Čo je to WordPress? Prečo je WordPress zadarmo? Existuje úlovok?

zadarmo wordpress


Jednou z najčastejších otázok od začiatočníkov WordPress je „Prečo je WordPress zadarmo?“ Keď nám niečo ponúkneme zadarmo, sme prirodzene podozrievaví. Aký je úlovok? Prečo je to zadarmo? Musí to byť niečo zlé, ak to rozdávajú! Takže, ak sa pýtate sami seba, prečo je WordPress zadarmo, nie ste sami.

Sme tu však, aby sme vám povedali, že v skutočnosti je WordPress bezplatný a otvorený softvér. V tomto článku si vysvetlíme, prečo je WordPress zadarmo, prevyšujú náklady za prevádzkovanie webu WordPress a odkrývajú skryté úlovky.

Začnime.

Prečo je WordPress zadarmo?

Takže, áno, WordPress je zadarmo na stiahnutie a používanie. Jedná sa o softvér s otvoreným zdrojom, ktorý je licencovaný podľa Všeobecná verejná licenčná zmluva GNU, ktokoľvek ho môže používať, upravovať a zdieľať, pretože jeho návrh je verejne prístupný. Pretože jeho návrhový a zdrojový kód sú verejne zdieľané, užívatelia WordPressu sa vyzývajú, aby dobrovoľne vylepšili návrh softvéru. Používatelia môžu tiež hlásiť chyby, prispievať opráv a navrhovať vylepšenia.

Hlavnou filozofiou slobodného a otvoreného softvéru je sloboda. Tvorcovia veria, že každý si zaslúži slobodu ovládať program a čo pre neho robí. Ak používate platený softvér, program ovláda používateľa a vývojár ovláda program.

Mnoho ľudí sa tiež domnieva, že softvér nie je hmatateľným produktom. Akonáhle je softvér vytvorený, môže sa kopírovať znovu a znovu s veľmi malými nákladmi. Ak teda neexistujú žiadne skutočné náklady na obnovu softvéru, prečo by mali byť náklady na jeho získanie a používanie? Zoberme si napríklad Wikipédiu, je to bezplatná online encyklopédia, ktorú vytvorili a upravujú dobrovoľníci z celého sveta, takže jej používanie nie je nijaké náklady..

Prečo je WordPress zadarmo? V podstate sa to všetko scvrkáva na skutočnosť, že WordPress nevlastní žiadna osoba, ale je to komunitný projekt s otvoreným zdrojom, do ktorého prispievajú tisíce ľudí, aby urobili to, čím je dnes..

WordPress.org vs. WordPress.com: Sú obaja zadarmo?

Je dôležité si uvedomiť, že existujú dva rôzne typy WordPress: WordPress.org a WordPress.com. WordPress.org je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý si môžete zadarmo stiahnuť a používať ľubovoľným spôsobom. Ide o riešenie s vlastným hosťovaním, čo znamená, že si stiahnete softvér a použijete ho vo svojej vlastnej doméne.

Na druhej strane, WordPress.com je webová stránka freemium a najlepšia služba hostenia blogov. S webom WordPress.com môžete spustiť web zadarmo, ale je veľmi obmedzený. Na rozdiel od stránky WordPress.org, na bezplatnom webe WordPress.com nemáte vlastný názov domény, vaše možnosti prispôsobenia dizajnu sú obmedzené a nemáte dovolené sťahovať žiadne doplnky WordPress. Nemáte tiež povolené speňažovať svoju bezplatnú webovú stránku WordPress.com; To znamená, že neexistujú žiadne priame reklamy alebo Adsense ani žiadny pridružený marketing.

Ak chcete získať prístup k niektorej z týchto funkcií, bude vás to trochu stáť. V závislosti od vašich potrieb budete musieť platiť kdekoľvek od 36 do 300 dolárov za rok a tiež ponúkajú VIP plán začínajúci na neuveriteľných 5 000 dolárov mesačne.

Podrobnejší pohľad na rozdiely medzi WordPress.org a WordPress.com nájdete v našom príspevku s názvom WordPress.com vs. WordPress.org – Je jeden skutočne lepší ako druhý?

Ako WordPress zarába peniaze?

Teraz by vás zaujímalo, ako môže WordPress fungovať, ak je zadarmo. Koniec koncov, tím WordPress stále musí pokryť náklady na niektoré veci, ako sú webhosting a hardvér. Ak je WordPress zadarmo, ako zarába peniaze?

ako wordpress zarába peniaze

Spoluzakladateľ spoločnosti WordPress Matt Mullenweg vlastní spoločnosť s názvom Automattic. Automattic ponúka množstvo bezplatných blogovacích služieb vrátane WordPress.com, ktoré sme už spomenuli. Spoločnosť tiež vlastní populárne bezplatné pluginy WordPress ako Jetpack a Akismet.

