Čo je to webhosting? (Zdieľané verzus VPS vs. Určené)

web hosting vysvetlil


Zaujíma vás, či by ste pre svoje webové stránky mali zvoliť zdieľaný, VPS alebo vyhradený hosting? S toľkými typmi webhostingov tam, môže byť ťažké zistiť, ktorá voľba je pre vaše potreby najvhodnejšia. Aký je rozdiel medzi zdieľaným a VPS vs. vyhradeným hostingom??

Nerobte si starosti, sme tu, aby sme vám vysvetlili webhosting. Budeme sa s vami podeliť o rozdiely medzi jednotlivými možnosťami hostenia webu: Zdieľané verzus VPS verzus vyhradený hosting. Po vysvetlení každého typu webhostingu budete vedieť, ktorý výber je pre váš web najlepší.

Začnime.

Čo je to Web Hosting?

Web hosting je v podstate miesto, kde sú vaše webové stránky uložené na internete. Webhosting je služba poskytovaná spoločnosťou, ktorá umožňuje ľuďom sprístupniť svoje webové stránky prostredníctvom celosvetového webu.

Jednoducho povedané, ak v počítači vytvoríte webovú stránku, všetky súbory webových stránok sa nachádzajú v počítači a nikto iný ich nemôže vidieť. Ale s webhostingovou službou sa vaše súbory webových stránok uložia do priestoru na internete, aby si ich mohol prezerať každý.

To umožňuje ľuďom zadať názov vašej domény, napríklad www.IsItWP.com, do panela s adresou svojho prehľadávača a okamžite získať prístup k vám.

domain-name-hosting-webové stránky

Ak ste si ešte pre svoj web nevybrali názov domény, prečítajte si náš príspevok o výbere najlepšieho názvu domény.

Prečo potrebujete hosting??

Ak vytvárate webovú stránku, chcete, aby ju ľudia videli. Napríklad, ak začnete blog a píšete svoj prvý blogový príspevok bez webhostingu, nikto nebude schopný prečítať váš obsah. To bráni účelu založenia blogu, nie je to tak?

Ale s webhostingom bude mať vaša webová stránka blogu svoje vlastné miesto na celosvetovom webe, kde používatelia z celého sveta môžu navštíviť váš web a prečítať si vaše blogové príspevky.

Mysli na svoje webové stránky ako na dom a na web hosting ako na ulicu. Ak váš dom nie je na ulici a nie je možné sa k nemu dostať, ako vás niekto bude môcť navštíviť?

Ak chcete získať návštevníkov svojich webových stránok, potrebujete webhosting.

Stojí web hosting peniaze?

web-hosting-cost-zdieľané-vs-VPS versus vyhradený

Áno, web hosting stojí peniaze, je to jedna z nevyhnutných nákladov, ak chcete vytvoriť webovú stránku.

Mnoho ľudí predpokladá, že webhosting je drahý, ale v skutočnosti to tak nie je. Aj keď existujú drahé možnosti webhostingu, ktoré stoja hore 500 dolárov mesačne, existuje veľa lacných a spoľahlivých služieb webhostingu, ktoré stoja iba 2 až 4 doláre mesačne. S niektorými z týchto možností webhostingu získate dokonca bezplatný názov domény, certifikát SSL a takmer 100% záruku dostupnosti.

To znamená, že môžete svoj web uviesť do prevádzky už za 2 doláre, čo je skvelé pre ľudí, ktorí len začínajú a musia sa držať obmedzeného rozpočtu. Najlepšie na tom je, že pri výbere jednej z lacnejších možností webhostingu nemusíte obetovať kvalitu a spoľahlivosť.

Existuje niekoľko najlepších bezplatných služieb webhostingu, ale je dôležité si uvedomiť, že pri bezplatnom webhostingu existuje háčik. S bezplatnými službami webhostingu sa budete musieť vysporiadať s nevýhodami, ako sú:

 • Nežiaduce reklamy – Bezplatné webhostingové služby zobrazujú na vašom webe nežiaduce, irelevantné reklamy, takto zarábajú. Tieto reklamy však môžu obťažovať návštevníkov vašich webových stránok a spôsobiť, že váš web bude neprofesionálny.
 • Obmedzený prenos – Bezplatné webhostingové služby často obmedzia objem prenosu, ktorý môžete dosiahnuť na svoje stránky, čo sťažuje rast vášho podnikania.
 • Ste zaseknutý – Po výbere bezplatnej služby webhostingu je veľmi ťažké presunúť svoj web na iného hostiteľa, ak zmeníte názor.

S toľkými dostupnými možnosťami webhostingu je lepšie utratiť pár dolárov, než zvoliť bezplatný webhosting so všetkými nevýhodami, s ktorými prichádzajú..

