Viac ako 100 úžasných štatistík a skutočností o blogovaní (konečný zoznam)

úžasné štatistiky a fakty o blogovaní


Chcete byť informovaní o najnovších štatistikách a skutočnostiach týkajúcich sa blogov? Či už robíte blogovanie pre svoju firmu alebo tento rok začínate s vlastným blogom, je dôležité poznať prínosy a výstupy vesmíru blogov. Znalosť najdôležitejších štatistík blogov vám pomôže vytvoriť obsah, ktorý získa výsledky.

Nemôžete však stráviť celý deň prehľadaním internetu skúmaním presných štatistík blogov. Nerobte si starosti, vykonali sme všetku prácu za vás! Zostavili sme tento konečný zoznam 100+ úžasných štatistík a faktov o blogovaní, aby ste mohli zostať na vrchole najnovších trendov a zabezpečiť, aby bol váš blog v tomto roku úspešný..

Keďže sme zhromaždili také obrovské množstvo štatistík blogov, tu je stručný obsah, ktorý vás prevedie týmto článkom.

Teraz sa pozrime na tieto úžasné štatistiky a fakty o blogovaní!

Všeobecné štatistiky blogov

Blogovanie je každým rokom čoraz obľúbenejšie a každý deň v službe Google hľadajú „ako začať blog“. Pozrite sa na niektoré všeobecné štatistiky, ktoré ukazujú obrovský nárast blogov.

wordpress-blogov-štatistiky

1. V roku 2018 bolo v Spojených štátoch 30,6 milióna blogerov. Do roku 2020 má počet blogerov v USA dosiahnuť 31,7 milióna. (štatistov)

2. Na platforme WordPress sa každý mesiac zobrazuje viac ako 20 miliárd zobrazení blogu. (WordPress)

3. V roku 2018 bolo napísaných viac ako 2 miliardy blogových príspevkov a do dnešného dňa bolo napísaných viac ako 3 milióny. (Živé štatistické údaje na internete)

4. Používatelia programu WordPress každý mesiac produkujú približne 69,3 milióna nových blogových príspevkov a 72,0 milióna nových komentárov. (WordPress)

4. Odvetvie marketingu obsahu bude mať v roku 2019 hodnotu 300 miliárd dolárov. (Sociálne médiá dnes)

5. 89% marketingových pracovníkov B2B využíva marketing obsahu a 86% marketingových pracovníkov B2C marketing obsahu. (Sociálne médiá dnes)

6. 77% používateľov internetu číta články v blogoch. (náraz)

7. Tumblr je hostiteľom 441,4 milióna blogových účtov. (štatistov)

Výhody blogovania – štatistika, fakty & číselné údaje

Blogovanie je vynikajúci spôsob, ako sa predstaviť ako líder vo vašom odbore, ale čo iného môže urobiť pre vaše podnikanie? Tu je zhrnutie niektorých štatistík blogov, ktoré dokazujú obrovské výhody blogov, od zvýšenej návštevnosti po zvýšenie predaja.

1. Spoločnosti, ktoré blogujú, dostávajú o 97% viac odkazov na svoje webové stránky. (HubSpot)

2. Obchodníci, ktorí uprednostňujú blogovanie, majú 13x vyššiu pravdepodobnosť, že si budú vychutnať pozitívnu návratnosť investícií.

3. Obchodníci B2B, ktorí používajú blogy, získajú o 67% viac potenciálnych zákazníkov, ako tí, ktorí ho nemajú.

4. Firmy, ktoré blog generujú dvojnásobnú návštevnosť z e-mailu, než podniky, ktoré ho nemajú.

5. 57% respondentov v štúdii Hubbpot State of Inbound Marketing uviedlo, že si prostredníctvom firemného blogu získali zákazníka..

6. Podniky zaoberajúce sa blogovaním zažívajú o 126% vyšší rast ako podniky, ktoré nie sú blogmi.

7. Keď napíšete 21-54 blogových príspevkov, generovanie blogovej prevádzky sa zvýši až o 30%. (Cafe Generation Traffic)

8. Spoločnosti, ktoré blog blogujú, dostávajú v priemere o 434% indexovanejšie stránky a o 55% viac návštevníkov webových stránok.

9. Lepší obsah môže zvýšiť návštevnosť blogu až o 2 000%. (Omnicore)

10. Obsahový marketing získava 3-krát viac potenciálnych zákazníkov ako inzercia vo platenom vyhľadávaní. (Inštitút marketingu obsahu)

Zapojenie čitateľa – štatistiky & fakty

Bloggeri píšu obsah pre svojich čitateľov, ako sa teda používatelia internetu cítia o blogoch a ako s nimi zvyčajne interagujú? Nižšie sú uvedené niektoré štatistické údaje o zapojení blogov.

