Recenzia WordPress (2020): MUSÍTE si prečítať pred spustením stránky

wordpress-review


Zaujíma vás, či by ste si mali vytvoriť svoj web pomocou WordPress? Možno ste už veľa povedali o WordPress; je to nakoniec najpopulárnejší systém na správu obsahu. Stále vás však zaujíma, či je pre vás najlepšou voľbou vytvoriť webovú stránku.

V tejto recenzii WordPress sa pozrieme na to, čo je WordPress, zdieľame výhody a nevýhody používania WordPress na vytváranie webových stránok, náklady na WordPress a ďalšie.

Začnime.

Čo je WordPress?

wordpress-review

WordPress je systém na správu obsahu (CMS), ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať a spravovať dôležité funkcie vašej webovej stránky bez toho, aby ste museli vedieť o kódovaní alebo programovaní. Zjednodušene povedané, WordPress je tvorca webových stránok, ktorý uľahčuje začiatočníkom spustenie webovej stránky.

WordPress je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že si ho môže ktokoľvek bezplatne stiahnuť a softvér môžete používať na ľubovoľné účely. Znamená to, že je úplne zadarmo vytvárať webové stránky s programom WordPress? No, nie presne, ak chcete vytvoriť webovú stránku WordPress, musíte zaregistrovať doménové meno a webhosting. K tomu sa však dostaneme neskôr.

Je tiež dôležité vedieť, že medzi WordPress.org a WordPress.com je rozdiel. Aj keď je WordPress.org vlastným softvérom, WordPress.com je služba hostenia webových stránok vo freemiu. S WordPress.org máte úplnú kontrolu a vlastníctvo svojich stránok. Navyše získate priamy prístup k všetkým funkciám WordPress hneď po vybalení z krabice. Ale s WordPress.com existuje veľa obmedzení a obmedzení.

Viac informácií nájdete v našom článku o WordPress.com verzus WordPress.org – je jeden skutočne lepší ako druhý?

V tomto článku preskúmame stránku WordPress.org, ktorú vám odporúčame vytvoriť na webe WordPress.com a vytvoriť webovú stránku. Takže kedykoľvek sa zmienime o WordPress, hovoríme o WordPress.org.

Teraz, keď viete, čo je WordPress, pozrime sa, aké je to populárne.

Aký populárny je WordPress?

WordPress je najobľúbenejší redakčný systém na svete. V skutočnosti ovláda 34% celého internetu. Toto percento je skokom a hranicami pred ostatnými systémami na správu obsahu, ako sú Joomla, Drupal, Shopify a Squarespace..

wordpress-popularity

Táto štatistika sama osebe stačí na to, aby vám ukázala, koľko ľudí používa a verí WordPress pri vytváraní svojich webových stránok.

Nie ste presvedčení o popularite WordPress? Pozrite sa na tieto ďalšie zaujímavé štatistiky WordPress:

 • 14,7% zo 100 najčastejších webových stránok využíva technológia WordPress.
 • Podiel WordPressu na globálnom trhu správy obsahu je 60,2%.
 • Viac ako 60 miliónov ľudí si vyberie WordPress, aby posilnili svoje webové stránky alebo blog.
 • Od roku 2014 sa každý deň vytvára desiatky tisíc nových stránok WordPress.com.

Spravidla existuje bezpečnosť v číslach. Ak toľko ľudí používa WordPress, je to bezpečná stávka, že WordPress je pre vás dobrá voľba.

Aké typy webových stránok môžete vytvoriť pomocou WordPress?

WordPress začal ako jednoduchá platforma pre blogovanie už v roku 2003. Aj keď môže byť WordPress najlepšie známy pre blogy, odvtedy sa vyvinul. Typy webových stránok, ktoré môžete vytvoriť pomocou WordPress, sú nekonečné.

WordPress ponúka tisíce bezplatných a platených tém a doplnkov, ktoré vám umožňujú úplne prispôsobiť váš web vašim konkrétnym potrebám. To umožňuje širokej škále typov podnikania používať WordPress na vytváranie svojich webových stránok. Napríklad populárna reštaurácia Momofuku používa pre svoju webovú stránku WordPress.

wordpress-restaurant-webové stránky

Ako vidíte, WordPress nie je len na vytváranie jednoduchých blogov. V skutočnosti sa pozrite na všetky rôzne typy webových stránok, ktoré môžete vytvoriť pomocou WordPress:

 • Blog alebo osobný web
 • Firemná webová stránka
 • Stránka elektronického obchodu
 • Nezisková webová stránka
 • Online komunity
 • Portfóliové webové stránky
 • Pracovná doska
 • A oveľa viac

Preto je WordPress dostatočne výkonný na vytvorenie ľubovoľného typu webových stránok, ktoré si prajete.