Aké sú rôzne typy webhostingu

Existuje celý rad rôznych typov webhostingu, ale 3 hlavné riešenia sú:

 • zdieľané
 • VPS
 • Oddaný

Typ webhostingu, ktorý vyberiete, závisí od typu webových stránok, ktoré chcete vytvoriť. Vytvárate jednoduchý obchodný web alebo blog? Alebo chcete založiť webovú stránku elektronického obchodu alebo špecializovanú webovú stránku sociálnych médií, ktorá je neustále aktualizovaná o nový obsah?

Pri výbere typu webhostingu musíte vziať do úvahy aj funkcie, ktoré ponúkajú, ako napríklad zabezpečenie, výkon, ak vám umožňujú ľahko rozširovať vaše webové stránky, ako aj to, koľko práce sa na vašom konci zúčastňuje..

Samozrejme, musíte sa pozrieť aj na tvorbu cien súčasne. Posledné, čo chcete urobiť, je minúť veľa peňazí na webhostingovú službu, ktorá nie je vhodná pre vaše osobné potreby.

Ďalej sa pozrieme na rozdiely medzi zdieľaným vs. VPS verzus vyhradený hosting, takže môžete určiť, ktorá možnosť hostiteľa webu je pre vás tou najlepšou voľbou..

Web Hosting Možnosť č. 1: Zdieľané

Zdieľaný hosting je presne to, čo znie. Pri zdieľanom hostovaní zdieľate server (priestor na internete) s ostatnými ľuďmi.

zdieľané hosťovaní byty komplex

Zdieľaný hosting je ako bývanie v bytovom komplexe. Všetci ľudia žijúci v bytovom komplexe sú na rovnakom mieste a všetci musia zdieľať zdroje, ako sú práčovňa, parkovisko, detské ihrisko atď..

Je to rovnaká koncepcia ako pri zdieľanom webhostingu. Ak hosťujete svoje webové stránky pomocou zdieľaného hostiteľa, vaše stránky sa uložia na rovnakom mieste ako niekoľko ďalších webových stránok. Máte zdieľané prostriedky servera, ako je pamäť, miesto na disku, dáta a čas CPU.

Zdieľanie serverových prostriedkov väčšinou funguje dobre. Ale občas, ak jeden z vašich susedov na webe zaberá veľa zdrojov, môže to spomaliť vaše webové stránky.

Pros:

 • Cenovo dostupné – Pretože zdieľate server s mnohými ďalšími používateľmi, zdieľate aj náklady. To má za následok nižšiu cenu.
 • Jednoduché nastavenie – Zdieľané hostingové služby sa o vás zvyčajne starajú celé nastavenie.

Zápory:

 • Zdieľanie servera – Jednou z hlavných nevýhod je skutočnosť, že server musíte zdieľať s mnohými ďalšími webovými stránkami.
 • „Zlí susedia“ – Keďže server zdieľate s mnohými webovými stránkami, možno budete musieť vysporiadať so „zlými susedmi“, ktorí využívajú všetky zdroje s vysokou návštevnosťou alebo chybným kódom. Môže to ovplyvniť rýchlosť a výkonnosť vašej vlastnej webovej stránky.

Možnosť Web Hosting č. 2: VPS

Ďalšou možnosťou webhostingu je VPS. VPS je skratka pre virtuálny súkromný server.

VPS web-host-mestský dom

VPS hosting je ako bývanie v mestskom dome alebo v byte. Máte svoj vlastný dom a ste zodpovední za jeho údržbu, ale stále musíte zdieľať veci na majetku.

S hostingom VPS musíte server zdieľať, ale musíte ho zdieľať s menším počtom webových stránok ako so zdieľaným hostingom. Navyše nemusíte zdieľať všetky zdroje. Všetky zdroje sú rozdelené rovnomerne. Tým sa zastaví „zlých susedov“, ktorí vyčerpajú všetky zdroje, pretože majú limit, ktorý nemôžu prekročiť. Po prekročení tohto limitu zdrojov môže dôjsť k poklesu ich webových stránok, ale váš web nebude ovplyvnený.

Pros:

 • Žiadne zdroje na zdieľanie – Nemusíte zdieľať všetky zdroje s mnohými ďalšími webovými stránkami.
 • Silnejší – Hosting VPS je výkonnejší ako zdieľaný hosting, je škálovateľnejší a zvyčajne ponúka lepší výkon a rýchlosť.
 • flexibilita – Hosting VPS je flexibilnejší a umožňuje vám prispôsobiť ho a vykonať zmeny bez ovplyvnenia ostatných používateľov.

Zápory:

 • Drahší – VPS je drahší ako zdieľaný hosting.
 • Viac technické – Pri hostovaní VPS je proces nastavenia technickejší, čo môže byť problém pre začiatočníkov.

Možnosť Web Hosting č. 3: Vyhradené

Posledná možnosť webhostingu je vyhradený hosting a rovnako ako to znie, s vyhradeným serverovým hostingom získate všetko pre seba.

vyhradenej-web-host-dom

Preto je dedikovaný hosting ako vlastnenie vlastného domu. Nemusíte zdieľať svoj priestor s nikým iným a nemusíte zdieľať svoje zdroje s nikým iným. Nemusíte sa ani vysporiadať so žiadnymi zlými susedmi.

