Recenzia Shopify: Najlepšia voľba pre vytvorenie internetového obchodu?

skontrolovať


Zaujíma vás, či je Shopify najlepšou platformou elektronického obchodu pre vás? Ak máte záujem vytvoriť internetový obchod, je dôležité zvoliť správnu platformu elektronického obchodu. Skvelá platforma elektronického obchodu vám umožní ľahko navrhnúť profesionálnu webovú stránku elektronického obchodu, spravovať online obchod a predávať produkty online.

V tejto recenzii služby Shopify prejdeme všetky výhody a nevýhody služby Shopify, aby ste sa mohli rozhodnúť, či je to najlepšia možnosť, ktorú môžete použiť na vytvorenie svojho internetového obchodu..

Začnime!

Čo je Shopify?

Shopify-login-webové stránky

Shopify je platforma elektronického obchodu pre internetové obchody. Služba Shopify v podstate poskytuje používateľom jednoduchý spôsob, ako vytvoriť internetový obchod.

Vďaka širokej škále šablón môžete svojmu online obchodu dodať profesionálny vzhľad, pridať svoje produkty a začať predávať. Netreba nič vedieť o webdizajne, HTML alebo kódovaní; Je to perfektný spôsob, ako začať s online predajom pre začiatočníkov.

So službou Shopify môžete vytvoriť akýkoľvek typ internetového obchodu, ktorý chcete. Takže môžete predávať akýkoľvek typ produktu, ktorý chcete, či už ide o odev, kuchynský riad, elektroniku, hračky atď. Digitálne produkty môžete predávať aj na webových stránkach Shopify, ako sú elektronické knihy, súbory na stiahnutie, softvér, doplnky WordPress a ďalšie..

Služba Shopify je navyše hosťované riešenie, takže si nemusíte robiť starosti s nákupom webhostingu ani sťahovaním akéhokoľvek softvéru. Nemusíte tiež spravovať bezpečnosť alebo výkonnosť svojho internetového obchodu. Služba Shopify všetko zvládne za vás. Služba Shopify v podstate ponúka takmer všetko, čo potrebujete na vytvorenie internetového obchodu hneď po vybalení z krabice.

Ako funguje služba Shopify?

Shopify je cloudové riešenie elektronického obchodu SaaS (softvér ako služba). To znamená, že nie je potrebné inštalovať žiadny zložitý softvér. Musíte iba otvoriť prehliadač, prejsť na prihlasovaciu stránku Shopify a prihlásiť sa, aby ste mohli svoj obchod online vybudovať a spravovať. To tiež znamená, že môžete spravovať a rozširovať svoj obchod Shopify odkiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet.

Predtým, ako začnete, musíte sa zaregistrovať v službe Shopify. Ako mnoho riešení SaaS, aj za používanie platformy platíte mesačný poplatok. Neskôr v tomto článku sa dozvieme viac o cenách služby Shopify.

Ako sme už spomenuli, Shopify je hosťované riešenie. Môžete tak získať doménové meno zo služby Shopify a ihneď začať budovať svoj internetový obchod.

Už máte webovú stránku WordPress, ale chcete začať predávať produkty? Nebojte sa, môžete ľahko integrovať Shopify s WordPress, takže môžete zmeniť svoj súčasný web na internetový obchod.

V našom sprievodcovi nájdete podrobné pokyny, ako nastaviť službu Shopify pomocou WordPress.

Aký populárny je Shopify?

Shopify je jednou z najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu na trhu. Pozrite sa na tieto štatistiky služby Shopify, ktoré to dokazujú:

 • V súčasnosti používa Shopify viac ako 999 000 webových stránok
 • Podniky nakupujúce na celom svete dosiahli tržby vyše 100 miliárd dolárov
 • Shopify je 4. najobľúbenejšia platforma pre správu obsahu s 2,8% podielom na trhu

Kto používa službu Shopify? S Shopify bolo vytvorených veľa veľmi úspešných online obchodov vrátane:

Herschel
Herschel-ktorý-používa-Shopify

KKW Beauty
KKW-beauty-ktorý-používa-Shopify

Knihy tučniakov (Spojené kráľovstvo)
Penguin Books-ktorý-používa-Shopify

Pipcorn
pipcorn-ktorý-používa-Shopify

Prečo je to tak? V číslach je bezpečnosť. Ak veľa ľudí dôveruje službe Shopify pri vytváraní a prevádzkovaní internetového obchodu, je možné povedať, že môžete.

