Koľko stojí názov domény? (Odpoveď odborníka)

náklady na názov domény


Pri registrácii názvu domény si nie ste istí, koľko to stojí?

Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com, IsItWP.com. Ak ste sa už niekedy pokúsili zaregistrovať názov domény, musíte si všimnúť veľké rozdiely v ich cenách.

Prečo sa cena doménových mien líši? Koľko stojí doména .com? Aké je najlepšie rozšírenie názvu domény?

Ak chcete objasniť tieto otázky, pozrime sa hlbšie na rôzne názvy domén a ich ceny.

Typy doménových mien

Existuje niekoľko rôznych typov prípon doménových mien, napríklad .com, .org, .net, .tv, .info, .io atď. Najobľúbenejší z nich je rozšírenie .com. V závislosti od toho, ktoré rozšírenie vyberiete, bude názov vašej domény patriť do jednej z nasledujúcich kategórií.

 1. Doména najvyššej úrovne (TLD): Názvy domén najvyššej úrovne sú uvedené na najvyššej úrovni z hľadiska Štruktúra DNS alebo názvu domény. Existujú stovky TLD, ale najobľúbenejšie sú .com, .org a .net.
 2. Doména najvyššej úrovne kódu krajiny (ccTLD): Toto sú doménové názvy špecifické pre jednotlivé krajiny, ktoré končia príponou kódu krajiny. Napríklad: v Indii, .uk v prípade Spojeného kráľovstva atď.
 3. Sponzorovaná doména najvyššej úrovne (sTLD): sTLD sú špecializované rozšírenia domén, ktoré majú za sebou sponzora a predstavujú špecifickú komunitu, ktorej bude doména slúžiť. Príklady takýchto doménových mien sú .gov pre vládne organizácie, .edu pre vzdelávacie organizácie atď.

Najlepšie miesto na kúpu doménových mien

Názov domény si môžete kúpiť prostredníctvom registrátora názvu domény. Registrátor doménových mien je služba, ktorú môžete použiť na registráciu obchodného mena pre online zastúpenie. Na svete existujú stovky poskytovateľov domén s rôznymi cenami a funkciami.

Vyskúšajte niektoré z najlepších registrátorov doménových mien:

 • Domain.com
 • GoDaddy.com
 • NameCheap.com

Viac informácií nájdete v našom úplnom zozname populárnych registrátorov doménových mien.

Faktory ovplyvňujúce náklady na doménové meno

V ideálnom prípade vás môže názov domény stáť kdekoľvek medzi 9 až 14,99 dolárov za rok.

Ak však chcete zaregistrovať prémiové doménové meno, môže vás to stáť ešte viac. Prémiové domény sú predregistrované názvy domén, ktoré sú krátke, značkové a ľahko zapamätateľné. Investori doménových mien kupujú tieto doménové mená za nízku cenu len za ich ďalší predaj za oveľa vyššiu cenu, než akú zaplatili.

Ceny sa budú tiež líšiť v závislosti od niekoľkých ďalších dôležitých faktorov, ako sú:

 • Rozšírenie domény: V závislosti od rozšírenia vašej domény sa cena vašej domény môže veľmi líšiť.
 • Registrátor domény vyberiete: Rôzni registrátori domén ponúknu rôzne ceny domén. Napríklad počiatočná cena domény .org je 8,99 $ / rok, ak ju kúpite od spoločnosti Bluehost, zatiaľ čo cena je 9,99 dolárov, ak ju kúpite od GoDaddy..
 • Dostupnosť: Ak je názov vašej domény k dispozícii, môžete ho získať za nižšiu cenu. Ale ak to tak nie je, budete musieť rokovať so svojím vlastníkom.

Aj keď existuje niekoľko rôznych faktorov, ktoré ovplyvňujú náklady na názov domény, vo všeobecnosti si môžete kúpiť doménu najvyššej úrovne zaplatením čohokoľvek medzi 8,99 – 14,99 $..

Skryté náklady na názvy domén

Nenechajte sa zmiasť nízkou cenou za registráciu názvu domény, ktorú ponúkajú registrátori domén, pretože by ste mohli nakoniec zaplatiť viac za riadok. Pozrime sa na niektoré skryté náklady na názvy domén.

1. Ročné obnovenia

Po zakúpení názvu domény je potrebné ho každoročne obnoviť. Väčšina registrátorov ponúka zľavu iba na prvý rok pri registrácii názvu domény. Pri kontrole doménových mien budete musieť zaplatiť oveľa vyššiu cenu.