S vyhradeným hostingom neexistujú na vašom hostovaní žiadne iné webové stránky a nemusíte zdieľať žiadne zdroje, ako napríklad čas a pamäť procesora.

Pros:

 • Žiadni zlí susedia – S vyhradeným webhostingom neexistujú zlí susedia na míle a míle, ktorí by mohli ukradnúť zdroje vašich webových stránok a negatívne ovplyvniť rýchlosť a výkonnosť vašich webových stránok..
 • Plná kontrola – Máte úplnú kontrolu nad prispôsobením servera. Môžete si dokonca zvoliť množstvo a typ pamäte, ako aj ďalšie prvky.

Zápory:

 • Najdrahšie – Keďže všetko získate sami, vyhradený hosting je najdrahšou možnosťou webhostingu.
 • Viac technické – S hostingom VPS musíte vedieť viac o počítačoch a serveroch ako priemerný človek.
 • Zvýšená zodpovednosť – S nespravovanou špecializovanou službou ste zodpovední za celé nastavenie, inštaláciu, zabezpečenie a ďalšie. Aj s riadenou vyhradenou hostingovou službou musíte stále robiť veľa vecí na vlastnú päsť.

Zdieľané verzus VPS verzus vyhradený hosting: Čo by ste si mali zvoliť?

Takže teraz, keď poznáte rozdiel medzi zdieľaným vs. VPS vs. vyhradeným hostingom, ktorý z nich bude pre vás a váš web najlepšie fungovať?

Zdieľaný webhosting je najlepšou voľbou pre webové stránky pre začiatočníkov, ktorí minimálne na začiatku nezískajú veľa návštevnosti. Keď práve začínate vytvárať webovú stránku, chcete sa držať rozpočtu a zdieľaný hosting vám to umožní a zároveň bude rásť vaša online prítomnosť. Zdieľaný hosting je tiež rozumnou voľbou pre statické obchodné weby a osobné webové stránky, pretože doba prevádzkys vás nebude mať tak veľký vplyv. Je to tiež skvelá možnosť hostenia pre začiatočníkov.

súvisiace: Zdieľaný vs. riadený hosting WordPress (porovnávaný)

VPS hosting je lepšou možnosťou, ak očakávate, že váš web dosiahne vyššiu návštevnosť a môže si dovoliť platiť trochu viac. Ak začnete so zdieľanou hostingovou službou a prevádzka vášho webu začne rýchlo rásť, mali by ste prejsť na najlepší hosting VPS, ktorý ponúka viac zdrojov na zvládnutie tejto prevádzky..

Dedikovaný hosting je webhostingová možnosť v tomto zozname, ktorú pravdepodobne budete potrebovať, ak ste b. Potrebujete iba všetky zvončeky a píšťalky, ktoré poskytuje vyhradený hostiteľ, ak manipulujete s citlivými transakciami a potrebujete zvýšiť bezpečnosť, na vašom webe je veľké množstvo fotografií s vysokým rozlíšením alebo streamovanie videa alebo ak chcete IP adresu, ktorú nemáte Nemusím zdieľať s inými webovými stránkami.

Celkovo platí, že ak ste na vytváraní webových stránok nováčikom, najlepšou voľbou bude zdieľaný webový hostiteľ. Je cenovo dostupný a poskytne vám všetko, čo potrebujete, aby ste mohli pokračovať.

Teraz, keď ste sa rozhodli, ktorá možnosť webhostingu je pre vás najvhodnejšia, ako si vybrať, s ktorou webhostingovou službou pôjdete?

Naše najlepšie odporúčanie pre webhosting je Bluehost. S Bluehost si môžete vybrať zo zdieľaného, ​​VPS alebo vyhradeného hostingu. Takže bez ohľadu na to, ktorú možnosť hostiteľa webu vyberiete, spoločnosť Bluehost vás pokryla.

Bluehost ponúka exkluzívnu ponuku pre čitateľov IsItWP. Môžete sa zaregistrovať do služby Bluehost ešte dnes a získať bezplatný názov domény, certifikát SSL a 60% zľavu na zdieľanom hostení. To znamená, že svoj web môžete zostaviť a hostiť už za 2,75 dolárov mesačne. Podrobnosti nájdete na stránke kupónu Bluehost.

Bluehost-WordPress-hosting

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Nenechajte si ujsť túto kompletnú recenziu spoločnosti Bluehost, aby ste sa dozvedeli viac o webhostingu.

Dúfame, že sa vám tento článok o zdieľanom hostení verzus VPS verzus vyhradený hosting páčil a že viete, ktorá možnosť webhostingu je pre vaše webové stránky najlepšia. Ak sa vám tento článok páčil a ste pripravení hostiť svoje webové stránky, prečítajte si náš príspevok o tom, ako hostiť webové stránky, kompletný návod krok za krokom a tiež náš zoznam viacúčelových tém, pomocou ktorých môžete začať svoj web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me