Squarespace vs. WordPress – Ktorý je najlepší výber? (Odborné hodnotenie)

squarespace vs. wordpress


Chcete vedieť rozdiely medzi programom Squarespace a WordPress?

Squarespace je ľahko použiteľný tvorca stránok, zatiaľ čo WordPress je plnohodnotná publikačná platforma. Ak ste zmätení pri výbere medzi programom Squarespace a WordPress, ste na správnom mieste. V tomto článku urobíme priame porovnanie medzi programom Squarespace verzus WordPress. Pomôžeme vám tiež rozhodnúť sa, ktorá platforma je najvhodnejšia pre vaše potreby.

 1. Použiteľnosť
 2. náklady
 3. Vlastnosti
 4. Integrácia elektronického obchodu
 5. Jednoduchá migrácia

Jednoduchosť použitia

WordPress aj Squarespace uľahčujú používateľom vytváranie webových stránok bez znalosti HTML, CSS alebo iných kódov. Pozrime sa, ktorý z nich má lepšiu výkonnosť ako druhý, pokiaľ ide o jednoduché použitie.

WordPress

rozhranie wordpress

WordPress prichádza s ľahko použiteľným rozhraním, ktoré umožňuje komukoľvek vytvárať webové stránky bez problémov. Stále sa však musíte oboznámiť s rôznymi terminológiami WordPress. Musíte tiež porozumieť rozdielom medzi príspevkami a stránkami, kategóriami a značkami atď.

Ak ste ešte nikdy nevytvorili webovú stránku, zoznámenie sa s programom WordPress je trochu krivka učenia.

Na rozdiel od programu Squarespace sa WordPress nedodáva s nástrojom na vytváranie a presúvanie myšou. Ak však chcete, potom môžete jednoducho pridať drag and drop builder jednoduchou inštaláciou doplnku na WordPress.

Squarespace

štvorcové rozhranie

Hlavnou črtou programu Squarespace je jeho ľahko použiteľné rozhranie. Dôrazne zdôrazňujú pohodlie, ktoré ich platforma poskytuje pri vytváraní webovej stránky.

Editor štýlov spoločnosti Squarespace prichádza so stovkami prispôsobiteľných nastavení vrátane typov písma, farieb a ďalších konfigurácií. Aby bol váš web jedinečný, Squarespace vám umožňuje inštalovať viac šablón na jeden web.

Každý dizajn je navrhnutý s prispôsobiteľnými oblasťami obsahu, takže si môžete vytvoriť svoj web tak, ako chcete. Štvorcový priestor tiež obsahuje kurátorskú sadu fontov z knižnice Google. Spolupracovali aj so spoločnosťou Typekit, aby vám poskytli rozsiahly výber bezplatných písiem.

Jednoduché použitie – Štvorcový priestor vs. WordPress

Squarespace je víťazom z hľadiska použiteľnosti.

Ak hľadáte tvorcu stránok typu všetko v jednom, ktorý je dodávaný so všetkými požadovanými funkciami na rýchle vytvorenie webových stránok, môže byť skvelý nástroj Squarespace.

WordPress je na druhej strane vysoko flexibilná publikačná platforma. Aj keď nie je dodávaný s tvorcom drag and drop, je ľahké ho integrovať do hlavného panela nainštalovaním správneho doplnku na tvorbu stránok WordPress. Po nainštalovaní nástroja na tvorbu stránok môžete pomocou funkcie drag and drop vytvoriť webovú stránku WordPress.

náklady

Váš rozpočet je ďalším dôležitým faktorom, ktorý musíte zvážiť pri výbere publikačnej platformy. Pozrime sa, koľko bude stáť vybudovanie webovej stránky v službe Squarespace aj WordPress.

WordPress

WordPress je 100% bezplatný (open source) softvér. WordPress je nielen na stiahnutie zadarmo, ale na ňom môžete vykonať akékoľvek zmeny, ktoré zodpovedajú vašim jedinečným požiadavkám.

Rovnako ako všetky webové stránky, aj na spustenie stránky WordPress musíte vlastniť názov domény.

Názov domény je adresa vášho webu na internete, napríklad Google.com alebo IsItWP.com. To je to, čo vaši návštevníci napíšu do svojich prehliadačov, aby získali prístup na váš web.

Okrem toho musíte tiež zakúpiť webhosting, aby ste mohli ukladať svoj obsah a súbory z vašich webových stránok. WordPress by mal byť nainštalovaný na vašom webhostingovom účte. Po nastavení WordPress môžete začať stavať svoje stránky od základov.