Aké sú výhody a nevýhody systému WordPress?

Podobne ako v prípade iných tvorcov webových stránok, aj tu existujú výhody a nevýhody, ktoré by ste mali dôkladne preskúmať, aby ste zistili, či je pre vás to pravé.

Poďme sa teda pozrieť na výhody a nevýhody používania WordPress na vytvorenie webovej stránky.

Výhody používania WordPress:

 • zadarmo – Softvér WordPress je voľne k stiahnutiu a používaniu. Jediné, čo musíte zaplatiť, je doménové meno a webhosting.
 • Sloboda a vlastníctvo – S WordPress máte 100% vlastníctvo svojich webových stránok. Navyše si môžete zvoliť vlastný webhosting a svoje stránky môžete kedykoľvek premiestniť.
 • Kompletné prispôsobenie – WordPress ponúka tisíce bezplatných, krásne navrhnutých tém WordPress. To znamená, že môžete prispôsobiť vzhľad svojich webových stránok presne vašim potrebám a preferenciám.
 • Neobmedzené doplnky – WordPress ponúka tisíce doplnkov, doplnkov a rozšírení, ktoré zvyšujú výkon a funkcie vašich webových stránok.
 • Ľahká integrácia – Pretože je WordPress tak populárny, môžete na svojom webe WordPress naďalej používať svoje obľúbené nástroje. Väčšina nástrojov a aplikácií sa ľahko integruje s programom WordPress, ako sú nástroje na e-mailový marketing, softvér na správu vzťahov so zákazníkmi, platobné brány ako PayPal a mnoho ďalších..
 • spoločenstvo – Ďalšou výhodou popularity programu WordPress je komunita. Komunita WordPress je taká veľká, že existuje veľa fór, tutoriálov a webových stránok online (napríklad IsItWP), kde sa môžete dozvedieť všetko o softvéri, ktoré potrebujete..

Nevýhody používania WordPress:

 • Žiadna priama podpora – Aj keď je online veľa zdrojov, ktoré vám pomôžu vyriešiť problémy s WordPress, nenabízí žiadnu priamu podporu, napríklad e-mail, telefon alebo podporu živého chatu..
 • Mierna krivka učenia – WordPress sa dá celkovo ľahko používať. Existuje však mierna krivka učenia sa, aby ste sa pomocou softvéru mohli zoznámiť a pohodlne z dôvodu chýbajúceho výrobcu drag and drop. Našťastie môžete na uľahčenie použiť tvorcov stránok WordPress.
 • Údržba a bezpečnosť – Pri používaní služby WordPress nesiete zodpovednosť za údržbu a bezpečnosť svojich webových stránok, zatiaľ čo iní tvorcovia webových stránok za vás zodpovedajú. To znamená, že musíte pravidelne aktualizovať WordPress a používať bezpečnostné doplnky WordPress, aby bola vaša stránka bezpečná.

Ako používať WordPress na vytvorenie webovej stránky

Keď už viete niečo o tom, čo je WordPress, pozrime sa bližšie na niektoré z funkcií WordPress, ktoré vám umožňujú ľahko vytvoriť web.

WordPress má 3 hlavné prvky:

 • dizajn
 • obsah
 • plugins

Program WordPress je navrhnutý tak, aby ste mohli jednotlivé prvky vytvárať, spravovať a upravovať samostatne bez toho, aby to ovplyvnilo zvyšok vašich webových stránok. Napríklad, ak zmeníte vzhľad svojich webových stránok, všetok váš obsah zostane rovnaký a vaše doplnky budú naďalej fungovať.

Pozrime sa na každý z týchto prvkov na vytvorenie webovej stránky WordPress.

1. Prispôsobenie vzhľadu vašej webovej stránky pomocou WordPress

Pri vytváraní webových stránok pomocou programu WordPress získate prístup k tisícom bezplatných tém WordPress, ktoré vášmu webu môžu okamžite poskytnúť profesionálny vzhľad. Jednoducho prehliadajte témy WordPress a vyhľadajte témy, ktoré zodpovedajú vašej značke, a jediným kliknutím sa vaša stránka zmení.

