľme webové stránky do niekoľkých rôznych kategórií rozpočtu:

 • Vytvorte malú webovú stránku s minimálnym rozpočtom
 • Vytvorte si pokročilú webovú stránku s viacerými funkciami
 • Zostavte internetový obchod
 • Zostavte webovú stránku vytvorenú na mieru

Nenechajte si ujsť príležitosť prečítať si informácie o webhostingu (zdieľaný vs VPS vs vyhradený) a hostovaní WordPress (zdieľaný vs spravovaný).

Koľko vás stojí budovanie typického webu??

V závislosti od vašich potrieb môže vytvorenie webovej stránky stáť kdekoľvek medzi 100 a 500 dolárov. Ak potrebujete webovú stránku bohatú na funkcie, môže ísť až o 30 000 dolárov alebo viac.

Ak chcete vytvoriť malý web, musíte mať rozpočet na názov domény a webhosting. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 dolárov ročne a webhosting okolo 7,99 dolárov mesačne. Celkovo bude štart stránky stáť len 110,87 dolárov ročne.

Kombinované náklady na názov domény a hosting môžu byť pre vás dosť drahé, najmä ak práve začínate.

Preto sme vypracovali dohodu s Bluehostom, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, SSL a viac ako 60% zľavu na webhostingu..

webhosting

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete. Do komunity WordPress sa zapájajú od roku 2005 a ako oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostenia poskytuje spoločnosť WordPress.org. Mali by ste sa tiež pozrieť na túto recenziu Bluehost, kde nájdete ďalšie podrobnosti. Môžete platiť ročne a ušetriť peniaze na Bluehost.

Ak chcete ušetriť na nákladoch, môžete si vybrať bezplatnú tému WordPress a doplnky z úložiska WordPress.

Tu je niekoľko základných doplnkov, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť z WordPress.org:

Odhad nákladov na základe vašich cieľov

Teraz sme videli, koľko stojí vybudovanie webovej stránky na základnej úrovni. Ako budete rásť, môžete si kúpiť profesionálnu tému WordPress a pridať vylepšené funkcie pomocou prémiových doplnkov.

Pred pridaním náhodných doplnkov na svoje stránky je dôležité si položiť pár otázok, aby ste pochopili svoje ciele. To vám pomôže vyhnúť sa nadmerným výdavkom pri nastavovaní vašich webových stránok WordPress.

1. Aký je realistický rozpočet pre váš web?

Vytvorenie webovej stránky, ktorú si nemôžete dovoliť, bude katastrofou. Predtým, ako miniete na prémiové témy alebo doplnky, dôkladne skontrolujte svoj rozpočet. Keď začínate, odporúčame vám, aby ste udržali čo najnižšie náklady.

2. Potrebujete webovú stránku vytvorenú na mieru?

Inštalácia preddefinovanej témy WordPress je najjednoduchší spôsob, ako uviesť na novú webovú stránku. Pomáha tiež šetriť náklady, takže nemusíte najímať vývojára WordPress.

Ak však chcete svojmu webu dodať jedinečný vzhľad a dojem, budete si musieť vytvoriť vlastnú tému WordPress, a to buď sami, alebo najatím vývojára. Sadzby účtované vývojármi WordPress sa pohybujú od 20 do 100 dolárov za hodinu.

3. Aké funkcie budete potrebovať?

Keď začínate, nebudete potrebovať všetky zvončeky a píšťalky, ktoré vidíte na iných skvelých webových stránkach. Aj keď začnete malé, je dôležité si zapísať zoznam funkcií, ktoré potrebujete. Toto vám pomôže zefektívniť celý vývojový proces a zamerať sa na funkcie, ktoré majú vysokú prioritu. Pomáha tiež minimalizovať náklady s rastom.

Náklady na vybudovanie pokročilej webovej stránky

Inštalácia bezplatnej témy a doplnkov vám umožní začať s tvorbou webovej stránky WordPress s minimálnym rozpočtom. Ako rastiete a vaše potreby sa vyvíjajú, možno budete chcieť vylepšiť svoj web pomocou ďalších doplnkových funkcií.

Pridanie ďalších funkcií tiež znamená, že náklady na vaše webové stránky sa začnú zvyšovať.

Ak očakávate rast, potom je rozumné prejsť na výkonnejšiu hostingovú službu, ako je program GoGeek spoločnosti SiteGround. Samozrejme to stojí o niečo viac ako Bluehost. Dodáva sa však s mnohými prémiovými funkciami, ako je predstavovanie, vyšší výkon a schopnosť spracovať až 100 000 návštevníkov mesačne. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto webhostingovej spoločnosti, prečítajte si našu úplnú recenziu lokality.

Pomocou nášho kupónu SiteGround môžete získať zľavu 60% za prvý rok vášho hosťovania.

Môžete tiež nájsť prémiovú tému WordPress pre svoj web, ktorá dodá vášmu webu profesionálny vzhľad. Najlepšie je, že prémiové témy často s extra funkciami a prioritnou podporou. Prezrite si náš odborný výber najlepších tém WordPress, kde nájdete niekoľko vynikajúcich tém WordPress, ktoré môžete nainštalovať na svoje stránky.