Ako sme už uviedli, WordPress.com je služba hostenia webových stránok vo freemiu. Používatelia môžu bezplatne spustiť blog alebo webovú stránku, ale ak chcú odomknúť niekoľko výkonných a užitočných funkcií, ako sú doplnky, musia za to platiť používatelia. Tento príjem umožňuje WordPress.com prispievať a podporovať WordPress.org. Vďaka ziskom, ktoré spoločnosť Automattic zarába, si môžu dovoliť udržiavať WordPress.org v prevádzke a zadarmo pre všetkých.

Môžete zarobiť peniaze z WordPress?

Ďalšou populárnou otázkou od začiatočníkov WordPress je „Môžem zarobiť peniaze pomocou WordPress?“ Keď dostanete niečo zadarmo, zvyčajne z toho nemôžete zarobiť peniaze. Ale s WordPress môžete skutočne zarobiť peniaze. Existujú 2 hlavné spôsoby, ako môžete zarobiť peniaze pomocou programu WordPress alebo iného softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorým je vytváranie produktov alebo služieb založených na tomto softvéri s otvoreným zdrojom..

Existuje mnoho používateľov systému WordPress, ktorí začali vytvárať úspešné spoločnosti založené na úžasných produktoch WordPress, doplnkoch, témach a dokonca aj hostingových riešeniach WordPress. Niektoré významné spoločnosti WordPress s mnohými miliónmi dolárov okrem Automatického zahŕňajú:

 • Elegant Themes – Prémiové témy a spoločnosť s doplnkami za spoločnosťou Divi, najobľúbenejšími doplnkami pre tvorcov stránok drag and drop.
 • Úžasný motív – Viacmiliónová spoločnosť WordPress v hodnote niekoľkých dolárov Syed Balkhi. Sú za spoločnosťami, ako sú WPBeginner, OptinMonster, WPForms, MonsterInsights, a viac.
 • Sucuri – jedno z najpopulárnejších bezpečnostných riešení WordPress na trhu.
 • WPEngine – jedno z najlepšie spravovaných hostingových riešení WordPress.
 • Yoast – Ich doplnok Yoast SEO je jedným z najpopulárnejších doplnkov WordPress všetkých čias.

Nemusíte vytvárať ani produkt na zarábanie peňazí z WordPress. Existuje celý rad ďalších spôsobov, ako si zarobiť na živobytie s WordPress, vrátane vývoja vývojára WordPress, vytvárania vlastných webových stránok WordPress, správy webových stránok WordPress na podnikovej úrovni., WordPress SEO špecialista a ďalšie. Svoju stránku WordPress môžete samozrejme použiť na predaj akéhokoľvek typu produktu alebo služby, ktorý chcete.

Existujú skryté právne podmienky pre WordPress?

Teraz sme povedali, že WordPress je zadarmo a môžete s ním robiť, čo chcete, ale existujú nejaké úlovky, napríklad skryté právne podmienky? Aj keď s programom WordPress dokážete robiť čokoľvek, je treba mať na pamäti niekoľko vecí.

Po prvé, ochranná známka WordPress. WordPress ako softvér je vydávaný pod GPL, ale slová WordPress a WordCamp, ako aj logo WordPress, sú všetky ochranné známky vlastnené nadáciou WordPress. Napríklad, ak chcete založiť spoločnosť založenú na WordPress predajom produktov alebo služieb, nesmiete vo svojej doméne používať slovo „WordPress“, pretože je to v rozpore s ich pravidlami používania ochranných známok. Môžete však použiť „WP“ vo svojej doméne, čo robí veľa úspešných spoločností založených na WordPress. Ak chcete na svojom webe používať logo WordPress, uistite sa, že ho používate v súlade s Zásady používania ochranných známok WordPress.

wordpress-logo-ochrannou známkou

Po druhé, musíme hovoriť o autorských právach. Mnoho používateľov si kladie otázku, či WordPress neobsahuje autorské práva. Jednoduchá odpoveď na túto otázku nie je. WordPress je licencovaný pod licenciou GPL, čo znamená, že môžete kód používať, upravovať a ďalej distribuovať podľa vlastného uváženia, ale na celý kód nemáte autorské práva. Autorské práva budete mať iba na zmeny, ktoré vykonáte v softvéri.