Ak chcete vytvoriť malú webovú stránku, musíte mať iba rozpočet na názov domény a webhosting. Názov domény zvyčajne stojí okolo 14,99 dolárov ročne a webhosting okolo 7,99 dolárov mesačne. Celkovo bude štart stránky stáť len 110,87 dolárov ročne.

Kombinované náklady na názov domény a hosting môžu byť pre vás dosť drahé, najmä ak práve začínate.

Preto sme vypracovali dohodu so spoločnosťou Bluehost, aby sme našim používateľom ponúkli bezplatné doménové meno, bezplatné SSL a viac ako 60% zľavu na hosťovaní WordPress..

Squarespace

Na rozdiel od mnohých iných tvorcov stránok, Squarespace neponúka bezplatný plán na vytvorenie webovej stránky. Ich najlacnejší plán je osobný, ktorý vás stojí 12 dolárov mesačne, ak platíte ročne, alebo 16 dolárov mesačne, ak platíte mesačne.

Osobný plán vám poskytuje iba základné funkcie, ako sú metriky webových stránok, SSL, bezpečnosť atď. Ak potrebujete integrovať eCommerce výklad, pridajte JavaScript a CSS, pridajte kontextové okná, atď. Na svojom webe Squarespace, potom budete mať upgradovať na vyšší plán.

Osobný plán vás bude stáť 144 dolárov ročne. Za prvý rok sa môžete vzdať poplatku za registráciu domény. Po prvom roku budete musieť obnoviť svoje doménové meno za 14,99 dolárov ročne. To znamená, že aj keď sa rozhodnete pre najlacnejší plán, potom bude stáť okolo 159 dolárov ročne, ak si budete stavať web na Squarespace..

Cena – štvorcový priestor vs. WordPress

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, WordPress je jasným víťazom. Spustenie webovej stránky nie je len lacnejšie na WordPress, ale prináša aj všetky funkcie, ktoré budete potrebovať na vývoj a rast svojich webových stránok. Využitím rozsiahlej kolekcie bezplatných doplnkov v úložisku môžete ľahko vylepšiť funkcie vášho webu WordPress..

Naopak, s programom Squarespace ponúka najlacnejší plán iba základné funkcie, ako sú metriky webových stránok. Nemáte dovolené integrovať skripty tretích strán do priestoru Squarespace. V prípade, že potrebujete pokročilé funkcie, musíte prejsť na jeden z drahších plánov.

Vlastnosti

Poďme porovnať vlastnosti WordPress a Squarespace.

WordPress
Wordpress témy

WordPress je plnohodnotný tvorca webových stránok, ktorý vám umožňuje ľahko vytvárať ľubovoľné typy webových stránok. Po vybalení obsahuje WordPress všetky potrebné funkcie na vytvorenie vašej webovej stránky. Je tiež dodávaný s bezplatnou responzívnou témou WordPress, ktorá vyzerá skvele na všetkých zariadeniach a moderných prehliadačoch. Ak chcete zmeniť vzhľad svojich webových stránok, stačí nájsť správny motív WordPress z bezplatného adresára WordPress a nainštalovať ho..

Prípadne môžete použiť aj motív WordPress zostavený na mieru alebo prémiový hotový motív od obľúbeného dodávateľa motívov.

Vylepšenie webových stránok WordPress o ďalšie funkcie je také jednoduché ako inštalácia a aktivácia doplnku. V úložisku doplnkov sú k dispozícii tisíce bezplatných doplnkov. Nižšie sú uvedené niektoré bezplatné doplnky WordPress, ktoré považujete za užitočné pre vaše stránky:

 • WPForms – Do programu WordPress pridá nástroj na vytváranie kontaktných formulárov
 • MonsterInsights – umožňuje vám ľahko nainštalovať službu Google Analytics do programu WordPress
 • WooCommerce – integruje eCommerce výklad do WordPress

Squarespace
štvorcové šablóny

V porovnaní s WordPress vám program Squarespace ponúka iba obmedzený počet šablón, z ktorých si môžete vybrať. Aj keď je výber obmedzený, všetky poskytnuté šablóny sú citlivé, čo znamená, že vaše stránky budú vyzerať skvele na všetkých zariadeniach. Vlastné šablóny CSS je možné pridať do ľubovoľnej šablóny prostredníctvom ich vlastného editora CSS. Ak chcete vytvoriť svoj vlastný vzhľad, môžete ľahko pridať alebo odstrániť bloky obsahu v šablóne.

Ak chcete pridať rozšírené funkcie, ako je integrácia výkladných skríň, kontextové okná atď., Musíte prejsť na niektorý z nákladnejších plánov služby Squarespace..

