Prečo používať WordPress? 9 dôvodov, prečo je to najlepší tvorca stránok

Prečo by ste mali používať WordPress


Viete, že WordPress je populárny, ale možno nedokáže naplniť svoj humbuk, však? Čo na svete môže WordPress ponúknuť, že chýbajú iní tvorcovia webových stránok? Je to naozaj skvelé? V skutočnosti je to tak!

V tomto článku sa podelíme o 9 fantastických dôvodov, prečo by ste na vytváranie svojich webových stránok mali používať WordPress. Budete radi, že ste to urobili.

Čo je WordPress a ako to funguje?

WordPress je špičkový systém na správu obsahu (CMS) a tvorca webových stránok na internete. Používa ho viac ako 32% všetkých webových stránok, čo znamená, že každý tretí web, ktorý je momentálne na internete, bol postavený na systéme WordPress. Mnoho najväčších značiek na svete používa WordPress aktívne pre svoje webové stránky.

Do tohto článku nájdete populárny podiel na trhu CMS.

Nájdete tu dva typy webových stránok WordPress: WordPress.com a WordPress.org, ktoré môžu medzi nováčikmi WordPress spôsobiť zmätok. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že WordPress.com je najlepším riešením na hosťovanie blogov, zatiaľ čo WordPress.org je platformou s vlastným hosťovaním. Jednoducho si pozrite naše porovnanie medzi WordPress.com vs WordPress.org, kde nájdete všetky podrobnosti. V tomto článku budeme hovoriť výlučne o verzii WordPress.org, ktorú hosťuje spoločnosť WordPress.org.

WordPress sa ľahko inštaluje a je vhodný pre začiatočníkov. Môže sa použiť na vytvorenie webovej stránky, založenie blogu alebo vytvorenie internetového obchodu. Aby som to zhrnul: pomocou WordPress môžete vytvoriť ŽIADNE druhy webových stránok. O tom budeme diskutovať v nižšie uvedenom článku.

Teraz, keď už máte základnú predstavu o tom, čo je WordPress, prečítajte si všetky podrobnosti a zistite, prečo by ste na vytvorenie svojho webu mali používať WordPress..

1. WordPress je bezplatný a obľúbený

WordPress je softvér s otvoreným zdrojom. Je to zadarmo pre všetkých a môžete si ho ľahko stiahnuť z internetu WordPress.org webové stránky. Podrobnejšie informácie by ste si mali prečítať v našom článku o tom, prečo je WordPress zadarmo a aký je úlovok.

Po stiahnutí môžete na vytvorenie svojho webu použiť WordPress. Musíte si však zakúpiť doménové meno a webhosting.

Čo je to doménové meno?

Doménové meno funguje ako identita vášho webu WordPress. Bude to niečo ako isitwp.com alebo google.com. Vaši používatelia môžu na prehliadanie vašich webových stránok použiť názov domény (URL). Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok o tom, čo je názov domény a ako to funguje.

Vytvorili sme tiež zoznam odporúčaných registrátorov doménových mien, ktorý si vybrali odborníci. Ktorýkoľvek z nich môžete použiť na kúpu názvu domény pre svoju webovú stránku WordPress.

Čo je to webhosting?

Bez webhostingu nemôžete prevádzkovať webové stránky. Ak je vaša adresa (URL) vaša adresa, potom webhosting je váš dom. Je to priestor, ktorý je vám pridelený na internete, kde sú uložené informácie o vašom webe. Tu odovzdáte súbory WordPress a mediálny obsah (obrázky a videá).

Existuje mnoho spoločností poskytujúcich služby WordPress, z ktorých si môžete vybrať. Osobne odporúčame službu Bluehost ako najpopulárnejšieho poskytovateľa hostingu a je tiež oficiálnym partnerom služby WordPress.

Používateľom služby IsItWP ponúkajú bezplatné doménové meno a masívnu zľavu na webhosting. Táto ponuka zníži vaše počiatočné náklady na iba 2,75 dolárov mesačne.

Pokiaľ ide o popularitu, WordPress je najpoužívanejší tvorca webových stránok na svete a každý deň neustále rastie. Pohybom vpred budeme hovoriť viac o tom, ako ľahko môžete vytvoriť webovú stránku pomocou WordPress.

2. WordPress je jednoduchý a ľahko použiteľný

Čitatelia sa nás vždy pýtajú: „Ako je ťažké používať WordPress?“ Odpoveď: Vôbec nie je ťažké. V skutočnosti je to super ľahké! Áno. Aj pre úplných začiatočníkov.