Čitatelia-of-blogov

1. Blogy boli ohodnotené ako 5. najdôveryhodnejší zdroj presných informácií online. (HubSpot)

2. Príspevky v blogoch patria medzi najbežnejšie zdieľaný obsah online. (OptinMonster)

3. Priemerný čitateľ strávi čítaním článku alebo blogu iba 37 sekúnd. (Sociálne médiá dnes)

4. Namiesto dôkladného prečítania príspevku blogu nepochádza 73% návštevníkov. (HubSpot)

5. 47% používateľov internetu vo veku od 19 do 29 rokov pravidelne čítalo blogy na počítači. (štatistov)

6. 94% ľudí, ktorí zdieľajú príspevky, tak robí, pretože si myslia, že by to mohlo byť užitočné pre ostatných. (náraz)

7. Pred rozhodnutím o kúpe spotrebuje 47% kupujúcich tri až päť kusov obsahu. (HubSpot)

8. 70% spotrebiteľov uprednostňuje spoznať spoločnosť skôr prostredníctvom článkov než prostredníctvom reklám. (TeamWorks komunikácia)

9. Zapojenie značky sa zvýši o 28%, keď sú spotrebitelia vystavení profesionálnemu obsahu a videu produktov generovaných používateľmi. (comScore)

10. 68% spotrebiteľov pravdepodobne strávi čas čítaním obsahu od značky, o ktorú majú záujem. (CMA)

11. 61% amerických spotrebiteľov online uskutočnilo nákup na základe odporúčaní z blogu. (Sociálne médiá dnes)

12. Používatelia internetu v USA trávia na blogoch 3x viac času ako e-mailom. (Sociálne médiá dnes)

13. 80% celkovej dennej prevádzky na blogu tvoria noví návštevníci. (Presvedčiť a previesť)

Trvanie písania – Štatistika & fakty

Všetky náklady na blogovanie sú časom, koľko teda priemerný bloger strávi písaním svojich blogových príspevkov? Pozrite sa na nasledujúce štatistiky a zistite to.

blogov-štatistika-Fakty

1. Napísanie priemerného blogového príspevku trvá 3,5 hodiny. V roku 2014 trvalo písanie priemerného blogu 2,5 hodiny, čo ukazuje, že blogeri dnes trávia viac času tvorbou typického článku. (Orbit Media)

2. Blogeri, ktorí trávia 6 alebo viac hodín na blogovom príspevku, majú o 56% vyššiu pravdepodobnosť, že uvedú „silné výsledky“ ako tí, ktorí ho nemajú. (Orbit Media)

3. Na druhej strane, 46,8% blogerov trávi menej ako 5 hodín týždenne prácou na svojich blogoch. (Blog Tyrant)

4. 47,6% blogerov upravuje svoju vlastnú prácu. (Sociálne médiá dnes)

Optimálna dĺžka blogového príspevku – štatistika & fakty

Je dôležité písať blogové príspevky, ktoré sú perfektné. príliš krátka a nemusí sa hodnotiť vo výsledkoch vyhľadávania Google alebo mať dostatok informácií, vďaka ktorým ich používatelia chcú zdieľať. Príliš dlho a mohla by to byť strata času písať, pretože ju nikto nečíta. Tu je niekoľko štatistík blogov, ktoré preukazujú ideálnu dĺžku článkov.

blog post-length-štatistiky

1. Priemerný počet slov pre príspevok s najlepším hodnotením v službe Google je medzi 1 890 slov. (Backlink)

2. Priemerná dĺžka príspevku sa medzi rokmi 2014 a 2018 zvýšila približne o 42%, z 800 slov na 1 151 slov. (Orbit Media)

3. Dlhodobé príspevky na blogoch generujú 9x viac potenciálnych zákazníkov ako krátke príspevky na blogoch. (Sociálne médiá dnes)

4. Väčšina blogerov (55%) píše menej ako 1 000 slov na príspevok. Iba jeden z piatich blogerov píše 1 500+ slov na príspevok. (Orbit Media)

5. Blogeri, ktorí píšu dlhšie príspevky, majú oveľa lepšie výsledky. 50% blogerov, ktorí píšu obsah s dlhou formou, vykazuje silné výsledky. (Orbit Media)

6. Blogové príspevky, ktoré získajú najviac zdieľaní online, sú dlhé viac ako 3 000 slov. (OptinMonster)

Nadpisy blogov – fakty & štatistika

Nadpis vášho blogu je to, čo používateľov prinúti kliknúť na váš príspevok, takže je potrebné, aby to bolo dobré. Tu je niekoľko štatistík nadpisov blogov, ktoré vám pomôžu písať lepšie názvy blogov.