WordPress-themes-WordPress-review

Väčšina tém WordPress je tiež vysoko prispôsobiteľná. Môžete samozrejme upraviť text témy a pridať vlastné obrázky a logo. Mnoho tém vám však tiež umožňuje meniť farby, rozloženie, písma a oveľa viac.

prispôsobiť-WordPress-témy

Na trhu je tiež k dispozícii veľa prémiových tém WordPress od tretích strán. Ak teda chcete kvalitnejšiu tému, ktorú nie všetci dokážu získať, máte aj túto možnosť.

Prípadne môžete na vytvorenie vlastnej témy, ktorá je celá vaša, použiť nástroj na vytváranie drag and drop stránok, napríklad Beaver Builder.

2. Pridanie obsahu na vašu webovú stránku WordPress

Ďalej môžete pomocou editora príspevkov WordPress ľahko pridať na svoj web WordPress obsah, napríklad webové stránky a príspevky do blogov.

editor wordpress gutenberg

Či už vytvárate stránku alebo príspevok, editor WordPress vyzerá rovnako. Môžete použiť editor príspevkov a stránok WordPress, rovnako ako na nasledujúcom obrázku, ktorý je známy aj ako Gutenbergov editor alebo Editor blokov. Tu pridáte bloky prvkov obsahu, aby ste vytvorili rozloženie obsahu.

Takto vyzerá nový editor blokov:

vytváranie-obsah-GUTENBERG-wordpress

Môžete napríklad pridať bloky pre nadpisy, odseky, obrázky, zoznamy, stĺpce, tlačidlá a oveľa viac.

add-bloky

V predvolenom nastavení vás Gutenberg začína nadpisom a blokom odsekov. Ak chcete pridať nový blok, kliknite na tlačidlo Pridať nový blok. Tlačidlá na pridanie nového bloku sa zobrazia v ľavom hornom rohu editora, na ľavej strane bloku alebo pod existujúcim blokom..

pridá-content-bloky-GUTENBERG-wordpress

Každý blok má tiež svoj vlastný panel nástrojov a nastavenia pre formátovanie. Napríklad pri bloku odsekov máte možnosti, ako sú tučné písmo, kurzíva, zarovnanie textu a ďalšie.

GUTENBERG-block-toolbar

Ak chcete namiesto Gutenberga použiť staršieho klasického editora WordPress, prečítajte si tento návod ako vypnúť Gutenberg a udržať klasický editor v WordPress.

Starý klasický editor je dodávaný s 2 rôznymi obrazovkami úprav: vizuálnym editorom alebo textovým editorom, ktorý vám umožňuje formátovať príspevky pridaním HTML.

WordPress vytvoriť-content

Má teda WordPress staviteľa drag and drop? Ako sme už uviedli, WordPress nemá funkciu vytvárania drag and drop. Pridávanie obrázkov, videí, zoznamov s odrážkami a ďalších prvkov je však také jednoduché ako jedno kliknutie na tlačidlo.

Ak chcete na vytváranie obsahu radšej používať builder, môžete si nainštalovať doplnok builderu, ako je Beaver Builder, Divi alebo Elementor..

3. Používanie doplnkov WordPress

A nakoniec, pomocou doplnkov WordPress môžete svoju webovú stránku posunúť na vyššiu úroveň. WordPress ponúka tisíce doplnkov zdarma, ktoré môžete použiť na pridanie ďalších funkcií na svoj web. A s viac ako 55 000 doplnkami v čase písania tohto článku bude takmer všetko, na čo si myslíte, k dispozícii vo forme doplnku..

Wordpress-plugins-WordPress-review

Navyše, doplnky sa dajú veľmi ľahko sťahovať a používať. Sú ako aplikácie, ktoré pridáte do svojho mobilného telefónu. Jednoducho si stiahnite doplnok a voila, pre svoj web máte niečo nové.

