Kompletný sprievodca pre začiatočníkov k WordPress SEO

seo, prieskum kľúčových slov, seo na stránke


Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja (SEO) je bezpochyby najlacnejším, ale najzacielenejším spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť vašich stránok. Pomocou SEO môžete pomôcť vašim cieľovým používateľom objaviť váš obsah v správnom čase, keď ho hľadajú.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, WordPress SEO nie je mätúci alebo tvrdý. Ak máte k dispozícii správne nástroje SEO, môžete úplne optimalizovať svoje stránky pre vyhľadávacie nástroje bez ohľadu na to, aké sú vaše zručnosti.

V tomto článku si vysvetlíme základy WordPress SEO, ako implementovať SEO na mieste a nakoniec zvládnuť SEO hry.

Čo je to SEO & Prečo je to dôležité?

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače je technika, pomocou ktorej optimalizujete svoje webové stránky, aby ste získali bezplatnú organickú prevádzku z vyhľadávacích nástrojov, ako je Google..

V podstate je vaším cieľom riadiť sa osvedčenými postupmi WordPress SEO na vašom webe a pomôcť vyhľadávacím nástrojom ľahko prehľadávať a indexovať vaše stránky podľa správnych kľúčových slov. Týmto spôsobom môžete potenciálne pomôcť používateľom objaviť váš obsah, keď ho hľadajú, pomocou kľúčových slov, na ktoré zacieľujete.

Ako fungujú vyhľadávacie nástroje – indexové prehľadávanie, indexovanie a hodnotenie

Vyhľadávacie nástroje ako Google používajú pokročilé algoritmy na správne porozumenie a hodnotenie webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania.

Avšak, laicky povedané, vyhľadávače majú v podstate 3 funkcie.

 • plazenie: V tomto procese prehľadáva tisíce webových stránok, aby zistil relevantný obsah. Toto je prvý krok, keď vyhľadávací nástroj rozpozná vašu stránku a zobrazí ju vo výsledkoch vyhľadávania
 • indexovanie: Uložte a usporiadajte obsah nájdený počas procesu prehľadávania. Keď používateľ vyhľadá informácie, vyhľadávacie nástroje vrátia výsledky zo svojho indexu.
 • poradie: Je to proces objednávania obsahu na základe kvality a relevantnosti. To znamená, že ak je vaša stránka pre konkrétny dopyt umiestnená na prvom mieste, zobrazí sa ako prvá pre tento vyhľadávací dopyt.

WordPress SEO Najlepšie postupy pre začiatočníkov

WordPress je jedným z najviac optimalizovaných SEO tvorcov webových stránok. To však neznamená, že váš obsah bude automaticky indexovo prehľadávaný, indexovaný a hodnotený na Google iba preto, že ste používali WordPress..

Našťastie s WordPress je ľahké riadiť sa osvedčenými postupmi SEO. Pozrime sa na niektoré z najlepších osvedčených postupov WordPress SEO.

1. Povoľte nastavenia viditeľnosti svojich webových stránok

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zabezpečiť, aby váš web nebol skrytý pred vyhľadávacími nástrojmi. WordPress prichádza s integrovanou možnosťou skryť vaše webové stránky pred vyhľadávacími nástrojmi. Táto funkcia je pre vás užitočná, ak váš web nie je pripravený na indexové prehľadávanie, indexovanie a na jeho práci potrebujete viac času.

Pri nastavovaní stránky niekedy používatelia túto možnosť odškrtnú a potom zabudnú povoliť nastavenia viditeľnosti.

Prihláste sa do svojho hlavného panela WordPress a prejdite na stránku Nastavenia »Čítanie vidieť voľbu nazvanú Viditeľnosť vyhľadávacieho nástroja. Len sa uistite, že táto možnosť nie je začiarknutá.

Základy SEO

Keď to urobíte, kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny v dolnej časti, aby ste nestratili svoje nastavenia.

2. Použite štruktúru URL priateľskú k SEO

Ďalšiu vec, ktorú musíte urobiť, je, aby vaše adresy URL boli priateľské k SEO. Samotné adresy URL priateľské k SEO odhalia kontext vášho obsahu používateľom aj vyhľadávacím nástrojom.

Príklad adresy URL priateľskej k SEO – https://www.isitwp.com/best-wordpress-seo-plugins/

Príklad adresy URL, ktorá nie je pre SEO – https://www.isitwp.com/?p=20198.

Adresy URL priateľské k SEO sú jedným z faktorov hodnotenia, čo znamená, že zvyšujú možnosť, aby váš web získal vo výsledkoch vyhľadávania vyššie hodnotenie. Najlepším spôsobom, ako spríjemniť vyhľadávací nástroj s adresami URL, je zahrnúť do nich kľúčové slová.

V predvolenom nastavení vám WordPress umožňuje nastaviť štruktúru permalinku tým, že prejdete na Nastavenia »Permalink.