Teraz, keď viete, čo je Shopify a aké je to populárne, dostaňme sa k výhodám a nevýhodám používania Shopify.

Výhody používania služby Shopify

Pri výbere platformy elektronického obchodu musíte starostlivo zvážiť klady a zápory. Najprv sa teda pozrieme na výhody používania služby Shopify na vytvorenie a správu vlastného internetového obchodu.

1. Jednoduché použitie

Shopify je navrhnutý s ohľadom na ľahké použitie. Táto platforma elektronického obchodu uľahčuje každému, dokonca aj úplným začiatočníkom, vytvorenie internetového obchodu. Shopify tvrdí, že ponúka všetky funkcie, ktoré potrebujete, bez problémov, čo je celkom pravda.

Pretože Shopify je hosťované riešenie, spravuje za vás takmer všetko. Služba Shopify zaisťuje, že váš internetový obchod je bezpečný, prispôsobivý pre mobilné zariadenia a kompatibilný so všetkými prehliadačmi. Služba Shopify tiež spracováva rýchlosť a výkon stránok, zálohy a ďalšie.

Všetky tieto informácie pomáhajú rozširovať vaše podnikanie, poskytujú zákazníkom lepší zážitok z nakupovania a chránia vaše údaje v bezpečí. To vám umožní zamerať sa na predaj.

Služba Shopify navyše ponúka funkciu drag and drop Builder, ktorá uľahčuje prispôsobenie obchodu a pridávanie produktov do obchodu je jednoduché.

pridávanie produkty, Shopify

Môžete tiež plniť objednávky jedným kliknutím, pridávať automatické dane na základe vašej polohy a ďalšie.

Shopify je navrhnutý tak, aby bol proces spustenia a prevádzky internetového obchodu veľmi jednoduchý.

2. Jednoduché prispôsobenie pomocou tém Shopify

Váš online obchod musí vyzerať skvele, ak chcete, aby ľudia nakupovali od vás. Našťastie môžete dať svojmu online obchodu okamžitú premenu s témami Shopify.

Shopify ponúka viac ako 70 odborných tém, z ktorých niektoré vytvorili svetovo uznávaní dizajnéri. Navyše, mnoho z nich je zadarmo!

Shopify-themes

V obchode Shopify Theme Store nájdete šablóny navrhnuté špeciálne pre vaše potreby. Napríklad ponúkajú témy založené na odvetviach, ako je jedlo a pitie, móda, umenie a fotografia, nábytok, elektronika a ďalšie. Majú dokonca témy navrhnuté špeciálne pre veľké alebo malé zásoby.

Všetky motívy sú ľahko prispôsobiteľné, takže si môžete vybrať motív a presne ho priradiť k svojej značke pridaním vlastného loga, farieb, obrázkov, písma a ďalších..

3. Pridaná sila s aplikáciami Shopify

Ďalšou úžasnou vecou v službe Shopify sú aplikácie Shopify. Obchod Shopify App Store je podobný telefónom Google Play pre Android. Môžete si vybrať z množstva bezplatných a platených aplikácií a pridať do svojho internetového obchodu ďalšiu silu a funkcie.

Existujú stovky tisíc aplikácií, z ktorých si môžete vybrať, vrátane recenzií produktov, e-mailového marketingu, živého chatu, odporúčaní na zvýšenie predaja a ďalších.

Môžete tiež pridať aplikácie, ktoré vám umožňujú predávať svoje produkty na viacerých platformách vrátane služieb Facebook, Messenger, Instagram a dokonca aj tlačidlo „Kúpiť“, ktoré vám umožní predávať produkty na ľubovoľnej webovej stránke alebo blogu alebo zdieľať odkazy na pokladňu..