2. Ochrana súkromia domény

Mnoho registrátorov domén a poskytovateľov hostingu predáva doplnok s názvom Ochrana osobných údajov domény, aby zabezpečilo vaše kontaktné údaje. Aj keď nie je povinné kupovať doplnok na ochranu osobných údajov domény, chráni vaše kontaktné údaje, čo zase znižuje počet nevyžiadaných e-mailov..

3. Obchodné e-maily

Registrátori domén tiež predávajú doplnok s názvom Obchodné e-maily. Tento doplnok môžete preskočiť, pretože väčšina hostingových spoločností ponúka spolu so svojím hostingovým plánom aspoň jednu bezplatnú e-mailovú adresu. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, pozrite si najlepších poskytovateľov hostingu e-mailov.

Náklady na doménové meno, ktorého platnosť vypršala

Názvy domén, ktorým vypršala platnosť, sú domény, ktoré predtým niekto vlastnil, ale ktorých platnosť vypršala, pretože vlastník ich registráciu neobnovil.

Po uplynutí platnosti registrácie názvu domény sa vráti do registra. Pred vypršaním platnosti názvu domény však registrátori používali na predaj názov domény prostredníctvom aukcie, takže kupujúci, ktorí prejavia záujem, si môžu za to ponúknuť cenu a vlastniť ju.

Aukcia GoDaddy je najlepším miestom na kúpu doménových mien, ktorých platnosť vypršala.

Cena názvu domény, ktorého platnosť vypršala, sa bude líšiť v závislosti od jeho cenových ponúk.

Ako sa vzdať nákladov na názov domény? (100% voľných domén!)

To je skutočné! Môžete sa úplne vzdať nákladov na registráciu názvu domény. Chcete vedieť ako?

Niektoré hostingové spoločnosti ponúkajú bezplatné doménové mená, ak s nimi hosťujete svoje webové stránky. Žiadne ďalšie náklady!

Pri registrácii názvu domény budete tiež musieť zvoliť hostiteľskú spoločnosť, ktorá bude hosťovať vašu doménu. Tak prečo sa rozhodnúť pre tú, ktorá ponúka bezplatnú doménu so svojím hostingovým plánom

Populárne hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú bezplatné doménové mená

1. Bluehost

Bluehost email

Bluehost je populárna hostingová služba, ktorá ponúka bezplatné doménové meno. Táto možnosť je k dispozícii so všetkými lacnými plánmi hostenia.

Po výbere plánu hostenia sa dostanete na novú obrazovku, kde môžete buď vyhľadať novú doménu, alebo použiť svoj vlastný názov existujúcej domény..

Domény Bluehost, bezplatné doménové meno

Pozrite sa na našu recenziu spoločnosti Bluehost.

2. HostGator

kontrola hostgátora, bezplatné doménové meno hostgator

HostGator je ďalší poskytovateľ webhostingových služieb, ktorý ponúka bezplatné doménové meno, ak vyberiete jeho ročné plány. Rovnako ako Bluehost, môžete si po výbere svojho hostingového plánu vyhľadať nové meno alebo použiť svoju vlastnú doménu.

Ak chcete hľadať novú doménu, použite Zaregistrujte novú doménu tab. Pre použitie vašej vlastnej domény môžete použiť Túto doménu už vlastnímpo zadaní názvu domény do daného poľa.

Pozrite sa na recenziu hostiteľa.

3. GreenGeeks

GreenGeeks Green Hosting

GreenGeeks je ďalšia hostingová spoločnosť, ktorá ponúka bezplatné doménové meno so svojimi hostingovými plánmi.

Po výbere plánu môžete vyhľadať novú doménu, ak ju nemáte, alebo nepoužívate názov existujúcej domény.

Na rozdiel od iných hostiteľských spoločností, ktoré sú tu uvedené, GreenGeeks je # 1 zelená hostingová spoločnosť, ktorá sa zaviazala znížiť uhlíkovú stopu.

Pozrite sa na recenziu organizácie GreenGeeks.

Najčastejšie otázky o názvoch domén

Q1. Aký je najlepší registrátor domén??

Doména.com je najlepším registrátorom domén, ktorý vám umožní zaregistrovať názov domény až za 2,99 dolárov ročne.

Q2. Mená domén je možné zakúpiť natrvalo?

Nie, názov domény nemôžete kúpiť natrvalo. Svoje registrácie doménových mien budete musieť skontrolovať každý rok. Váš ročný udržovací poplatok však môžete zaplatiť vopred až na 10 rokov.

Q3. Na vytvorenie webovej stránky je povinné mať názov domény a webhosting?

Áno, na vytvorenie webovej stránky budete potrebovať – ​​názov domény aj webhosting.

To je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomôže. Ak sa vám tento príspevok páči, môže sa vám tiež páčiť náš článok o výbere názvu domény.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map