WordPress SEO priateľské adresy URL

Poďme si vybrať Názov príspevku voľba. Po dokončení nezabudnite uložiť zmeny. Tento krok sa odporúča iba novým používateľom. Majte na pamäti, že je vo vašom najlepšom záujme nemeniť svoju súčasnú permalínovú štruktúru, len aby ste nestratili ekologickú premávku a hodnotenie.

3. Pridajte súbor XML Sitemap do WordPress

Súbor Sitemap XML vám umožňuje informovať vyhľadávacie nástroje o adresách URL na vašom webe, ktoré sú k dispozícii na prehľadávanie. Hrá obrovskú úlohu pri umožňovaní spoločnosti Google objavovať vaše webové stránky a príspevky.

Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť súbor Sitemap pre vaše stránky, je pomocou doplnku Yoast SEO. Yoast je all-in-one SEO plugin, ktorý sa stará o každú maličkosť, aby zabezpečil, že vaše stránky sú optimalizované pre vyhľadávače..

Po inštalácii a aktivácii doplnku na vašom webe Yoast automaticky vytvorí súbor sitemap pre vás. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho podrobného sprievodcu vytvorením súboru Sitemap XML.

4. WWW Vs. HTTPS

Musíte si všimnúť, že niektoré webové stránky používajú www na začiatku svojej webovej adresy, zatiaľ čo iné používajú http. Vyhľadávacie nástroje považujú tieto dve adresy za dve rôzne webové adresy. Aby ste sa vyhli nejasnostiam, musíte jednoznačne vedieť, ktorý z nich sa má použiť pre vaše webové stránky.

WordPress vám opäť umožní uprednostniť adresu webovej stránky, ktorú chcete zvoliť. Môžete to urobiť tým, že pôjdete Nastavenia »Všeobecné na hlavnom paneli WordPress. Potom môžete pridať svoju preferovanú adresu URL do oboch Adresa WordPress a Adresa stránky poľa.

všeobecné nastavenie wordpress

5. Pridajte lokalitu do Konzoly vyhľadávania Google

Konzola Google Search Console vám pomáha sledovať výkonnosť vašich webových stránok v službách Google. Ponúka všetky dôležité údaje týkajúce sa viditeľnosti a výkonnosti vašich webových stránok, ako sú kľúčové slová, zobrazenia, kliknutia, MP a ďalšie informácie. Pomáha tiež nájsť stav indexovania, chyby, takže ich môžete opraviť, aby ste získali viac organickej premávky.

Ak zistí na vašom webe akúkoľvek formu chyby, okamžite dostanete upozornenie, aby ste mohli okamžite konať.

Tu je návod, ako môžete pridajte svoje stránky do vyhľadávacej konzoly Google.

6. SEO na stránke

SEO na stránke je technika, pri ktorej optimalizujete jednotlivé stránky svojho webu, aby ste mali lepšie hodnotenie, väčšiu viditeľnosť a väčšiu návštevnosť. Zahŕňa to spracovanie vášho obsahu, obrázkov a dokonca aj zdrojového kódu HTML. Pri vytváraní SEO na stránke musíte mať na pamäti niekoľko vecí:

 • Stratégia obsahu
 • Optimalizácia obrazu
 • Optimalizácia názvu
 • Pridávanie kategórií a značiek
 • Pridávanie meta popisov
 • prepojenie

Pozrime sa podrobne na každý z týchto bodov.

7. Obsahová stratégia

Ak chcete vedieť, aké otázky môžu mať vaši čitatelia, musíte urobiť prieskum kľúčových slov v rámci plánovania obsahu. To vám tiež pomôže zistiť, ktoré kľúčové slovo má vysoký objem prevádzky, konkurenciu, zámer nákupu a ďalšie.

Začnite pomocou nástroja na výskum kľúčových slov a získajte podrobné údaje o kľúčových slovách, analýzu konkurencie, sledovanie pozícií kľúčových slov a veľa ďalších užitočných funkcií..

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa ako robiť výskum kľúčových slov.

Pomáha vám to dôkladne porozumieť aj vašej téme skôr, ako začnete s prípravou príspevku. Až potom budete môcť prísť s komplexným príspevkom, ktorý odpovie na otázky čitateľa.

Zjednodušte čitateľnosť svojho príspevku, pretože čitateľnosť je jedným z kľúčových faktorov hodnotenia vyhľadávacieho nástroja.

8. Optimalizácia obrazu

Obrázky zohrávajú veľkú úlohu v úspechu vášho príspevku. Bez obrázkov sa bude váš príspevok zdať nudný a nudný. Vďaka obrázkom môže byť váš príspevok pútavý a zaujímavý na čítanie.

Nestačí však iba pridanie obrázkov k vášmu príspevku. Vyhľadávacím nástrojom by ste mali ľahšie pochopiť, o čom sú tieto obrázky. Môžete to urobiť tak, že do svojich obrázkov pridáte alternatívny text. Alt texty nie sú nič iné ako slová popisujúce obraz. Na opis týchto obrázkov použite jedno alebo dve slová.