Existuje celý rad doplnkov WordPress, ktoré musia mať všetky typy webových stránok, vrátane:

 • Váš SEO – Zvýšte prítomnosť svojej webovej stránky online a získajte väčšiu návštevnosť.
 • WPForms – Generujte potenciálnych zákazníkov a spojte sa so zákazníkmi pomocou kontaktného formulára na vašom webe.
 • OptinMonster – Rozšírte svoj zoznam e-mailov a generujte viac potenciálnych zákazníkov pomocou kontextových okien.
 • MonsterInsights – Sledujte návštevnosť svojich webových stránok a ďalšie analýzy priamo z informačného panela WordPress.
 • Zdieľané počty – Zvýšiť angažovanosť a podiely na sociálnych médiách.
 • WP Rocket – Urýchlite svoje webové stránky.
 • UpdraftPlus – Zálohujte svoje webové stránky.

WordPress obsahuje aj doplnky, ktoré vám umožňujú transformovať bežnú webovú stránku na výkonnú webovú stránku. Napríklad, ak chcete vytvoriť internetový obchod, môžete použiť doplnok eCommerce ako WooCommerce, ktorý je najpopulárnejším riešením elektronického obchodu pre WordPress. Alebo si môžete vytvoriť členskú stránku, kde používatelia musia platiť za prístup mesačne, pomocou doplnku, ako je MemberPress.

Obloha predstavuje limit pre doplnky WordPress.

Je WordPress zadarmo?

Ako sme už spomínali, WordPress je zadarmo na stiahnutie a používanie. Ak chcete vytvoriť web, ktorý je na internete k dispozícii ostatným používateľom, musíte si zaregistrovať názov domény a zvoliť webhosting.

Názov domény je adresa vášho webu (URL) na internete. Napríklad náš názov domény je www.IsItWP.com. Používatelia zadávajú do svojich prehliadačov web, ktorý navštívia.

Webhosting je miesto, kde vaše stránky žijú na internete. Na tomto mieste na internete sa ukladajú súbory a obsah vašich webových stránok. Keď používateľ zadá adresu vášho webu v prehliadači, bude presmerovaný na váš web, ktorý ste nastavili u poskytovateľa webhostingu..

Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 USD ročne a náklady na webhosting približne 7,99 USD mesačne. Pre niektorých ľudí to môže byť trochu nákladné, najmä ak práve začínate.

Preto odporúčame Bluehost. Pre čitateľov IsItWP sme vypracovali úžasnú dohodu Bluehost. Na webhosting môžete získať bezplatné doménové meno a viac ako 60% zľavu. To znamená, že si môžete vytvoriť webovú stránku už za 2,75 dolárov mesačne!

Bluehost-webové stránky

Navyše je Bluehost jednou z najlepších hostingových spoločností WordPress. Majú na svete viac ako 2 milióny webových stránok a oficiálne to odporúča spoločnosť WordPress.org. Bluehost tiež ponúka inštaláciu WordPress jedným kliknutím, takže je veľmi jednoduché nainštalovať a ihneď začať vytvárať webovú stránku.

Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost »

Používanie programov WordPress a Bluehost je jedným z najdostupnejších spôsobov vytvorenia webovej stránky.

Recenzia WordPress: Je to najlepší nástroj na tvorbu webových stránok pre vás?

WordPress je z rôznych dôvodov najpopulárnejším tvorcom webových stránok na trhu. S programom WordPress máte úplnú kontrolu nad svojím webom a môžete ho prispôsobiť ľubovoľným spôsobom.

Zvážte použitie WordPress, ak chcete vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí, alebo ak chcete založiť blog a zarobiť si s ním online. Ak si len chcete založiť web pre zábavu a nie speňažiť ho, môžete si vybrať bezplatného tvorcu webových stránok alebo platformu blogov..

Pred rozhodnutím tiež zvážte jednoduchosť použitia. Ak ste schopní sledovať online návody a naučiť sa základy, choďte na WordPress. Akonáhle sa dostanete na kĺb, je vytvorenie webovej stránky jednoduché. Ak však nemáte záujem o ďalšie návody a učenie sa, môže byť pre vás lepšie zvoliť si iného tvorcu webových stránok.

súvisiace: Ako migrovať zo stredného na WordPress (žiadne prestoje)

Dúfame, že vám táto recenzia programu WordPress pomohla rozhodnúť sa, či je pre vás tá najlepšia voľba. Aj keď je WordPress našim najlepším odporúčaním na vytvorenie webovej stránky alebo blogu, rozumieme, že to nie je správne pre každého. Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si náš ďalší príspevok o tom, ako nainštalovať WordPress (krok za krokom).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map