Shopify-apps

Môžete tiež použiť kľúč API ľubovoľného doplnku na jeho integráciu so službou Shopify. Napríklad, ak používate napríklad nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov OptinMonster Ak chcete rozšíriť svoj zoznam e-mailov a znížiť počet opustených vozíkov, môžete použiť OptinMonster aj na svojej webovej stránke Shopify.

Okrem aplikácií má Shopify tiež vstavané marketingové nástroje, ktoré vám pomôžu predávať vaše produkty, napríklad blog, nástroje SEO, prehľady marketingových panelov a ďalšie..

4. Škálovateľnosť

Pestovanie vášho internetového obchodu je so službou Shopify jednoduché. Keďže je jednoduché spustiť internetový obchod so službou Shopify a nemusíte sami spravovať svoje webové stránky, môžete sa zamerať na rast svojej firmy a zvýšenie predaja..

Keď príde čas, keď vaše podnikanie rastie a potrebujete viac funkcií, môžete jednoducho upgradovať svoj plán Shopify.

Ako vaša prevádzka rastie, služba Shopify bude zodpovedať vášmu času prevádzky, optimalizácii rýchlosti, výkonu a ďalším spôsobom. Nemusíte sa teda obávať, že si najmete tím vývojárov, ktorí budú spravovať vaše stránky za vás.

Nevýhody použitia Shopify

Rovnako ako v prípade každej vynikajúcej platformy elektronického obchodu je vždy potrebné zvážiť aj niekoľko nevýhod. Pozrime sa na nevýhody použitia služby Shopify na vytvorenie internetového obchodu.

1. Stanovenie ceny

Shopify ponúka 3 hlavné cenové plány, z ktorých si môžete vybrať. Basic Shopify, ktoré stoja 29 dolárov mesačne, plán Shopify za 79 dolárov mesačne a Advanced Shopify, ktoré stoja 299 dolárov mesačne. Všetky plány prichádzajú s doménovým menom, certifikátom SSL a webhostingom pre vaše webové stránky elektronického obchodu.

Shopify-cenová

Ponúkajú tiež program Shopify Lite za 9,99 dolárov mesačne, ktorý vám umožňuje predávať na Facebooku a chatovať so svojimi zákazníkmi v aplikácii Messenger, pridať tlačidlo Kúpiť na ľubovoľný web alebo blog a prijímať platby kreditnou kartou. Toto riešenie je určené iba predajcom tlačidla Kúpiť, a nie používateľom, ktorí chcú vytvoriť úplnú stránku elektronického obchodu.

Keď ste začali so základným plánom Shopify, získate 2 používateľské účty, možnosť pridať neobmedzené produkty, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ďalšie. Na webe Shopify môžete vidieť všetky podrobnosti o funkciách, ktoré sú súčasťou každého plánu.

V porovnaní s inými populárnymi riešeniami elektronického obchodu v oblasti elektronického obchodu je Shopify o niečo nákladnejšia. Najmä ak chcete získať prístup ku všetkým ich funkciám a znížiť transakčné poplatky Shopify. Napríklad, ak sa rozhodnete používať WooCommerce a WordPress, samotný doplnok WooCommerce je zadarmo a všetko, čo musíte zaplatiť, je eCommerce hosting, ktorý sa začína s Bluehost iba 6,95 dolárov..

Našťastie môžete začať nastavovať svoj internetový obchod a používať Shopify 14 dní bez uvedenia informácií o svojej kreditnej karte. To vám dáva možnosť vyskúšať si službu Shopify a zistiť, či sa vám to páči, skôr ako za ňu zaplatíte.

2. Transakčné poplatky

Pri výbere platformy elektronického obchodu nemusíte premýšľať o mesačnej cene za používanie služby. Musíte tiež zvážiť poplatky za transakcie na platforme a poplatky za kreditné karty.

Služba Shopify má predvolenú možnosť platby s názvom Shopify Payments, ktorá využíva technológiu Stripe. Službu Shopify Payments môžete použiť na prijímanie platieb od svojich zákazníkov a umožňuje vám tak ľahko integrovať ďalšie platobné riešenia.