Doplnkové alt alt značky WordPress

9. Pridávanie kategórií a značiek

Kategórie a značky vám pomôžu usporiadať obsah vašich webových stránok. Pomáha to čitateľom a vyhľadávacím nástrojom ľahko nájsť váš obsah na vašom webe.

Kategórie sa používajú na usporiadanie vášho obsahu do hlavných tém diskutovaných na vašom blogu. Značky sú naopak témy diskutované v samostatnom blogovom príspevku.

Stále si mätúci? Potom premýšľajte týmto spôsobom … Príspevok v blogu, ktorý sa nachádza v kategórii potravín, môže obsahovať značky ako šalát, raňajky, palacinky atď.

Pred zverejnením preto do svojho obsahu pridajte správne kategórie a značky. Naučiť sa viac o pridanie kategórií a značiek k vášmu obsahu.

10. Optimalizujte svoj titul

Váš titul je prvá vec, ktorú si návštevník všimne vo vašom článku. Použite hlavný analyzátor IsItWP na získanie titulov, ktoré fungujú.

Názov Seo WordPress

Môžete tiež skúsiť použiť mocné slová vo vašom názve. Výkonné slová môžu u vašich používateľov vyvolať emocionálnu reakciu a prilákať ich, aby klikli na váš titul.

11. Pridanie popisu meta

Popis meta je krátky úryvok alebo značka HTML, ktorá obsahuje až 155 znakov, ktoré sumarizujú váš obsah. Pridanie popisu metadat do vašich príspevkov a stránok uľahčuje používateľom a vyhľadávacím nástrojom lepšie pochopiť váš príspevok.

seo sprievodca, meta popis

Ak ste už používali službu Yoast, môžete pridať svoj meta popis posunutím stránky nadol. Uistite sa, že ste neprekročili 155 znakov. Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že kľúčové slová musíte do popisu metadát zahrnúť aspoň raz..

seo, meta description in you

12. Vnútorné prepojenie

Interné prepojenie je skvelý spôsob, ako budovať kontextový vzťah medzi vašimi staršími a novými príspevkami. Akonáhle budete mať na svojom blogu dostatok príspevkov, môžete ich interne prepojiť. Týmto spôsobom môžete presmerovať svojich návštevníkov na starší príspevok a vygenerovať pre nich určitú návštevnosť.

V programe WordPress je jednoduché pridávať interné odkazy. Stačí vybrať text, ktorý chcete prepojiť. Zobrazí sa nové okno. Kliknite na tlačidlo prepojenia a prilepte adresu URL príspevku, na ktorý chcete odkazovať. Klikni na Uložiť na uloženie zmien.

Vytvorením zvyčajného interného prepojenia môžete zabezpečiť, aby sa vaše staré príspevky naďalej prenášali.

13. Nofollow Externé odkazy

Externé odkazy na WordPress SEO

Budovanie spätných odkazov je chrbtovou kosťou SEO. Keď odkazujete na iný web, do tohto odkazu vlastne odovzdávate niektoré zo skóre SEO svojich stránok a hovoríte, že tento odkaz je dôveryhodný. Toto skóre SEO sa nazýva odkaz šťava.

Ak odkazujete na web nízkej kvality, je v najlepšom záujme pridať ho nofollow priradiť k vašim externým odkazom. Týmto spôsobom neprechádzate odkazovou šťavou.

Ak používate textový editor v programe WordPress, vyzerá normálny odkaz takto:

Demo web

.

Prepojenie s atribútom nofollow.

Demo web

.

14. Budovanie odkazov pre autoritu

Vytvorenie spätných odkazov na vaše stránky zo zavedených webových stránok vo vašom výklenku je istý spôsob, ako zvýšiť svoje hodnotenie.

Niekoľko spôsobov, ako vytvoriť spätné odkazy, je:

 • Napíšte skvelý obsah, ktorý chcú ostatní prepojiť
 • E-mailová adresa
 • Hosťovské blogovanie

Naučiť sa viac o prepojenie budovy tu.

Meranie úspechu SEO

Aj keď je ťažké úplne sa prispôsobiť meniacej sa dynamike SEO, vyššie uvedené body sú niektoré zo základných krokov, ktoré musíte dodržať, aby ste mohli začať so svojou SEO hrou. Akonáhle ste na tom, mali by ste tiež vedieť, ako zmerať svoj úspech SEO.

Ak chcete merať svoj úspech v oblasti SEO, musíte vedieť, koľko organickej prevádzky získavate. Tieto údaje môžete vidieť na hlavnom paneli služby Google Analytics.

Prečítajte si, ako pridať službu Google Analytics do programu WordPress

Tak to je všetko. Dúfame, že tento článok vám pomôže zabezpečiť si pozíciu v najlepších výsledkoch vyhľadávania. Pri práci na SEO na svojich stránkach môžete tiež použiť niektoré robustné nástroje SEO, ktoré vám pomôžu rýchlejšie zvýšiť vašu návštevnosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map