1. Názvy s 6 až 13 slovami priťahujú najvyššiu a najkonzistentnejšiu mieru premávky. (HubSpot)

2. 36% ľudí uprednostňuje titulky založené na zozname. (ConversionXL)

3. Zvláštne čísla očíslovaných listov prevyšujú tie isté o 20%. (Inštitút marketingu obsahu)

4. Nadpisy s ôsmimi slovami získali mieru prekliknutia o 21% vyššiu ako je priemer. (Inštitút marketingu obsahu)

5. Emočné titulky sa viac zdieľajú. (OkDork)

6. Titulky obsahujúce slovo „fotografia (fotografie)“ boli o 37% lepšie ako titulky bez tohto slova. (HubSpot)

7. Nadpisy s negatívnymi výrazmi ako „nikdy“ a „najhoršie“ dosahujú o 30% lepšiu priemernú hodnotu ao 60% lepšiu ako tie, ktoré majú pozitívne výrazy ako „vždy“, „najviac“ a „najlepší“. (Rastový jazvec)

Frekvencia blogovania – fakty & štatistika

Ako často by som mal blogovať? Mnoho nových blogerov má spoločnú otázku. Pozrite si tieto štatistické údaje o blogovaní, ktoré vám povedia, ako často chcete blogovať a kedy publikovať príspevky, aby ste dosiahli maximálne výsledky.

how-často by-you-blog

1. Frekvencia blogov v posledných rokoch klesala. V roku 2014 blogeri uverejňovali obsah niekoľkokrát týždenne, dnes je však „niekoľkokrát mesačne“ bežnejší. (Orbit Media)

2. Spoločnosti B2B, ktoré blogovali 11-krát alebo viackrát mesačne, dostali 3-krát vyššiu prenosovú rýchlosť ako tie, ktoré blogujú, iba raz alebo menej mesačne. (HubSpot)

3. Spoločnosti B2C, ktoré blogovali 11-krát alebo viackrát, získali viac ako 4-násobný počet potenciálnych zákazníkov ako tie, ktoré zverejňujú iba 4 – 5 príspevkov mesačne. (HubSpot)

4. Spoločnosti, ktoré mesačne zverejňujú 16 a viac blogových príspevkov, dosahujú takmer 3,5-krát vyššiu návštevnosť ako tie, ktoré uverejňujú 0-4 mesačne. (HubSpot)

5. Blogy, ktoré uverejňujú každý deň, dostanú 5x väčšiu návštevnosť v porovnaní s blogmi, ktoré ho nemajú. (Examinátor sociálnych médií)

6. 69% blogerov vytvára svoj obsah počas pracovnej doby a 76% to robí zo svojej domácej / domácej kancelárie. (Orbit Media)

7. Najlepší deň v týždni na publikovanie blogových príspevkov sú utorky a stredy. Najlepší čas na publikovanie väčšiny blogových príspevkov je medzi 9:30 a 11:00 miestneho času na východnom pobreží USA. (Blog Tyrant)

8. Vrcholy čítania blogov okolo 10:00. (HubSpot)

Tajomstvo úspechu v blogovaní – štatistika & fakty

Blogovanie je viac ako len ukladanie slov na obrazovku. Ak chcete, aby bol váš blogový príspevok úspešný, musíte zahrnúť niekoľko rôznych prvkov, ktoré potešia čitateľov a zvýšia návštevnosť vašich webových stránok. Pozrite sa na tieto štatistiky blogov, ktoré zaistia, že vaše príspevky budú obrovské úspechy.