Tiež akákoľvek práca, ktorú uvoľníte zo softvéru vydaného pod GPL, musí byť licencovaná aj pod GPL. Čo znamená, že ktokoľvek iný môže slobodne používať, upravovať a distribuovať váš kód akýmkoľvek spôsobom, ktorý si zvolia. Napríklad témy WordPress sa zverejňujú pod GPL. CSS, javascript, obrázky použité vo vnútri témy sú vylúčené, ale všetky časti PHP a HTML témy, ktoré sú odvodené z funkčnosti WordPress, sú licencované pod GPL.

Môžem zadarmo spustiť webovú stránku WordPress?

Ak ste tu, pravdepodobne sa pýtate, či môžete bezplatne spustiť web WordPress. Aj keď je služba WordPress zadarmo, za spustenie webovej stránky WordPress existujú určité náklady. Ak chcete používať WordPress na webe, potrebujete hosting a doménu WordPress. Hosting je miesto, kde vaše webové stránky žijú na internete a čo ľuďom umožňuje prístup na vaše stránky prostredníctvom webu.

Pretože všetko, čo potrebujete, je doména a hosting pre váš web WordPress, cena je dosť minimálna. Existujú však riešenia hostenia, ktoré sú drahšie a mali by ste sa im vyhnúť, najmä ak práve začínate. Z tohto dôvodu vám odporúčame zvoliť si ako hostingové riešenie Bluehost.

Bluehost-WordPress-hosting

Bluehost ponúka našim čitateľom úžasné riešenie. Na hosting WordPress môžete získať zadarmo doménové meno, SSL a viac ako 60% zľavu.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Teraz je dostupnejšie začať s vlastným webom pomocou WordPress ako kedykoľvek predtým. Ak potrebujete ďalšie rady, ako vytvoriť webovú stránku WordPress, prečítajte si ďalšie naše ďalšie články:

 • Ako si vytvoriť web – krok za krokom (s obrázkami)
 • Ako začať blog (a získať extra príjem na strane)
 • Ako vytvoriť internetový obchod – krok za krokom (s obrázkami)

Výhody výberu WordPress

Ako sme už spomínali, na webe WordPress.com môžete spustiť bezplatný web, ale existuje veľa obmedzení, ktoré vás budú brzdiť pri vytváraní výkonného webu – a prístup k týmto funkciám bude stáť veľa peňazí. potrebné. Z tohto dôvodu vám odporúčame vytvoriť si webovú stránku pomocou WordPress.org. Používanie WordPress.org na vytvorenie vašich stránok má veľa výhod, tu je len niekoľko:

 • Žiadne obmedzenia – S WordPress.org môžete vytvárať, prispôsobovať a rozširovať svoje webové stránky ľubovoľným spôsobom bez obmedzení.
 • Jednoduché prispôsobenie – WordPress vám umožňuje prístup k tisícom bezplatných tém WordPress, aby vášmu webu ľahko poskytol presný vzhľad, aký chcete.
 • Pridaná sila – WordPress vám umožňuje sťahovať a inštalovať tisíce doplnkov zadarmo z oficiálneho adresára WordPress Plugin Directory, aby ste vylepšili svoje webové stránky v plnom rozsahu.
 • speňaženie – Z vášho blogu alebo webovej stránky môžete zarábať, pretože program WordPress umožňuje speňaženie. Na svojom webe WordPress môžete spúšťať reklamy bez povolenia hostiteľskej platformy alebo bez toho, aby ste s nimi museli zdieľať zisky.

Ďalšou výhodou vytvorenia webovej stránky s WordPress.org je to, že vlastníte všetok obsah, ktorý na svoj web odovzdáte, či už ide o písanie, obrázky, produkty atď. Napríklad na iných bezplatných webových stránkach, ako je napríklad WordPress.com, nevlastníte úplne svoj vlastný obsah. WordPress.com má právo zmazať, predať alebo upraviť ktorýkoľvek z vášho obsahu bez toho, aby vám za to musel uvádzať akýkoľvek dôvod.

Pri porovnávaní vedľa seba je WordPress.org omnoho lepšia ako WordPress.com alebo iné hostingové riešenia. Máte úplnú kontrolu nad vytvorením webovej stránky svojich snov a je ľahké tak urobiť so všetkými ďalšími funkciami, ktoré získate so službou WordPress.org..

Teraz, keď viete všetky podrobnosti o tom, prečo je WordPress zadarmo a všetky súvisiace náklady, dúfame, že výber správnej platformy pre váš web je pre vás ľahkým rozhodnutím. A ak si stále nie ste istí, čo sa týka WordPress, pokračujte k našim 9 dôvodom, prečo je WordPress najlepším tvorcom webových stránok. Ak sa vám tento článok páčil, zvážte vyskúšanie nášho ďalšieho príspevku 46 Najväčšie značky na svete pomocou aktívneho WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map