Tu uvádzame niekoľko základných prémiových doplnkov WordPress, ktoré odporúčame pre rastúcu webovú stránku:

Essentials

 • WPForms – Pridáva tvorbu formulárov drag and drop. Pozrite si našu recenziu WPForms.
 • MonsterInsights – Umožňuje vám nainštalovať Google Analytics. Pozrite sa na našu recenziu spoločnosti MonsterInsights.

vzhľad

 • Beaver Builder – Transformuje WordPress do nástroja na vytváranie a presúvanie stránok.
 • Envira Gallery – najlepší doplnok galérie, ktorý reaguje na WordPress. Pozrite si našu recenziu v galérii Envira.

marketing

 • Neustály kontakt – E-mailový marketingový servis, ktorý odporúčame rastúcim firmám.
 • OptinMonster – Transformuje vaše webové stránky na stroj na generovanie potenciálnych zákazníkov. Pozrite si našu recenziu OptinMonster.

zabezpečenia

 • UpdraftPlus – najlepší záložný doplnok WordPress. Prečítajte si našu aktualizáciu UpdraftPlus.
 • Sucuri Firewall – najlepší bezpečnostný doplnok WordPress. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti Sucuri.

Existuje mnoho ďalších doplnkov a služieb WordPress, ktoré môžete pridať. Každá pridaná platená služba alebo doplnok zvýši náklady na váš web WordPress.

V závislosti od prémiových produktov, ktoré vyberiete, môžu byť náklady na nastavenie webových stránok kdekoľvek medzi 500 a 1 000 USD ročne.

Náklady na vybudovanie internetového obchodu

Odvetvie elektronického obchodu prosperuje a výskum ukazuje, že rastie trikrát rýchlejšie ako v prípade tradičných maloobchodníkov. Ak hľadáte krok do podnikania v elektronickom obchode, je správny čas začať online obchod.

Vytvorenie internetového obchodu vám pomôže rozšíriť vaše podnikanie po celom svete, 24/7. Najlepšie zo všetkého je, že v porovnaní s offline firmami je ľahké spustiť internetový obchod bez porušenia bankového účtu.

Na vytvorenie internetového obchodu budete samozrejme potrebovať doménové meno aj hosting. Aj keď existuje veľa spoločností zaoberajúcich sa elektronickým obchodom, odporúčame vám použiť plán Bluehost WooCommerce, keď začínate. WooCommerce je najobľúbenejší a najkomplexnejší doplnok elektronického obchodu pre WordPress.

hosting woocommerce spoločnosti Bluehost

Plán Bluehost WooCommerce je dodávaný so všetkými funkciami, ktoré potrebujete na to, aby ste svoj internetový obchod mohli spustiť na WordPress. Niekoľko výhod plánu Bluehost WooCommerce je:

 • WooCommerce je predinštalovaný: Plán WooCommerce je predinštalovaný s programami WordPress a WooCommerce, čo uľahčuje spustenie internetového obchodu..
 • SSL certifikát: Na spracovanie platieb v internetovom obchode budete možno potrebovať certifikát SSL. Súčasťou vášho plánu Bluehost WooCommerce je aj certifikát SSL.
 • Špecializovaná podpora: Tím špecializovaných odborníkov WordPress stojí 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby vám pomohol.
 • Bezplatný názov domény: Môžete sa vzdať poplatku za registráciu domény na jeden rok.

Ak chcete vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu na základnej úrovni založenú na technológii WooCommerce, bude to stáť okolo 190 dolárov ročne. Cena sa môže zvýšiť, ak chcete do svojho internetového obchodu nainštalovať prémiové doplnky a prémiovú tému.

Ak hľadáte alternatívu, vyskúšajte týchto najlepších poskytovateľov hostingu WooCommerce.

Vytváranie webových stránok – Ako sa vyhnúť nadmerným platbám

Začať v malom je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť nadmerným platbám a znížiť výdavky. Ak chcete ušetriť na nákladoch, vždy môžete preskúmať bezplatné adresáre tém a doplnkov WordPress a vylepšiť tak svoje webové stránky.

Keď začnete priťahovať návštevníkov, môžete zvážiť pridanie prémiového motívu a prémiových doplnkov. Ak chcete zostať v rámci svojho rozpočtu, vždy dávajte pozor na ponuky a kupóny WordPress, aby ste získali obrovské zľavy na svoje nákupy.

Rastúca webová stránka bude tiež potrebovať silnejšiu konfiguráciu hostenia ako webová stránka základnej úrovne. Možno bude potrebné pravidelne optimalizovať váš server WordPress. Ak chcete prevádzkovať svoje stránky na serveri, ktorý je jedinečne optimalizovaný pre konfiguráciu zabezpečenia WordPress, zvážte hosťovanie svojich stránok na spravovanom hosťovaní WordPress..

Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť, koľko bude stáť vytvorenie webovej stránky.

Skontrolujte tiež: Ak sa rozhodnete pre vytvorenie blogu pre svoju webovú stránku, pozrite sa na Najlepšie platformy pre blogovanie

Ak potrebujete pomoc, máme tiež niekoľko podrobných návodov:

 • Ako vytvoriť webovú stránku WordPress, krok za krokom
 • Ako vytvoriť internetový obchod, krok za krokom
 • Ako začať blog, krok za krokom
 • Ako vybudovať online trh
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map