1. Články blogu s obrázkami získavajú o 94% viac zobrazení ako články, ktoré neobsahujú. (Jeff Bullas)

2. 54% blogerov obsahuje vo svojich príspevkoch viac ako jeden obrázok, 49% začleňuje do svojich príspevkov zoznamy a video stále rastie, iba 19% blogerov ich zahrňuje do svojho obsahu. Blogeri, ktorí do svojich príspevkov pridajú tieto pútavé mediálne formáty, pravdepodobne uvidia dobré výsledky. (Orbit Media)

3. Používanie fotografií skutočných ľudí namiesto fotografií ľudí môže viesť k 35% nárastu konverzií. (Marketingové experimenty)

4. Písomné články, napríklad príspevky typu „ako na to“ a prípadové štúdie, sú typmi obsahu, ktoré požičiavajú blogy najviac dôveryhodnými. (Písanie sociálneho marketingu)

5. 45% obchodníkov hodnotí svoj interaktívny obsah, ako sú hodnotenia, kvízy, kalkulačky alebo súťaže, za mimoriadne alebo veľmi efektívny. (Inštitút marketingu obsahu)

6. Bloggeri, ktorí majú stratégiu aktualizácie staršieho obsahu, vykazujú dvakrát väčšie výsledky. (Orbit Media)

7. Jeden z desiatich blogových príspevkov sa spája, čo znamená, že organické vyhľadávanie časom zvyšuje ich návštevnosť. (HubSpot)

8. Zložené blogové príspevky tvoria 10% všetkých blogových príspevkov a generujú 38% celkovej návštevnosti. (HubSpot)

9. Počas svojho života vytvára jeden zložený blogový príspevok toľko premávky ako šesť rozpadajúcich sa príspevkov (HubSpot)

10. Takmer 60% obchodníkov opätovne používa obsah 2 až 5 krát. (spokojne)

11. Medzi tri najdôležitejšie veci, ktoré zefektívňujú obsah, patrí relevancia publika (58%), pútavé a presvedčivé rozprávanie príbehov (57%) a spúšťa reakciu / akciu (54%). (čúrať)

12. 97% obchodníkov používa normatívny obsah, čo znamená, že stanovujú základy pravidiel a stratégií, ktoré sa majú pri vytváraní dodržiavať. (čúrať)

13. 63% marketingových pracovníkov vytvára obsah blogu personou kupujúceho; 38 percent vertikálne; 30 percent podľa geografie; a 30 percent na účet alebo zákazníka. (čúrať)

Vývoj blogov – štatistika & fakty

Používatelia dnes chcú viac ako obyčajný text. Je ťažké upútať pozornosť používateľov internetu a udržať si ich, preto sa blogovanie vyvíja. Pozrite sa na tieto štatistické údaje o blogovaní, ktoré to dokazujú.

1. 43% spotrebiteľov čoraz viac požaduje od obchodníkov videoobsah. (HubSpot)

2. Videoobsah 50-krát častejšie vyvoláva výsledky organického vyhľadávania ako obyčajný text. (HubSpot)

3. 45% obchodníkov plánuje pridať YouTube ako kanál na distribúciu obsahu v rokoch 2018 – 2019, zatiaľ čo 41% tvrdí, že pridá video na Facebooku. (Rastový jazvec)

4. 19% blogerov teraz zahrnovalo video do svojho bežného príspevku.

5. 45% blogerov, ktorí k svojim blogovým príspevkom pridajú zvuk (napríklad podcasty), vykazuje dobré výsledky.

Propagácia blogov – štatistika & fakty

Nemôžete len zverejniť svoj blogový príspevok a očakávať, že sa ľudia zobrazia. Ak chcete, aby sa vaše blogové príspevky dostali pred tonu používateľov, musíte ich propagovať. Pozrite sa na tieto fakty a štatistiky o blogovaní týkajúce sa propagácie blogov.

blog-Promotion-štatistiky

1. V porovnaní s predchádzajúcim rokom 61% obchodníkov s obsahom B2B zvýšilo využívanie sociálnych médií na účely marketingu obsahu. (Hodinky vyhľadávača)

2. 96% blogerov používa sociálne médiá na zvýšenie návštevnosti svojich blogových príspevkov. 68% používa SEO a 61% ich používa pomocou e-mailového marketingu. (Orbit Media)

3. 87% uvádza, že sociálne médiá im pomáhajú zvyšovať ich informovanosť. (Examinátor sociálnych médií)

4. Viac ako 81% obchodníkov zistilo, že k zvýšeniu prenosu došlo už pri investovaní do marketingu sociálnych médií len za 6 hodín týždenne. (Examinátor sociálnych médií)

5. 72% obchodníkov použilo platenú reklamu Facebook. (Examinátor sociálnych médií)

6. Bloggeri, ktorí používajú propagáciu dosahu a platenú propagáciu na propagáciu svojich príspevkov, s väčšou pravdepodobnosťou oznámia „silnejšie výsledky“. (Orbit Media)