Funkcie – Squarespace vs. WordPress

Ak potrebujete plnohodnotnú online publikačnú platformu, potom je pre vás WordPress tou najlepšou voľbou. WordPress je ľahká publikačná platforma, ktorá nie je nafúknutá a obsahuje príliš veľa funkcií. Pridanie ďalších funkcií je rovnako jednoduché ako inštalácia doplnku. Podobne na webe nájdete aj vyčerpávajúcu zbierku bezplatných a prémiových tém WordPress.

Štvorcový priestor sa stáva drahším, ak chcete na svoje stránky pridať ďalšie prémiové funkcie. Navyše nepodporuje integráciu tretích strán s vašimi stránkami.

Integrácia elektronického obchodu

WordPress aj Squarespace vám umožňujú integrovať výkladný panel do vášho webu. Pozrime sa, ako sa obe platformy líšia z hľadiska integrácie elektronického obchodu.

WordPress

Môžete ľahko nájsť desiatky doplnkov, ktoré vám umožnia ľahkú integráciu výkladnej skrinky elektronického obchodu do vášho webu WordPress. Najobľúbenejší doplnok eCommerce pre WordPress je WooCommerce. V súčasnosti má viac ako 28% všetkých internetových obchodov.

WooCommerce vám dáva úplnú kontrolu pri predaji digitálneho alebo fyzického tovaru online. Nájdete tiež stovky bezplatných a platených rozšírení WooCommerce, ktoré vylepšujú funkcie vášho obchodu.

Nižšie sú uvedené niektoré alternatívy k WooCommerce:

 • Elektronický obchod WP: Je to ďalšie plnohodnotné riešenie elektronického obchodu pre WordPress
 • Jednoduché digitálne sťahovanie: Jedná sa o ľahký doplnok na pridanie digitálneho výkladu

Squarespace

Služba Squarespace ponúka na vašom webe iba základné funkcie elektronického obchodu. Ak chcete pridať priečelie, musíte prejsť na drahšie obchodné alebo vyššie plány. Pri obchodnom pláne budete musieť zaplatiť 3% transakčný poplatok za všetky predaje. Aby ste sa zbavili transakčného poplatku, ste nútení prejsť na drahý plán.

Integrácia elektronického obchodu – štvorec verzus WordPress

Ako platforma elektronického obchodu zostáva WordPress pred krivkou. Prevádzka internetového obchodu je na WordPress lacnejšia v porovnaní s programom Squarespace. Navyše ponúka viac funkcií ako Squarespace. Pomocou doplnku ako WooCommerce môžete na WordPress vybudovať plnohodnotný internetový obchod.

Jednoduchá migrácia

Jedným z dôležitých faktorov, ktoré musíte zvážiť pri výbere publikačnej platformy, je to, ako ľahko môžete migrovať svoj obsah na iné platformy. Dobrá publikačná platforma sa dodáva s ľahko použiteľným exportným nástrojom, ktorý vám pomôže ľahko presunúť váš obsah na akúkoľvek inú platformu.

WordPress

WordPress sa dodáva s nástrojom na export, ktorý vám pomôže ľahko exportovať všetky vaše údaje. Okrem obsahu môžete exportovať témy, doplnky a dokonca celú inštaláciu WordPress.

Squarespace

Vstavaná funkcia exportného nástroja v nástroji Squarespace je obmedzená. Do súboru XML môžete exportovať iba určité časti obsahu. Patria sem vaše stránky, galérie a jedna stránka blogu so všetkými jej príspevkami.

Nemôžete exportovať stránky svojich produktov, stránky albumov, textové, zvukové a video bloky.

Jednoduchosť migrácie – štvorcový priestor vs. WordPress

Program Squarespace ponúka obmedzené možnosti exportu, zatiaľ čo program WordPress umožňuje ľahkú migráciu všetkých vašich údajov na iné platformy.

Nenechajte si ujsť tieto alternatívy námestia.

Squarespace vs. WordPress: Ktorý z nich je tou správnou voľbou?

Z nášho porovnania je zrejmé, že WordPress je omnoho lepšie ako Squarespace.

Štvorcový priestor môže byť vhodný pre používateľov, ktorí potrebujú ľahko použiteľný nástroj na tvorbu stránok na rýchle vytvorenie webovej stránky. Vo všetkých ostatných aspektoch WordPress prevyšuje štvorcový priestor. Pozrite si nášho podrobného sprievodcu prepínaním z programu Squarespace na WordPress

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, dôrazne vám odporúčame začať s programom WordPress. Ak chcete začať s webom WordPress, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako vytvoriť webovú stránku od začiatku pomocou programu WordPress..

Ak sa vám tento článok páčil, môžete vyskúšať aj skutočné náklady na vytvorenie webovej stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map