Od inštalácie po použitie je WordPress veľmi ľahko naučiteľný. Môže byť spravovaný bez znalosti kódovania alebo programovania. Ak práve začínate, toto je hlavný dôvod, prečo by ste mali používať WordPress pre svoju online prítomnosť. Môžete si prečítať nášho sprievodcu o tom, ako nainštalovať WordPress a začať hneď.

Po inštalácii môžete pridať stránky a príspevky na svoju webovú stránku WordPress. Umožňuje tiež pridávať a spravovať obrázky s obsahom. To všetko je k dispozícii prostredníctvom jednoduchého administračného panela.

WordPress má pravidelné aktualizácie základného softvéru a novú verziu vydáva každých pár mesiacov. Pomocou sekcie aktualizácií WordPress na informačnom paneli môžete tieto aktualizácie ľahko spravovať pomocou niekoľkých kliknutí.

Aby ste predišli strate údajov, odporúčame vám použiť záložný doplnok WordPress a ukladať pravidelné zálohy stránok na počítači alebo na internete..

3. WordPress má nekonečné zdroje (témy a doplnky)

Čo robí WordPress ešte jednoduchším a ľahším na zostavenie, je úžasný počet vstavaných tém a doplnkov.

Začnime s témami!

Témy WordPress

Šablóny alebo motívy WordPress sú vzhľady vašich webových stránok. Vopred zostavené témy vám uľahčia nastavenie webovej stránky. Môžete nainštalovať tému na WordPress a vykonať potrebné zmeny, aby sa vaše stránky pripravili. Na používanie tém WordPress nepotrebujete žiadne znalosti v oblasti kódovania alebo dizajnu.

K dispozícii sú témy pre každý typ webovej stránky. Úložisko WordPress má stovky bezplatných šablón pre každú kategóriu a výklenok. Nižšie uvádzame niekoľko návrhov, ktoré vám uľahčia vyhľadávanie:

 1. Najlepšie bezplatné témy blogu pre WordPress.
 2. Najlepšie témy WordPress pre weby s členstvom.
 3. Najlepšie viacúčelové témy WordPress.
 4. Najlepšie reagujúce témy WordPress na vytvorenie webu pripraveného pre mobilné zariadenia.
 5. Najlepšie fotografické motívy pre WordPress.
 6. Najlepšie WordPress realitné témy.
 7. Najlepšie vzdelávacie témy pre WordPress.
 8. Najlepšie WordPress cestovné blog témy.

Môžete prispôsobiť farby, pozadie, záhlavie, pätu, bočné panely a ďalšie komponenty vašej témy. Všetky motívy WordPress majú rôzne možnosti na pridanie loga, galérií obrázkov a ďalších funkcií.

Doplnky WordPress

Doplnky WordPress sú tisíce a ponúkajú skvelé ďalšie funkcie pre webové stránky. Ak chcete na svoju webovú stránku pridať akúkoľvek funkčnosť, ktorú si dokážete predstaviť, môžete ľahko nájsť doplnok WordPress, aby sa tak stalo.

Či už chcete vytvoriť kontaktný formulár, vytvoriť obrázkovú galériu alebo posúvač obrázkov, použiť službu Google Analytics alebo pridať akúkoľvek inú funkciu v programe WordPress, môžete si nainštalovať doplnok, aby ste dokončili svoju prácu.

Doplnky WordPress môžete tiež použiť na zmenu kontextu svojich webových stránok. Napríklad môžete použiť doplnok členstva na vytvorenie webovej stránky členstva alebo pomocou doplnku eCommerce vytvoriť internetový obchod s WordPress..

Ďalšie zdroje informácií nájdete aj v našom článku o najlepších knihách WordPress.

4. WordPress je vhodný pre vyhľadávače

WordPress je priateľský k SEO

Je dôležité, aby bol každý web prispôsobený vyhľadávacím nástrojom; inak nikdy neuvidíte svoje ideálne publikum. WordPress je navrhnutý a postavený s najlepšími technikami kódovania, vďaka čomu je vysoko optimalizovaný pre SEO.

Ak máte webovú stránku s programom WordPress, uprednostnia sa výsledky vyhľadávania. Google a ďalšie populárne vyhľadávacie nástroje milujú webové stránky založené na WordPress. Na ďalšiu optimalizáciu stránok a obsahu môžete použiť najlepšie nástroje SEO.