Pri službe Shopify Payments nie sú účtované žiadne transakčné poplatky. Aj keď musíte zaplatiť poplatok za kreditnú kartu vo výške 2,9% + 30 centov za každú transakciu. Tento poplatok sa môže znížiť, keď prejdete na drahší program.

Shopify-platieb transakcií

Ak však nechcete používať službu Shopify Payments a namiesto toho chcete použiť platobnú bránu tretej strany, napríklad PayPay, služba Shopify vám za každú transakciu účtuje ďalší 2,0% transakčný poplatok. Tento poplatok je doplnkom k nákladom, ktoré už budú odpočítané službou tretej strany, ktorú používate na svojich stránkach.

Ak teda na svojom webe služby Shopify nepoužívate službu Shopify Payments, mohlo by vás to stáť veľa peňazí. Pred vykonaním konečného rozhodnutia nezabudnite porovnať poplatky za transakcie platformy a poplatky za kreditné karty všetkých riešení elektronického obchodu.

3. Premiestnenie vášho internetového obchodu je náročné

Výber správnej platformy elektronického obchodu je taký dôležitý. Pretože ak si vytvoríte svoj internetový obchod na konkrétnej platforme a potom sa rozhodnete presunúť, väčšina platforiem elektronického obchodu vrátane služby Shopify to nezľahčuje.

Po tom, čo ste strávili toľko času vytvorením dokonalého webu elektronického obchodu, ak sa rozhodnete opustiť službu Shopify, nemôžete si ju vziať so sebou – je to navždy. To najlepšie, čo môžete urobiť, je exportovať všetky informácie o vašom produkte.

Ako sme už spomenuli, je to prípad väčšiny platforiem elektronického obchodu. Urobte si preto čas na prieskum a vyberte si najlepšiu možnosť, aby ste sa nad rozhodnutím neľutovali.

Shopify Review: Je to najlepšia platforma elektronického obchodu pre vás?

Dúfame, že ste už oboznámení s výhodami a nevýhodami používania služby Shopify. Poďme však rýchlo zhrnúť kľúčové body:

Výhody používania služby Shopify:

 1. Používajte Shopify neuveriteľne ľahko. Internetový obchod môžete mať spustený a spustený v čo najkratšom čase bez predchádzajúcich skúseností.
 2. So službou Shopify je pre vás spravovaný takmer každý aspekt vášho internetového obchodu vrátane webhostingu, certifikátu SSL, zabezpečenia, rýchlosti a výkonu, zálohovania a ďalších.
 3. Shopify taktiež ponúka nekonečné prispôsobenie so širokou škálou tém, aplikácií a integrácií.
 4. Prispôsobenie vášho internetového obchodu je jednoduché aj v službe Shopify. Jednoducho inovujte svoj plán, aby sa web vášho elektronického obchodu posunul na ďalšiu úroveň.

Nevýhody použitia Shopify:

 1. Služba Shopify je o niečo drahšia ako iné populárne riešenia elektronického obchodu. Navyše, kedykoľvek budete chcieť získať viac funkcií, musíte aktualizovať svoj plán.
 2. Pri používaní služby Shopify budete musieť platiť transakčné poplatky, čo môže znížiť vaše zisky.
 3. Nemáte plnú kontrolu nad svojím internetovým obchodom a služba Shopify vám neumožňuje presunúť internetový obchod na novú platformu, ak sa rozhodnete prepnúť..

Služba Shopify je vynikajúcou možnosťou, ak chcete rýchlo vytvoriť škálovateľný internetový obchod, ktorý na konci nevyžaduje žiadnu správu.

Začnite so službou Shopify ešte dnes!

Ak však chcete mať úplnú kontrolu nad webom elektronického obchodu a chcete ho spustiť pri nižších nákladoch, možno zistíte, že pre vás je lepšie iné riešenie elektronického obchodu..

Dúfame, že sa vám táto recenzia služby Shopify páčila! Ak vás zaujíma, ako sa Shopify porovnáva s inými platformami elektronického obchodu, pozrite si náš článok o Shopify verzus WooCommerce..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map