7. 66% obchodníkov s obsahom B2B používa na distribúciu obsahu platené metódy. (Hodinky vyhľadávača)

8. Najbežnejším cieľom platených metód je prilákať nové publikum (80%), generovať návštevnosť, keď organické vyhľadávanie neprináša požadované výsledky (65%), a osloviť úzke publikum (52%). (Hodinky vyhľadávača)

9. 70 – 80% používateľov ignoruje platené reklamy a zameriava sa iba na organické výsledky. (Časopis vyhľadávača)

10. 70% marketingových spoločností B2B používa Facebook na distribúciu obsahu. (Inštitút marketingu obsahu)

11. Iba 9% obchodníkov plánuje pridať do svojej obsahovej stratégie publikovanie médií. (HubSpot)

12. LinkedIn je najúčinnejšia platforma sociálnych médií na poskytovanie obsahu a zabezpečenie zapojenia publika. (HubSpot)

13. 21% všetkých podnikových blogerov posiela príspevky prostredníctvom e-mailového spravodajcu ich účastníckej základne najmenej týždenne; Tento týždeň to robí 39% najlepších lekárov. (čúrať)

14. 59,8% blogerov hosť-post najmenej príležitostne. (Rastový jazvec)

SEO a Analytics – štatistika, fakty & číselné údaje

Optimalizácia blogových príspevkov pre SEO je dôležité, aby používatelia našli váš obsah na webe. Monitorovanie vašej analýzy je kľúčom k pochopeniu toho, ako môže váš blog zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok. Tu je niekoľko štatistík blogov týkajúcich sa SEO a analytiky.

1. 72% online marketingových pracovníkov opisuje tvorbu obsahu ako svoju najefektívnejšiu taktiku SEO. (úklady)

2. Kľúčové slová „s dlhým chvostom“ sú pre SEO mimoriadne dôležité: viac ako polovica (55%) všetkých vyhľadávaní v službe Google sa vyskytuje mimo 10 miliónov najpopulárnejších kľúčových slov..

3. 34% blogerov „vždy“ kontroluje svoju analýzu, čo je nárast oproti predchádzajúcim rokom. (Orbit Media)

4. 5% blogerov nemá prístup k analytickým nástrojom vôbec. (Orbit Media)

5. Bloggeri, ktorí vždy merajú výkonnosť svojho obsahu, vykazujú „silné výsledky“ dvakrát rýchlejšie. (Orbit Media)

Obchodné blogovanie – štatistika, fakty & číselné údaje

Mnoho firiem si uvedomilo silu blogov. Ako teda firmy investujú do blogov a robia z nich najvyššiu prioritu? Ak chcete zistiť, prečítajte si tieto štatistiky.

firmy-investičná-blogov Štatistika

1. 53% marketingových pracovníkov tvrdí, že blogovanie je najvyššou prioritou marketingu obsahu. (HubSpot)

2. 89% obchodníkov udržiava alebo zvyšuje svoj rozpočet na prichádzajúci marketing. (HubSpot)

3. 64% obchodníkov B2B zadáva copywriting blogom. (TopRank)

4. Najdôležitejšie dve najviac zadávané činnosti v oblasti marketingu obsahu sú písanie (44%) a dizajn (41%). (čúrať)

5. 57% externých blogových blogov podnikových blogerov pochádza z neplatených príspevkov prispel alebo hosť. (čúrať)

6. 42% spoločností si najalo určeného výkonného stratéga pre obsah. (HubSpot)

7. 24% blogerov pracuje s redaktormi, toto percento sa od roku 2014 zdvojnásobilo. (Orbit Media)

8. Denne alebo týždenne sa stretáva 41% marketingových pracovníkov B2B. (Inštitút marketingu obsahu)

9. Spoločnosti s menej ako 10 zamestnancami zvyčajne prideľujú na obsah 42% svojho marketingového rozpočtu. (Inštitút marketingu obsahu)

10. Naj sofistikovanejší B2B obchodníci prideľujú na tvorbu obsahu 42% svojho celkového marketingového rozpočtu. (Inštitút marketingu obsahu)

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa niektoré nové štatistiky a fakty o blogovaní. Teraz môžete tieto informácie vziať a začať úspešný blog, ktorý získa veľa čitateľov, zvýši počet potenciálnych zákazníkov pre váš obchod a zvýši váš predaj.

Ak sa vám tento príspevok páčil, prečítajte si náš článok o 30 spôsoboch, ako zarobiť peniaze na blogovanie online (na strane) a začnite svoj blog ešte dnes..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me