Možno by ste si chceli prečítať aj náš článok o tom, ako môžete svoj web WordPress prispôsobiť SEO a zvýšiť svoju návštevnosť.

5. WordPress je bezpečný

Zabezpečenie WordPress

Program WordPress je známy tým, že je bezpečný a bezpečný. Existuje mnoho bánk na svete, ktoré používajú WordPress na prevádzkovanie svojich stránok. Aj keď internet nikdy nemôže byť úplne bezpečný, je dôležité prijať čo najviac opatrení na ochranu vášho webu pred hackermi alebo škodlivými útokmi. Našťastie to WordPress uľahčuje.

Na trhu nájdete veľa doplnkov zabezpečenia WordPress. Prečítajte si tiež konečnú príručku zabezpečenia WordPress, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Odporúčame vám používať Sucuri pre zabezpečenie vašich webových stránok. Chráni vaše stránky pred hrozbami a útokmi škodlivého softvéru. Jednoducho nainštalujte Sucuri a zabudnite na svoje bezpečnostné obavy. Tiež môžete zabezpečiť spustenie testu zabezpečenia webových stránok pomocou nášho skenera zraniteľnosti.

6. WordPress podporuje všetky typy médií

Na svoju webovú stránku WordPress môžete odovzdávať obrázky, videá, gify a ďalšie mediálne súbory. Na rozdiel od iných najlepších tvorcov webových stránok funguje textový editor WordPress ako vánok.

Umožňuje vám presúvať obrázky, videá atď. Na obrazovku textového editora. Po zverejnení sa mediálny obsah na vašich stránkach a príspevkoch zobrazí krásne.

WordPress vám tiež umožňuje zobrazovať a sťahovať dokumenty, súbory PDF a ďalšie súbory. Ak je veľkosť súboru veľká, v aplikácii WordPress môžete zvýšiť maximálnu veľkosť odovzdávania súborov.

7. WordPress má integráciu aplikácií

Doplnky WordPress sú neuveriteľné pre pridávanie ďalších funkcií na vaše webové stránky. Môžete však tiež integrovať aplikácie, aby ste maximalizovali funkčnosť WordPress.

Ak prevádzkujete internetový obchod so službou WordPress, môžete integrovať platobné aplikácie, aplikácie pre nákupný košík a aplikácie pre produkty, aby ste zvýšili svoje príjmy. Podobne môžete pomocou aplikácií sociálnych médií popularizovať svoj web alebo blog.

Na trhu je veľa aplikácií, ktoré je možné integrovať do programu WordPress, aby vyhovovali potrebám vášho webu.

8. WordPress má najväčšiu komunitu

Komunita WordPress

Vďaka svojej popularite sa komunita WordPress rozrástla po celom svete. Komunita WordPress sa rozšírila na fóra, sociálne kanály, diskusné fóra a ďalšie. Ľudia, ktorí pracujú s WordPress, tiež organizujú stretnutia po celom svete, aby hovorili o platforme.

Ak máte problém s WordPress, najpravdepodobnejšie nájdete riešenie na fóre WordPress.org alebo v ktorejkoľvek skupine WordPress na sociálnych médiách. Komunity WordPress sú k dispozícii na Facebooku, Twitteri, Reddite a takmer každej inej sociálnej sieti.

9. WordPress je pre všetkých

Keď hovoríme, že WordPress je pre všetkých, myslíme to vážne. WordPress sa dá použiť na vytvorenie akéhokoľvek druhu webovej stránky. Môžete tiež spustiť blog akéhokoľvek druhu. Môžete tiež použiť WordPress na vytvorenie internetového obchodu a na predaj svojich výrobkov. Možnosti sú nekonečné.

WordPress bol vyvinutý pre začiatočníkov až pokročilých používateľov. Zatiaľ čo začiatočníci môžu na publikovanie webových stránok použiť vytváračov drag and drop a živých prispôsobovačov, pokročilí používatelia môžu kód úplne prispôsobiť a vykonať požadované zmeny v softvéri..

Vyskúšajte tento najlepší softvér pre webový dizajn, v ktorom je zmienka o WordPress. Môžete tiež prejsť k nášmu odborne analyzovanému preskúmaniu programu WordPress a presvedčivejšie.

Dúfame, že tento článok vám pomohol zistiť, prečo by ste mali používať WordPress. Stále nie ste presvedčení? Potom by sa vám mohol páčiť náš sprievodca populárnymi alternatívami WordPress a konkurentmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map